Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gangsters

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez lag » poniedziałek, 16 lut 2009, 21:54

translating:
nie mam argumentów.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez GeN » poniedziałek, 16 lut 2009, 22:21

staszeks napisał(a):(...)
Tobie gąsior pełny
(...)

Z radością przyjmę, albowiem w gust trafia niepomiernie :D
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » poniedziałek, 16 lut 2009, 23:10

MADE IN HUNGARY napisał(a):Normalny człowiek potrafi rozróżnić rzeczywistość od wirtualnej rozgrywki.

Zgadzam się w stu procentach... Ja jakoś też czasem sobie pogrywam w tego typu gry i jakoś normalny (jak dobre obyczaje życia ludzkiego nakazują) jestem :)
Tutaj można poruszyć jeszcze raz motyw z frytką zamiast mózgu... ;)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Paladyn » wtorek, 17 lut 2009, 17:36

nie rozumiem kompletnie ludzi którzy mówią, że gry wpływają na rozwój dziecka:P nie spodziewałem się takiej reakcji:) młodzież wychowywana jest przez rodziców i dzielnice. A ten kto uważa inaczej, po prostu nie ma pojęcia co to w ogóle jest gra komputerowa bo inaczej tego wyjaśnić nie można.
Paladyn
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 14 lut 2009, 16:25

Postprzez basianek » wtorek, 17 lut 2009, 23:04

Owszem, ale gry bardzo wpływają na rozwój dziecka, szczególnie takiego w podstawówce, a nawet niekiedy w gimnazjum... :/ Choć oczywiście każdy przypadek jest inny... ;)
A gry komputerowe przeważnie z założenia są przeznaczone dla rozrywki i tak się z nich korzystać powinno ;)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez necia55 » środa, 18 lut 2009, 13:14

Jak zwykle wrzucamy wszystko do jednego worka.Niewątpliwie to co dzieje się na ekranie-nie ważne: komputera czy telewizora ,ma wpływ .Dlatego jestem za bezwzględną selekcją tego co dziecko może oglądać lub w co grać.My dorośli inaczej odbieramy sytuację na ekranie,niż dzieci,które nie mają naszych doświadczeń.Często bywa że przeżywają to potem w snach,lub próbują na jawie stosować zasady i zachowania zaobserwowane na ekranie.
I wcale nie wynika to z ich demoralizacji czy złej woli,po prostu nie rozumieją że tak nie można.Mówiąc prościej :czego Jaś się nie nauczy ,tego Jan nie będzie umiał.Tłumaczmy,że życie mamy jedno i jak zabijemy :człowieka czy zwierzę to powtórki nie będzie,jak zrobimy krzywdę to trzeba odpokutować.Jeśli dzieci wyniosą z domu i szkoły pewne wartości ponadczasowe,to żadna gra czy film tego nie zmieni.Często obserwuję jak dzieci powielają zachowania podpatrzone na ekranie.I najbardziej przeraża beztroska rodziców i opiekunów,którzy często nie wiedzą ,lub dla świętego spokoju nie chcą wiedzieć czym bawią się ich latorośle.
Dziecko od najmłodszych lat przyzwyczajone do przemocy, potem,w dorosłym życiu obojętnieje na krzywdę w realu.A my się dziwimy że "w otoczeniu przyjaciół psy zająca zjadły".Mamy na to wiele przykładów.Więc nie jest to bez znaczenia jaką grą nasze dziecko się zabawia.
Ostatnio edytowano środa, 18 lut 2009, 14:19 przez necia55, łącznie edytowano 1 raz
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez Lelulila » czwartek, 19 lut 2009, 13:48

brawo NECIA!
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Postprzez staszeks » czwartek, 19 lut 2009, 18:18

Tylko dziewczyny popierają moje stanowisko.Wszyscy mężczyźni nie widzą nic złego w grach.
Jednak (dziewczyny miejcie na uwadze) jestem wyjatkowy.
necia55 i żeby być pierwszym już się uśmiecham z okazji dnia kobiet.
:)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Lelulila » czwartek, 19 lut 2009, 19:34

jestes jestes staszeks...:)

a nie trzeba duzo myslec, zeby wiedziec, czemu tylko dziewczyny cie popieraja, a faceci maja tak skrajne opinie na temat gier...

a wystarczy wrocic do tego, co napisala Necia
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Postprzez necia55 » czwartek, 19 lut 2009, 19:57

Staszku,ja to wiem z doświadczenia-mam dzieci już dorosłe,ale dobrze pamiętam czas kiedy były małe ,chodziły do szkoły.I jestem dobrym obserwatorem.Kiedy moi synowie byli w wieku szkolnym ,nie było mowy ,żeby oglądały filmy po godzinie 20.A wtedy filmy nie były jeszcze tak brutalne jak teraz.A teraz dzieciaki oglądają filmy w czasie kiedy już dawno powinny spać.Moje dorosłe już dzieci też mają komputery i gry,więc widzę czasem jak to wygląda.Ale moje są nauczone szacunku do wszystkiego co żyje.I nie dziwię się , że czasem przyniosą do domu ranne czy porzucone zwierzątko,że nim się opiekują i potem oddają w dobre ręce.I nigdy by im do głowy nie przyszło,żeby kopnąć czy uderzyć zwierzaka.W zeszłym roku widziałam jak dzieci moich sąsiadów strzelały z procy do jaskółek,i kiedy zwróciłam im uwagę ,to usłyszałam : TO PRZECIEŻ TYLKO PTAKI. To właśnie w okresie dorastania kształtuje się charakter,to wtedy dziecko uczy się jak funkcjonować w społeczności.I coraz częściej słyszę ,że to tylko : biedak, menel,dziad.I przeraża mnie chwila,kiedy usłyszę ,że to TYLKO CZŁOWIEK. Brutalność wypacza młode charaktery,uczy zachowań aspołecznych.A gry komputerowe w przeważającej większości
są niezwykle brutalne.Uczą przemocy i bezwzględności.Dla słabych i przegranych żadnej litości.I to przeraża. Staszku,dziękuję za uśmiech,rzeczywiście -jesteś wyjątkowo wyjątkowy,więc odpłacam tym samym :) :) nawet bez okazji. P.S. Też lubię Sztaudyngera.Często wracam do jego twórczości.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez ozeh » czwartek, 19 lut 2009, 20:06

Na takiej samej zasadzie można by zakazać alkoholu - w końcu w nadmiarze czy też źle użytkowany prowadzi do patalogii. Gry są dla ludzi, podobnie jak wszystko inne, ważne żeby umieć z tego rozsądnie korzystać i tutaj, moi drodzy, największą rolę odgrywają (i powinni odgrywać) rodzice. Sprzeciwiam się odgórnemu (państwowemu) zakazowi takich, a nie innych gier, ograniczaniu przemocy w grach i tym podobnych, szkodliwych praktyk. A tak nawiasem - staszkus, kobiety są Ci przychylne, bo z natury są delikatne, spokojne i nieagresywne, w przeciwieństwie do mężczyzn, i bardzo dobrze! Mężczyzna powinien mieć w sobie trochę agresji i brutalności, oczywiście powinien umieć ją też kontrolować - i tu znowu kłania się rola rodziców w wychowaniu.

Podobnie jak kilku przedmówców grałem w wiele brutalnych gier, gdzie krew lała się strumieniami i zabijało się to i owo - wyobraźcie sobie, że nie gonię teraz z nożem po ulicach. ;)

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano czwartek, 19 lut 2009, 20:07 przez ozeh, łącznie edytowano 1 raz
ozeh
użytkownik
 
Posty: 122
Na forum od: 27 lis 2007, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez necia55 » czwartek, 19 lut 2009, 20:43

Toteż ja nie mówię o zakazach,ale o kontroli,selekcji.Mówię o tym,że rodzice i opiekunowie powinni sprawdzać czy gra lub film są stosowne do wieku i poziomu rozwoju.Bo mówimy o wpływie gry czy filmu na psychikę dziecka.Wszystko jest dla ludzi-ale czy wszystko ma wpływ pozytywny?
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez Paladyn » piątek, 20 lut 2009, 15:21

macie racje jednak z tym że zbyt młode dzieci nie powinny grać w gry, szczególnie pełne przemocy. Dochodzę do takiego wniosku po oglądnięciu tego filmu na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=kBVmfIUR ... re=related


nie wiem czy taki stan jest spowodowany tylko grami komputerowymi, ale bierzcie też pod uwagę to, iż Temat dotyczy gry przeglądarkowej, a nie wykonanej w 3D.
Paladyn
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 14 lut 2009, 16:25

Postprzez staszeks » piątek, 20 lut 2009, 18:04

Pamiętajmy,że wielu rodziców o nowoczesnej technice pojęcie ma delikatnie mówiąc blade
i woli takie rzeczy omijać z daleka nie mówiąc o jakiejkolwiek kontroli zawartości
(n.p. twardego dysku komputera).
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GeN » piątek, 20 lut 2009, 18:57

Paladyn napisał(a):Dochodzę do takiego wniosku po oglądnięciu tego filmu na youtube:

Jest na YT od dawna. Mam tylko jedną uwagę: akurat całkiem "przypadkiem" obok była włączona kamera, jakoś tak obejmująca pole akcji, w kanonicznie filmowy sposób nie pokazująca akurat ekranu monitora... Cóż, podziwiam talent młodego aktora. Naprawdę dobry jest.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

cron