Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Drukarka igłowa

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez make76 » środa, 15 kwi 2009, 20:58

Witam wszystkich.

Mam taki problem potrzebuję szybko i tanio kupić drukarkę igłową, może ma ktoś namiary gdzie ewentualnie mogę kupić coś na chodzie. Będę wdzięczny za pomoc.
make76
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 3 kwi 2007, 09:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » środa, 15 kwi 2009, 21:06

kiedyś chyba ta firma oferowała uzywany sprezęt.
http://katalog.infofirma.pl/8877,wizytowka.html=
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Grzegory » czwartek, 16 kwi 2009, 06:28

chyba jednak allegro ci pozostaje bo compuless raczej już nie działa na staszica a nie wiem czy w ogóle działa gdziekolwiek indziej.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 kwi 2009, 06:34 przez Grzegory, łącznie edytowano 1 raz
Grzegory
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 1 kwi 2009, 08:12

Postprzez staszeks » czwartek, 16 kwi 2009, 20:04

Alternatywa.
Poszukać wejscia do firmy zajmującej się utylizacją.
Sam miałem igłówkę,którą wyszarpałem utylizatorowi.
(zdarzają sie takie cuda,ze sprawny sprzet idzie na złom)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ppiotr » piątek, 17 kwi 2009, 11:29

a ja proponuje jeśli jest tylko możliwość zmienić na laserowa idzie mniej papieru jak sie nagrzeje to idzie tez szybciej
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Krzysztof » piątek, 17 kwi 2009, 13:52

No co do oszczędności papieru to trochę przesada. Jeżeli chcesz wydrukować jedną to wydrukujesz jedną a nie dziesięć. Co najwyżej różnica w wydatkach na tonery, i szybkość drukowania. Przy wydrukach na kilka kartek szkoda wydawać kasę na laserówkę, ale na jakiś "złomek" za parę złotych można wydać.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez ppiotr » piątek, 17 kwi 2009, 20:41

Krzysztof napisał(a):No co do oszczędności papieru to trochę przesada. Jeżeli chcesz wydrukować jedną to wydrukujesz jedną a nie dziesięć. Co najwyżej różnica w wydatkach na tonery, i szybkość drukowania. Przy wydrukach na kilka kartek szkoda wydawać kasę na laserówkę, ale na jakiś "złomek" za parę złotych można wydać.

Właśnie jak chce drukować jedną stronę to jedna a na igłówkę najczęściej zakłada się papier podwójny (w większości do drukowania fakturek), i tu często jest zysk komu się chce zmieniać papier tylko dlatego ze ma jedna stronę do druku.
Kolejna sprawą czcionki, na laserówce udało mi się dostosować żeby drukowała mniejsze (w starym programie do f-k ) niż na igłówce przez co kolejny zysk na papierze. Co do tonerów tu trzeba by było sprawdzić tonerki jednak wychodzą drożej niż taśmy (nie wiem niestety ile można wydrukować średnio na taśmie). Jak ktoś mało drukuje to może faktycznie nie warto ale to zależy jeszcze od ceny takiej używanej igłówki. Osobiście wole inwestować w technologie które później łatwiej mi wykorzystać, adoptować do innych rzeczy.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez sebastian » piątek, 17 kwi 2009, 21:31

jechać do Wieprza tam mają jakieś drukarki i kompy
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Krzysztof » sobota, 18 kwi 2009, 09:45

Tak jak wspomniałem, wszystko zależy do czego ma służyć taka drukarka. A tak nawiasem mówiąc ostatnio widziałem ogłoszenie, że bank chciał się pozbyć jakichś drukarek. Taka z marki OKI to bardzo wdzięczne drukareczki. Praktycznie w każdym banku była wykorzystywana. Pogadaj z serwisantem w takim banku może jeszcze nie wyzłomowali.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości

cron