Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Przepisy drogowe w BB

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 20 maja 2009, 20:52

Mam pytanie do kierowców czy w naszym mieście obowiązują inne niż w całym kraju przepisy drogowe? Notorycznie zauważam ostatnio brak sygnalizacji kierunkowskazem zamiar zjechania z ronda. Czy to niewiedza czy buractwo kierowców w naszym mieście? Druga sprawa to pajace na przeciwmgielnych światłach z przodu pojazdu w biały dzień w centrum miasta. Ja rozumiem że niektórzy muszą się lansować ale czy zimny łokieć i muzyka umc umc umc już nie wystarczy nażelowanym chłopakom? Wiem wiem samochód oświetlony wygląda lepiej i zapewne na większy no ale bez przesady...
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez sebastian » środa, 20 maja 2009, 22:30

Pan Kazimierzu ma pan racje
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 20 maja 2009, 22:51

sebastian napisał(a):Pan Kazimierzu ma pan racje

a może "Panie Kazimierzu ma pan rację" ?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez endi_ » czwartek, 21 maja 2009, 06:15

Dużo jeżdżę po mieści i aż się chce pracować w drogówce! Coraz więcej "cwaniaczków" w swoich wyeksplatowanych po mini liftingu "bryczkach" nie używa kierunkowskazów czy to na rondzie, skrzyżowaniu lub też przy zmianie pasów a o przejeżdzaniu na czerwonym nie wspomne.
Ale to jest nic w porównaniu do kierowców, którzy jadą za mną a moja prędkość jest w mieście przepisowa (50 km/h) i zatrzymuje sie przy każdym przejściu i puszczam pieszych... śmiech na sali... klakson i "Ty... piiiiii... piiiii... jedź... "
Nie bójcie sie używać rozumu
endi_
użytkownik
 
Posty: 117
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 21 maja 2009, 06:37

Też mam taką zasadę :)
Im ktoś bardziej siedzi na "dupie" mojego samochodu tym jadę wolniej 40-50 km/h
A jak ktoś zatrąbi na mnie to tym bardziej 50 :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Ania7891 » czwartek, 21 maja 2009, 09:10

jeżdzenie zderzak w zderzak to takie przekleństwo miast. trzeba sie przystosować do takiej jazdy. kilka lat temu przez jakiś czas mieszkałam w wiedniu i tam sie tak jeździ.
pomijam fakt, że tam wystarczy tylko podejść do krawędzi jezdni przy pasach dla pieszych a auta juz sie zatrzymują...no ale na to musimy jeszcze poczekać w naszej pięknej ojczyźnie.
Ania7891
nowicjusz
 
Posty: 17
Na forum od: 1 kwi 2009, 06:14

Postprzez staszeks » czwartek, 21 maja 2009, 10:24

Pierwszym krokiem w edukacji kierowców powinna być edukacja kierowców policyjnych.
Cóż mozna powiedzieć jeżeli kierowca policyjnego samochodu akurat w połowie manewru
zmiany pasa ruch znajduje się na przejściu dla pieszych???
To tylko jeden z wielu zaobserwowanych ostatnio przypadków.
Muszę dodać,że nie był to pojazd w akcji.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez nalesnik9997 » czwartek, 21 maja 2009, 10:46

staszeks napisał(a):Pierwszym krokiem w edukacji kierowców powinna być edukacja kierowców policyjnych.
Cóż mozna powiedzieć jeżeli kierowca policyjnego samochodu akurat w połowie manewru
zmiany pasa ruch znajduje się na przejściu dla pieszych???
To tylko jeden z wielu zaobserwowanych ostatnio przypadków.
Muszę dodać,że nie był to pojazd w akcji.

albo to że wogóle niezapinają pasów bezpieczeństwa!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez Krzysztof » czwartek, 21 maja 2009, 12:22

Kaziu masz rację. Jak to ktoś określił buraków coraz więcej jeździ na naszych drogach. Co do kierunkowskazów na rondzie, to tak szczerze mówiąc na małych rondach np przy ul Leszczyńskiej sam się nieraz łapię na tym że nie nadążam z ich włączeniem. Człowiek ma za mało "miejsca na zrobienie manewru, a jeszcze do tego nie zapomnieć włączenia kierunkowskazu. Ale pomijając ten przykład faktycznie są ofiary losu dla których kierunkowskaz jest zbędnym dodatkiem do wyposażenia w samochodzie. Ale i to jest objęte punktacją i mandatem za wykroczenie. Kiedyś jeden z drugim nadzieją się na policyjną czapeczkę.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez thermalfake » czwartek, 21 maja 2009, 16:45

przeciwmgielne to już nie plaga a epidemia, brakuje jeszcze zamontowanych szperaczy
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez Santos » czwartek, 21 maja 2009, 18:38

A kto ma łapać piratów,oszołomów na ulicach jak policja patroluje puste leśne ścieżki w rejonie Klimczoka,Dębowca i G.Koziej.Dzisiaj widziałem ich w oznakowanych radiowozach do i po południu podobnie jak nie wiecej niż 8 spacerujących turystów na tych trasach.Coś mi się wydaje że pomylono jakieś priorytety w wyznaczaniu miejsc zagrożonych w mieście.Może jeszcze SM zamiast w mieście wyznaczyć do patrolowania lasu i liczenia sarenek.Panowie potrzebni jesteście na osiedlach ulicach do pilnowania porządku i naszego mienia a nie drzew w lesie.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 21 maja 2009, 19:06

Powinni patrolować trasy górskie ale w weekendy jak szaleją po nich idioci na motorach i quadach.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez ppiotr » czwartek, 21 maja 2009, 19:14

Pan Kazimierz napisał(a):Powinni patrolować trasy górskie ale w weekendy jak szaleją po nich idioci na motorach i quadach.

Bielsko dostało autko terenowe (KIA o ile pamiętam), żeby ścigać po bezdrożach ;D
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Rebel » czwartek, 21 maja 2009, 19:27

ppiotr napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Powinni patrolować trasy górskie ale w weekendy jak szaleją po nich idioci na motorach i quadach.

Bielsko dostało autko terenowe (KIA o ile pamiętam), żeby ścigać po bezdrożach ;D

Terenowe... - dobre :) naprawdę
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Krzysztof » czwartek, 21 maja 2009, 19:39

Bardzo dobrze, że są też na "pustkowiach" leśnych. Tam debili na quadach i Krosach nawet w normalny roboczy dzień nie brakuje. Niestety zbyt mało jest policjantów jak, na chyba już 200 tysięczne miasto.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości