Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

STOP PSEUDOHODOWLOM !!!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Pedros » wtorek, 26 maja 2009, 12:21

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na problem zwierząt w pseudohodowlach. Jakieś 3 tygodnie temu wraz z grupą ludzi braliśmy udział w likwidacji pseudohodowli świnek morskich w Łące koło Pszczyny. Około 100 świnek było trzymane w chlewie na sianie, karmione były slomą i burakami pastewnymi, rozmnażały się wtórnie co jest powodem wysokiej śmiertelności młodych."Hodowlę prowadzili" gówniarze w wieku 10-15 lat. Ale ponieważ mieli problemy ze zbytem świnek postanowili się ich pozbyć. Świnki niedożywione (z niedożywienia łamią im się zęby), chore (grzyb, świerzb itd) trafiły do naszego kolegi.
Z tego co wiemy większosć zwierząt w sklepach zoologicznych jest "hodowana" w takich właśnie pseudohodowlach. Dlatetgo prośba zanim postanowisz kupić zwierzaka w sklepie zoologicznym zastanów się czy nie możesz go adoptować. Kupując w sklepach zwierzęta nakrecasz interes pseudohodowcom i powodujesz że zwierzęta muszą żyć w takich warunkach.

Poniżej link do filmiku na Youtube'ie który pokazuje co nieco na temat tej akurat pseudohodowli.

http://www.youtube.com/watch?v=ayojiHve ... r_embedded

STOP PSEUDOHODOWLOM !!!
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez basianek » środa, 27 maja 2009, 10:45

I co w związku z tym mamy zrobić??
Co Wy zrobiliście??
I jeszcze tym bardziej co MY mamy zrobić??
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez necia55 » środa, 27 maja 2009, 10:57

Nie tylko świnki morskie się męczą.Jest wiele nieprawidłowości w trzymaniu zwierząt w ogóle.
A psy? Trzymane na krótkich łańcuchach,bez budy czy zadaszenia.
W ciasnych mieszkaniach,bez możliwości pobiegania,chodzące na "króciutkie" siku?
Ludzie zapomnieli,że zwierzę to istota czująca i też ma prawo do godnego życia .My możemy jedynie edukować,mówić do mdłości,uczulać i jak napisano wyżej - nie kupować.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez Pedros » środa, 27 maja 2009, 11:07

basianek napisał(a):I co w związku z tym mamy zrobić??
Co Wy zrobiliście??
I jeszcze tym bardziej co MY mamy zrobić??

My wykupiśmy 100 świnek z tej pseudohodowli, cześć jest u naszego kolegi w Tarnowskich Górach a cześć ma już domy "tymczasowe" w których są leczone i oczekują na domy w ktorych zostaną na stałe, reszta znalazła już domy na stałe. CZęść niestety zmarła. Zebraliśmy trochę kasy którą jest przeznaczona na leczenie i wyżywienie całej "gromadki".
Chcemy zapewnić im normalne warunki życia.
Co Wy macie zrobić? Jak uważacie ja proponuję:
Pomyśleć przed zakupem zwierzaka (nie tylko świnki) w sklepie lub przez internet czy nie możecie go adoptować ze schroniska lub innego miejsca.
I przede wszystkim nie wysyłać zwierząt pocztą, nie wyrzucać ich na śmietnik lub do lasu!!!
Ostatnio edytowano środa, 27 maja 2009, 11:25 przez Pedros, łącznie edytowano 1 raz
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez necia55 » środa, 27 maja 2009, 12:14

Mam pomysł: wyślijmy winowajców pocztą,najlepiej drogą morską,w ciasnej klatce,o chlebie i wodzie.Może wtedy zrozumieją ,że zwierzątko tez cierpi.
Albo -tak na tydzień- uwiążmy ich na łańcuchu,bez zadaszenia.
Lub do chlewu z nimi,na słomę i buraki.
Albo,wywieźmy ich ,gdzieś w sam środek puszczy,bez jedzenia,narzędzi-niech spróbują jak to jest w naturze,gdzie nie ma GPS,baru,Mc Donalda,sklepu za rogiem-to może zrozumieją co czuje zwierzę-wychowane w domu,karmione z miski -nagle wyrzucone ze swojego ŚRODOWISKA NATURALNEGO jakim dla niego stał się dom.
Ostatnio zaczynam być zwolennikiem radykalnej nauczki-posmakuj tego ,czym sam częstujesz.
Przeraża mnie bezmyślność i głupota niektórych osobników ludzkich,bo ludźmi jakoś nie wypada ich nazwać.Czym to jest powodowane -zabijcie mnie-nie wiem.
Brak jakichkolwiek zahamowań,bezrozumne i bezwzględne znęcanie się nad bezbronnymi - to przekracza moje zdolności zrozumienia.Jako gatunek upadliśmy strasznie nisko.I coraz szybciej staczamy się po równi pochyłej.
Z niewielkimi wyjątkami - żeby nie było,że znowu kogoś obrażam.
Ostatnio edytowano środa, 27 maja 2009, 12:20 przez necia55, łącznie edytowano 1 raz
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez darek-bb » środa, 27 maja 2009, 12:39

Pomyślcie sobie też o kurach z chowu klatkowego, chociaż przez chwile jak kupujecie najtańsze jajka.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez basianek » środa, 27 maja 2009, 13:03

A nawet nie wiedziałem, że można gryzonie kupić w schronisku...
Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem chomika, ale nie poszło... ;/ W schronisku można takowego dostać też??
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Pedros » środa, 27 maja 2009, 13:14

basianek napisał(a):A nawet nie wiedziałem, że można gryzonie kupić w schronisku...
Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem chomika, ale nie poszło... ;/ W schronisku można takowego dostać też??

Bardzo często do schronisk trafiają gryzonie ale częściej niestety na śmietnik lub do lasu. Nie daję gwarancji że w schronisku w BB będzie. Bez problemu jednak znajdziesz na dowolnym forum o gryzoniach osoby chętne do oddania do adopcji gryzonia. Myślę że to lepsze rozwiązanie niż kupno gryzonia w sklepie.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości