Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ładowarka do Nokii

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez admin » piątek, 29 maja 2009, 09:51

Witam. Kolega ma ładowarkę do Nokii, którą wtyka do gniazdek z uziemieniem (ładowarka jak prawie każda ładowarka ma dwa bolce bez uziemienia). Ładowarka działa, ale tylko wtedy, kiedy nią porusza w gniazdku, ma też drugą ładowarkę do Nokii, która działa tak samo i mówi, że to jest zależne od bolca w gniazdku, ponieważ bolec poziomuje ładowarkę, tak żeby styki było równo. Cały problem polega na tym, że inne ładowarki działają bez problemu w gniazdkach, które posiadają bolce, a jeszcze nie spotkałem się z ładowarką do telefonu, która posiada uziemienie. W serwisie komputerowym także mu jeden pan powiedział, że Nokia robi takie ładowarki, które najlepiej działają jak "się nimi porusza trochę". Ja mu mówię, że musieliby robić specjalne gniazdka dla ładowarek Nokii, gdyby to był problem rodzaju gniazdka, ale on dalej swoje i żeby naładować telefon rusza 2 minuty ładowarką w niezależnie jakim gniazdku i jest przekonany, że problem leży po stronie wszystkich gniazdek z bolcami jakie istnieją:) Jak mu przemówić do rozumu, że bolec uziemienia w gniazdku nie służy do pozycjonowania w gniazdku ładowarek? Zaznaczam, iż już podłączałem do gniazdek z uziemieniem w jego obecności inne ładowarki (akurat pod ręką była do Sony Ericssona) i działała bez problemu na wszystkich gniazdkach...W czym leży problem: w jego głupocie i pana z serwisu komputerowego, czy w gniazdkach z bolcami uziemienia (pewnie jak podłączy do gniazdka bez uziemienia też będzie musiał ruszać ładowarką 2 minuty zanim mu się zacznie ładować telefon;)? Pozdrawiam.
admin
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 29 maja 2009, 09:22

Postprzez GP » piątek, 29 maja 2009, 10:02

Hmmm, trochę zawiły tekst, ale zrozumiałem, że ładowarka Nokii (rozumiem, że oryginalna, produkowana na Europę?) nie działa poprawnie w gniazdkach z bolcem, tak? Czy bez bolca też nie działa? :)
Jeśli tak właśnie jest, to wypadałoby wypróbować jeszcze jedną ładowarkę, bo problem będzie leżał raczej po stronie ładowarki lub ewentualnie gniazdek, do których kolega ładowarkę wkłada.
Ja sam mam Nokię, która jest już moją chyba 10-tą Nokią, ale żadna z nich nie miała problemów z ładowaniem (ładowarką)...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez admin » piątek, 29 maja 2009, 10:15

Dziękuję za odpowiedź, oczywiście że problem leży po stronie ładowarki lub telefonu, a nie wszystkich gniazdek w Polsce;) Skopiuję sobie Pana wypowiedź, wydrukuję i przekaże koledze może mu to przemówi do rozumu:) Miłego dnia:)
admin
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 29 maja 2009, 09:22

Postprzez GP » piątek, 29 maja 2009, 10:44

admin napisał(a):Skopiuję sobie Pana wypowiedź, wydrukuję i przekaże koledze może mu to przemówi do rozumu:) Miłego dnia:)

Tylko wytnij wcześniej ten tekst o możliwości kontaktów, bo o tym też napisałem :D (ale jeśli były próbowane ładowarki innych producentów w tych samych kontaktach i działały, to kontakty wykluczamy na 100%)

Również miłego dnia życzę :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron