Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

ulica po dachach domów.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez staszeks » wtorek, 9 cze 2009, 18:10

Mer moskwy podpisał rozporządzenie o opracowaniu założeń trasy po dachach budynków
http://gazeta.ru/auto/2009/06/09_a_3208735.shtml .

Ciekawe co powiedzieliby bielszczanie gdyby zamiast obwodnicy puścić taką trasę po wszystkich kamienicach od dworca w kierunku zamku,po zamku (albo po teatrze i poczcie)
i tak dalej.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez darek-bb » wtorek, 9 cze 2009, 19:51

Chyba nad dachami :P Kamienice by nie wytrzymały :P
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 9 cze 2009, 20:15

Мэр Москвы приказал начать подготовку к строительству «пилотной» дороги, которая пойдет по крышам домов. Чтобы разгрузить существующие улицы, предлагается использовать здания как опоры для эстакад.

Proponuje wykorzystać budynki jako opory dla estakad.
W tym wypadku chodzi o moskiewskie budynki.
Pamiętasz powiedzonko:"gniotsa nie łamiotca"?
Zapewne z tego nic nie wyjdzie ale moim zdaniem idea oszpecenia miasta jest ciekawa.

P.S.Adres podawałem przez ctrl+C ctrl+V i sprawdzałem czy działa.
W tej chwili chciałem zacytować i okazało się,że u mnie adres NIE DZIAŁA mimo,ze jest
prawidłowy.Musiałem ponownie szukać "na piechotę" oryginału.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez darek-bb » wtorek, 9 cze 2009, 20:49

Przecież to się zawali... Przejedzie parę TIRów i ...
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » wtorek, 9 cze 2009, 20:56

MADE IN HUNGARY napisał(a):Chyba nad dachami :P Kamienice by nie wytrzymały :P

Wiesz, Moskwa jest przebudowana tak, by przetrwać atak nuklearny. Może to wydawać się dziś śmieszne, lecz w czasach najgorętszej zimnej wojny (dziwnie brzmi, wiem, lecz chodzi o okres rządów batiuszki) celność pocisków balistycznych była dość umowna. Ot tak kilka-kilkanaście kilometrów tolerancji. Stąd słuszne rozumowanie, że raczej pierdyknie gdzieś obok, tym samym możliwe było przeżycie ataku, o ile sufit się na łeb nie spadnie. Moskiewskie metro i tak jest głębokie, a dodatkowo wzmocnione może służyć za schron. Wzmocnione konstrukcje budynków mają minimalizować skutki fali uderzeniowej, a szerokie i proste arterie kanalizować przepływ takiej fali. Więc kto wie, może wiele budynków ma faktycznie naddatek wytrzymałości? Na ile to może być znacząca wartość można się przekonać nawet w Bielsku. Wystarczy na oś. Boryczki, w niektórych budynkach, spróbować przewiercić się przez stropy lub przekuć ściany w piwnicach.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez staszeks » środa, 10 cze 2009, 16:38

Zapewne w większości wypadków konieczne bedzie budowanie od podstaw budynków
pełniących równocześnie rolę filarów.
Dodatkowo zapewne przeznaczenie pomieszczeń "pod ulicami"
zapewne też raczej na biura i firmy a nie na mieszkania.
(Na stronie jest schematyczny rysunek)
(Dziś znowu odnośnik działał.)
Pożyjemy,zobaczym.Narazie to tylko jakieś prace wstepne.

К разработке проекта будет привлечена российско-германская компания "ШтрассенХаус" уже несколько лет назад предложившая возвести «дорогу-дом» в Москве. Юрий Лужков, ознакомившись с проектом на выставке Expo Real в Мюнхене в 2006 году, пригласил специалистов компании к себе и поручил Москомархитектуре проработать возможность такого строительства в столице. Проработка затянулась более чем на 3 года.

Łużkow zapoznał się w 2006 roku na wystawie Expo Real w Monachium w 2006 3 z projektem firmy Strassenhaus (nie znam niemieckiego więc nie linczujcie jezeli napisałem z błędami) i to własnie koncepcja tej firmy ma być realizowana.


Na podobnej zasadzie (chodzi o rozwiązywanie kłopotów komunikacyjnych miasta)
ja kiedyś myślałem a gdyby tak zamiast budować obwodnicę nakryć Białkę?
Może w mniejszej skali ale doswiadczenie z przykrywaniem rzeki już w Bielsku mamy.
Ostatnio edytowano środa, 10 cze 2009, 16:50 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości