Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Orange Freedom Pro

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez make76 » wtorek, 30 cze 2009, 07:17

Witam wszystkich planuję zakup właśnie tegoż dostępu do internetu i mam pytanie do użytkowników jak się to sprawuje w Bielsku?
make76
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 3 kwi 2007, 09:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » wtorek, 30 cze 2009, 14:54

Jeśli to ten bezprzewodowy, to uciekaj jak najdalej się da od tego internetu ;).
U mnie w rodzinie mieliśmy "mobilny" internet z Orange i większego dziadostwa jeszcze w życiu nie widziałem :(. Jeśli działał, to tak powolnie, że szkoda gadać, do tego co jakiś czas całkiem go rozłączało. Z reklamacjami problemy - odmowa przyjęcia reklamacji była poparta notatką, iż przecież jest to mobilny internet i jeśli nie działa w tym miejscu (w domu), to można sobie pójść z komputerem gdzieś indziej, gdzie będzie lepsza jakość połączenia. Na szczęście po długich bojach skończył się okres umowy, więc mamy święty spokój :).

Pozdrawiam.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » wtorek, 30 cze 2009, 21:41

Orange = TePsa = złodzieje.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Del_Rey » wtorek, 30 cze 2009, 21:53

lag napisał(a):Orange = TePsa = złodzieje.

co ty wiesz o zabijaniu :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez sweeper » wtorek, 30 cze 2009, 22:33

chyba niewiele...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » środa, 1 lip 2009, 09:57

lag napisał(a):Orange = TePsa = złodzieje.

Tutaj bym polemizował ;)
W TP ceny usług może nie są najniższe, ale za to jakość usług jest na wystarczającym poziomie.
Także firma po kablu radzi sobie dobrze, natomiast przez powietrze nie bardzo :).
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » środa, 1 lip 2009, 15:05

Orange Freedom to połączenie radiówki z UMTS dla domu 9fachowo CDMA)
jest stała opłata, stały transfer
pozostaje kwestia jakości, ale przez 30 dni można wypróbować za darmo więc nie ma ryzyka :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez make76 » czwartek, 2 lip 2009, 06:06

sweeper napisał(a):Orange Freedom to połączenie radiówki z UMTS dla domu 9fachowo CDMA)
jest stała opłata, stały transfer
pozostaje kwestia jakości, ale przez 30 dni można wypróbować za darmo więc nie ma ryzyka :)

Dokładnie o to mi chodziło, nie jest to do końca mobilny internet chociaż teoretycznie w obrębie zasięgu można go przenosić tyle że wymaga to podłączenia do prądu więc jest to średnio mobilne, i jak się dowiedziałem można wziąć na próbę nie zwracają tylko za aktywację ale to chyba tylko 20 złotych, dotarłem też do opini użytkowników i zdania są niestety podzielone jednym chodzi dobrze transfer nawet ponad 2Mb innym kiepsko transfer nawet do 0,5 Mb ale rozumiem że to można zweryfikować podczas miesiąca testów, jedyne co mnie martwi i to bardzo to fakt że szybkość jest uzależniona od godzin w nocy chodzi rewelacja w godzinach szczytu znaczne pogorszenie, czegoś takiego raczej nie powinno być bo co będzie jak się więcej ludzi podłączy - muł.
make76
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 3 kwi 2007, 09:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » czwartek, 2 lip 2009, 15:54

w godzinach szczytu chodzi wolniej ponieważ ludzie się podłączają innymi komputerami i telefonami do stacji bazowej
kwestia jest tylko taka ilu klient jest już na najbliższej twojej stacji bazowej i ile miejsc jeszcze zostało
praktyką jest również przeludnienie stacji (przewidywane obciążenie to 1000 użytkowników a w szczycie korzysta ze stacji nawet 1300)
wypróbuj - 20 pln to nie strata a będziesz miał internet przez miesiąc :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez NECIA1605 » piątek, 3 lip 2009, 20:59

A ja mam Orange bezprzewodowy i jestem bardzo zadowolona, moze dlatego, że mieszkam w samym centrum Bielska.
Avatar użytkownika
NECIA1605
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 12 gru 2006, 16:29


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości