Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

z kim na wakacje

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Pedros » piątek, 3 lip 2009, 20:52

Staszku jako pasjonat fotografii chylę czoła :)
Czadzik po prostu :)
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tren_d » piątek, 3 lip 2009, 21:18

na wakacje najlepiej z dziewczyną
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 3 lip 2009, 23:01

tren_d napisał(a):na wakacje najlepiej z dziewczyną

niektórzy wolą z chłopakiem
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez rev » niedziela, 5 lip 2009, 11:26

Pan Kazimierz napisał(a):
tren_d napisał(a):na wakacje najlepiej z dziewczyną

niektórzy wolą z chłopakiem

Ja bym chciał z OKSerivces, ma ktoś doświadczenia z tym biurem?
rev
użytkownik
 
Posty: 250
Na forum od: 12 sie 2008, 08:43

Postprzez Pedros » poniedziałek, 6 lip 2009, 16:13

staszeks napisał(a):
Pedros napisał(a):Ja polecam wyjazd na własną rękę. Nie musisz się dostosowywać do grupy, zwiedzasz co chcesz i kiedy chcesz. Naprawdę jest lepiej.

Ma to , jak mówił kolega "swoje zady i walety"
Masz pełna swobode i robisz co chcesz,ale
-wszystko musisz sobie organizować sam
-sam musisz wiedzieć co warto zobaczyć
-sam sobie kupujesz wszystkie bilety
(może być drożej niż grupowy)
-Jeżeli konieczny przewodnik to wtedy napewno drożej na jedna osobę
(nie wyobrażam sobie zwiedzanaia pewnych obiektów bez przewodnika)
-sam załatwiasz wszystkie formalności co może wiazać się z niepotrzebną stratą czasu.
-jeżeli wyjazd zagraniczny to wskazana znajomość danego języka

Tu się nie zgodzę z Tobą Staszku.
Sam musisz wiedzieć co warto zobaczyć - jasne. Nie wyobrażam sobie wyjazdu gdzieś bez informacji gdzie jadę, co tam jest ciekawego, co mogę i warto zobaczyć.
Kupując sam bilety nie musi nas to wynieść drożej. Z mojego doświadczenia wynika że taniej wychodzi wyjazd na własną rękę tylko trzeba dobrze pokombinować :)
Załatwianie formalności nie zajmuje nie wiadomo ile czasu :)
Ale oczywiście każdy decyduje jak chce spędzić urlop. Na pewno łatwiej jest na leżaku na plaży spędzić 2 tygodnie niż zwiedzać i poznawać inne kraje, kultury przez ten czas.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bohumil » wtorek, 7 lip 2009, 07:06

Pedros napisał(a):To Kotlina Kłodzka jest idealna. Byłem tam 2 lata temu powłóczyć się trochę z żona, plecakiem i namiotem - taka powiedzmy włóczęga poślubna :)
Piękny kawał Polski. Jak się tam wybierasz to polecam jednak samochód - straciliśmy mnóstwo czasu i kasy za przejazdy i byliśmy chyba z 3-4 razy w Kłodzku na dworcu :)
Karpacz jak chcesz przejść Karkonosze (jest tam schronisko młodzieżowe Liczyrzepa - tanie noclegi ale problem z miejscami) po za tym drogo i dużo ludzi, ja osobiście polecam góry Sowie i Izerskie. Te drugie niskie, spokojne, ciche i widoczki mmmmmmm cudnie. Polany jakich nie spotkałem nigdzie a Polsce.

Jest tam dużo szlaków i dużo ciekawych miejsc do zwiedzania.
Jedzenie było wtedy dość tanie w przydrożnych barach na wioskach - jeśli oczywiście gustujesz w tego typu jedzenie bo ja tak :)
Generalnie Polecam.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za rady i polecenia. Teraz muszę kupić mapy i wstępnie zaplanować trasę...

I tu przechodzę do punktu, który zawsze sprawia mi ogromną przyjemność - planowanie trasy. Tej radości nie da ci żadne biuro podróży. W biurze wybierasz miejsce i czas wakacji. O odpowiedniej porze trzeba stawić się na lotnisko albo parking i... koniec zabawy. :)

O ileż przyjemniej wędrować palcem po mapie i szukać informacji na temat miejsca, w którym się spędzi wakacje. Biuro podróży nie gwarantuje przygód... Nie sprawdzisz się w konkurencji pt. "odszyfrowanie pisanego cyrylicą rozkładu jazdy pociągów na dworcu w Mińsku i kupienie biletów do Grodna". Nie zobaczysz wielu ciekawych miejsc, bo przewodnik poprowadzi cię ściśle wyznaczoną trasą, którą przemierzają tysiące turystów.

Wiem, wiem - wycieczki z biurem też mają swoje zalety, ale dla mnie pozostają alternatywą na emeryturę.
bohumil
użytkownik
 
Posty: 210
Na forum od: 31 paź 2006, 11:31

Postprzez staszeks » wtorek, 7 lip 2009, 13:57

A może trochę dalej?
N.p. tu:
Wodospady Rufabgo.
Wodospadów jest kilkanaście ja widziałem chyba osiem.
Jeżeli są zainteresowani mogę pokazać więcej.

http://www.sendspace.com/file/i0hrg5
http://www.sendspace.com/file/vwcw0y

Przy okazji pytanie do znawców jak uniknąć niekształceń powstających przy szybszym ruchu kamery lub przedmiotu?
Ostatnio edytowano wtorek, 7 lip 2009, 14:00 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez staszeks » wtorek, 7 lip 2009, 19:16

Pedros napisał(a):
staszeks napisał(a):
Pedros napisał(a):Ja polecam wyjazd na własną rękę. Nie musisz się dostosowywać do grupy, zwiedzasz co chcesz i kiedy chcesz. Naprawdę jest lepiej.

Ma to , jak mówił kolega "swoje zady i walety"
Masz pełna swobode i robisz co chcesz,ale
-wszystko musisz sobie organizować sam
-sam musisz wiedzieć co warto zobaczyć
-sam sobie kupujesz wszystkie bilety
(może być drożej niż grupowy)
-Jeżeli konieczny przewodnik to wtedy napewno drożej na jedna osobę
(nie wyobrażam sobie zwiedzanaia pewnych obiektów bez przewodnika)
-sam załatwiasz wszystkie formalności co może wiazać się z niepotrzebną stratą czasu.
-jeżeli wyjazd zagraniczny to wskazana znajomość danego języka

Tu się nie zgodzę z Tobą Staszku.
Sam musisz wiedzieć co warto zobaczyć - jasne. Nie wyobrażam sobie wyjazdu gdzieś bez informacji gdzie jadę, co tam jest ciekawego, co mogę i warto zobaczyć.
Kupując sam bilety nie musi nas to wynieść drożej. Z mojego doświadczenia wynika że taniej wychodzi wyjazd na własną rękę tylko trzeba dobrze pokombinować :)
Załatwianie formalności nie zajmuje nie wiadomo ile czasu :)
Ale oczywiście każdy decyduje jak chce spędzić urlop. Na pewno łatwiej jest na leżaku na plaży spędzić 2 tygodnie niż zwiedzać i poznawać inne kraje, kultury przez ten czas.

pisząc o tańszych biletach miałem na myśli n.p. wejścia do muzeów gdzie często zbiorówki
mogą być tańsze niż pojedyncze.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pedros » wtorek, 7 lip 2009, 20:34

bohumil napisał(a):Wiem, wiem - wycieczki z biurem też mają swoje zalety, ale dla mnie pozostają alternatywą na emeryturę.

hehehe dokładnie TAK :)
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pedros » wtorek, 7 lip 2009, 20:36

staszeks napisał(a):pisząc o tańszych biletach miałem na myśli n.p. wejścia do muzeów gdzie często zbiorówki
mogą być tańsze niż pojedyncze.

No tak ale ile można zaoszczędzić na biletach do muzeów? Chyba nie fortunę.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 7 lip 2009, 21:16

1.Oczywiście ,fortuny nie zaoszczędzisz.
2.Wyjazd z biurem napewno droższy-jak pokazuje praktyka emeryci są zmuszeni
do skrupulatnego liczenia pieniędzy.
Czy sądzicie, że Wasze emerytury będą lepsze?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 8 lip 2009, 21:30

Prawdę mówiąc wolę pojechać na 21 dni na własną rękę niż na 10-12 z biurem. Bo moim zdaniem wyjazd na 10 dni to trochę krótko :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 21 lip 2009, 12:03

Kopernik - polecam. Tanio, szybko i czasem na dłużej niż się zapłaciło z tym że nocleg we własnym zakresie. Kiedy rodacy się nauczą że za 800zł nie da się spędzić 12 dni w all?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez zuo » wtorek, 21 lip 2009, 12:07

Pan Kazimierz napisał(a):Kopernik - polecam. Tanio, szybko i czasem na dłużej niż się zapłaciło z tym że nocleg we własnym zakresie. Kiedy rodacy się nauczą że za 800zł nie da się spędzić 12 dni w all?

Ten sam?
"Zarząd Biura Podróży Kopernik Sp. z o.o. w Warszawie z przykrością informuje, że ze względu na utratę płynności finansowej przez Spółkę, w dniu 17 lipca 2009 roku został zmuszony do złożenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ w Warszawie, IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki."
http://www.koperniktravel.pl/
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości