Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

cena paliwa.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez olek » środa, 29 lip 2009, 14:28

Przed kazda akcja, trzeba miec odrobine krytycyzmu.
- czy 35% udzialow Orlenu na rynku wystarcza, zeby moc dyktowac ceny?
- a dlaczego inni wlasciciele czy inne firmy: BP, Statoil, Total, Esso,... itp. nie zmniejszaja ceny? Przeciez gdyby zmniejszyly cene, to przyciagnelyby wieksza ilosc klientow do siebie, i by wiecej zarobily na obrocie?
- dotychczas, jadac do Polski z Francji, stwierdzalem, ze w Czechach paliwo bylo drozsze niz w Polsce (lekko). Dlaczego w Polsce mialoby byc tansze? Nie wiem jak jest teraz, ale za 3 tygodnie jade do Bielska przez Czechy i przekonam sie. Gdy po akcji z 1-szego sierpnia, paliwo jakims cudem poszloby w dol, to Czesi zza Olzy w Cieszynie podjezdzali by pod polskie stacje, i cena musiala by pojsc w gore.
- Ktos mowil, ze bojkot BP w Anglii przyczynil sie do spadku tam ceny... Chcialbym wiedziec:
- kiedy to bylo (data),
- ile procent udzialu na rynku brytyjskim ma BP (czy przypadkiem nie jest wiekszym monopolista niz u nas Orlen)
- jak dlugo trwal efekt spadku cen, tzn. po jakim czasie ceny znowu wzrosly: jeden dzien, tydziej czy dluzej?

- czy warto bojkotowac to co polskie? I co ma na dodatek orla za symbol?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zuo » środa, 29 lip 2009, 14:47

I Auchan i takie BP na ten przykład bierze paliwo z Orlenu. Porównajcie sobie ceny a pozniej pomyslcie w czyjej kieszeni ląduje róznica, na pewno w orlenowskiej?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez sky » czwartek, 30 lip 2009, 15:20

Dla mnie orlen równie dobrze może mieć każdy inny symbol.byle by pod tym symbolem była zawsze ta sama wysoka jakość.osobiście tankuję na nowych stacjach.tam gdzie jest nowa aparatura,zbiorniki,filtry,paliwo jest lepszej jakości,a róznica odczówalna.także zanim staniecie murem za każdą jedną stacją zastanówcie się jakiej jakości paliwo w/w stacja sprzedaje.

e:ort się wkradł.
Ostatnio edytowano czwartek, 30 lip 2009, 15:21 przez sky, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez Krzysztof » piątek, 31 lip 2009, 07:53

Przedstawiłem Wam link do stacji benzynowych w których można kupić aktualnie paliwo po najniższej cenie. W Waszych wypowiedziach sami zauważyliście, że stacje zaopatrują się w Orlenie. Do tej pory tankowałem ON Verwa w sieci Orlenu, ale ostatnio zatankowałem ON na Wałowej. Skorzystałem z podpowiedzi porównywarki cen i zamiast jeździć do Auchana zatankowałem właśnie tam. Jakość jazdy na tym paliwie raczej nieodczuwalna. Ilość spalonego paliwa też nie odbiega od normy. Nie wiem jak jest z jakością benzyny co do zakupionego ON nie mam zastrzeżeń. Po co przepłacać.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez sky » piątek, 31 lip 2009, 13:47

pamiętam początki stacji na auchan,w ten czas przyszedł do firmy nowy dostawczak-lublin diesel.na auchanie było najtaniej i nabliżej,tak więc tankowany był tylko na auchan.efekt dwie pompy paliwa i zmina stacji.od tamtego czasu pojawiało się kilka podobnych opinii o jakości ich paliwa.ale co jak co LPG z auchan jest godny.
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez perelka84 » piątek, 31 lip 2009, 20:31

Krzysztof napisał(a):Przedstawiłem Wam link do stacji benzynowych w których można kupić aktualnie paliwo po najniższej cenie. W Waszych wypowiedziach sami zauważyliście, że stacje zaopatrują się w Orlenie. Do tej pory tankowałem ON Verwa w sieci Orlenu, ale ostatnio zatankowałem ON na Wałowej. Skorzystałem z podpowiedzi porównywarki cen i zamiast jeździć do Auchana zatankowałem właśnie tam. Jakość jazdy na tym paliwie raczej nieodczuwalna. Ilość spalonego paliwa też nie odbiega od normy. Nie wiem jak jest z jakością benzyny co do zakupionego ON nie mam zastrzeżeń. Po co przepłacać.

paliwo na 123 jest to samo co na statoilach tylko w lepszej cenie ze względu na brak punktów premium club, typowego sklepu statoilowskiego i mniejszej ilości osób zatrudnionych .. ja tylko tam tankuje:))

A wracając do Lotosa na Karpackim, zamknęli go czy co? dziś jechałam a tam ani szyldu, ani totemu jakimiś taśmami obwiązany.. wie ktoś coś, mam nadzieje ze nie pisaliście o tym bo czytam wyrywkowo ze względu na dyskusje " olek to i olek tamto" :)
perelka84
użytkownik
 
Posty: 188
Na forum od: 16 sty 2007, 19:47

Postprzez olek » piątek, 31 lip 2009, 21:00

Temat troche przesunal sie z ceny paliwa na jakosc paliwa.
We Francji, najtansze paliwo mozna dostac przy hipermarketach, jest to jedna z metod przyciagniecia klientow chyba, taka promocja. Z tym, ze slyszalem juz od kilku Francuzow, ze to hipermarketowe paliwo jest troche gorsze, mozna jakoby przejechac na nim mniej kilometrow niz na paliwie, z Totalu, Shell czy Esso. Sam tego nie sprawdzalem i nie porownywalem, ale majac sporo tak zwanej ciekawosci intelektualnej, powinienem to zrobic w najblizszym czasie. Musze zastanowic sie tylko, z jakiej rubryki mojego budzetu bede finansowal te badania... A moze u Was ktos robil takie prace porownawcze? Chetnie sie dowiem, bo prawdopodobnie przyjade do Bielska za 3 tygodnie... Ciekawe, czy bede musial zmienic moje dotychczasowe stacje: BP kolo kosciola w Bialej, i BP kolo osiedla Wojska Polskiego w Aleksandrowicach...
P.S. Zauwazylem w poprzednich latach, ze cena paliwa byla taka sama na wszystkich stacjach w Bielsku. To samo dotyczylo ceny euro/dolara w roznych bielskich kantorach: ten sam kurs, albo bardzo waskie widelki... To nie to co we Francji, gdzie na przyklad roznica miedzy paliwem w Totalu a Esso moze dochodzic do 0,20, czyli 80 groszy na litrze.
Ale sam wlasciwie nie wiem dlaczego rozpisuje sie tak szczegolowo i drobiazgowo, chyba tylko dla znalezienia wsponego tematu z Wami forumowiczami, bo gdy w sumie niezbyt sobie zaprzatam umysl liczba cyfr po przecinku na stacjach benzynowych, zwlaszcza bedac w Bielsku: patrze raczej na Bielszczan i Bielszczanki, gory dokola, odrestaurowane kamienice i dworzec PKP, jakosc drog i chodnikow, przejawy zycia kulturalnego, jakosc mowy na miescie, styl zycia bogaczy i mizerie zebrakow. Zauwazylem stosunkowo duzo Bielszczan o typowej sylwetce i wyrazie twarzy syndromu poalkoholowego.
Ostatnio edytowano piątek, 31 lip 2009, 21:30 przez olek, łącznie edytowano 1 raz
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez thermalfake » piątek, 31 lip 2009, 21:20

Silniczek common rail'a (zresztą poprzednie także) tankowany od ponad 2 lat na bp przy rondzie na cieszyńskiej (niemalże od początku powstania) i czasem na żywieckiej w białej do tej pory odpukać nic się nie dzieje. W większości to zwykła ropka czasem dostanie prezent w postaci ultimate'a.
Jeśli miałbym zmienić na coś tańszego to tylko na wałowej statoil 123.
Hipermarketowego ON nigdy nie wleję.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości