Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pmiątka z Polski/Bielska?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez bobi » piątek, 17 lip 2009, 18:27

Witam. Mam zagranicznego gościa. Chcę mu podarować jakąs pamiątkę. Taka ktora by mu przypominała Polske a najlepiej Bielsko-Biała. gdzie moge dostać "takie cos"? Może macie jakies pomysły?
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez zbożowy » sobota, 18 lip 2009, 19:28

Ummm...Album ze zdjęciami?
Albo dużego pluszowego Beskidka, kiedyś takie były.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez olek » sobota, 18 lip 2009, 20:11

Ladne papcie z fabryki Befado...

Albo miniaturke pomnika Marcina Lutra, w Bielsku, jedynego w Polsce.
"Znajdujący się na placu przed kościołem ewangelickim w Bielsku-Białej pomnik Marcina Lutra jest jedynym tego typu w Polsce. Jego odsłonięcie miało miejsce 8 września 1900 roku, w momencie kiedy bielscy ewangelicy mieli za sobą 350 lat wyznania swej konfesji.
W okresie tych lat, bielscy luteranie stanowili „sól ziemi bielskiej” tworząc niemal całą społeczność miasta oraz jego najbliższych okolic. Byli to ludzie niezmiernie pracowici, żyjący według nakazów Biblii oraz swojego najważniejszego nauczyciela - dr Marcina Lutra. Odgrywali ogromną rolę w życiu gospodarczym miasta, ponieważ to właśnie do nich należała większość ówczesnych zakładów przemysłowych w mieście. Kreowali oni również politykę władz miejskich, ponieważ kolejne Rady Gminne obsadzane były właśnie prze ewangelików. A w roku odsłonięcia pomnika Lutra, także burmistrz Bielska, Karl Steffan był ewangelikiem."

Tym bardziej, ze swiezo wybrany prezydent parlamentu europejskiego, Jerzy Buzek, jest ewangelikiem...

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 18 lip 2009, 20:19 przez olek, łącznie edytowano 1 raz
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zbożowy » niedziela, 19 lip 2009, 00:12

A ja pozostanę przy pluszowym Reksiu: http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości