Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pytanie informatyczne

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Del_Rey » środa, 29 lip 2009, 16:26

Rebel napisał(a):Tak jak zuo pisał, ściągnij dyskietkę startową z Win 98 (w internecie bez problemu znajdziesz) i nagrywaj.

Jeśli nero tworzy obraz płyty startowej, to w ustawieniach już automatycznie ma zapisaną konfigurację, by tą płytę zamknąć. Kiedyś się z tym bawiłem i nic nie wymyśliłem, a dosyć sporo szukałem na ten temat.

Widzisz, a ja sie poprostu zastanawiam jak ja to zrobiłem, bo nie kojarze żadnych "fikuśnych" programów,któych bym miał używać. Ale cóż, bawie sie dalej, aż dojde do tego :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Del_Rey » środa, 29 lip 2009, 17:13

Już zrobiłem, miałem jakąś trialową wersję nero. Teraz mam oryginalną :) i wszystko poszło jak nalezy. Ot taki prozaiczny powód :)
Temat mogę uznać za zamkniety :)
Ostatnio edytowano środa, 29 lip 2009, 17:14 przez Del_Rey, łącznie edytowano 1 raz
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez zuo » środa, 29 lip 2009, 19:24

Del_Rey napisał(a):Już zrobiłem, miałem jakąś trialową wersję nero. Teraz mam oryginalną :) i wszystko poszło jak nalezy. Ot taki prozaiczny powód :)
Temat mogę uznać za zamkniety :)

Zaraz olek przyleci zwrocic Ci uwage ze spiraciles program dla nagrania jednej plytki.
Inna sprawa ze taki darmowy CDBurnerXP tez to umozliwia.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez olek » środa, 29 lip 2009, 20:20

Na szczescie dla Del_Reya, wrozba zuo sie nie sprawdzi :) Nie znam sie prawie wcale na informatyce, wbrew pogladom niektorych, ze rzekomo znam sie na wszystkim i obnosze swoje madrosci... Czytajac przelotnie te wpisy informatyczne, i to po polsku, mam wrazenie bladzenia w nieznanym lesie... Nawet gdyby Del_Rey popelnil sto razy wiecej przekretow informatycznych, to niczego bym sie nie dopatrzyl...

Del_Rey uznal swoje pytanie za zamkniete, to sie dobrze sklada, bo ja mialbym swoje do zadania...
Od pewnego czasu moj komputer to prawdziwa loteria, przy zapalaniu sie. Raz zapala sie raz nie, a gdy sie zapali to w nieprzewidywalnym momencie, po 2 minutach czy po 2 godzinach zastyga, i na nic nie reaguje, i tak moglby pozostawac godzinami, a moze nawet latami, gdyby go nie wylaczyc.
Sformatowalem dysk twardy, wznowilem oryginalna reinstalacje, sprawdzilem czy sektory dysku nie sa uszkodzone za pomoca narzedzia Microsoftu, i problem pozostaje ten sam, a moze nawet gorzej.
Normalnie to zwrocilbym sie do informatyka, ale czekam, az mojemu znajomemu Serbowi, specjaliscie, zakonczy sie proces sadowy, bo na razie nie ma prawa do wykonywania zawodu, z powodu popadniecia w niejasne tarapaty jego firmy informatycznej.
Ostatnio edytowano środa, 29 lip 2009, 20:33 przez olek, łącznie edytowano 1 raz
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » środa, 29 lip 2009, 20:57

olek napisał(a):Od pewnego czasu moj komputer to prawdziwa loteria, przy zapalaniu sie. Raz zapala sie raz nie, a gdy sie zapali to w nieprzewidywalnym momencie, po 2 minutach czy po 2 godzinach zastyga, i na nic nie reaguje, i tak moglby pozostawac godzinami, a moze nawet latami, gdyby go nie wylaczyc.
Sformatowalem dysk twardy, wznowilem oryginalna reinstalacje, sprawdzilem czy sektory dysku nie sa uszkodzone za pomoca narzedzia Microsoftu, i problem pozostaje ten sam, a moze nawet gorzej.
Normalnie to zwrocilbym sie do informatyka, ale czekam, az mojemu znajomemu Serbowi, specjaliscie, zakonczy sie proces sadowy, bo na razie nie ma prawa do wykonywania zawodu, z powodu popadniecia w niejasne tarapaty jego firmy informatycznej.

Po przeczytaniu objawów, jakie opisałeś, podejrzewam iż coś się przegrzewa w Twoim komputerze i na 90% będzie to procesor. To jest komputer stacjonarny, czy notebook?
Komputer nie wydawał w ostatnim czasie jakichś niepokojących odgłosów (buczenie, szeleszczenie itd.)?
Możesz ściągnąć darmowy programik SpeedFan, który monitoruje temperaturę poszczególnych (kompatybilnych) podzespołów. Wtedy będziemy mieli jasność :).
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » środa, 29 lip 2009, 22:03

Speedfan nie z kazda plyta glowna dobrze dziala. Wrecz na 4, to na jednej dalo sie regulowac obroty śmigła. Ale GP masz racje, tez bym taka diagnoze postawil.
Olek, moze poprostu sprobuj zdjąć obudowe i sie przyglądnąć, czy smigło se kreci,albo przy wiekszym "przewiewie", sie ten objaw nie pojawia

Co do legalnosci mojego nero, to prqgne poinformowac, ze dostałem OEMa razem z nagrywarka :) wiec jestem fuull legal.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez olek » środa, 29 lip 2009, 22:26

Dzieki, GP i Del_Rey, juz go wyciagnalem z mebla na wierzch dla lepszej wentylacji, sprobuje zapuscic jutro nad ranem, bo dzis wieczor ani w zab: upal taki ze trudno zasnac.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sweeper » czwartek, 30 lip 2009, 13:15

Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości