Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Automatyczna skrzynia biegów

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez miro » poniedziałek, 10 sie 2009, 08:18

Od ponad 20 lat korzystam z wygodnej jazdy automatykami nie majac zamiaru wracac do upierdliwej skrzyni biegow.
Zalety sa ogromne.
Poza komfortem i bezpieczniejsza jazda zuzycie paliwa w miescie jest mniejsze, automatyczna transmisja zazwyczaj bez szwanku przezyje zywot pojazdu, czego nie mozna napisac o skrzyni biegow, silnik nie jest przeciazany jak przy jezdzie z konwencjonalna skrzynia biegow co takze przedluza jego niezawodnosc.

Moj ostatni samochod po 10 latach niezawodnej jazdy oddalem org. charytatywnej.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Alinoe » poniedziałek, 10 sie 2009, 12:06

miro napisał(a):Od ponad 20 lat korzystam z wygodnej jazdy automatykami nie majac zamiaru wracac do upierdliwej skrzyni biegow.
Zalety sa ogromne.
Poza komfortem i bezpieczniejsza jazda zuzycie paliwa w miescie jest mniejsze, automatyczna transmisja zazwyczaj bez szwanku przezyje zywot pojazdu, czego nie mozna napisac o skrzyni biegow, silnik nie jest przeciazany jak przy jezdzie z konwencjonalna skrzynia biegow co takze przedluza jego niezawodnosc.

Moj ostatni samochod po 10 latach niezawodnej jazdy oddalem org. charytatywnej.

porównanie zużycia paliwa jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, piszesz, że mniejsze ale od czego ??
pozatym jazda jest wygodniejsza ale czy bezpieczniejsza ?? fakt auto nie "ucieknie" ci przy ruszaniu pod górkę
ale pomyłki typu R zamiast D, czy D zamiast P zdarzały się wielu klientom (pracowałem w salonie samochodowym gdzie m.in sprzedawaliśmy modele

manulana zazwyczaj też przeżywa żywot pojazdu ale przy jednej i drugiej zdarzają się awarię co przy automacie może pociągać kosmiczne koszty (znam przykład Fiesty z automatem gdzie po awarii właścicielka szukała przez pół roku nowej skrzyni a przy prawie 10 letnim aucie używka była droższa od samego auta)

jakbym miał kupic autko z automatem to musiałby by być w miare nowe (mniej awaryjne i szybsze automaty) i diesel - chociaz ich nie lubię (wiekszy moment obrotowy co przydaje się przy takiej skrzyni)

poleciłbym VW typu Lupo, Golf, większe mercedes A170 - z tego co wiem miały dobre skrzynie automatyczne
i masa aut ze stanów - Ford, Toyota itp jako w miarę zadbane używki
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » poniedziałek, 10 sie 2009, 19:23

Nie trzymam pojazdów dłużej niż 10 lat. Nie kupuje tez zużytych samochodów, a nowe, to jest moja polisa. Co 5 lat nowy pojazd, tak ze zawsze jestem w posiadaniu dwóch sprawnych.
porównanie zużycia paliwa jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, piszesz, że mniejsze ale od czego ??

Chyba wyraźnie napisałem, ze jazda w mieście jest bardziej ekonomiczna na automatyku. Jeśli masz inne dane, to podziel się z nami linkiem do tych statystyk :)
pozatym jazda jest wygodniejsza ale czy bezpieczniejsza ??

W jaki niby to sposób jazda z jedna ręką na kierownicy może być bezpieczniejsza od jazdy z dwoma?

Na torach wyścigowych od dawna dominują automatyki.
Tegoroczne video z prób mojego klubu, ten pierwszy srebrny truck jest mojego kumpla nad którym razem pracujemy. Rezultaty na 1/4 mili sa widoczne na tablicy.
http://www.youtube.com/watch?v=r_QVbzAg ... annel_page
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 sie 2009, 19:25 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości