Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

tak sobie czytam Wasze posty

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez GeN » piątek, 14 sie 2009, 08:32

necia55 napisał(a):No i te błędy orrrrtograficzne......

Ale jest szansa na poprawę stanu rzeczy -> tutaj
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielskobiala » piątek, 14 sie 2009, 11:41

GeN napisał(a):... przygotować się na spore wydatki ... Taki modem dawał w porywach 10 Kb/s realnego transferu ... przychodziły rachunki, za które żona zamykała w ciemnicy o chlebie i wodzie ... Nie generalizacja, nie dzielenie na starych i nowych, na bogatych czy biednych

Jak już tak gawędzimy o cenach i o tym że kiedyś internet był strasznie powolny ale i strasznie drogi bo płaciło się za impulsy a nie miesięcznie, że tylko dorobkiewiczowie mogli sobie pozwolić na takie luksusy, ta sytuacja kojarzy mi się z tym co nie tak dawno się wydarzyło czyli że wielu ludzi wykupywało swoje mieszkania spółdzielcze za setki tysięcy złotych a ci nowi wykupywali za przysłowie grosze (zasługa wprowadzenia ustawy PIS'u) albo że kiedyś ludzie musieli o wiele wiecej płacić za sprzęt elektroniczy a dziś również sprzedawany jest za parę groszy (dla przykładu telewizor HD bodajże przed 10 laty kosztował 10000 zł a dziś coś około 2000 zł a nawet i mniej jeśli jest jakaś promocja)

Można by to skomentować krótko: czemuś tyle płacił? boś zachłanny był, chciałeś być pierszy pokazać że masz coś czego inni nie mieli a nic ci z tego nie przyszło dobrego, sprawiedliwość musi być na tym świecie i los musi wszystkim po równo wynagrodzić.
Ostatnio edytowano piątek, 14 sie 2009, 11:42 przez bielskobiala, łącznie edytowano 1 raz
bielskobiala
użytkownik
 
Posty: 134
Na forum od: 9 maja 2009, 19:54

Postprzez GeN » piątek, 14 sie 2009, 12:55

No i ręce i nogi się uginają, lecz każdy mierzy innych swoją miarą i na ile rozumie świat. Nic to, spadam. Jadę zaraz za Kraków na zlot, gdzie akurat spotykają się (corocznie) takie stare repy z innego tematycznego miejsca sieci, też pamiętające czasy modemów i innych cudów.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lilithBB » sobota, 15 sie 2009, 18:52

A kto jest stary a kto nie?:P ;P gdzie jest granica?:D
Ostatnio edytowano sobota, 15 sie 2009, 18:52 przez lilithBB, łącznie edytowano 1 raz
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Postprzez staszeks » sobota, 15 sie 2009, 20:02

lilithBB napisał(a):A kto jest stary a kto nie?:P ;P gdzie jest granica?:D

Powiedzmy osoby pamietajace początki tego forum.
Zarejestrowany 2006-09-01.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Krzysztof » niedziela, 16 sie 2009, 07:09

Chłopaki cóż tak rozczulacie się z nostalgią. Toż to zaledwie 3 lata :-)). A widziałem tu na forum jegomościa zarejestrowanego w latach 70-tych. Jakiś pasjonat chyba kompa typu "Odra" jaki w tamtych czasach królował w naszej elektrociepłowni.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez staszeks » niedziela, 16 sie 2009, 17:54

Krzysztof napisał(a):Chłopaki cóż tak rozczulacie się z nostalgią. Toż to zaledwie 3 lata :-)). A widziałem tu na forum jegomościa zarejestrowanego w latach 70-tych. Jakiś pasjonat chyba kompa typu "Odra" jaki w tamtych czasach królował w naszej elektrociepłowni.

Komp typu ODRA (a nawet dwa 1304 i 1305) królował w CLPW (późniejszy COBR PW Południe), w Apenie, w Befamie.
O elektrociepłowni nic nie wiem
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Krzysztof » niedziela, 16 sie 2009, 18:26

Miałem przyjemność oglądania go zza szklanej szyby drzwi gdy byłem na wyciecze szkolnej była to jeszcze szkoła podstawowa. Z opowieści Pana Inżyniera wynikało, że był to pierwszy komputer w naszym mieście.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez celt » niedziela, 16 sie 2009, 19:53

darqi napisał(a):
staszeks napisał(a):oraz posty "starych " forumowiczów"
Weterani jak widać znają się osobiscie i panują miedzy nimi stosunki
często wręcz serdeczne a wśród "młodych"?
I tak czytając te posty zastanawiam się czy chciałbym kogoś z "obecnych"
forumowiczów poznać.

Ci - jak napisałeś "starzy" forumowicze raczej bardzo rzadko się w ogóle wypowiadają ;)

Święta racja darqi... nie ma tu juz tematów co rozpalały umysły i klawiaturę
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » niedziela, 16 sie 2009, 20:04

bielskobiala napisał(a):...Ci starszy użytkownicy sprzed 2006 roku to po części ludzie bogaci, elita tego forum (kilkanaście osób, których było stać na internet już dawno temu) a ci nowi to średnio zamożni i "biedacy z neostradą"...

MYLISZ SIĘ! Kiedyś z wszystkiego najdroższy był komputer, a nie internet (modem telefoniczny)... Ja (i nie tylko ja) najczęsciej pisałem na forum z służbowego kompa, a Neostrada i prywatny komputer pojawił się wiele lat później...
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości