Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jaki kolor scian do brazowej kanapy??

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez bobi » piątek, 25 cze 2010, 23:12

Robię pokój od podstaw. Wymieniane będzie wszystko poza brązowym narożnikiem.

Jakie kolory ścian będą pasowały do tej kanapy. ??
Nie mogę nic mądrego wymyślić.

Dobrze by było aby były dwa kolory/odcienie

Co myślicie o fototapecie?
kolor mebli i podłogi tez byście mogli podpowiedzieć

Zdjęcia bardzo mile widziane :)
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez Prima50 » sobota, 26 cze 2010, 09:35

No jeżeli to jest taki głęboki brąz, to na pewno przydałby się kolor, który rozjaśni wnętrze... ;) Coś w odcieniu e cru, bądź też troszkę ciemniejszy- to jeżeli chodzi o ściany.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez MakDrajwer » sobota, 26 cze 2010, 10:21

na pewno pasuję zółty lub odcień pomarańcz-mango a na drugi kolor proponuje jasno niebieski. A na podłoge co w odcieniu brązu tylko jasny. A fototapeta sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Małe optynie zmniejsza i powoduje efekt zagracenia. Kolejny problem to przylepienie: jeżeli masz krzywe ściany to częsci tapety mogą się rozjechać i efekt diabli wezmą.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez paputek25 » sobota, 26 cze 2010, 11:02

bobi zapodaj fotke pokoju i wymiary ..., pokój naświetlony ? ciemny?.. wysokośc ?niski, standard, wysoki ? wymiary kształtem prostokąta ? ja lubie surowy, zimyy klimat ...czy dodatkowe meble bedą w pokoju ?
z checią Ci coś doradze.
Fototapeta świetna sprawa tu pomogła mi moja połóweczka.......a ja akurat przy remoncie dużego pokoju postanowiłem iż będzie szafa zabudowana na krótszej ścianie pokoju, ( lubie mieć wszystkie graty pozakrywane ) oprócz szafy, mamy właśnie tylko narożnik i ławę , a fototapety użyliśmy na drzwi szafy by ją zamaskować , by nie wyglądało jak w sypialni, i efekt okey, zapodam fotkę jak byłbyś zainteresowany , pozdrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 9 lip 2010, 20:32 przez paputek25, łącznie edytowano 1 raz
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez bobi » sobota, 26 cze 2010, 14:23

A wiec pokój prawie kwadrat 4x3,5m. Wysokość 2.6m.
Nie mam zdjęcia pokoju. Tylko raz go widziałem. Duże okno od strony zachodniej.

Chciałbym tych mebli jak najmniej. Musi być jakaś szafa. Coś pod Tv dvdkino domowe i jakiś mały stolik na kaweherbate. A no i komputer stacjnarny bedzie.

pewnie dawaj zdjecia :D

Zdjęcie narożnika

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 26 cze 2010, 14:27 przez bobi, łącznie edytowano 1 raz
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez lag » sobota, 26 cze 2010, 15:14

Do brązowego narożnika, będą pasowały kolory, od ecru przez kremowy do jasnego ciepłego brązu. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest połączenie tapet i farb. Sciana gdzie są meble (najlepiej też brązowe) powinna byc jasna, kremowa, możesz też poszukać farby z perłowym pobleskiem, bo takie ładnie sie prezentują. Za kanapą możesz umieścić tapete jakąs wzorzystą, brązową, np
http://alletapety.pl/lounge-156942-tape ... ?cPath=193 czy
http://alletapety.pl/out-of-africa-7152 ... p-878.html ,
http://alletapety.pl/saphyr-tapeta-scie ... ?cPath=116
bądz jakąś ładną z wzorem według gustu. Boczne sciany tam gdzie jest okno i naprzeciw pomalowac tez brązem, mozna troche ciemniejszym tonem niz na scianie z meblami poniewaz bedzie tam padac swiatło. Na wolnych ścianach można powiesić antyramy ze zdjeciami na ciemnobrązowym tle. Moim zdaniem można poprzeglądac różne zdjecia pokoi i tylko czerpać multum pomysłów np http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/KLASYCZNY_otwarcie.jpg
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez necia55 » sobota, 26 cze 2010, 22:41

Lag,Twój pomysł jest bardzo odważny-ale pamiętaj,że pokój jest od zachodniej strony,więc nie najjaśniejszy.Nie wiadomo też jak jest z naświetleniem-może są drzewa,może blisko inny budynek,zasłaniający światło słoneczne.Dopiero po uwzględnieniu wszystkich parametrów można coś sugerować.Ale te tapety(chociaż bardzo ładne) wydają mi się troszkę zbyt ciemne-będą pochłaniać światło.I w pochmurne dni będzie jak w grobowcu.Ja mam w swoim domu wszystkie kolory w tonacji od jasnego piasku do średniego beżu z elementami brązu(jako dyskretny dodatek) i bieli.A mam słońce przez cały dzień(brak bliskich sąsiadów i drzew :D ),jednak przy pochmurnej pogodzie od zachodu jest ciemnawo.Więc u mnie pokój od zachodniej strony jest biały,a dodatki stonowane-właśnie w kolorach: kremowym,beżu i piaskowym.I trochę zieleni-naturalnej :)-kwiaty doniczkowe,lubiące półcień.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Postprzez paputek25 » sobota, 26 cze 2010, 22:43

Bobi , nasz pokój jest ciut większy stanowi prostokąt o wymiarach 3,6x4,80. (Krótsza ściana to okienna z wyjściem na balkon , przeciwna krótka zabudowana szafą , wraz z fototapetą- nie żałuje bo sporo tam upchniemy ) , podobnie jak u Ciebie narożnik, oprócz tego mały stolik , po przeciwnej stronie narożnika - jedno z akwarii.- mamy ich w sumie 4 po redukcji - to nasze hobby (a zaczęło się od syneczka) każdy ma swój wkład, oraz wymuszony przez to wysoko zawieszony telewizor, pod szafką z akwarium komputer, podłączony do telewizora/monitora i sterowanie zdalne myszką i klawiaturą z Narożnika ) Pokój pomalowany na biało.
Bardzo lubię eksperymentować ze światłem dlatego dołączam fotki przedpokoju z załączonymi ledami - bardzo fajny efekt , mieszkanie tworzy klimat lokalu :) mnie osobiście bardzo się podoba i bardzo oszczędne oświetlenie, ale wiadomo kwestia gustu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jeśli odpowiada Ci nasz gust , to z chęcią Ci doradzę, my swoje mieszkanko robiliśmy od A do Z sami, i powiem Ci szczerze że nie są to duże koszty( jeśli robociznę umiemy wykonać samemu) , jedynie chęci potrzebne :) a satysfakcja że robiło sie samemu - bezcenna . pozdr
Ostatnio edytowano piątek, 9 lip 2010, 20:47 przez paputek25, łącznie edytowano 1 raz
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez bobi » niedziela, 27 cze 2010, 09:05

Dziękuje wszystkim za rady. Na pewno wezmę wszystkie pod uwagę. Przeprowadzam sie za około 3 miesiace wiec mam jeszcze troche czasu.

Postaram sie zrobic zdjecia pokoju i wrzuce tutaj na forum.

Jedno czego nie chcę to białych ścian. Całe życie takie miałem i chciałbym jakąś odmiane:)

Paputek25 bardzo podoba mi sie Twój gust a szczególnie eksperymenty ze światłem:)
Wiec chetnie skorzystam z pomocy.
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez staszeks » niedziela, 27 cze 2010, 15:12

moja kanapa różni się od twojej tylko tym, że jest symetryczna do twojej.
Sciany mam koloru twojej podłogi (może troszkę jaśniejsze) i moim zdaniem wygląda
to całkiem przyzwoicie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez bobi » niedziela, 27 cze 2010, 18:16

staszeks napisał(a):moja kanapa różni się od twojej tylko tym, że jest symetryczna do twojej.
Sciany mam koloru twojej podłogi (może troszkę jaśniejsze) i moim zdaniem wygląda
to całkiem przyzwoicie.

mozesz pokażać jakies zdjęcie?
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez lag » niedziela, 27 cze 2010, 19:44

Jesli okno jest duże, to swiatło bedzie zaczynało padac od strony półncnej. mozna pomysle w ten sposób nad rozswietleniem pokoju, a pozostałe 2 sciany mozna dobrze oswietlic. Uwazam tez ze tapeta na jednej z 4 scian wcale nie sprawi ze pokój bedzie ciemny, lecz bedzie wyglądał ciekawie
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez pindusia » poniedziałek, 28 cze 2010, 08:36

do brazu super bedzie pasowal zielony!! super efekt! sama mam debowe podlogi brazowe meble i zielona sciane (intensywna zielen na froncie) a na reszcie zielen jasna zeby optycznie nie pomniejszac pomieszczenia
pindusia
użytkownik
 
Posty: 33
Na forum od: 10 lut 2010, 13:46

Postprzez bobi » poniedziałek, 28 cze 2010, 18:11

pindusia napisał(a):do brazu super bedzie pasowal zielony!! super efekt! sama mam debowe podlogi brazowe meble i zielona sciane (intensywna zielen na froncie) a na reszcie zielen jasna zeby optycznie nie pomniejszac pomieszczenia

Mozna prosic o foto? myśle ze moze to być ciekawe
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez staszeks » wtorek, 29 cze 2010, 12:50

niestety zdjęcie wykonane tym czym dysponuję.
Niestety odcień jest minimalnie zafałszowany (przynajmniej na moim monitorze)
Ściany są identyczne ale w wyniku oświetlenia padajacego z okna
pod różnym kątem na ściany, na zdjęciu wygladają jak gdyby były różne.
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 29 cze 2010, 12:54 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości