Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Lokale dla palących w Bielsku-Białej?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez banan.eu » piątek, 3 gru 2010, 10:43

zbożowy napisał(a):
banan.eu napisał(a):@zbożowy

nie tylko mi przeszkadzało i dlatego wprowadzili zakaz tyle w tym temacie.

Co nie zmienia faktu że to prywatny lokal, coś się nie podoba to nie chodź. Co jeszcze masz zamiar ustawowo zmienić? Rodzaj muzyki? Kolor ścian?

skoro ci się nie podoba zakaz palenia to omijaj lokale w których on obowiązuje,prywatny lokal nie prywatne prawo.

nie rozumiesz podstawowych zasad współżycia i tyle.Jest lokal np klimat w którym czasem są fajne koncert i na nim są palacze i osoby nie palące.I jak ich podzielisz? swoją teorią żeby zmienili klub?albo żeby słuchali koncertu w domu? bo nie palą?a biedni palacze dyskryminowani przez prawo mogą się bawić? sala jest jedna grupy są dwie,siła rzeczy palacze trują innych...jeżeli to co napisałem jest dalej nie logiczne to na bierząco bede tłumaczył.

ps prawo weszło w życie wiec nic się nie zmieni,przypomina to płacz nad rozlanym mlekiem..
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez zbożowy » piątek, 3 gru 2010, 11:00

banan.eu napisał(a):skoro ci się nie podoba zakaz palenia to omijaj lokale w których on obowiązuje,prywatny lokal nie prywatne prawo.

No ale widzisz, przez takich pieniaczy jak ty nie ma takich lokali. Ja rozumiem gdyby ustawowo należało powiesić tabliczkę "W tym lokalu wolno palić", ale przez twoją zawiść nie może być nawet 1 lokalu bez części dla niepalących.

banan.eu napisał(a):nie rozumiesz podstawowych zasad współżycia i tyle.Jest lokal np klimat w którym czasem są fajne koncert i na nim są palacze i osoby nie palące.I jak ich podzielisz? swoją teorią żeby zmienili klub?albo żeby słuchali koncertu w domu? bo nie palą?a biedni palacze dyskryminowani przez prawo mogą się bawić? sala jest jedna grupy są dwie,siła rzeczy palacze trują innych...jeżeli to co napisałem jest dalej nie logiczne to na bierząco bede tłumaczył.

Właściciel nastawia się na klienta, jeśli wytarczającej ilości osób przeszkadza palenia to w lokalu jest zakaz, a przynajmniej tak kiedyś było bo teraz wszystko zepsuliście. Musisz chodzić do Klimatu? Bazyl miał zakaz palenia, Oskar też, w Rocku była sala dla niepalących (wiecznie pusta) i w parunastu innych lokalach też, pewnie za mało?
banan.eu napisał(a):ps prawo weszło w życie wiec nic się nie zmieni,przypomina to płacz nad rozlanym mlekiem..

Nie, dzisiaj taka ustawa ograniczająca wolność jutro kolejna a wszystko w "trosce o dobro społeczeństwa" to rządzący wiedzą lepiej.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez banan.eu » piątek, 3 gru 2010, 11:18

ładne określenie "pieniacz" muszę sobie zapisać :P czyli w sumie to ty ograniczasz prawo nie palących do chodzenia na imprezy pytaniem Czy muszę chodzi co Klimatu.Nie muszę ale ty też nie musisz w takim razie :P

edit

a gdybyś czasem wyszedł na miasto to zobaczył być ze właściciele powoli dochodzą do tego jak zadowolić i jednych i drugich

ps MY PIENIACZE ! NIE PALĄCY NA STOS :P ograniczamy swobody palącym dlatego nie jesteśmy godni chodzić na koncerty..viva dymek :P
Ostatnio edytowano piątek, 3 gru 2010, 11:22 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez zbożowy » piątek, 3 gru 2010, 13:19

banan.eu napisał(a):ładne określenie "pieniacz" muszę sobie zapisać :P czyli w sumie to ty ograniczasz prawo nie palących do chodzenia na imprezy pytaniem Czy muszę chodzi co Klimatu.Nie muszę ale ty też nie musisz w takim razie :P

Ale ja ci tego prawa nie ograniczam, chcesz to chodź ale czemu idziesz i narzekasz na to jakie tam są warunki? Jak pójdziesz do klubu ze striptizem to ci golizna będzie przeszkadzać? A wyobraź sobie że są ludzie którym przeszkadza i też chcą zakazu.
banan.eu napisał(a):ps MY PIENIACZE ! NIE PALĄCY NA STOS :P ograniczamy swobody palącym dlatego nie jesteśmy godni chodzić na koncerty..viva dymek :P

Nie My tylko Ty, mnie w to nie mieszaj bo ja nie ograniczam innym swobody.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez banan.eu » piątek, 3 gru 2010, 13:26

nie dogadamy się ^^ ja mam swoje racje ty masz swoje racje ^^ a siła rzeczy moja na wierzchu
Ostatnio edytowano piątek, 3 gru 2010, 16:13 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez sweeper » piątek, 3 gru 2010, 14:15

miro napisał(a):Oczywiście sweeper zna przyczynę najlepiej.

nie, nie znam przyczyny, ale obcięcie twojego posta miało na celu pokazanie, że związek między zamykanym lokalem a paleniem jest równie idiotyczny
chyba, że ktoś wychodzi do lokalu tylko po to żeby sobie w nim zapalić - to jedyny warunek przy którym twoja teoria trzyma się kupy

miro napisał(a):Swoją drogą. Każdy palacz codziennie zasila skarb państwa o ok 5 zł, czyli ok 150 zł na miesiąc. Jeśli wszyscy palacze nagle przestaliby palić, to tą sumę państwo przerzuci na niepalących, prawdopodobnie o ok 75 zł na miesiąc na głowę.

to jest populizm...
zbilansuj to z kosztami leczenia chorób spowodowanych paleniem tytoniu oraz biernego palenia i wtedy możemy porozmawiać o rzeczywistych obciążeniach budżetu
Ostatnio edytowano piątek, 3 gru 2010, 14:19 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Przemek73 » piątek, 3 gru 2010, 15:14

sweeper napisał(a):to jest populizm...
zbilansuj to z kosztami leczenia chorób spowodowanych paleniem tytoniu

Tak się składa, że ZUS na palaczach to akurat zarabia. Z prostego powodu, żyją krócej. I to jest fakt, możesz sobie pogooglać.
A co do zamykania knajp, jak miro napisał, zobaczymy za rok.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Postprzez Rebel » sobota, 4 gru 2010, 14:13

zbożowy, tak czytając Twoje posty można dojść do wniosku: Ja palę, dużo osób też pali, więc niech niepalący do nas się uporządkują. Owszem - tak było, ale dzięki ustawie która weszła w życie role się odwróciły. Przez lata to niepalący mieli się dostosowywać, teraz to WY palący, dostosujcie się do niepalących. Są klubu w Bielsku, gdzie palić można, ba... są puby gdzie również palić można - mają 2 sale. To niepalących jest więcej w Polsce, więc wiadomym jest, że w referendum nie ma szans by przeszło wycofanie ustawy. Trudno, trzeba się dostosować do prawa, bo nie każdy lokal ma możliwość zrobienia 2 sali dla tych dymiących. Więc po co to szczekanie tak, jak by Ci ktoś w piaskownicy łopatki i foremki pozabierał?
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez banan.eu » sobota, 4 gru 2010, 14:25

@Rebel

hurraaa,nie jestem sam na polu bitwy :D
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Rebel » sobota, 4 gru 2010, 17:45

miro napisał(a):
Rebel napisał(a):zbożowy, tak czytając Twoje posty można dojść do wniosku: Ja palę, dużo osób też pali, więc niech niepalący do nas się uporządkują.

Zbożowy ani ja nie palimy. Nam po prostu palenie w tych lokalach nigdy nie przeszkadzało i nie rozumiemy po co tyle szumu i złości z waszej strony?
Przecież nigdy nie było zakazane budować lokali dla niepalących, to dlaczego drogą konkurencji nie przejmiecie inicjatywy, a nie jak ostatnie sieroty potrzebujecie na wszystko państwowej ingerencji.
Zamiast wybudować swoje, to wpychacie się na siłę do innych dyktując jak się mają zachowywać. To są zasady życiowych nieudaczników, którzy sami są wiecznie z czegoś nie zadowoleni, narzucając własną mizerię innym.

Miro, pomyśl. Jesteś właścicielem lokalu i musisz zadecydować - niepalący, czy palący i niepalący razem.
Prosty rachunek. Palący jeśli mają zakaz, pójdą do innego, niepalący tak czy siak przyjdą, bo jeśli znajomi idą, to przecież nie będzie wymyślał. No i wychodzi Ci, że bardziej opłacalne będzie otworzenie lokalu dla wszystkich. Tak się przyjęło na przestrzeni lat i tak ludzie czynili. A teraz jeśli to palacz musi się dostosować do grupy to jest wielkie halo, a niby dlaczego? Tak trudno jest się nauczyć żyć w innych warunkach? Aż się dziwię, jak wyprowadzając się z Polski udało Ci się przystosować do innych przepisów za granicą. Czy jeżeli na drodze było zawsze ograniczenie do 100, przepisy się zmieniły i wymusiły zmianę tej prędkości do 70, to dalej będziesz 100 jechał bo tak było "zawsze"?
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Rebel » sobota, 4 gru 2010, 18:24

miro napisał(a):A teraz Ty pomyśl. Jesteś niepalącym klientem. Idziesz do przyjaznego Ci lokalu, czy wchodzisz do palarni i tupiesz nogami, aż wszyscy przestaną palić?
Niestety, odpowiedź jest nam wszystkim znana.

Owszem, wybiorę lokal w którym palić nie można. Ile lokali przed zakazem zdeklarowało się, że są lokalem bez dymka? Po za 2be, w którym były 2 sale, znam jeszcze 3 inne mniejsze pubiki. Jak to się ma do dziesiątek jak nie setek tych dla palaczy?

Teraz Twoja kolej na myślenie. Idziesz do lokalu dla niepalących i raz na 30 minut na 2 minuty by puścić dymka musisz wyjść w inne miejsce, opuszczając tym samym znajomych. Problem?
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez staszeks » sobota, 4 gru 2010, 21:09

Daleko nie zawsze zgadzam się z miro,
ale tu gdybym sam chciał coś napisać nie zrobiłbym tego lepiej.
P.S. taz nie palący.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez sweeper » sobota, 4 gru 2010, 22:48

Przemek73 napisał(a):Tak się składa, że ZUS na palaczach to akurat zarabia. Z prostego powodu, żyją krócej. I to jest fakt, możesz sobie pogooglać.

na ofiarach śmiertelnych wypadków również zarabia bo żyją krócej

miro napisał(a):To są zasady życiowych nieudaczników, którzy sami są wiecznie z czegoś nie zadowoleni, narzucając własną mizerię innym.

No i dochodzimy do sedna sprawy...
życiowi nieudacznicy palący gdzie popadnie nie umieli się opanować i zachować kultury palenia narzucając własną mizerię innym
wkroczyło państwo i rozwiązało problem
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » niedziela, 5 gru 2010, 00:55

racala
sweeper napisał(a):..........
wkroczyło państwo i rozwiązało problem

Czyzbyśmy małymi kroczkami wracali??
Jeszcze nie tak dawno wszyscy narzekali, że państwo za wszystkich o wszystkim decyduje.

P.S. jeszcze jestem gotów zgodzić się na zakaz tam gdzie niepalący też MUSI przyjść
(sklep, praca, przystanek, środki komunikacji, lekarz...)
Do klubu lub knajpy nikt nie każe chodzić i zakaz palenia powinien zostać w gestii własciciela.
Ostatnio edytowano niedziela, 5 gru 2010, 01:00 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez SP&C » niedziela, 5 gru 2010, 01:14

staszeks napisał(a):P.S. jeszcze jestem gotów zgodzić się na zakaz tam gdzie niepalący też MUSI przyjść
(sklep, praca, przystanek, środki komunikacji, lekarz...)
Do klubu lub knajpy nikt nie każe chodzić i zakaz palenia powinien zostać w gestii własciciela.

Święte słowa.
Od nowego roku zaczną się nagonki na knajpy (bo przecież policja nie będzie gonić po przystankach, a tak btw , jaka jest definicja/wielkość przystanku?) i będą szukać kasy do budżetu, do tego wyższy VAT, czarno widzę gastronomię po nowym roku.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

cron