Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

dylemat

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez zbożowy » wtorek, 14 gru 2010, 01:44

Undertone napisał(a):Nie dostrzegasz tego, że homoseksualiści mają TAKIE SAME prawa jak heteroseksualni?
Dla ciebie prawo do dziedziczenia i odwiedzin osoby bliskiej w szpitalu to przywilej?

Od kiedy homoseksualista nie może napisać spadku?

Pisze się testament :) A w Polsce rodzina może bez problemu zakwestionować testament jeśli przepiszesz coś osobie która nie jest twoim krewnym. I jak to ma się do prawa do odwiedzin i decydowania o partnerze w sprawach medycznych?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez miro » wtorek, 14 gru 2010, 07:34

Sęk w tym, że nie wiadomo czy homoseksualizm jest chorobą, czy stylem życia.
Jeśli chorobą, to wypadało by ją leczyć. A jeśli stylem życia, to walka o zalegalizowanie związków homoseksualnych traci argument. Natomiast jeśli homoseksualizm jest wrodzonym (nie udowodnione) zaburzeniem, to jak niewidomemu udzielamy pomocy, ale nie przyznajemy mu prawa jazdy, bo tego gość chce.
Zastanawiające jest też, w jakim celu świat homoseksualny promuje homoseksualizm w szkołach, typu- gay is ok, także namawianie młodzieży do eksperymentowania związków homo, że to jest "cool"?
Ok, odpowiem sobie sam, w celu zwiększenia siły na arenie politycznej.
Odnośnie dylematu kolegi zbożowy, dokument pełnomocnictwa wiele załatwia, jak podejmowanie decyzji za chorego i wizyty. A testament może być podważany na równo w każdym innym związku.
Jeśli homoseksualiści są na tyle odpowiedzialni aby zaczynać związki partnerskie, powinni również pomyśleć o legalnych konsekwencjach związku.
Dodam, w państwach, w których zalegalizowano związki partnerskie homoseksualistów, obecnie toczy się walka o zalegalizowanie tego typu małżeństw. Oddasz palec wezmą rękę itd.
Stanowczo powinniśmy walczyć z wszelką dyskryminacją, ale mamy również obowiązek ochrony własnej rodziny. Granica jest bardzo cienka.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez padoda » wtorek, 14 gru 2010, 09:52

Miro jest temat , w którym całkowicie się z Tobą zgadzam,masz zdrowe podejście do problemu.
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez banan.eu » wtorek, 14 gru 2010, 09:57

kto by sie spodziewał ze najmądrzejszy post w tym temacie napisze miro..zbożowy koduj :P
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez zuo » wtorek, 14 gru 2010, 10:12

zbożowy napisał(a):Artykuł dotyczy przestępców seksualnych a nie normalnych obywateli, posługiwanie się nim w celu argumentowanie przeciwko adopcji jest nadużyciem (i mówię to jako osoba która z pewnych powodów nie uważa takiej adopcji jako dobrego rozwiązania.). Poza tym szyk cytowanego przez ciebie zdania jest dość egzotyczny i obniża moje mniemanie na temat tej pracy.

Badania dr. Campero-Ciani potwierdzaja te statystyki u osób niekaranych. Odrył ze tylko w przypadku 7% homoseksualistów to czynniki genetyczne a nie czynniki srodowiskowe, sa przyczyna upodobań. Co za tym idzie pozwalajac na wychowywanie dzieci rodzinom homoseksualnym mozemy doprowadzic do zamknietego koła.

zbożowy napisał(a):
undertone napisał(a):Zoofilia, nekrofilia to CHOROBY. Podobnie jak i homoseksualizm.

Zoofilia:DSM-IV 302.9; ICD-10 F65.8
Nekrofilia:DSM-IV 302.9; ICD-10 F65.8
Homoseksualizm: Nie widzę ani na jednej liście ani na drugiej, skąd bierzesz takie dane?

Wycofali tą pozycję z zestawienia w 1990 roku. 20 lat versus wieki piętnowania takich zachowań. Jeśli jutro z jakichs powodów uznamy ze zoofilia tez nie jest chorobą to co? A to ze uznano ze homoseksualizm jest normą medyczną nie sprawi automatycznie ze stanie sie normą moralną.

zbożowy napisał(a):
undertone napisał(a):Efekt tego jest taki, że ZAWSZE kolejne grupy w raz z przyznawaniem praw innej grupie będą się domagały czegoś dla siebie.

Rozwiązanie jest proste, wróćmy do czasów komunistycznej dyktatury i ograniczmy prawa wszystkich do minimum, bo jeszcze nie daj boże będą się swoich praw domagać.

Nie, nie dajmy sie zwariować politycznej poprawności. Osób homoseksualnych jest na tyle mało ze po prostu nie ma sie co nimi przejmować. Koniec kropka.
zbożowy napisał(a):
undertone napisał(a):Nie dla ustępstw dla homoseksualistow, bo mają TAKIE SAME prawa jak ludzie zdrowi, a dawanie im kolejnych przywilejów spowoduje to co stało się w Holandii.

Dla ciebie prawo do dziedziczenia i odwiedzin osoby bliskiej w szpitalu to przywilej?

Wiesz ze to na co sie powołujesz to mit?

"Art. 31. 1. Lekarz ma obowiązek udzielać pacjentowi lub jego ustawowemu
przedstawicielowi przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz mozliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu.
2. Lekarz moze udzielić informacji, o której mowa w ust. 1, innym osobom za zgodą pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego.
4. W sytuacjach wyjątkowych, jezeli rokowanie jest niepomyślne dla pacjenta, lekarz moze
ograniczyć informację o stanie zdrowia i o rokowaniu, jezeli według oceny lekarza
przemawia za tym dobro pacjenta. W takich przypadkach lekarz informuje przedstawiciela
ustawowego pacjenta lub osobę upowaznioną przez pacjenta. Na ządanie pacjenta lekarz ma jednak obowiązek udzielić mu ządanej informacji.
5. Obowiązek lekarza, określony w ust. 1, dotyczy takze pacjentów, którzy ukończyli 16 lat.
6. Jezeli pacjent nie ukończył 16 lat lub jest nieprzytomny bądź niezdolny do zrozumienia
znaczenia informacji, lekarz udziela informacji osobie bliskiej w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z
2009 r. Nr 52, poz. 417)."

A art3 ust 1 brzmi:
"2) osoba bliska — małżonka, krewnego lub powinowatego do drugiego stopnia w linii prostej, przedstawiciela ustawowego, osobę pozostającą we wspólnym pożyciu lub osobę wskazaną przez pacjenta;"

zwracam uwage na "osobę wskazaną przez pacjenta" - jedna wizyta u notariusza i zrobione.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez zbożowy » wtorek, 14 gru 2010, 13:49

miro napisał(a):Zastanawiające jest też, w jakim celu świat homoseksualny promuje homoseksualizm w szkołach, typu- gay is ok, także namawianie młodzieży do eksperymentowania związków homo, że to jest "cool"?

W życiu się nie spotkałem by ktoś namawiał do eksperymentowania...A mówienie że jest to ok? W społeczeństwie gdzie główny przekaz jest że jest to choroba, grzech i że takich należy palić na stosie to chyba młodzież o takiej orientacji trochę źle się czuje, nie?
miro napisał(a):A testament może być podważany na równo w każdym innym związku.

Ale tu bardziej bo w świetle prawa został majątek przekazany osobie obcej.

miro napisał(a):Dodam, w państwach, w których zalegalizowano związki partnerskie homoseksualistów, obecnie toczy się walka o zalegalizowanie tego typu małżeństw. Oddasz palec wezmą rękę itd.

Źle. Związek partnerski ma taki sam status jak małżeństwo.
miro napisał(a):Stanowczo powinniśmy walczyć z wszelką dyskryminacją, ale mamy również obowiązek ochrony własnej rodziny. Granica jest bardzo cienka.

Mojej rodzinie nie zagraża to że dwóch panów się trzyma za rączki a dwie panie ślub chcą wziąć. Może lepiej popracować nad swoją rodziną?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez padoda » wtorek, 14 gru 2010, 13:51

To jest trafna odpowiedź na żądania homoseksualistów dotyczące posiadania dzieci
http://demotywatory.pl/2351451/Jestem-z ... iec-dzieci
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez Przemek73 » wtorek, 14 gru 2010, 14:08

A jak się geje plują w komentarzach pod tym demotem ;)
A co do meritum, w tej chwili w Polsce pary homo mają dokładnie takie same prawa jak pary hetero bez ślubu. Jeżeli coś by miało się zmienić, to trzeba zacząć od uznania konkubinatu za związek.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Postprzez banan.eu » wtorek, 14 gru 2010, 14:14

padoda napisał(a):To jest trafna odpowiedź na żądania homoseksualistów dotyczące posiadania dzieci
http://demotywatory.pl/2351451/Jestem-z ... iec-dzieci

zbożowy coś dla ciebie,miłej lektury :P chodzi mi o same komentarze.
Ostatnio edytowano wtorek, 14 gru 2010, 14:14 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez zbożowy » wtorek, 14 gru 2010, 14:33

banan.eu napisał(a):zbożowy coś dla ciebie,miłej lektury :P chodzi mi o same komentarze.

Strasznie miła, i to jest właśnie powód dla którego jestem przeciwny takim adopcjom.

I chciałbym przeprosić parę osób bo chyba pominąłem ich posty.

zuo napisał(a):Badania dr. Campero-Ciani potwierdzaja te statystyki u osób niekaranych. Odrył ze tylko w przypadku 7% homoseksualistów to czynniki genetyczne a nie czynniki srodowiskowe, sa przyczyna upodobań. Co za tym idzie pozwalajac na wychowywanie dzieci rodzinom homoseksualnym mozemy doprowadzic do zamknietego koła.

Link do badania. I link do badania wykazującego że dzieci wychowane przez homoseksualistów częściej są homo.
zuo napisał(a):Wycofali tą pozycję z zestawienia w 1990 roku. 20 lat versus wieki piętnowania takich zachowań. Jeśli jutro z jakichs powodów uznamy ze zoofilia tez nie jest chorobą to co? A to ze uznano ze homoseksualizm jest normą medyczną nie sprawi automatycznie ze stanie sie normą moralną.

Kiedyś uznawano że murzyni to nie ludzie a kobiety są zbyt głupie by głosować.

zuo napisał(a):Nie, nie dajmy sie zwariować politycznej poprawności. Osób homoseksualnych jest na tyle mało ze po prostu nie ma sie co nimi przejmować. Koniec kropka.

Myślę że tych innych grup co będą się domagać czegoś dla siebie jest jeszcze mniej. Zresztą kij, jeśli rząd ograniczy prawa jakiejkolwiek innej grupie społecznej to też będziesz argumentował że jest ich za mało by się przejmować?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez miro » wtorek, 14 gru 2010, 17:52

zbożowy napisał(a):W życiu się nie spotkałem by ktoś namawiał do eksperymentowania...

Za to ja słyszałem i chętnie podzielę się wiedzą.
Magiczne zdanie w Google "encouraging children to experiment homosexuality" i po sprawie. Nawet video na ten temat.
A mówienie że jest to ok? W społeczeństwie gdzie główny przekaz jest że jest to choroba, grzech i że takich należy palić na stosie to chyba młodzież o takiej orientacji trochę źle się czuje, nie?

Nie słyszałem, aby nakłaniano do palenia homoseksualistów na stosie, a jeśli tak się dzieje, to powinno być to karane.
Słyszałem natomiast jak w szkołach podstawowych homoseksualni aktywiści prali i nadal piorą mózgi małolatom VIDEO
Ale tu bardziej bo w świetle prawa został majątek przekazany osobie obcej

Bardziej, nie bardziej, nie wiem. Wiem, że można zapisać majątek psu i jest to honorowane. I proszę mnie źle nie zrozumieć.
Źle. Związek partnerski ma taki sam status jak małżeństwo.

Jeśli tak, to po jakiego gwinta homoseksualiści walczą o zalegalizowanie homoseksualnych małżeństw, gdzie mają legalne partnerskie związki?
Mojej rodzinie nie zagraża to że dwóch panów się trzyma za rączki a dwie panie ślub chcą wziąć. Może lepiej popracować nad swoją rodziną?

Może jednak homoseksualiści pozostawia swoje preferencje seksualne we własnej sypialni, nie narzucając ich innym?
Może jednak homoseksualiści zaprzestana deprawować na paradach niewinne dzieci.
Może jednak homoseksualiści, aby być poprawnym homo zaprzestaną profanacji miejsc wiary heteroseksualistów?
Zacznijmy walczyć również z hetero fobią!
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Santos » wtorek, 14 gru 2010, 18:39

Wpisując magiczne słowa w Google widzę jakąś dziwną zbieżność poglądów niektórych osób na tym forum z linkiem j/n
http://www.rodzinakatolicka.pl/index.ph ... patriotyzm
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez zuo » wtorek, 14 gru 2010, 18:47

miro napisał(a):Może jednak homoseksualiści pozostawia swoje preferencje seksualne we własnej sypialni, nie narzucając ich innym?
Może jednak homoseksualiści zaprzestana deprawować na paradach niewinne dzieci.
Może jednak homoseksualiści, aby być poprawnym homo zaprzestaną profanacji miejsc wiary heteroseksualistów?
Zacznijmy walczyć również z hetero fobią!

Zgadzam sie z Miro, nie przypuszczalem ze nastanie taka chwila:)
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez zuo » wtorek, 14 gru 2010, 18:49

Santos napisał(a):Wpisując magiczne słowa w Google widzę jakąś dziwną zbieżność poglądów niektórych osób na tym forum z linkiem j/n
http://www.rodzinakatolicka.pl/index.ph ... patriotyzm

I co w zwiazku z tym?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Santos » wtorek, 14 gru 2010, 19:10

zuo .w zwiazku z tym nie zgadzam się ani z miro ani z Tobą
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości