Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Majtki w saunie uwierają ! (jak zachować się w saunie)

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Agnieszka.. » wtorek, 17 sty 2012, 21:41

SWEEPER - korzystając z każdej prawdziwej sauny bez ręcznika pod ciałem (stopami też) lub co gorsza w stroju zostaniemy upomnieni i wyproszeni, nawet gdy są to lużne gacie ;-)
W prawdziwych saunach są prowadzone ceremonie naparzania , ZAWSZE przed ceremonią saunamajster czyli gospodarz poucza o zasadach, mówi mniej więcej to do napisałam w pierwszym poście.
tutaj też przykładowy link z zasadami http://sauny.w.interia.pl/sauna_procedure.htm

Na szczęście są już sauny gdzie wyprasza się buractwo w gaciach.

joyo1982 - twój avatar wiele mi mówi o tobie... tak czy inaczej dziękuję za zaproszenie na redtube, chyba nie skorzystam.

Cały czas powtarzam że można okryć się ręcznikiem i w polskich realiach jest to wskazane, ważne by ciało było suche, mieć pod ręcznikiem mokrych gaci/stroju z Lycry i nie moczyć drewna naszym potem czyli ręcznik podłożyć pod całe ciało.

Starsi panowie... no coż, tacy sapiący, stękający dojrzali panowie siedzący w mokrych gaciach, obwieszeni złotem niczym przyjaciele ze wschodu są najczęstszymi bywalcami saun - niestety.
Ostatnio edytowano wtorek, 17 sty 2012, 21:56 przez Agnieszka.., łącznie edytowano 1 raz
Agnieszka..
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 11 sty 2010, 19:58
Lokalizacja: BB

Postprzez igo » wtorek, 17 sty 2012, 21:58

farmer napisał(a):co do savoir vivre proszę

Czy autorytetem jest pracownik public relations Parku Wodnego Sopot :) ?
Wedlug mnie jak podpierasz sie linkiem to nie takim typowo komercyjnym gdzie każdy sobie może napisac co chce.Tez nie jestem zwolennikiem gaci w saunie ale jak ktoś ma chęć skorzystac a sie wstydzi to nie widze powodów by z powodu widzimisię jakiegoś "cymbała za przeproszeniem" z Sopotu który redagował strone parku wodnego miał z tego rezygnowac....? Uważasz inaczej?
Ostatnio edytowano wtorek, 17 sty 2012, 21:59 przez igo, łącznie edytowano 1 raz
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez Agnieszka.. » wtorek, 17 sty 2012, 22:03

Ja uważam inaczej, sądzę że farmer także.

igo, czy mój link też jest komercyjny??
Mogę wkleić tutaj całą listę linków z prawdziwych saun w których jest identyczny regulamin, nie spotkałam regulaminu mówiącego by wejść w gaciach!!!

Tutaj przeczytaj temat http://sauny-w-polsce.pl/2011/dobre-wzo ... zarazliwe/

Dlaczego ludzie nie widzą problemu w wejściu do sauny w mokrych strojach/gaciach z Lycry??
Agnieszka..
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 11 sty 2010, 19:58
Lokalizacja: BB

Postprzez igo » wtorek, 17 sty 2012, 22:10

niunia-aaa napisał(a):Starsi panowie... no coż, tacy sapiący, stękający dojrzali panowie siedzący w mokrych gaciach, obwieszeni złotem niczym przyjaciele ze wschodu są najczęstszymi bywalcami saun - niestety.

Wiesz niunia troszke mi brakuje do podstarzalego faceta a tym bardziej spoconego ale chciałbym stanąc w obronie tez takich osób.
Wydaje mi sie ze generalizujesz.
Fakt faktem że kultura sauny nie jest u nas najwyższa ale musimy się wszyscy jakoś tolerowac.Wielu wybiera saune z powodów zdrowotnych nie zawsze jako relaks po cięzkim dniu pracy.Wielu chce w jakis sposób z tego skorzystac a może nie bardzo wie jakie obowiązuja reguły gdyz nie jest to tak popularne np jak w Skandynawii.Czy uważasz że powinno sie ich dyskryminowac?Czy im nie wolno?Masz opcje wynająć sobie saune na wyłacznośc jak Ci to przeszkadza?Albo skorzystac z saun ośrodków spa gdzie cena oscyluje w granicach 30 zl tam nie bedzie spoconych facetów albo ich liczba bedzie mniejsza zdecydowanie.Mamy takie społeczenstwo ale Polska jest dla wszystkich i nie wymagaj by mniej obytym zakazywano korzystac z czegokolwiek.Nie wiem czy dobrze bys sie czuła gdyby ktoś nagle powiedział przykładowo...tej pani nie wpuszczac do autobusu ma nieświeży zapach z ust w sytuacji gdybys np cierpiała na jakies schorzenia i było to twoim problemem.Pozwól innym moze bardziej wstydliwym tez z tego korzystac.Oczuywiście normy typu recznik pod spodem obowiązkowo ale....żeby mi miały gacie towarzysza w saunie przeszkadzac......chore rozumowanie.To jest JEGO sprawa co ma na sobie a nie Twoja.

Uważam że w Polsce brakuje takich typowych saun jako odrębnych miejsc.Własnie dla tak wymagającej klientelii.
Myslę że z saun przy basenach czy ośrodkach spa które są dla wszystkich i funkcjonuja na zasadzie symbiozy :) z czternastoma zjeżdzalniami wodnymi i czterema jaccuzi nie ma mowy o jakiejs segregacji czy mega wymaganiach natomiast powinny istniec takie typowe sauny jako osobne miejsca gdzie trafia...wymagajacy klient niech tam obowiązuje wszelkie regu ły bo faktycznie ktos kto jest "maniakiem" sauny tez powinien mieć szanse na cywilizowany według najsurowszych reguł relaks.
Na koniec proponuje porównac cene z typowej "renomowanej" europejskiej sauny i cene za korzystanie z sauny przybasenowej a potem wymagać.
Ostatnio edytowano wtorek, 17 sty 2012, 22:22 przez igo, łącznie edytowano 1 raz
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez farmer » wtorek, 17 sty 2012, 22:20

@igo podsyłam link do Polskiego Związku Saunowego :)

http://www.pzs.org.pl

oraz bezpośrednio do zasad poprawnego korzystania z sauny zalecanego przez PZS :)

http://www.pzs.org.pl/doc/Zasady%20Korzystania%20z%20sauny.pdf
Ostatnio edytowano wtorek, 17 sty 2012, 22:21 przez farmer, łącznie edytowano 1 raz
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez igo » wtorek, 17 sty 2012, 22:24

farmer: przeczytaj własnie teraz edytowany mój post.Wszedzie powinno byc miejsce dla wszystkich a cena powinna byc rekomendacja.jak płacisz 5 zł to nie wymagaj a jak płacisz 50 zł za godzine czyli mniej wiecej tle ile kosztuje pobyt w dobrej europejskiej saunie (12 euro) to masz prawo do wymagania.
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez igo » wtorek, 17 sty 2012, 22:27

farmer napisał(a):@igo podsyłam link do Polskiego Związku Saunowego :)

Od kiedy każdy kto korzysta z sauny nalezy do PZS?? Czy każdy kto przychodzi na bsasen popływac nalezy do Polskiego Związku Pływackiego??? Nie kumam czegoś?
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez farmer » wtorek, 17 sty 2012, 22:34

Właśnie czytam @igo, ale Ty zapierdzielasz na klawiaturze ;)

Myślę, że @niunia zgodzi się z tym, iż nie da się zmienić nikogo na siłę, ale może to co @niunia pisała trafi do poniektórych, być może nawet tych, którzy mają przed sobą pierwszy raz.
Ostatni link @niuni jest bardzo trafny; brakuje dobrych wzorców. @Niunia rysuje mi się jako osoba o twardej zasadzie/zasadach; "jeśli coś robisz, rób to dobrze i zainteresuj się tym choćby w podstawowym stopniu" właśnie przypomniałem sobie jak sam po basenie w dawnych czasach mydliłem kąpielówki, aż wszedł jeden facet bez niczego, potem drugi i aż mi się głupio zrobiło w tym momencie, pomyślałem i sam zacząłem robić jak ci goście.
Zgadzam się @igo [...]Wszedzie powinno byc miejsce dla wszystkich[...] jednak zważ proszę na higienę. Sauny na Langiewicza są ogólnodostępne, mają największy 'przemiał' i tu powinien być zastosowany rytuał sauny, dlaczego?
choćby ile osób wychodzi z basenu do WC, a ile załatwia się w gacie w basenie, może nawet na chwilę przed wyjściem z basenu i udaniem się do sauny, kiedy jeszcze cieknie to co nie zostało w basenie, potem wychodzi z sauny, a ktoś siada na jego miejsce, które jeszcze paruje.. Fakt, faktem nikt mi nie karze korzystać z tej właśnie sauny, ale inni korzystają. Wszystko jest dla wszystkich, ale róbmy to z głową....
Byłem właśnie w Tesco, gdzie w kasie roztargała się dziewczynie koszulka o plastikowy wieszak. W saunie jest 50, 70, 80*C niech ktoś ma gatki takie jak ta koszulka to jak się zasiedzi to przyklei się do ławki, tam jest w końcu rozgrzane nawet drewno i można zrobić sobie krzywdę.
Ostatnio edytowano środa, 18 sty 2012, 00:53 przez farmer, łącznie edytowano 1 raz
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez igo » wtorek, 17 sty 2012, 22:39

farmer napisał(a):Właśnie czytam @igo, ale Ty zapierdzielasz na klawiaturze ;)

No po dwóch piwkach to juz nie tak szybko :)
Uciekam i zycze wszystkim by kazdy miał okazje relaksowac sie w takich warunkach jakie lubi i by Ci podstarzali panowie też nie musieli z tego rezygnowac.Niech wreszcie będą miejsca dla bardziej wymagajacych i dla "pospólstwa".
Ostatnio edytowano wtorek, 17 sty 2012, 22:40 przez igo, łącznie edytowano 1 raz
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez Agnieszka.. » wtorek, 17 sty 2012, 23:22

igo napisał(a):farmer: przeczytaj własnie teraz edytowany mój post.Wszedzie powinno byc miejsce dla wszystkich a cena powinna byc rekomendacja.jak płacisz 5 zł to nie wymagaj a jak płacisz 50 zł za godzine czyli mniej wiecej tle ile kosztuje pobyt w dobrej europejskiej saunie (12 euro) to masz prawo do wymagania.

O czym ty piszesz??? Czy jeśli ktoś płaci mało to może robic gnój i moczyć deski sauny swoim potem i mokrymi gaciami?? Co ma cena do zachowania osób przebywających?? Płacę i wymagam tutaj się nie sprawdza tylko w handlu!

Kolego, sauny z prawdziwego zdarzenia już są w polsce i to całkiem niedaleko, na szczęście nie czuć tam chloru i nie ma mokrych plam potu na drewnie, brak tez podstarzałych panów sapiących, stękających, obwieszonych złotem.
Założenie tego tematu miało na celu choć częściową edukację ludzi z naszego miasta, tak by za jakiś czas wejść do sauny w Trocliku i nie zastać zapachu chloru i mokrej plamy po kimś, tylko prawidłowo i higienicznie saunujących podstarzałych ludzi.

We wcześniejszym poście nie dyskryminuję starych czy chorych, tacy ludzie chodzą do prawdziwych saun i wiedzą jak się zachować, nie sapią,nie stękaja, nie siedzą jakby za karę, nie trzymaja nóg na deskach, nie mają mokrych gaci na sobie i wcale mi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, sama bym chciała dotrwac takiej starości

Igo, jeśli czepiałeś się linków komercyjnych to masz oficjalne stanowiska niezależnych organizacji, nikt nie każe być Ci członkiem żadnego z nich, zresztą ja kocham saunę i też nie jestem w PZS, ale przed pierwszą wizytą w saunie przeczytałam u nich jak korzystać z sauny i w jakim celu tam iść.

To czy ktoś siedzi w tych nieszczęsnych gaciach, to nie jego sprawa, bo lycra w temp ponad 120stopni uwalnia szereg niefajnych substancji i wszyscy w saunie je wdychają to raz(nawet jeśli nie czują tego), gacie zawsze są przemoknięte i zostawią mokrą plamę mimo ręcznika pod nimi to dwa, gacie nasiąkną potem który wypłucze się dopiero w basenie i wreszcie gacie mogą spowodować odparzenia i przegrzanie okolic intymnych,ale to już problem tego który siedzi w gaciach :-)
Agnieszka..
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 11 sty 2010, 19:58
Lokalizacja: BB

Postprzez joyo1982 » wtorek, 17 sty 2012, 23:28

niunia-aaa napisał(a):joyo1982 - twój avatar wiele mi mówi o tobie... tak czy inaczej dziękuję za zaproszenie na redtube, chyba nie skorzystam.

Jak się nie umie skontrować to lepiej zamilczeć niż robić z siebie głupka no ale jak wolisz. Po drugie uczysz innych jak się mają zachowywać w saunie a sama nie wiesz jak się zachowywać na forum. Jak chcesz być idealistką to bądź we wszystkim. Jak się do mnie zwracasz do z dużej litery.
joyo1982
użytkownik
 
Posty: 531
Na forum od: 14 cze 2011, 21:56
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Agnieszka.. » środa, 18 sty 2012, 00:31

joyo1982 napisał(a):Nie byłem jeszcze nigdy w saunie więc nie wiem jak to wygląda od środka ale co kogo obchodzi że ludzie wchodzą w majtasach ? Chcesz sobie pooglądać to wbijaj na redtube.

Do kogoś kto ma avatar bundy-ego i zaprasza mnie na redtube bym sobie pooglądała gołe baby nie będę się zwracać z dużej litery!

a jak niby kontrować twoją wypowiedz "nie byłem jeszcze nigdy w saunie więc nie wiem jak to wygląda" ?????
Ostatnio edytowano środa, 18 sty 2012, 00:32 przez Agnieszka.., łącznie edytowano 1 raz
Agnieszka..
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 11 sty 2010, 19:58
Lokalizacja: BB

Postprzez Kangaroosek » środa, 18 sty 2012, 07:40

niunia-aaa nie przejmuj się.
Tu tak czasem bywa.
Gdzieś słyszałem, że długie przebywanie przed redtubem wyłącza proces myślowy, stąd ciężko o koncentracje. ;)

Troszkę poczytałem o tym co pisałaś i w sumie masz rację.
Ludzie nie mają świadomości czym jest sauna i myśle, że nie prędko będą mieli.
Niestety ja z sauny nie korzystam, bo to raczej nie dla mojego zdrówka.
Poza tym, nie lubię duchoty. Wolę się wypocić podczas aktywnego wysiłku. ;)

Pozdrawiam
Grafika to moja pasja - http://designdk.carbonmade.com/
Kangaroosek
użytkownik
 
Posty: 744
Na forum od: 8 wrz 2011, 08:05

Postprzez GeN » środa, 18 sty 2012, 08:24

niunia-aaa napisał(a):Starsi panowie... no coż, tacy sapiący, stękający dojrzali panowie siedzący w mokrych gaciach, obwieszeni złotem niczym przyjaciele ze wschodu są najczęstszymi bywalcami saun - niestety.

A, to wiele wyjaśnia. Bo prawdziwi starsi panowie nie chadzają tam gdzie skwarki solarki stylizowane botoksem :P
Ostatnio edytowano środa, 18 sty 2012, 08:24 przez GeN, łącznie edytowano 1 raz
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez joyo1982 » środa, 18 sty 2012, 12:06

niunia-aaa napisał(a):
joyo1982 napisał(a):Nie byłem jeszcze nigdy w saunie więc nie wiem jak to wygląda od środka ale co kogo obchodzi że ludzie wchodzą w majtasach ? Chcesz sobie pooglądać to wbijaj na redtube.

Do kogoś kto ma avatar bundy-ego i zaprasza mnie na redtube bym sobie pooglądała gołe baby nie będę się zwracać z dużej litery!

a jak niby kontrować twoją wypowiedz "nie byłem jeszcze nigdy w saunie więc nie wiem jak to wygląda" ?????

Rozumiem że ocenia się ludzi po avatarze. W takim razie jesteś nikim bo nie masz żadnego. Dziękuje i papa.
joyo1982
użytkownik
 
Posty: 531
Na forum od: 14 cze 2011, 21:56
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości