Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jeszcze

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 16 gru 2012, 20:12

ZIZ napisał(a):@Pan Kazimierz/ I tu się mylisz, przeglądnij wątek o nowych cenach od początku.
Dzwony pozostają i dotychczasowa segregacja też. Dochodzi nowe segregowanie tego, co dotąd wyrzucałeś do jednego worka....

A widzisz tego już nie doczytałem. Ale w sumie mnie to nie dotyczy gdyż jeśli od lipca wejdą takie ceny o jakich tu rozmawiamy i wzrośnie opłata za wywóz śmieci to ja przestaję segregować i mam to w dup.. Za taką kasę niech sobie sami segregują.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Anke » niedziela, 16 gru 2012, 21:06

Pan Kazimierz napisał(a):Ale w sumie mnie to nie dotyczy gdyż jeśli od lipca wejdą takie ceny o jakich tu rozmawiamy i wzrośnie opłata za wywóz śmieci to ja przestaję segregować i mam to w dup.. Za taką kasę niech sobie sami segregują.

Dlatego moim zdaniem warto segregować te śmieci. Ja od 3 lat mam w garażu worki na rożne typy odpadów, raz na miesiąc-dwa bierzemy te wory do skupu w Bystrej i odzyskujemy trochę grosza, za metale, plastiki i szkło. Po cholerę dać zarabiać na śmieciach tym pacanom, skoro mają nas w anusie?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez gasnik » niedziela, 16 gru 2012, 21:16

Kieruję się podobną zasadą ;) Skoro PETy w "detalu" kosztują od 60gr do 1zł, to policzcie ile firmy odbierające to za friko na tym zarabiają, licząc że objadą tak całe miasto. Pozostaje doliczyć szkło, papier, puszki... I jeszcze trzeba im płacić za odbiór niesortu raz więcej niż za całą tonę na śmietniku na Krakowskiej.
Avatar użytkownika
gasnik
użytkownik
 
Posty: 165
Na forum od: 11 cze 2007, 20:27
Lokalizacja: Bystra

Postprzez zbożowy » niedziela, 16 gru 2012, 21:23

ZIZ napisał(a):>@sweeper/ Wiesz dlaczego na niektórych osiedlach nie zamykają śmietników? (Np.u @Pana Kazimierza :) ) Bo "zbieracze" dużo więcej pozyskają odpadów i wywiozą niż podrzucą ci inkryminowani z domków czy przyjezndni. Jak ktoś biega co wieczór, wychodzi na spacery albo wyprowadza pieska to może zauważy, że po śmietnikach często ktoś kopie, taka bieda.

No i także dlatego że nie opłaca się dwa razy w miesiącu płacić za naprawę zamka.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 16 gru 2012, 21:55

Anke i gasnik - macie rację ale... od lipca i tak zapłacimy w zależności od zużytej wody ... w blokach nie ma miejsca na tak duże worki żeby je opróżniać co miesiąc-dwa ... segreguję od lat (chociaż nie mam z tego żadnego zysku ) ale po zmianie (naliczanie opłaty na wywóz śmieci na podstawie zużycia wody) i zapowiadanej drastycznej podwyżce cen moja ochota na segregowanie spadnie zapewne od 0
Ostatnio edytowano niedziela, 16 gru 2012, 22:01 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez sweeper » niedziela, 16 gru 2012, 21:55

Anke napisał(a):Dlatego moim zdaniem warto segregować te śmieci. Ja od 3 lat mam w garażu worki na rożne typy odpadów, raz na miesiąc-dwa bierzemy te wory do skupu w Bystrej i odzyskujemy trochę grosza, za metale, plastiki i szkło. Po cholerę dać zarabiać na śmieciach tym pacanom, skoro mają nas w anusie?

a widzisz - i tu jest właśnie cały problem
teraz segregujesz ponieważ od tego zależą tak naprawdę twoje koszty wywożenia śmieci
ja również segreguję i dzięki temu jeden kosz na miesiąc wystarcza (przez piec nic nie idzie bo mam gazowy)
tak więc sam reguluję koszt odpadów komunalnych poprzez racjonalną gospodarkę nimi
ale od lipca 2013 nie będzie miało to już znaczenia ponieważ kwota naliczana za odpady komunalne nie będzie w żaden sposób zależeć od ilość wyprodukowanych śmieci
co więcej - będę musiał mieć w domu dwa kubły za które przyjdzie mi jeszcze zapłacić

plusem "nowego" będzie tylko tyle, że pod blokowymi śmietnikami zrobi się luźniej od samochodów z SBI... ale przybędzie "magnesów"
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Anke » niedziela, 16 gru 2012, 22:14

sweeper, Pan Kazimierz

Ja to wszystko wiem. Nie segreguję śmieci, żeby zaoszczędzić na ich wywozie, płacę ryczałtem wspólnocie, więc mam gdzieś, ile śmieci wyrzucam. Po prostu lepiej się czuję segregując...
Po drugie, nawet nie wiecie ile można zaoszczedzić:) Mam w domu puszkę-skarbonkę do której wrzucam "utarg" śmieciowy, po więcej niż roku uzbierało mi się coś ok. 4 stówek:)

Wiem, ze opłata za śmieci od lipca jest totalnie zniechęcająca do segregacji i ma się do rzeczywistości jak kwiat do kozucha, tylko sami pomyślcie, oni dwa razy zarabiają na tych smieciach - raz, kasują nas. Dwa - segregują, odsprzedają i zarabiają. Ja w ramach rekompensaty, będę im zostawiać kupy mojego kota, a teściowa kupy swojego psa w kategorii "mokre".

edit: ja mam prościej, bo mam garaż i miejsce na to segregowanie, mieszkańcy bloków mają zupełnie inną sytuację.
Ostatnio edytowano niedziela, 16 gru 2012, 22:22 przez Anke, łącznie edytowano 1 raz
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 16 gru 2012, 22:24

Anke napisał(a):sMam w domu puszkę-skarbonkę do której wrzucam "utarg" śmieciowy, po więcej niż roku uzbierało mi się coś ok. 4 stówek:)

tylko sami pomyślcie, oni dwa razy zarabiają na tych smieciach - raz, kasują nas. Dwa - segregują, odsprzedają i zarabiają. Ja w ramach rekompensaty, będę im zostawiać kupy mojego kota, a teściowa kupy swojego psa w kategorii "mokre".

Przemnóż sobie te 400zł razy ilość mieszkań i domów w BB i wyjdzie ile zarobią ...

Więc jak chcą zarabiać NIECH SOBIE SAMI SEGREGUJĄ od lipca 2013. Do lipca segreguję "dla planety".
Ostatnio edytowano niedziela, 16 gru 2012, 22:24 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Anke » niedziela, 16 gru 2012, 22:41

Segreguj dla siebie, przecież to zawsze jakiś grosz.

Po drugie, niby są ustawione separatory a te cepy i tak ładują wszystko w jedną ciężarówkę, normalnie Włatcy Móch, odcinek 21.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 16 gru 2012, 23:45

Anke napisał(a):Segreguj dla siebie, przecież to zawsze jakiś grosz.

Po drugie, niby są ustawione separatory a te cepy i tak ładują wszystko w jedną ciężarówkę, normalnie Włatcy Móch, odcinek 21.

Ciężarówka jest podzielona na 3 części - tzn jej przestrzeń ładunkowa. Ja przynajmniej takiego załadunku byłem świadkiem.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jesz

Postprzez Muffi » piątek, 18 sty 2013, 03:51

Ja kiedyś się pytałem rano, dlaczego mieszają ze sobą różne rodzaje śmieci skoro są jednak ludzie którzy to segregują, to mi gość z tej ładowarki powiedział że jak karton jest w pudle na papier, to się nie zawsze nadaje bo w większości przypadków ma plastikowy korek,myślałem że w "segregowalni" są "ludzie na taśmach" którzy taki korek odrywają? :o
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jesz

Postprzez zbożowy » piątek, 18 sty 2013, 12:08

Muffi napisał(a):Ja kiedyś się pytałem rano, dlaczego mieszają ze sobą różne rodzaje śmieci skoro są jednak ludzie którzy to segregują, to mi gość z tej ładowarki powiedział że jak karton jest w pudle na papier, to się nie zawsze nadaje bo w większości przypadków ma plastikowy korek,myślałem że w "segregowalni" są "ludzie na taśmach" którzy taki korek odrywają? :o


Karton z plastikowym korkiem? Znaczy taki po mleku? No to obaj się musicie douczyć, weźcie sobie rozetnijcie taki karton nożem to się dowiecie czemu to się nie nadaje.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Re: Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jesz

Postprzez Anke » piątek, 18 sty 2013, 15:29

Muffi napisał(a):Ja kiedyś się pytałem rano, dlaczego mieszają ze sobą różne rodzaje śmieci skoro są jednak ludzie którzy to segregują, to mi gość z tej ładowarki powiedział że jak karton jest w pudle na papier, to się nie zawsze nadaje bo w większości przypadków ma plastikowy korek,myślałem że w "segregowalni" są "ludzie na taśmach" którzy taki korek odrywają? :o


Korek to lepszy kawał plastiku, nie wiem czy maja kogoś kto to powinien odkręcać, ale wiem, że warto sobie takie korki gromadzić i własnoręcznie opychać w firmach śmieciowych.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jesz

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 18 sty 2013, 16:22

lub takie uzbierane korki podarować na szczytny cel :) np w szkole imienia Stefana Żeromskiego zbierają na jakieś chore dziecko. Co jakiś czas jak mi się uzbiera paczka takich korków/zakrętek to tam w wrzucam.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Niech debi** dalej palą śmieci w piechach to będzie jesz

Postprzez staszeks » piątek, 18 sty 2013, 17:39

zbożowy napisał(a):
Muffi napisał(a):Ja kiedyś się pytałem rano, dlaczego mieszają ze sobą różne rodzaje śmieci skoro są jednak ludzie którzy to segregują, to mi gość z tej ładowarki powiedział że jak karton jest w pudle na papier, to się nie zawsze nadaje bo w większości przypadków ma plastikowy korek,myślałem że w "segregowalni" są "ludzie na taśmach" którzy taki korek odrywają? :o


Karton z plastikowym korkiem? Znaczy taki po mleku? No to obaj się musicie douczyć, weźcie sobie rozetnijcie taki karton nożem to się dowiecie czemu to się nie nadaje.

Nie zajarzyli.
A tu zdaje się chodzi o to, że ten karton to więcej plastiku niż papieru.
A dopiero na następnym etapie jest korek.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości