Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zmywarka czy warto z ekonomicznego punktu widzenia?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Rozetka » poniedziałek, 26 mar 2012, 09:55

Należy pamiętać, że zmywarka służy nie tylko do zmywania naczyń. Świetnie się w niej myje np. szklane klosze z lamp, plastikowe pierdółki typu wieszaczki, półeczki, pojemniki na chleb, w dużej zmywarce zmieszczą się bez problemu półki z lodówki (a wiadomo, że 4 półek raczej nie umyje się ręcznie w 10 czy 12 litrach wody). Nadają się do mycia w zmywarce również: ruszt z kuchenki gazowej, plastikowe klocki i zabawki dziecięce, kratki wentylacyjne a nawet... klawisze z klawiatury komputera (oczywiście uprzednio wydłubane i umieszczone np. w koszyczku na sztućce).
Jakby się tak zastanowić, to właśnie na mycie tych rzeczy nietypowych zużywa się najwięcej wody (i czasu). No a w ferworze przedświątecznych porządków czas zaoszczędzony np. na myciu kloszy i półeczek jest bezcenny :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 mar 2012, 09:57 przez Rozetka, łącznie edytowano 1 raz
Rozetka
użytkownik
 
Posty: 264
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Podbeskidzie

Postprzez Pedros » poniedziałek, 26 mar 2012, 10:13

A zapytałem tylko z ciekawości jako :przedłużenie" rozmowy towarzyskiej :)
Wow ale mam czytania :)
Dzięki :)
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Cacanka » poniedziałek, 26 mar 2012, 10:39

Rozetka- na to nie wpadłam! :)

dzięki!:)
Cacanka
użytkownik
 
Posty: 359
Na forum od: 3 gru 2009, 20:05

Postprzez zbożowy » poniedziałek, 26 mar 2012, 10:55

Rozetka napisał(a):Należy pamiętać, że zmywarka służy nie tylko do zmywania naczyń. Świetnie się w niej myje np. szklane klosze z lamp, plastikowe pierdółki typu wieszaczki, półeczki, pojemniki na chleb, w dużej zmywarce zmieszczą się bez problemu półki z lodówki (a wiadomo, że 4 półek raczej nie umyje się ręcznie w 10 czy 12 litrach wody). Nadają się do mycia w zmywarce również: ruszt z kuchenki gazowej, plastikowe klocki i zabawki dziecięce, kratki wentylacyjne a nawet... klawisze z klawiatury komputera (oczywiście uprzednio wydłubane i umieszczone np. w koszyczku na sztućce).

Nie tylko dziecięce zabawki :) Większość zabawek dla dorosłych ma w instrukcji "dish washer friendly" :D
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez sweeper » poniedziałek, 26 mar 2012, 12:02

z głupich rzeczy które myłem z zmywarce to ruszt z grilla - trzeba przyznać, że różnica była spora i ręcznie bym tak nie doczyścił
nie wiem czy to kwestia chemii, temperatury czy sposobu mycia :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez unaragazza » środa, 28 mar 2012, 15:03

A czy to nie jest tak, ze to co sie zaoszczedzi na wodzie, korzystajac ze zmywarki, wyda sie na prad, ktorego sie zuzyje wiecej? ;)
unaragazza
użytkownik
 
Posty: 120
Na forum od: 29 maja 2007, 10:50

Postprzez nola » poniedziałek, 2 kwi 2012, 10:52

Pedros napisał(a):Mam takie pytanko do użytkowników zmywarek do naczyń. Może ktoś z Was robił analizę lub spotkał się z takową: czy zmywarka do naczyń jest bardziej ekonomiczna niż mycie ręczne w przypadku rodziny 3-4 osobowej?
Pytam z czystej ciekawości ponieważ jakiś czas temu rozmawialiśmy w pewnym towarzystwie na ten temat a ciekaw jestem "niezależnej" opinii :)

Z moich wyliczeń jedno zmywanie zmywarki to koszt ok. 3,50 razem z detergentem ;) więc ja jestem za!!!
nola
nowicjusz
 
Posty: 14
Na forum od: 28 gru 2011, 13:19
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez SolariS » piątek, 6 kwi 2012, 13:12

Nawet jeśli pociągnie trochę prądu to uważam że i tak warto. Faktycznie zapomniałem o tym co pisano wyżej, o półkach z lodówki. Sam myłem na krótkim programie, ale prawda jest taka, że samemu nie umyjemy tak jak zmywarka. Bo ręka wytrzyma max do 40 stopni, a w zmywarce jest 70, a np z Samsunga widziałem że może podnieść temperaturę do 80.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Postprzez weasel » wtorek, 17 kwi 2012, 10:55

Zmywarka to faktycznie genialne urządzenie- oszczędza czas i dłonie. A co do wody i prądu - zależy od sprzętu. Dobrze trochę opłukać naczynia przed włożeniem do zmywarki. Nie trzeba potem zeskrobywać np. makaronu ze szklanek ;) I filtr tak się nie zapycha
Chcesz się pozbyć chorób skóry? RYBOTERAPIA!!! www.garra-fishspa.pl
weasel
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 22 lis 2011, 21:56

Postprzez SolariS » wtorek, 17 kwi 2012, 17:49

Czasem nawet nie opłukuje i ani razu nie zdrapywałem jakiś resztek po myciu. Ale może to zasługa Finisha Quantum.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Postprzez Addi » wtorek, 17 kwi 2012, 19:39

Czytam i czytam ten temat - coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem zmywarki. Chyba mnie przekonaliście.
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Postprzez sweeper » wtorek, 17 kwi 2012, 20:02

unaragazza napisał(a):A czy to nie jest tak, ze to co sie zaoszczedzi na wodzie, korzystajac ze zmywarki, wyda sie na prad, ktorego sie zuzyje wiecej? ;)

tak, ale wodę w zlewozmywaku również czymś musisz ogrzać bo w zimniej raczej nie myjesz ;)

SolariS napisał(a):Czasem nawet nie opłukuje i ani razu nie zdrapywałem jakiś resztek po myciu.

również nie opłukuję naczyń przed włożeniem do zmywarki
jak są lekko brudne to idą w programie szybkim, a jak mocno zabrudzone to w normalnym
wczoraj wrzuciłem słoik po miodzie i w trybie szybkim umyty jest do czysta :)
Ostatnio edytowano wtorek, 17 kwi 2012, 20:10 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SolariS » czwartek, 19 kwi 2012, 18:43

Jeśli chodzi o słoiki i butelki to jest bardzo dobra. Bo od czasu kiedy jest zmywarka nie było ani razu, by jakiś sok czy przetwory były zepsute. Więc polecam jak najbardziej. Owszem nabłyszcz czy kostki kosztują trochę więcej niż zwykły płyn do naczyń, ale to też nie jest tak, że na raz wlewasz całą butelkę nabłyszcza i na 10 myć masz kostki. No chyba, że się kupiło jakieś tragiczne :D
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Postprzez ramires » środa, 19 wrz 2012, 12:44

Witam.
Odświeżam wątek, bo mam do Was pytanie w odnośnie sprzętu. Chodzi konkretnie o zmywarki do zabudowy – jakie polecacie, a jakich nie? Bo z tego, co wyczytałem na początku dyskusji wynika, że te tańsze to nie jest dobra inwestycja, zresztą miałem niekiedy do czynienia z takimi i resztki jedzenia oraz specyficzny, nieciekawy zapach mnie skutecznie odstraszyły. Więc celuję raczej w przedział 2 – 5 tys. Uprzedzając ewentualne pytanie – zmywarka miałaby służyć trzem osobom.
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio edytowano piątek, 21 wrz 2012, 11:16 przez ramires, łącznie edytowano 1 raz
nom nom nom ;3
ramires
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 23 kwi 2012, 14:06

Postprzez Wonny » środa, 19 wrz 2012, 13:44

ramires napisał(a):Witam.
Odświeżam wątek, bo mam do Was pytanie w odnośnie sprzętu. Chodzi konkretnie o zmywarki do zabudowy – jakie polecacie, a jakich nie? Bo z tego, co wyczytałem na początku dyskusji wynika, że te tańsze to nie jest dobra inwestycja, zresztą miałem niekiedy do czynienia z takimi i resztki jedzenia oraz specyficzny, nieciekawy zapach mnie skutecznie odstraszyły. Więc celuję raczej w przedział 2 – 5 tys. Uprzedzając ewentualne pytanie – zmywarka miałaby służyć trzem osobom.
Z góry dziękuję za pomoc.

Bosch - użytkuję 3 lata i nie mam z nią żadnych problemów. Fakt, stosuję dobre tabletki (przywożone z Niemiec - odziwo widać różnicę mimo że w Polsce również tabletki tej samej firmy są dostępne). Dodatkowo w trybie szybkim umycie zajmuje jej 23 min. Wcześniej kupiłem whirlpool'a i po 10 dniach została zwrócona. Myła bardzo niedokładnie i w trybie szybkim ponad 50 minut. Na szczęście uwzględniono moją pisemną reklamację z prośbą o wymianę i w ten sposób jestem szczęśliwym posiadaczem Boscha.
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron