Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jezus Chrystus-kim jest dla ciebie??

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez daisy30@op.pl » sobota, 7 kwi 2012, 20:31

tak przy Swietach ciekawa jestem
daisy30@op.pl
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 19 wrz 2010, 12:20

Postprzez zbożowy » niedziela, 8 kwi 2012, 14:10

Biednym człowiekiem którego dobre imię jest szargane przez watykańską mafię.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez Mel » niedziela, 8 kwi 2012, 16:25

Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.
Przykro mi i czuję wielką niestosowność i jakiś dyskomfort, gdy słyszę odpowiedzi jak wyżej, na pytanie dotykające sedna naszej egzystencji.
Mam nadzieję, że sama na pytanie przez siebie postawione na tym forum odpowiesz.

Dzisiejsze czytanie z Pisma Świętego odnosi się do tego pytania:

(Dz 10,34a.37-43)
"Gdy Piotr przybył do domu centuriona w Cezarei, przemówił: Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzyśmy z Nim jedli i pili po Jego zmartwychwstaniu. On nam rozkazał ogłosić ludowi i dać świadectwo, że Bóg ustanowił Go sędzią żywych i umarłych. Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów."
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » niedziela, 8 kwi 2012, 18:50

Mel napisał(a):Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.

Oj nie każdego, nie każdego...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 8 kwi 2012, 19:11

Mel napisał(a):Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka,

Zapominasz może nieświadomie a może i świadomie o wyznawcach innych religii. Także tych których wyznawcy byli "nawracani" mieczami i ogniem przez kościół.

A co do pytania głównego niestety zbożowy ma sporo racji w tym co napisał. Bóg i Jezus maja marnych a może mało wiarygodnych przedstawicieli na tym świecie i dlatego sporo ludzi odwraca się od kościoła.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez csr » niedziela, 8 kwi 2012, 19:32

GP napisał(a):
Mel napisał(a):Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.

Oj nie każdego, nie każdego...

Mel napisał(a):niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez aneva » niedziela, 8 kwi 2012, 19:42

Drogą, Prawdą, Życiem.
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Postprzez GP » niedziela, 8 kwi 2012, 20:07

csr napisał(a):
GP napisał(a):
Mel napisał(a):Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.

Oj nie każdego, nie każdego...

Mel napisał(a):niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.


Tak, tak, umiem czytać.
Natomiast nie lubię, gdy ktoś wmawia mi swoje ideologie, do których ja nie jestem absolutnie przekonany!
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » niedziela, 8 kwi 2012, 21:04

csr napisał(a):
GP napisał(a):
Mel napisał(a):Zadajesz pytanie, które jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.

Oj nie każdego, nie każdego...

Mel napisał(a):niezależnie czy sobie zdaje z tego sprawę, czy też nie.


Cudowne przekonanie KK o swojej nieomylności.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Mel » niedziela, 8 kwi 2012, 21:32

Do GP. Jesteśmy na forum gdzie każdy wyraża SWOJE przekonania. O to zresztą prosiła autorka wątku. Piszę kim jest Jezus Chrystus DLA MNIE. Drogi GP:
1) Religia to nie ideologia,
2) Nic Ci nie wmawiam, to że nie jesteś przekonany, nie znaczy, że ja nie mogę napisać do czego ja jestem przekonany. Jest wolność słowa, a ja ci moich przekonań nie narzucam. Szanuję przekonania innych, nie muszą być takie jak moje.

Do Pana Kazimierza:
Nie zapominam o innych religiach, po prostu piszę o tym, co mnie jest bliskie. Jestem przekonany o prawdziwości tego, co napisałem. Jezus Chrystus jest dla mnie Tym, kogo spotkam po przejściu przez obecne życie, jest celem i sensem mojego życia. Czy to kogoś może obrażać lub oburzać ?
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez franklyn » niedziela, 8 kwi 2012, 21:54

łooo matko... kolejny flame którego zaraz nie będzie sie dało czytać...

Jestem za zamknięciem tematu, ilu ludzi tutaj - tyle zdań na temat Jezusa - jezusa (jak kto woli)
Avatar użytkownika
franklyn
użytkownik
 
Posty: 366
Na forum od: 19 lut 2009, 13:59

Postprzez Filip47 » niedziela, 8 kwi 2012, 22:04

franklyn napisał(a):łooo matko... kolejny flame

Możesz przetłumaczyć na polski, co to znaczy?

Czy musisz to czytać, jeśli cię to nie interesuje? Mnie się akurat podoba ten wątek!
Avatar użytkownika
Filip47
użytkownik
 
Posty: 126
Na forum od: 4 sie 2010, 23:59

Postprzez Del_Rey » niedziela, 8 kwi 2012, 22:12

za wikipedia; flame-wojna na obelgi.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez franklyn » niedziela, 8 kwi 2012, 22:21

Filip, co Ci się podoba w napier.... się ludzi o wiarę? Jak dla mnie bardziej konstruktywna jest dyskusja na temat np. Wyższości nocy nad dniem......lub Zimy nad Latem....


Kwestia wiary jest tak osobista, dla każdego, że moim zdaniem nie moralne jest w ogóle pytanie na forum o takie rzeczy.

Dla mnie temat ten doprowadzi do tego do czego doprowadza "zawsze" dyskusja o wierze lub sama wiara - wojny i wyścigu na bluzgi.
Avatar użytkownika
franklyn
użytkownik
 
Posty: 366
Na forum od: 19 lut 2009, 13:59

Postprzez Filip47 » niedziela, 8 kwi 2012, 22:40

daisy30@op.pl zapytała: Jezus Chrystus-kim jest dla ciebie??
Dlaczego takie pytanie lub odpowiedź na to pytanie mają być zabronione?

W przeciwieństwie do ciebie franklyn uważam, że na temat wiary można a nawet trzeba nieraz rozmawiać, bo to dla wielu ludzi ważny temat. Nie ma się czego wstydzić. Chyba żartujesz pisząc, że to jest niemoralne. Uważam, że warto nauczyć się mówić o swojej wierze. To naprawdę nic wstydliwego. przecież nikt tu nikogo nie zmusza do zabierania głosu.

Warto na te tematy mówić chociażby dlatego, żeby nauczyć się dialogu z inaczej myślącymi.
Avatar użytkownika
Filip47
użytkownik
 
Posty: 126
Na forum od: 4 sie 2010, 23:59

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron