Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Muszę zmienić bank...

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Del_Rey » wtorek, 9 paź 2012, 08:04

A gdzie przeskoczyłes? Z ciekawości się pytam. Ja od lat jestem w ING,ale jak gdzieś coś jest lepszego . . .
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez sweeper » wtorek, 9 paź 2012, 10:16

Wybór padł na Millenium Bank i Dobre Konto
0 opłat za cokolwiek (przy warunku miesięcznych wpływów min. 1000 zł i jednej transakcji kartą debetową)
do tego zwrot do 3% (maksymalnie 50 zł miesięcznie) za płatności kartą
wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, operacje wykonywane w bankomatach Millenium (sprawdzenie salda, zmiana kodu PIN, wykonanie przelewu - tak da się tak zrobić!) również bez opłat

tym samym zamieniłem obsługę konta z -300 zł na +600 (w teorii) rocznie
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » wtorek, 9 paź 2012, 11:04

sweeper napisał(a):Wybór padł na Millenium Bank i Dobre Konto
0 opłat za cokolwiek (przy warunku miesięcznych wpływów min. 1000 zł i jednej transakcji kartą debetową)
do tego zwrot do 3% (maksymalnie 50 zł miesięcznie) za płatności kartą
wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, operacje wykonywane w bankomatach Millenium (sprawdzenie salda, zmiana kodu PIN, wykonanie przelewu - tak da się tak zrobić!) również bez opłat

tym samym zamieniłem obsługę konta z -300 zł na +600 (w teorii) rocznie

I super, juz sie balem ze dasz sie przekonac babce z poprzedniego banku do pozostania. Polacy jakos obawiaja sie zmienic bank.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Wonny » wtorek, 9 paź 2012, 11:40

zuo napisał(a):
sweeper napisał(a):Wybór padł na Millenium Bank i Dobre Konto
0 opłat za cokolwiek (przy warunku miesięcznych wpływów min. 1000 zł i jednej transakcji kartą debetową)
do tego zwrot do 3% (maksymalnie 50 zł miesięcznie) za płatności kartą
wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, operacje wykonywane w bankomatach Millenium (sprawdzenie salda, zmiana kodu PIN, wykonanie przelewu - tak da się tak zrobić!) również bez opłat

tym samym zamieniłem obsługę konta z -300 zł na +600 (w teorii) rocznie

I super, juz sie balem ze dasz sie przekonac babce z poprzedniego banku do pozostania. Polacy jakos obawiaja sie zmienic bank.

Bo dosyć problematyczne jest ciągłe zmienianie numerów rachunków. Trzeba odpowiednie zmiany przeprowadzić u pracodawcy, całą listę zdefiniowanych klientów przenieść, w dodatku niektóre banki na podstawie Twojej historii są w stanie udzielić Ci bez zaświadczeń pożyczek, kredytów itp. a przy zmianie już tak kolorowo nie będzie. Więc trzeba się dobrze zawsze przed taką zmianą zastanowić, bo często jest to zmiana na kilka lat.
Jeszcze gorzej jak to jest rachunek firmowy i kilkanaście lub kilkaset odbiorców otrzymuje inne dane do wpłat. Ja po zmianie rachunków firmowych z konieczności musiałem stare konto jeszcze przez pół roku utrzymywać, bo część stałych klientów przelewy robiła na stare numery rachunków mimo że mieli FV z nowymi danymi i dużą kartkę w kopercie: UWAGA, ZMIANA NUMERU RACHUNKU!
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Postprzez zuo » wtorek, 9 paź 2012, 12:17

Wonny napisał(a):Bo dosyć problematyczne jest ciągłe zmienianie numerów rachunków. Trzeba odpowiednie zmiany przeprowadzić u pracodawcy, całą listę zdefiniowanych klientów przenieść, w dodatku niektóre banki na podstawie Twojej historii są w stanie udzielić Ci bez zaświadczeń pożyczek, kredytów itp. a przy zmianie już tak kolorowo nie będzie. Więc trzeba się dobrze zawsze przed taką zmianą zastanowić, bo często jest to zmiana na kilka lat.

Jedno pismo do pracodawcy z nowym rachunkiem
Czynsz, internet, telefon, telewizja, woda, gaz co jeszcze?

Poza tym zawsze mozna miec pare kont, trzeba tylko dobrze wybrac.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez majster_jk » poniedziałek, 27 sty 2014, 21:11

Odgrzeje kotleta. Bank BGŹ strzela sobie w kolano. Zmienia regulamin - nie będzie już darmowych bankomatów. W okresie rozliczeniowym możemy pobrać 4 razy z dowolnego bankomatu a następne pobrania kosztują 5zł... :shock:
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez davnbb » poniedziałek, 27 sty 2014, 22:19

Jak ktoś poszukuje darmowego konta (karta za 5 zł/ miesiąc, przy transakcjach powyżej 200 zł karta za 1 zł) z możliwością korzystania z bankomatów za darmo (na całym świecie) to polecam dbNET w Deutschebank-u.
https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... towe-dbnet

Wyciąganie gotówki z bankomatu za granicą bardziej się opłacało niż wymiana w kantorze.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez złośnica » niedziela, 2 lut 2014, 09:22

te różne nowo powstałe banki raz są raz ich niema.Potem się słyszy jak ludzie kasę wtopili itd... ja od ponad 10 lat niezmiennie w PKO i nie narzekam.Płacę raz w m-cu 15 zł i już mi za nic nie ściągają.Kase wybieram gdzie chcę, za przelewy internetowe 0 , utrzymanie karty w tym też już jest :)) Raczej musiałaby ponarzekać na obsługę jak na sam Bank :)) ale cóż wszędzie się musi trafić ktoś z przypadku co potrafi namieszać :)) dlatego wszystko załatwiam przez tel i neta. a do banku nie chadzam :mrgreen:
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 2 lut 2014, 11:54

to masz takie samo konto jak ja :) ktoś napisze że 15zł to dużo ale ja już w tym mam wszystko opłacone i nie mam ograniczeń w żadnych bankomatach w kraju jak i za granicą. Jeśli rozważałbym przenosiny to chyba tylko do ING.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez zuo » środa, 5 lut 2014, 11:54

złośnica napisał(a):te różne nowo powstałe banki raz są raz ich niema.Potem się słyszy jak ludzie kasę wtopili itd... ja od ponad 10 lat niezmiennie w PKO i nie narzekam.Płacę raz w m-cu 15 zł i już mi za nic nie ściągają.Kase wybieram gdzie chcę, za przelewy internetowe 0 , utrzymanie karty w tym też już jest :)) Raczej musiałaby ponarzekać na obsługę jak na sam Bank :)) ale cóż wszędzie się musi trafić ktoś z przypadku co potrafi namieszać :)) dlatego wszystko załatwiam przez tel i neta. a do banku nie chadzam :mrgreen:


Obrazek
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez złośnica » środa, 5 lut 2014, 12:28

no tak boli glowa jak się ma kiepski bank ;P
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez zuo » środa, 5 lut 2014, 13:42

złośnica napisał(a):no tak boli glowa jak się ma kiepski bank ;P



Wez ibuprom..
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez Del_Rey » środa, 30 kwi 2014, 16:32

Nie bede zaczynal nowego watku,
da sie zalozyc konto w jakimkolwiek banku w PL, nie majac konta w zadnym polskim banku I nie bedac w PL? Kumpel sie mnie pyta, a ja nie jestem w tym temacie mocny.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez ANAN7 » niedziela, 4 maja 2014, 19:08

Jesli jest ktoś zainteresowany bezpłatnym kontem osobistym proszę kontakt 724102632 lub anharlender@wp.pl.
ANAN7
użytkownik
 
Posty: 51
Na forum od: 24 sie 2007, 09:24

Re: Muszę zmienić bank...

Postprzez majster_jk » niedziela, 4 maja 2014, 22:21

Przeszedłem z BGŻ do BGZ.

Miałem konto z Podwyżką a teraz mam KONTO NR 1

ZERO za przelewy, wyplaty all bankomaty, karta MC PPass, Trzeba tylko kartą zaplacić w miesiącu za 300PLN
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

cron