Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie przekłuć uszy niemowlakowi?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez GluE » wtorek, 30 paź 2012, 15:15

Anke napisał(a):Więc przyjmij do wiadomości, że jest społecznie akceptowalne. Etycznie dla mnie jest to również akceptowalne. Moja mama miała przekłute uszy, babcia też, ma takie moja szwagierka i z tego co wiem, cieszą się, że ładnie wyglądają. Nikt zdrowy na rozumie nie porównuje tego do braku łechtaczki.

Anke mylisz się. Przemek zapewne miał usuwana łechtaczkę jak i kolczyki w uszach.
Dlatego odniołs się do tego.
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Postprzez Del_Rey » wtorek, 30 paź 2012, 15:17

Anke napisał(a):Więc przyjmij do wiadomości, że jest społecznie akceptowalne. Etycznie dla mnie jest to również akceptowalne. Moja mama miała przekłute uszy, babcia też, ma takie moja szwagierka i z tego co wiem, cieszą się, że ładnie wyglądają. Nikt zdrowy na rozumie nie porównuje tego do braku łechtaczki.

Jak widać po tej dyskusji, nie do końca jest to społecznie akceptowalne.Równie dobrze może sobie ktoś w starszym wieku przebić uszy, czy co tam chce :) Dla mnie ,tak jak ktoś tu napisał: jak dziecko się drze, to niech ma przynajmniej powód :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Przemek73 » wtorek, 30 paź 2012, 15:26

GluE napisał(a):Anke mylisz się. Przemek zapewne miał usuwana łechtaczkę jak i kolczyki w uszach.

A wiesz, że z łechtaczką to możliwe, że masz rację, bo jej nie mam, może mi za młodu usunęli? :D
@Anke - społecznie akceptowalnych jest również wiele innych patologii.

A, i żeby była jasność, nie ma absolutnie nic przeciwko, że ktoś w wieku świadomym przebija sobie uszy, czy inne takie. Uważam za patologię robienie tego małym, nieświadomym dzieciom.
Ostatnio edytowano wtorek, 30 paź 2012, 15:29 przez Przemek73, łącznie edytowano 1 raz
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Postprzez GluE » wtorek, 30 paź 2012, 15:30

Przemek73 napisał(a):
GluE napisał(a):Anke mylisz się. Przemek zapewne miał usuwana łechtaczkę jak i kolczyki w uszach.

A wiesz, że z łechtaczką to możliwe, że masz rację, bo jej nie mam, może mi za młodu usunęli? :D
@Anke - społecznie akceptowalnych jest również wiele innych patologii.

A, i żeby była jasność, nie ma absolutnie nic przeciwko, że ktoś w wieku świadomym przebija sobie uszy, czy inne takie. Uważam za patologię robienie tego małym, nieświadomym dzieciom.

Sprawdz jeszcze dziury w uszach :D
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Postprzez Anke » wtorek, 30 paź 2012, 15:57

GluE napisał(a):
Anke napisał(a):Więc przyjmij do wiadomości, że jest społecznie akceptowalne. Etycznie dla mnie jest to również akceptowalne. Moja mama miała przekłute uszy, babcia też, ma takie moja szwagierka i z tego co wiem, cieszą się, że ładnie wyglądają. Nikt zdrowy na rozumie nie porównuje tego do braku łechtaczki.

Anke mylisz się. Przemek zapewne miał usuwana łechtaczkę jak i kolczyki w uszach.
Dlatego odniołs się do tego.

A może jest tak, że jak bardzo wielu panom, na słowo "igła" przed oczami stanęła mu Sodoma, Gomora i Armageddon?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Anke » wtorek, 30 paź 2012, 16:03

Przemek73 napisał(a):@Anke - społecznie akceptowalnych jest również wiele innych patologii.

Nadużywasz tego terminu jak i wielu innych skojarzeń. To nie jest patologia, jeśli uważasz że dziecku dzieje się krzywda idź do prokuratora. Albo do księdza. Zasięgnij opinii lekarza, jeśli uważasz że to konieczne - nawet psychiatry. Pozdrawiam. Faktycznie, szkoda dyskutować.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez staszeks » wtorek, 30 paź 2012, 17:01

Matylda napisał(a):Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam w tym. Moja córka kończy roczek za dwa tygodnie. Chciałam jej zafundować trwałą. Orientujecie się który zakład fryzjerski podejmie się takiego czegoś? Oczywiście uszy ma już przekłute - to dostała w prezencie na 6 miesięcy :)
pozdrawiam

Ja zamiast trwałej kupiłbym małej szpilki.
Od razu będzie wyższa i poczuje się bardziej dorosła.

P.S. A może jedno i drugie?
Ostatnio edytowano wtorek, 30 paź 2012, 17:01 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Przemek73 » wtorek, 30 paź 2012, 22:00

Anke napisał(a):
Przemek73 napisał(a):@Anke - społecznie akceptowalnych jest również wiele innych patologii.

Nadużywasz tego terminu jak i wielu innych skojarzeń. To nie jest patologia, jeśli uważasz że dziecku dzieje się krzywda idź do prokuratora. Albo do księdza. Zasięgnij opinii lekarza, jeśli uważasz że to konieczne - nawet psychiatry. Pozdrawiam. Faktycznie, szkoda dyskutować.

Brak argumentów, więc pozostają osobiste wycieczki?
I wiem, co to patologia, a przekłuwanie uszu malutkim dzieciom tym właśnie dla mnie jest.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Postprzez Anke » wtorek, 30 paź 2012, 22:35

A do czego tu argumentować? Do twojej subiektywnej wizji świata wg której coś powinno być patologią ale nią nie jest? Albo odwrotnie?
Ostatnio edytowano wtorek, 30 paź 2012, 22:35 przez Anke, łącznie edytowano 1 raz
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Gdzie przekłuć uszy niemowlakowi?

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 11 sie 2014, 00:25

I mnie ten dylemat dopadł. Moja żona chce koniecznie córce to zrobić. Znaczy przekłuć uszy, a nie wyciąć łechtaczke, jak tu sugerowano ;)
Doszliśmy do porozumienia. Jeśli mnie bedzie bolało przekłuwanie, to małej nie pozwolę tknąć. :D
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie przekłuć uszy niemowlakowi?

Postprzez tom.tom » czwartek, 14 sie 2014, 00:31

Nie czytałem całego wątku (brak czasu akurat), ale powiem jedno - maluchom nie przekłuwa się uszu w osobnym zabiegu, tylko kupuje się specjalne kolczyki, które zakłada się do specjalnego przyrządu i one same przekłuwają uszy, i są od razu na miejscu. Wszystko jest fabrycznie sterylne, nie ma ryzyka zakażenia małych uszków. Przerabiane na córce która w wieku bodajże 2 lat zapragnęła mieć kolczyki i nic nie było w stanie jej od tego odciągnąć.

Małe dziewczynki to stuprocentowe kobiety, tylko że małe. Jak się chcą w coś wystroić, to koniec. Będą marudzić dniami i nocami do upadłego, aż tatuś polegnie i to coś kupi.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron