Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie przekłuć uszy niemowlakowi?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Adlenne » sobota, 27 paź 2012, 18:53

Czy ma ktoś może sprawdzoną kosmetyczkę, która przebija uszy u małych dzieci? Moja córeczka ma 10-miesięcy i planuję jej przed roczkiem przekłuć uszy, ale nie wiem gdzie się udać...
Adlenne
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 14 maja 2010, 19:28

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 27 paź 2012, 19:03

A kosmetyczka, fryzjerka lub stylistka twojej córeczki nie może Ci doradzić?

Swoją drogą dlaczego tak późno przekłuwasz uszy córeczce? Nie można było tego zrobić jak miała 2 tygodnie?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 27 paź 2012, 19:27

musiałem przeczytać to drugi raz by uwierzyć w to co zobaczyłem.
Mogę tylko z sarkazmem napisać że chyba każdy wie że najlepiej to zrobić od razu po urodzeniu. Dzieciak wtedy i tak i tak płacze hehe Oczywiście tatuaż też jej możesz już zrobić. Kto ci zakaże? niestety nikt :(
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 27 paź 2012, 19:39

Aż dziwne że mamusia nie założy małej kolczyka na język i pępek. Ja bym od razu przebijał wszędzie po co jeździć tyle razy na starość jak można przed roczkiem załatwić temat jedną wizytą. Jak dziecko ma 10 miesięcy to tak czy tak płacze więc do dzieła ;)
Ostatnio edytowano sobota, 27 paź 2012, 19:41 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez zuo » sobota, 27 paź 2012, 20:39

Adlenne napisał(a):Czy ma ktoś może sprawdzoną kosmetyczkę, która przebija uszy u małych dzieci? Moja córeczka ma 10-miesięcy i planuję jej przed roczkiem przekłuć uszy, ale nie wiem gdzie się udać...

Do lekarza, pediatry, i zapytać czy to aby na pewno najszczesliwsze rozwiazanie w jej wieku.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez narvana » niedziela, 28 paź 2012, 07:31

Kurczę, ale ją zbesztaliście. Zapytała tylko gdzie, a wy od razu: po co?! Rozumiem, że być może 10 miesięcy to troszkę za szybko na kolczyki, ale wydaje mi się to być w miarę 'umiarkowanym wiekiem' (pomijając fakt, iż sprawą indywidualną), patrząc na to, że niektóre matki faktycznie przebijają córkom uszy, gdy tylko skończą 2 tygodnie lub 2 miesiące. Ponadto, gdy osiągają wiek przedszkolny mają również dziurki w bliższych chrząstkach ucha, podobnie jak i chłopcy. Cóż. . .
Wracając do tematu, autorko, szukaj takiego salonu, gdzie przebijają od razu na 2 pistolety równocześnie. Jeśli mogę dodać jeszcze coś od siebie - jeśli już decydujesz się na to tak szybko, poczekaj do ciepłej wiosny, chyba że chcesz narazić dziecko na ciągłe targanie kolczyków przez grubsze ubranka..
narvana
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 14 wrz 2012, 17:37

Postprzez Piotrek » niedziela, 28 paź 2012, 07:55

narvana napisał(a):Kurczę, ale ją zbesztaliście. Zapytała tylko gdzie, a wy od razu: po co?! Rozumiem, że być może 10 miesięcy to troszkę za szybko na kolczyki, ale wydaje mi się to być w miarę 'umiarkowanym wiekiem' (pomijając fakt, iż sprawą indywidualną), patrząc na to, że niektóre matki faktycznie przebijają córkom uszy, gdy tylko skończą 2 tygodnie lub 2 miesiące. Ponadto, gdy osiągają wiek przedszkolny mają również dziurki w bliższych chrząstkach ucha, podobnie jak i chłopcy. Cóż. . .
Wracając do tematu, autorko, szukaj takiego salonu, gdzie przebijają od razu na 2 pistolety równocześnie. Jeśli mogę dodać jeszcze coś od siebie - jeśli już decydujesz się na to tak szybko, poczekaj do ciepłej wiosny, chyba że chcesz narazić dziecko na ciągłe targanie kolczyków przez grubsze ubranka..

Wybacz ale ja uważam takie zabiegi czynione małym dzieciom, nie mające nic wspólnego z ich dobrem, zdrowiem za barbarzyństwo i fanaberie rodziców, bo cóż to daje temu dziecku oprócz uszkodzenia ciała.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez narvana » niedziela, 28 paź 2012, 08:20

Piotrek napisał(a):
narvana napisał(a):Kurczę, ale ją zbesztaliście. Zapytała tylko gdzie, a wy od razu: po co?! Rozumiem, że być może 10 miesięcy to troszkę za szybko na kolczyki, ale wydaje mi się to być w miarę 'umiarkowanym wiekiem' (pomijając fakt, iż sprawą indywidualną), patrząc na to, że niektóre matki faktycznie przebijają córkom uszy, gdy tylko skończą 2 tygodnie lub 2 miesiące. Ponadto, gdy osiągają wiek przedszkolny mają również dziurki w bliższych chrząstkach ucha, podobnie jak i chłopcy. Cóż. . .
Wracając do tematu, autorko, szukaj takiego salonu, gdzie przebijają od razu na 2 pistolety równocześnie. Jeśli mogę dodać jeszcze coś od siebie - jeśli już decydujesz się na to tak szybko, poczekaj do ciepłej wiosny, chyba że chcesz narazić dziecko na ciągłe targanie kolczyków przez grubsze ubranka..

Wybacz ale ja uważam takie zabiegi czynione małym dzieciom, nie mające nic wspólnego z ich dobrem, zdrowiem za barbarzyństwo i fanaberie rodziców, bo cóż to daje temu dziecku oprócz uszkodzenia ciała.
p.P.

Owszem, zgadzam się! Też tego nie popieram, jednak sądzę iż jest to indywidualna sprawa rodziców. Wydaje mi się, że jeśli my sami czegoś nie popieramy, nie tolerujemy, nie daje nam to prawa do krytykowania innych - i odwrotnie. Tak, pewnie jestem młoda i naiwna, życie mnie jeszcze niczego nie nauczyło.
narvana
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 14 wrz 2012, 17:37

Postprzez Piotrek » niedziela, 28 paź 2012, 08:31

Narvana, krytyka to też wyrażanie swojego zdania, zależy tylko w jakiej jest formie i czy nie obraża. A to, że w różnych kulturach robi się małym dzieciom różne zabiegi, i są one powszechnie tolerowane, nie znaczy, że trzeba się z tym zgadzać i nie krytykować.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez narvana » niedziela, 28 paź 2012, 08:45

Jasne, ale autorka zapytała o uszy, a w odpowiedzi dostała, iż powinna od razu przekłuwać pępek, język brwi i co tam jeszcze da się przekłuć. Istnieje również taka forma krytyki, zwąca się konstruktywną, ale to już wyższa szkoła jazdy.
narvana
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 14 wrz 2012, 17:37

Postprzez staszeks » niedziela, 28 paź 2012, 12:09

A jeżeli po dorośnięciu córka stwierdzi, ze dziury w uszach ją szpecą.
Wtedy wyjdzie że rodzice zrobili dziecku NIEODWRACALNĄ krzywdę.
Przekłucie uszu jest operacją nieodwracalną ale możliwą do wykonania również w wieku dorosłym.
Dlatego też ja również przyłączam się do krytykujących ale do prokuratora z doniesieniem o uszkodzeniu ciała nie pójdę.
Ostatnio edytowano niedziela, 28 paź 2012, 12:10 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez zbożowy » niedziela, 28 paź 2012, 12:38

SAMAEL66 napisał(a):musiałem przeczytać to drugi raz by uwierzyć w to co zobaczyłem.
Mogę tylko z sarkazmem napisać że chyba każdy wie że najlepiej to zrobić od razu po urodzeniu. Dzieciak wtedy i tak i tak płacze hehe Oczywiście tatuaż też jej możesz już zrobić. Kto ci zakaże? niestety nikt :(

Jak zrobisz dzieciakowi tatuaż to cię prokurator ścignie.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez Lurtz » niedziela, 28 paź 2012, 12:55

Piotrek napisał(a):to jest ostrzeżenie.
p.P.

LOL! najlepiej walnac ostrzezenie, przeciez masz MOC I WLADZE no nie? :)
Lurtz
użytkownik
 
Posty: 183
Na forum od: 29 gru 2011, 20:04

Postprzez Piotrek » niedziela, 28 paź 2012, 13:11

Lurtz napisał(a):
Piotrek napisał(a):to jest ostrzeżenie.
p.P.

LOL! najlepiej walnac ostrzezenie, przeciez masz MOC I WLADZE no nie? :)

Chcesz pogadać o Twoich problemach, zapraszam na PW
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Alinoe » niedziela, 28 paź 2012, 13:46

Piotrek napisał(a):
Alinoe napisał(a):to jest swoiste forum ...

kobitka pyta o fachowca a tu nawet moderator wali offtopa o tym czy to moralne i wogóle :D :D

wiesz - piszesz gdzie, nie wiesz - po ch... się odzywać ??

To co piszesz świadczy o Tobie, jakieś dalsze osobiste uwagi proszę na PW, to jest ostrzeżenie.
p.P.

wrrrr :)

wiem dlatego odpowiedziałbym na pytanie a nie wywodził się nad słusznością całego procesu

opowiadając Kazimierzowi - dziurki w uszach bez kolczka zarosną dość szybko, w naszym kraju celebrytką zostaje laska która prawdopodobnie zabiła swoją córeczkę a wy wieszacie taką co chce by z daleka widać było że jej małe dziecko to dziewczynka :P

PS. Piotrze mój drogi możesz wytłumaczyć mi za co mnie ostrzegasz ??
skoro będą moderatorem odzywasz się jak każdy inny uczestnik dyskusji to znaczy że można z Tobą jak z każdym innym polemizować, a ucinanie rozmowy w taki sposób powoduje że dyskusja (jako idea forum) staje się bezsensowna
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron