Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zaczyna się.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Faraon » czwartek, 15 lis 2012, 10:33

@Pyramide

Tzn. czego to dowodzi?

Przypadkowa data 1648:

"Podczas powstania Chmielnickiego (1648 - 1655), skierowanemu przeciwko szlachcie polskiej, a więc również przeciwko współpracującym z nią Żydów, zamordowanych zostało ponad 60 tysięcy Żydów, tysiące zostało sprzedanych w jasyr albo zmarło od ran lub w wyniku chorób."

Co to ma do religii? Co to ma do tematu?

Zaawansowany kopypasteryzm?
Ostatnio edytowano czwartek, 15 lis 2012, 10:36 przez Faraon, łącznie edytowano 1 raz
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 15 lis 2012, 10:43

Dlaczego zaraz złośći i jadu.. Po prostu potrafimy zauważyć to i owo, bo stoimy z boku. Jeśli katolicy są wobec mnie nietolerancyjni to jak mam to nazwać? Bo dla mnie to nie jest miłość bliżniego. Ja nie muszę nadstawiać drugiego policzka.

Też kiedyś żyłem w radosnym przekonaniu (czy raczej niewiedzy), ale wystarczy otworzyc oczy i zobaczysz, że pod warstwą lukru (żłobków caritasów itd) jest spleśniałe ciastko. A to co zrobił z chrześcijaństwem katolicyzm - moim zdaniem - nazywa się groteskową parodią nauk mistrza z Nazareth.

zuzet - stań kiedyś obok i popatrz na świat tak zupełnie bez emocji i bez tego co Ci wmawiano od wczesnych lat szczenięcych.

I co mają studia na przykład do znajomości historii??? Ja wiem, że nasza historia nie zaczęła się w 966, a Ty? Pyramide zrobił wklejkę, ale przytacza fakty, o których nie mówi się gawiedzi. Bo gawiedzi sprzedaje się łdne bajeczki. Gawiedź ma być posłuszna i tyle. Te fakty trzeba odkryć samemu i wyciągnać z nich wnioski.

Dla mnie religia to niepotrzebna nadbudówka prawdziwej wiary. Jeden z najbardziej brzemiennych w skutkach wymysłów człowieczeństwa. Monoteizm w szczególności, gdyz z natury jest nietolerancyjny, zaborczy i apodyktyczny. Prawdziwa wiara jest w sercu, a na sztandarach jest religia, czyli.. kasta kapłańska, czyli... czyjeś interesy. Powiedz mi, jak sie czujesz jako marionetka?

Tak - nie podoba mi się kościół katolicki i otwarcie o tym mówię. Natomiast nie mam zamiaru nikomu narzucać własnego zdania. W końcu można żyć obok siebie w spokoju i nawet świetnie ze sobą współpracować. Wystarczy tylko trochę chcieć. NIe zabronię nikomu wierzyc w cokolwiek, byle tylko nie wpierniczał się w moje życie. tylko tyle i aż tyle :)
Ostatnio edytowano czwartek, 15 lis 2012, 10:46 przez Lapa_Christi, łącznie edytowano 1 raz
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 lis 2012, 11:26

Faraon napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Yuby napisał(a):Nie.

Obraź muzułmanina i poczekaj na reakcję. Zrób to samo z chrześcijaninem. Albo na odwrót, bo z tym drugim możesz nie zdążyć.

Osobiście wywaliłbym islamistów na zbity pysk tam skąd przyjechali. Bo się ich boję, i nie chciałbym mieć co chwilę zamieszek.
Może uogólniam, ale naprawdę, boję się ich. :|

No i oto mamy kolejny przykłąd Polaka wielkiego katolika który gardzi, pluje na inne religie i nie może żyć obok wyznawców innej religii. I jak to się ma do podstaw wiary, do szacunku dla bliźniego??? Taka swoista forma miłości do bliźniego: my tu panujemy i ludzie są nasi a reszta wyp...

Co do panoszenie się muzułmanów w Europie??? Historię znasz??? Podpowiedź: jak Europejczycy mordowali i nawracali MIECZAMI I OGNIEM???

Poranne sączenie antykatolickiego jadu?

Wypowiedź Yuby'ego nie nosi żadnych znamion, które wymieniłeś więc daruj sobie. To co napisał to zwykły pragmatyzm. Byłeś kiedyś poza Bielskiem? Miałeś styczność z mniejszością wyznawców islamu lub z ludźmi którzy muszą obok nich żyć? Pewnie nie bo inaczej byś pisał. I właściwie religia nie ma tu nic do rzeczy, to po prostu inna kultura zupełnie nam obca.

Oczywiście że nosi przynajmniej jedno ze znamion które wymieniłem: koleś nie może żyć obok wyznawców innej religii. Wynika z tego że kłamiesz.
Oczywiście że byłem poza Bielskiem (np. w Kozach byłem, w Bystrej byłem i w Szczyrku byłem hahaha) i wyobraź sobie że miałem kontakt z innymi religiami i kulturami. Każdą da się tolerować o ile nie wyrządza krzywdy innym. Więcej tolerancji proszę Państwa :)
Ostatnio edytowano czwartek, 15 lis 2012, 11:44 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Faraon » czwartek, 15 lis 2012, 12:40

Trzeba być nieźle ograniczonym, żeby stosować te bzdety o tolerancji względem islamskiej imigracji której celem jest zaczepić się, rozmnożyć, przejąć kontrolę, wprowadzić własne zasady. Ty też kłamiesz bo facet nie gardzi i nie pluje tylko się po prostu boi i ma podstawy ku temu.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Postprzez lupus » czwartek, 15 lis 2012, 13:02

Slyszalem kilka dni temu o tym w audycji radiowej.

Kolejny przykład na to, że wielokulturowość itp tak mocno promowana od lat się nie sprawdza.
lupus
użytkownik
 
Posty: 399
Na forum od: 12 sie 2008, 09:49

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 15 lis 2012, 13:08

cały problem polega na tym że my tutaj rozmawiamy o religii i jej wyznawcach. Islam jako religia jest ok w niczym nie gorsza od chrześcijaństwa. Inna sprawa się ma z muzułmanami z Azji i Afryki oczywiście nie wszystkich.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez zuzet » czwartek, 15 lis 2012, 13:10

Lapa Christii pozwoliłam sobie przesłać ci coś na skrzynkę.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Postprzez zuzet » czwartek, 15 lis 2012, 13:12

Samael66 pozwolisz mi wysłać ci coś na skrzynkę??? .
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Postprzez Anke » czwartek, 15 lis 2012, 13:34

Przepiękny przykład tego, że publiczne pieniądze nie powinny być dysponowane na cele religijne.
Bo tam gdzie są wyznania, zawsze są różnice światopoglądowe. A najczęściej kończą burdami pomiędzy ludźmi przekonanymi o tym, że "moja religia jest najmojejsza". Jakby było świecko, byłoby sprawiedliwe, a teraz będzie tak, że "religia pokoju" będzie się bić z "miłością bliźniego" niczym dzieci w piaskownicy. Rację miał Seneka mówiąc, że religia jest prawdą dla ludu, fałszem dla mędrców a dla ludzi władzy - narzędziem.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 lis 2012, 13:41

Faraon napisał(a):Trzeba być nieźle ograniczonym, żeby stosować te bzdety o tolerancji względem islamskiej imigracji której celem jest zaczepić się, rozmnożyć, przejąć kontrolę, wprowadzić własne zasady. Ty też kłamiesz bo facet nie gardzi i nie pluje tylko się po prostu boi i ma podstawy ku temu.

Jak się boi to niech idzie do księdza - on zapewne znajdzie wyjście z tej jakże trudnej sytuacji. Odprawi msze a potem zrobicie pogrom i gonienie "wszarzy" z Europy. Wszakże tutaj jest miejsce dla jedna słusznej religii - NASZEJ.
Ostatnio edytowano czwartek, 15 lis 2012, 14:01 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Faraon » czwartek, 15 lis 2012, 14:00

Pan Kazimierz napisał(a):
Faraon napisał(a):Trzeba być nieźle ograniczonym, żeby stosować te bzdety o tolerancji względem islamskiej imigracji której celem jest zaczepić się, rozmnożyć, przejąć kontrolę, wprowadzić własne zasady. Ty też kłamiesz bo facet nie gardzi i nie pluje tylko się po prostu boi i ma podstawy ku temu.

Jak się boi to niech idzie do księdza - on zapewne znajdzie wyjście z tej jakże trudnej sytuacji. Odprawi msze a potem zrobicie pogrom i gonienie wszarzy z Europy. Wszakże jest tylko jedna słuszna religia - NASZA. Co prawda też narzucona siłą ale nasza.

I ty mówisz o tolerancji?
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 lis 2012, 14:02

Faraon napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
Faraon napisał(a):Trzeba być nieźle ograniczonym, żeby stosować te bzdety o tolerancji względem islamskiej imigracji której celem jest zaczepić się, rozmnożyć, przejąć kontrolę, wprowadzić własne zasady. Ty też kłamiesz bo facet nie gardzi i nie pluje tylko się po prostu boi i ma podstawy ku temu.

Jak się boi to niech idzie do księdza - on zapewne znajdzie wyjście z tej jakże trudnej sytuacji. Odprawi msze a potem zrobicie pogrom i gonienie wszarzy z Europy. Wszakże jest tylko jedna słuszna religia - NASZA. Co prawda też narzucona siłą ale nasza.

I ty mówisz o tolerancji?

IRONIA misiu IRONIA :)
Powyżej przedstawiłem przerysowane myślenie pewnej części katolików. Nie raz już robiliśmy pierwsze modlitwy a potem miecz, ogień i pogoń za niewiernymi.

P.S. Żeby była jasność skorygowałem wszarzy w " " :)
Ostatnio edytowano czwartek, 15 lis 2012, 14:04 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez error_terror » czwartek, 15 lis 2012, 14:10

Fakt jest taki ,że "sandały" coraz bardziej zaczynają fikać w Europie. Mam nadzieję, że nie spełni się obawa p. Oriany Fallaci (włoska dziennikarka, niestety już nie żyjąca), która pisała między innymi tak:

" Europejska "polityka wielokulturowości" poniosła porażkę, ponieważ imigranci nie asymilują się i nie przyjmują "wartości europejskich" jak oczekiwano, a wprost przeciwnie, gardzą nimi i wyrażają otwarcie wrogość wobec cywilizacji zachodniej.
Politycy tolerują skrajnie rasistowskie i agresywne wypowiedzi liderów niektórych zachodnioeuropejskich wspólnot islamskich, nawołujących otwarcie m.in. do zabijania nie-muzułmanów.
Zachodnie elity intelektualne, zwłaszcza lewicowe, są otwarcie antychrześcijańskie i równocześnie otwarcie proislamskie, pomimo skrajnie brutalnych metod (rejestrowane kamerą podrzynanie gardeł, rozstrzelania, obcinanie głów piłą, bomby) stosowanych przez radykalnych islamistów.
Politycy europejscy w imię politycznej poprawności i wielokulturowości tolerują praktyki w sposób ewidentny sprzeczne z "wartościami europejskimi" – np. dyskryminację kobiet (żon muzułmanów) czy infibulację (usunięcie łechtaczki połączone ze zszyciem warg sromowych) dziewczynek, przemilczając je lub nazywając eufemistycznie "odmiennymi wzorcami kulturowymi"
Tzw. umiarkowany islam de facto nie istnieje, gdyż jest sprzeczny z nakazami Koranu, jego interpretacjami oraz stanowiskiem wielu islamskich liderów religijnych – czego wedle niej dowodzi wrogość prezentowana przez liderów religijnych wobec tzw. "umiarkowanych muzułmanów",
Zachodnie media fałszują rzeczywistość unikając mówienia o "terroryzmie islamskim" czy wręcz negując jego istnienie pomimo otwartego wsparcia udzielanego terrorystom przez wielu islamskich liderów politycznych i religijnych.

AMEN!:(
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Postprzez Faraon » czwartek, 15 lis 2012, 14:11

Dobrze, że wyjaśniłeś bo już wątpiłem, że rozmawiam ze zdrowym człowiekiem. Bo ta NASZA religia narzucona siłą to już z pogranicza sci-fi :)

Ty chcesz wpuścić i tolerować, inni (w tym ja) wolą uczyć się na cudzych błędach. Jednak powiedzenie mówi "mądry Polak po szkodzie" więc pewnie wyjdzie jak zwykle.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 lis 2012, 14:17

A jakie widzisz wyjście z tej sytuacji Faron? Chyba trzeba ich przepędzić bo jak to inaczej załatwić?
Osoby o poglądach rasistowskich proszę o niewypowiadanie się w temacie gdyż będzie to wypowiedź nie w temacie religii a o silnym podłożu rasistowskim.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości