Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Małżeństwa jednopłciowe i adopcja dzieci przez pary homoseks

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez banan.eu » wtorek, 11 gru 2012, 15:34

@Lapa_Christi

równie dobrze możesz zapytać dlaczego jedni jeżdżą po mieście 50 na na godz a drudzy 150...Naukowo udowodniono to iż dzieci biorą wzorce z otoczenia i najbliższych,w tej kwestii zdania nie zmienię.Ba nawet zwierzęta podobnie sie zachowują...natura.
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 11 gru 2012, 15:40

Lapa_Christi napisał(a):Ja mam tylko jedno pytanie: Skoro się pobiera i wdraża w życie te wzorce homoseksualne od własnych homoseksualnych rodziców... to skąd się biorą homoseksualne dzieci w heteroseksualnych rodzinach???

Przecież to chyba oczywiste że dziecko wychowywane przez dwie osoby tej samej płci, stanowiące parę przyjmuję od samego początku że to norma i tak powinno być a chyba wszyscy wiemy że tak być nie powinno. W ostatnim czasie możemy zauważyć nachalne propagowanie homoseksualizmu i przedstawiania go jako normy.

"W opartym na jego wspomnieniach filmie "Zanim zapadnie noc" ilustruje to wspaniała scena, w której więzienny transwestyta (Johnny Depp) przenosi książkę Arenasa w swoim... rozciągniętym dzięki analnym przygodom odbycie" - dla przykładu przytaczam cytat z artykułu z pierwszej strony Onetu - z dnia dzisiejszego.

Żeby była jasność mnie tam nie obchodzi kto z kim śpi, kto po kim co dziedziczy itd tylko drażni mnie ta nachalność i wieczne narzekania homoseksualistów jak im ciężko itd. Na pewno nie powinni mieć możliwości adopcji dzieci. Zdecydowanie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 15:41

Lapa_Christi napisał(a):Ja mam tylko jedno pytanie: Skoro się pobiera i wdraża w życie te wzorce homoseksualne od własnych homoseksualnych rodziców... to skąd się biorą homoseksualne dzieci w heteroseksualnych rodzinach???

Też miałam o to zapytać. Dla mnie kwestia adopcji jest sprawą bardzo ambiwalentną, do tego stopnia, że nie potrafię jednoznacznie wybrać którejś opcji zgodnie z własnym sumieniem, ale argument, że wzorce damsko-męskie są właściwe jest podważany chociażby przez to co napisałeś.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 15:52

Pan Kazimierz napisał(a):Przecież to chyba oczywiste że dziecko wychowywane przez dwie osoby tej samej płci, stanowiące parę przyjmuję od samego początku że to norma i tak powinno być a chyba wszyscy wiemy że tak być nie powinno.

No tak, ale Panie Kazimierzu, homoseksualizm nie jest intencjonalny, to nie jest kwestia wyboru czy nabytych wzorców. Gdyby tak było, nie byłoby homoseksualizmu, ponieważ nie jest on akceptowalną normą w społeczeństwie.
Ja też patrzę bez zadowolenia na gejowskich aktywistów i tego jak się promują, ale na tej samej zasadzie działają mi nerwy feministki.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 11 gru 2012, 15:59

@Anke - jasne że nie jest to kwestia wyboru lecz pewne normy, zachowania utrwalają się w psychice małego człowieczka na podstawie obserwacji otaczającego go świata.
Mamy obecnie nasilenie i niemalże promowanie związków homo. Dlaczego? Sam nie wiem.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 16:09

Pan Kazimierz napisał(a):lecz pewne normy, zachowania utrwalają się w psychice małego człowieczka na podstawie obserwacji otaczającego go świata.
Mamy obecnie nasilenie i niemalże promowanie związków homo. Dlaczego? Sam nie wiem.

Nie jestem pewna czy taka opinia ma poparcie w badaniach, o ile wiem nikt tego jeszcze nie zbadał. Ale mogę się mylić, nie studiuję zbyt wnikliwie wpływu homoseksualizmu na społeczeństwa.

Nasilenie wynika stąd, że pomimo uznania, ze homoseksualizm nie jest chorobą a tylko preferencją seksualną, ludzie ciągle reagują agresją na gejów. Więc oni agresywnie domagają się tolerancji. Nie jest to moim zdaniem właściwa droga, bo skutek bywa odwrotny od zamierzonego, ale jak nieraz patrzę na to co ludzie wypisują, to mam na to poprawkę.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Piotrek » wtorek, 11 gru 2012, 16:14

Po pierwsze, Anke, badania przeprowdzone w Stanach wykazały, że dzieci wychowywane w parach homoseksualnych wcale nie zostają częściej homoseksualistami niż dzieci wychowywane przez rodziców heteroseksualnych, przyczyna orientacji seksualnej leży gdzie indziej a na pewno nie w wychowaniu i środowisku, i tu masz rację. Jednak mi bardziej chodzi o wzorce wyniesione z takiego domu, bo jak młody heteroseksualny człowiek wychowany przez homoseksualistów będzie wiedział jak traktować swoją partnerkę, partnera jeśli nigdy tego w tym układzie nie widział?
Po drugie, Kazimierzu, homoseksualiści zawsze istnieli, a nawet były czasy kiedy byli oficjalnie promowani, np starożytna Grecja, dwory cesarzy rzymskich, dwory papieży. Tak więc nie jest to coś co pojawiło się niedawno. Nie wydaje mi się żeby teraz zaistniało jakieś nasilenie i promowanie homoseksualizmu, po prostu przestali się bać, wyszli z ukrycia, ale oni zawsze byli. A, że przesadzają, upajają się tą wolnością, to zawsze jest tak na początku, później przychodzi normalność, a władza ma teraz moment żeby stworzyć jakieś prawo, które unormuje tą sytuację.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez davnbb » wtorek, 11 gru 2012, 16:56

dzieci będą mogli mieć jak samo sobie będą w stanie zrobić.
Dlaczego pozwalać na wychowanie dzieci w patologicznym otoczeniu? Czy ktoś z was mając dzieci chciałby aby po tym jak np. zginiecie i wasze dziecko zostanie przeznaczone do adopcji, ktoś przekazał je takiej parze?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 17:13

Piotrek napisał(a):Jednak mi bardziej chodzi o wzorce wyniesione z takiego domu, bo jak młody heteroseksualny człowiek wychowany przez homoseksualistów będzie wiedział jak traktować swoją partnerkę, partnera jeśli nigdy tego w tym układzie nie widział?.

Ale wzorce czego np.? Czy traktowanie kobiety/mężczyzny w związku podlega jakimś specjalnym prawom, których można nie zrozumieć, nie widząc tego na bieżąco? I czy faktycznie taki człowiek będzie społecznie upośledzony? Ja akurat nie widzę tego tak czarno, wydaje mi się, że taki związek homoseksualny będzie tak samo podlegał prawom szczęścia/patologii jak w przypadku związków mieszanych, ale jestem skłonna zmienić zdanie na niezbite argumenty.

Jeśli dojdzie do homoseksualnych małżeństw, to będą rozwody, będą na tym cierpiały dzieci, będą batalie przy podziale majątku, i analogicznie, może się okazać, że dwoje ludzi jest na tyle dojrzałych by żyć ze sobą 50 lat i się lubić, wychować dzieci itd.
Nie uważam by preferencje seksualne dyskwalifikowały kogoś do bycia ojcem i matką, poza oczywistym aspektem bycia rodzicem biologicznym. Żeby nie było - mówię tu o normalnych ludziach a nie chorych psychicznie, bo takich nie brakuje w typowym modelu małżeństwa.

Jak pisałam wcześniej, ja nie jestem do końca przekonana czy to dobry czy zły pomysł, ale szczerze mówiąc im więcej nad tym myślę, tym mniej znajduję rzeczowych argumentów przeciw.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 17:21

davnbb napisał(a):dzieci będą mogli mieć jak samo sobie będą w stanie zrobić.

Jak rozumiem, analogicznie wykluczasz adopcję w przypadku par mieszanych zdyskwalifikowanych przez naturę z powodu chorych jajników lub nieruchliwych plemników?

davnbb napisał(a):Dlaczego pozwalać na wychowanie dzieci w patologicznym otoczeniu?

No akurat homoseksualizm nie dla każdego człowieka jest patologią.

davnbb napisał(a):Czy ktoś z was mając dzieci chciałby aby po tym jak np. zginiecie i wasze dziecko zostanie przeznaczone do adopcji, ktoś przekazał je takiej parze?

Na takie okazje powinno być dobrze skonstruowane prawo, żebyś mógł/mogła określić czy Twoje dzieci w przypadku Twojej śmierci mają trafić do adopcji (jeśli tak, to do jakiej pary) czy też pod opiekę państwa bądź najbliższej rodziny. Wydaje mi się jednak, że wymaganie takich regulacji od naszego kulawego prawodawstwa jest czystą fantazją.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez Piotrek » wtorek, 11 gru 2012, 17:26

Anke, nie mam niezbitych argumentów, gdyż osobiście nigdy nie doświadczyłem takiej sytuacji, ale też nie twierdzę, że taki człowiek byłby upośledzony, a jedynie będzie mu czegoś brakowało co nie znaczy, że nie będzie potrafił tego się nauczyć. To są moje odczucia, bez żadnych dowodów, gdyż kobiety są inne niż mężczyźni, więc uważam, że związek kobiety z mężczyzną jest inny niż związek osób tej samej płci, co nie znaczy, że takiemu związkowi będzie brakować normalnych ludzkich uczuć, ale według mnie są to zupełnie innego rodzaju związki.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez weasel » wtorek, 11 gru 2012, 17:33

davnbb napisał(a):dzieci będą mogli mieć jak samo sobie będą w stanie zrobić.

Kobiety są w lepszej sytuacji niż mężczyźni, bo zawsze znajdą jakiegoś "jelenia", który może stać się "dawcą", albo po prostu zostaje im metoda in vitro. U Panów sprawa jest bardziej skomplikowana.
Związki takich osób mi nie przeszkadzają- ich wybór, ich prawo, za to stanowczo jestem przeciw adopcji przez "dwie mamusie" czy "dwóch tatusiów".
Chcesz się pozbyć chorób skóry? RYBOTERAPIA!!! www.garra-fishspa.pl
weasel
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 22 lis 2011, 21:56

Postprzez banan.eu » wtorek, 11 gru 2012, 17:46

Anke napisał(a):Nie uważam by preferencje seksualne dyskwalifikowały kogoś do bycia ojcem i matką, poza oczywistym aspektem bycia rodzicem biologicznym.

Nie wiem za bardzo czego nie rozumiesz ;) Tata+Mama=Dziecko inny motyw w Polsce nie przejdzie i tyle

I będę w uporem maniaka mówił o wzorcach,nie chodzi mi o to że dziecko ma wiedzieć jak traktować kobietę czy mężczyznę ale jak SAMO będzie mogło określić swoją seksualność.Dziś dziecko niewiele wynosi z domu,wiedzę czerpie od kolegów/koleżanek i telewizji.Co zrobi dziecko które ma dwóch tatusiów lub dwie mamy? jak społeczeństwo przyjmie takie dziecko?co wtedy Anke napiszesz? pomoc psychologa? w Polsce..?

Miałem okazje pracować 2 lata w Holandii,kraj który przodował w tolerancji wobec homoseksualistów.I napisze tyle,tam w przeciwieństwie do Polski latami uczono tolerancji od małego..a u nas stowarzyszenia gejów i lesbijek chcą zmiany prawa ale co z mentalnością? zmieni sie z dnia na dzień?
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Anke » wtorek, 11 gru 2012, 18:06

banan.eu napisał(a):Nie wiem za bardzo czego nie rozumiesz

? Nie pisałam, że czegoś nie rozumiem.

banan.eu napisał(a):;) Tata+Mama=Dziecko

Anke napisał(a):Nie uważam by preferencje seksualne dyskwalifikowały kogoś do bycia ojcem i matką, poza oczywistym aspektem bycia rodzicem biologicznym.

Wyośliłam, żebyś się przekonał, że wszystko rozumiem ;]

banan.eu napisał(a):inny motyw w Polsce nie przejdzie i tyle

Też tak myślę.

banan.eu napisał(a):I będę w uporem maniaka mówił o wzorcach,nie chodzi mi o to że dziecko ma wiedzieć jak traktować kobietę czy mężczyznę ale jak SAMO będzie mogło określić swoją seksualność.Dziś dziecko niewiele wynosi z domu,wiedzę czerpie od kolegów/koleżanek i telewizji.Co zrobi dziecko które ma dwóch tatusiów lub dwie mamy? jak społeczeństwo przyjmie takie dziecko?co wtedy Anke napiszesz? pomoc psychologa? w Polsce..?

Napiszę, jeśli będę mogła się odnieść do konkretów. Pisałam już, że dla mnie sprawa adopcji nie do końca jest jednoznaczna.

banan.eu napisał(a):Miałem okazje pracować 2 lata w Holandii,kraj który przodował w tolerancji wobec homoseksualistów.I napisze tyle,tam w przeciwieństwie do Polski latami uczono tolerancji od małego..a u nas stowarzyszenia gejów i lesbijek chcą zmiany prawa ale co z mentalnością? zmieni sie z dnia na dzień?

Nie, u nas jest jeszcze Kościół, który robi aferę z powodu prezerwatyw i in vitro, więc jak padnie słowo "adopcja przez pary homoseksualne" będzie armagiedon. To nierealne.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez davnbb » wtorek, 11 gru 2012, 19:43

Anke napisał(a):Jak rozumiem, analogicznie wykluczasz adopcję w przypadku par mieszanych zdyskwalifikowanych przez naturę z powodu chorych jajników lub nieruchliwych plemników?

Dlaczego miałbym wykluczać? Normalne pary w takim przypadku mogą korzystać z invitro czy właśnie adoptować dzieci. Te nienormalne z góry zostały przez naturę pozbawione takiej możliwości.

Anke napisał(a):No akurat homoseksualizm nie dla każdego człowieka jest patologią.

To, że się niektórym podoba widać na różnego rodzaju marszach. Ale na szczęście nie wszystkim.

Jak się więcej takich oszołomów znajdzie to przyjdą kolejne pomysły z zachodu w stylu zamiast mama i tata - rodzic 1, rodzic 2
Ostatnio edytowano wtorek, 11 gru 2012, 19:46 przez davnbb, łącznie edytowano 1 raz
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości