Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Związki partnerskie

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Związki partnerskie

Postprzez Piotrek » wtorek, 29 sty 2013, 22:06

sweeper napisał(a):
Piotrek napisał(a):Dla mnie te opinie nie mają znaczenia,

to po co je przytaczasz ?? ?? :D :D

Piotrek napisał(a):mam prawo żądać od wybranych przeze mnie przedstawicieli równego traktowania wszystkich obywateli i uważam, że jest to zgodne z Konstytucją.

a ja nie zgadzam się z równym traktowaniem obywateli, nie uważam aby związki partnerskie mogłyby kiedykolwiek być równo prawne z małżeństwem, nie uważam aby więźniowie zasługiwali na lepsze traktowanie nisz chorzy w szpitalach, nie uważam aby pedofil zasługiwał na resocjalizację z pieniędzy obywateli, etc. etc.

Te opinie są specjalnie dla Ciebie, bo ja mam na ten temat swoje zdanie.
Co do nie zgadzania się, masz prawo i ja też, a która opcja będzie realizowana, zobaczymy.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Związki partnerskie

Postprzez Del_Rey » wtorek, 29 sty 2013, 22:12

trzeba by jeszcze uświadomić i przedstawić konkretna definicje związku partnerskiego i małżeństwa.Wg niektórych, nawet w wśród bliskich znajomych rodziny panuje przekonanie, ze ja żyję w takim związku partnerkim i jestem bezbożnikiem, bo brałem ślub w USC, a nie w kościele. :) W USC to też tylko podpisy pod umową :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Związki partnerskie

Postprzez Piotrek » wtorek, 29 sty 2013, 22:23

Del_Rey napisał(a):trzeba by jeszcze uświadomić i przedstawić konkretna definicje związku partnerskiego i małżeństwa.Wg niektórych, nawet w wśród bliskich znajomych rodziny panuje przekonanie, ze ja żyję w takim związku partnerkim i jestem bezbożnikiem, bo brałem ślub w USC, a nie w kościele. :) W USC to też tylko podpisy pod umową :)

Dokładnie też tak mam, ale Polska nie jest państwem wyznaniowym więc jeszcze moje małżeństwo w USC jest uznawane przez prawo, może kiedyś jak wygrają fundamentaliści to już nie będzie małżeństwo tylko związek partnerski i wtedy nie będziemy mieli żadnych praw tak jak teraz związek pary homoseksualnej.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Związki partnerskie

Postprzez dracoone » środa, 30 sty 2013, 14:38

Małżeństwo w USC to małżeństwo, a nie związek partnerski.
Nie ma to jak wrodzona u nas Polaków zdolność kombinowania. Nie ma to jak żyć na kocią łapę bez żadnych zobowiązań. Po co brać ślub chociażby w USC, już nie pisze o KK (bo zaraz i tak będę podłym katolem). Lepiej całe życie, bez "legalizacji" brać zasiłki dla samotnych matek itp, a w razie śmierci "partnera" móc się ubiegać o spadek po nim.
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: Związki partnerskie

Postprzez zuzet » środa, 30 sty 2013, 15:47

oj draccone !!!Orientacyjny piotruś już toczy pianę z ust by ci przyłożyć swoją "mądrością"a skoro jesteś katolem to już w ogóle masz przechlapane.Tak to jest piotrusiu jeśli się nie umie powiedzieć kim się naprawdę jest.Jad którym plujesz wskazuje na twą orientację.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Związki partnerskie

Postprzez Pyramide » środa, 30 sty 2013, 17:54

W dyskusji o związkach partnerskich najdziwniejsze jest to że większość dyskutantów w tym posłów nie za bardzo wie jak to jest zdefiniowane. A na pewno nie ma nic to wspólnego z homoseksualizmem i nie to było przedmiotem głównym tych 3 odrzuconych ustaw.Na pewno związki partnerskie powstają w sposób niesformalizowany. Najczęściej partnerzy rozszerzają stopniowo swoją znajomość o poszczególne atrybuty związku, czyli o więź uczuciową, fizyczną oraz majątkową. Każdy z nas zapewne zaobserwował, iż powstanie związku czy też jego późniejsze powodzenie nie jest w żaden sposób uzależnione od zachowania jakiejkolwiek kolejności przy powstawaniu poszczególnych więzi.Czy komuś taki związek musi zaraz przeszkadzać czy zagrażać? komu? chyba tylko oszołomom.Wiele takich związków istnieje i może służyć jako wzór harmonii dla związków "namaszczonych" i opłaconych przed ołtarzem.Pisząc o związkach mam na myśli jedno i dwu płciowe.
Ciekawą definicja posługuje się GUS
Pojęcie stosowane w badaniach statystycznych statystyki publicznej
Związek partnerski /Partnership/
"Rozumie się przez to dwie osoby żyjące w tym samym gospodarstwie domowym, które nie zawarły ze sobą związku małżeńskiego, ale wzajemne relacje tych osób są natury małżeńskiej"
Nie wskazuje się tu ze ma to być kobieta i mężczyzna
Nie pozwólmy KK, i jego poplecznikom narzucać sobie "jedynie słusznego wizerunku związku i małżeństwa". Na ustawę o związkach partnerskich czekają nie tylko geje. Geje to tylko część ludzi oczekujących na taką ustawę, i to wcale nie największa część...
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Związki partnerskie

Postprzez staszeks » środa, 30 sty 2013, 19:07

FORUM nr 48 (3-9.12.2012)
Załączniki
3xtak.jpg
3xtak.jpg (28.73 KiB) Przeglądane 8586 razy
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Związki partnerskie

Postprzez sweeper » środa, 30 sty 2013, 20:16

w Brazyli jest również fajny karnawał oraz luźne podejście do seksu, prostytucji, narkomani, etc.
czy to oznacza, że mamy brać z nich przykład?

związki partnerskie nie będą służyły nikomu

jeżeli jest to związek heteroseksulany - bierzesz ślub i po krzyku (tylko ten w USC jest formalnym małżeństwem w świetle prawa, konkordat oszczędza jedynie wycieczek)

jeżeli jest to związek homoseksualny - sorry, ale nie ten kraj i nie ta kultura, a prawa partnerów możesz zabezpieczyć poprzez stosowny akt notarialny

nie uważam aby gonitwa za europejską modą była czymś czego nam brakuje, a jak już tak bardzo chcemy gonić europę to mamy kilka dziedzin życia, które wymagają w pierwszej kolejności poprawy (np. oświata, służba zdrowia, infrastrukura drogowa i kolejowa)
uporajmy się w pierwszej kolejności z podstawowymi problemami dnia codziennego, a potem możemy zastanawiać się nad "robieniem wszystkim dobrze"
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Związki partnerskie

Postprzez Del_Rey » środa, 30 sty 2013, 21:53

sweeper napisał(a):w Brazyli jest również fajny karnawał oraz luźne podejście do seksu, prostytucji, narkomani, etc.
czy to oznacza, że mamy brać z nich przykład?

"Brazylia jest największym krajem katolickim na świecie, stwierdził papież Jan Paweł II, podczas uroczystości z okazji setnej rocznicy ukoronowania Matki Bożej z Aparecida, w 2004 r."

Mocno sie nasz rodzimy kościół stara brac z większego brata wzór, ale jeszcze to wszystko w powijakach :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Związki partnerskie

Postprzez olcia » poniedziałek, 4 lut 2013, 11:35

Ja nie mam nic przeciwko każdy ma prawo do swojego szczęścia.
olcia
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 22 sty 2013, 08:11

Re: Związki partnerskie

Postprzez nosleep » środa, 12 lut 2014, 15:38

Ja jestem jak najbardziej za związkiem partnerskim.
Mój brat jest wielkim przeciwnikiem koscioła i na ślub trzeba bedzie poczekac. gdyby były takie związki partnerskie było by świetnie. Ostatnio mój brat z narzeczoną mieli wypadek i nawet lekarze nic nie chcieli mu powiedziec o stanie zdrowia marty bo nie sa małżeństwem ;/

A co do homoseksualistów to: jak dla mnie to normalna rzecz
nosleep
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 12 lut 2014, 13:52

Re: Związki partnerskie

Postprzez zuzet » środa, 12 lut 2014, 21:20

noslepp przecież wkładanie w tyłek facet facetowi to normalka no nie? Pewnie jesteś jednym z takich dewiantów i musisz jakoś usprawiedliwić swoje odchylenie.Trynkiewicz to dla ciebie też normalka no nie?
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Związki partnerskie

Postprzez davnbb » środa, 12 lut 2014, 21:30

zuzet napisał(a):noslepp przecież wkładanie w tyłek facet facetowi to normalka no nie? Pewnie jesteś jednym z takich dewiantów i musisz jakoś usprawiedliwić swoje odchylenie.Trynkiewicz to dla ciebie też normalka no nie?

W innym wątku zdradziła, że jest kobietą (dziewczynką?).
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Związki partnerskie

Postprzez Piotrek » czwartek, 13 lut 2014, 07:39

zuzet napisał(a):noslepp przecież wkładanie w tyłek facet facetowi to normalka no nie? Pewnie jesteś jednym z takich dewiantów i musisz jakoś usprawiedliwić swoje odchylenie.Trynkiewicz to dla ciebie też normalka no nie?

Oh Zuzet, Zuzet tęskniłem za Tobą, nie ma to jak normalność. :)
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Związki partnerskie

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 13 lut 2014, 09:30

nosleep napisał(a):Ja jestem jak najbardziej za związkiem partnerskim.
Mój brat jest wielkim przeciwnikiem koscioła i na ślub trzeba bedzie poczekac. gdyby były takie związki partnerskie było by świetnie. Ostatnio mój brat z narzeczoną mieli wypadek i nawet lekarze nic nie chcieli mu powiedziec o stanie zdrowia marty bo nie sa małżeństwem ;/

A co do homoseksualistów to: jak dla mnie to normalna rzecz


mogli wziąć ślub cywilny co za problem, zero ingerencji kościoła a związek prawny jest i co za tym idzie jego plusy i minusy :)

co do par homoseksualnych to nic nikogo nie interesuje co kto robi w swojej sypialni i nie jest tak że ktoś ich za to szykanuje. Jeśli chcą po sobie dziedziczyć to istnieje takie coś jak testament :roll: jeśli chcą żeby partner lub partnerka dowiedzieli się o jego stanie zdrowia w razie jakiegoś nieszczęścia to można taką osobę wskazać nic trudnego. Teraz można wskazać kogo się chce, kto dostaje jakieś odszkodowanie w razie wypadku czy w każdej innej sprawie przecież nie musi to być wcale mąż czy żona.

co do legalizacji związków homoseksualnych to mówię stanowcze nie ale to tylko dla tego by nie dawać im nawet podstaw do pomyślenia sobie o możliwości adopcji dzieci.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron