Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

czy policja jest ponad prawem ?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Alinoe » wtorek, 19 lut 2013, 21:13

ciągle zwracam na to uwagę, jak panowie policjanci czatują na każdy błąd przeciętnego kowalskiego (cwaniacy i tak mają CB i antyradary więc im miśki nie straszne) sami mając KRD w duszy ...

przykład: dzisiaj jadę przez centrum drogą na Katowice i od dworca jedzie przede mną radiowóz - alfa romeo oznakowany (wiadomo że ma w środku kamerki do przodu i tyłu więc uważać na niego trzeba)
tylko że o ile przez miasto jechali koło 70tki to na ograniczeniu do 50 - przed rondem koło Sarniego, przyspieszyli ... może chcieli podpuścić innych ale fakt że przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 30 kmh
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez GP » środa, 20 lut 2013, 09:51

No niestety, żadna nowość...

Tak mi się też przypomniało ;)
Obrazek
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Pyramide » środa, 20 lut 2013, 10:33

Jak macie zdjęcia radiowozów czy inne udokumentowane przypadki policji "ponad prawem" wysyłajcie do Śląskiego Komendanta w Katowicach.Jest to nowy komendant podobno konkretny i już zaczął rozliczać min. RD z obciążenia pracą.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez tomeh » czwartek, 7 mar 2013, 12:24

Policja jest często trochę bezkarna ale znacznie mniej niż straż miejska, ci są całkowicie kowbojami według siebie.
Serwis infomiasto.eu - wielotematyczny i praktyczny
tomeh
użytkownik
 
Posty: 87
Na forum od: 9 lis 2010, 19:30
Lokalizacja: BielskoB

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez staszeks » czwartek, 7 mar 2013, 20:39

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Alinoe » niedziela, 17 mar 2013, 21:40

w środę wracałem z Łodzi ... jak zwykle sporo przygód po drodze ale i był incydencik z policją.

niestety numeru bocznego nie zauważyłem a później za daleko było.
na wysokości Goczałkowic najpierw sznur aut jechał za dużym radiowozem, jednak po chwili na wysokości komisów ten sam wyprzedził mnie gdzieś przy prędkości 110 kmh (ograniczenie do 70) a później koło Mac'a przeleciał z tą samą prędkością przez czerwone - późne czerwone :)
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Krzysztof » wtorek, 19 mar 2013, 18:36

Zawód policjanta to nie przedszkole jakbyśmy chcieli. Przestrzegajmy sami przepisy i będzie bardzo dobrze, nie będzie interwencji policji czy nielubianych strażników. Tymczasem widzimy tylko błędy innych nie swoje.
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez staszeks » wtorek, 19 mar 2013, 22:31

A tu się nie zgadzam
Osoby powołane do egzekwowania przestrzegania prawa powinny dawać przykład jego przestrzegania.
Tu wręcz złamanie przepisów powinno być traktowane jako nadużycie stanowiska służbowego.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez davnbb » wtorek, 19 mar 2013, 22:35

staszeks napisał(a):Osoby powołane do egzekwowania przestrzegania prawa powinny dawać przykład jego przestrzegania.

....tak jak osoby zachęcające do jedzenia szczawiu same powinny świecić przykładem jak tylko zazielenią się nasypy kolejowe ;-)
A tak na poważnie to trudno oczekiwać od obywateli poszanowania dla przepisów gdy ci, którzy je tworzą i mają egzekwować mają te przepisy głęboko w ....
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Alinoe » czwartek, 21 mar 2013, 11:54

Krzysztof napisał(a):Zawód policjanta to nie przedszkole jakbyśmy chcieli. Przestrzegajmy sami przepisy i będzie bardzo dobrze, nie będzie interwencji policji czy nielubianych strażników. Tymczasem widzimy tylko błędy innych nie swoje.


nie, widzimy Policjantów jako tych cwaniaków którym się zdaje, że oni są ponad prawem bo kto ich ukarze ...
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Pyramide » piątek, 29 mar 2013, 12:19

"Poważne" zadanie dla policji?
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=24844
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 29 mar 2013, 17:05

dlaczego słowo poważne wziąłeś w cudzysłów? Myślisz że nie jest to poważna sprawa? Kto miałby się tym zająć? straż miejska, harcerze? Walkami psów zajmują się osoby z półświatka i biją na tym sporą kasę, że o cierpieniu psów nie wspomnę. Do tego dochodzi hazard i pranie brudnych pieniędzy. Mało?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez Pyramide » piątek, 29 mar 2013, 17:19

Racje masz ale znam poważniejsze,ludzkie sprawy,które szybko się kończą umorzeniem.Ta tez tak się pewnie zakończy i nikt nie będzie wnikał tak głeboko ja ty.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: czy policja jest ponad prawem ?

Postprzez gasnik » piątek, 29 mar 2013, 17:46

Już od kilku dni, widuję radiowóz z przepaloną żarówką świateł mijania To jeden z tych dużych fiatów, i nie świeci mu prawa żarówka. Nosz kurna! Gdyby mi nie świeciła, to miałbym mandat...
Avatar użytkownika
gasnik
użytkownik
 
Posty: 165
Na forum od: 11 cze 2007, 20:27
Lokalizacja: Bystra


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości