Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Praca za granicą

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Praca za granicą

Postprzez katiabb » piątek, 10 maja 2013, 16:49

Witam :)
Zastanawiamy się z chłopakiem nad wyjazdem za granicę. Za pracą oczywiście.
Może jest tutaj ktoś kto ma podobny dylemat do naszego: jechać czy nie jechać.
Może ktoś byłby chętny na spotkanie, aby wspólnie podyskutować, rozważyć plusy i minusy (może nawet wspólnie wyjechać).
Żeby nie było: wiem, że decyzja należy wyłącznie do nas i to w zasadzie nasza sprawa, jak sobie ułożymy życie.
Ale jakoś tak teraz, w tym burzliwym okresie (naprawdę, noce nieprzespane) kiedy rozważamy z chłopem opcję przewrócenia naszego życia do góry nogami, brakuje nam kogoś z kim moglibyśmy o Tym trochę podywagować.
A może jest tutaj ktoś kto przeżył emigrację i podzieliłby się jakimiś (jakimikolwiek) radami, wskazówkami, uwagami...
No tak rzuciłam tematem. Może akurat ktoś chętny będzie :)
Wiadomości na priv również mile widziane - jeśli ktoś nie ma odwagi bądź ochoty wypowiadać się w wątku.
Pozdrowienia.
G E E K O N D E S I G N
link do portfolio
projektowanie stron internetowych
i grafiki użytkowej
katiabb
użytkownik
 
Posty: 508
Na forum od: 11 cze 2007, 10:48
Lokalizacja: Folwark

Re: Praca za granicą

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 13 maja 2013, 15:25

jako czynny emigrant napisze tylko tyle : jedz
Przy znajomości choć jednego języka obcego np angielskiego sa otwarte praktycznie bramy 5-7 krajów w Europie,pierwszy wypad warto dobrze przygotować(zawsze mieć kasę na bilet do domu).Jak nigdy nie byłaś za granica to przy pierwszym zdarzeniu z "rzeczywistością" w obcym kraju stwierdzisz ze Polska to jednak dziki kraj.
Prawo jazdy + własny samochód daje większa szanse na prace dla pary,sam pracuje w Holandii i nie narzekam.Im lepsza znajomosc jezyka + doświadczenie tym lepsza praca.
Belgia tez nie jest złym rozwiązaniem,Norwegia nowe eldorado ale cieżki start dla kogoś kto pierwszy raz wyjeżdża(pozwolenie na pobyt,trzeba mieć prace juz w momencie wjazdu do kraju)

jak chcesz to pisz

bacseb(at)gmail.com

mam ograniczony dostep do neta,jak dobrze pojdzie to bede w BB za tydzien.

powodzenia
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Praca za granicą

Postprzez katiabb » poniedziałek, 13 maja 2013, 15:30

Dzięki. Odezwę się na maila :)
G E E K O N D E S I G N
link do portfolio
projektowanie stron internetowych
i grafiki użytkowej
katiabb
użytkownik
 
Posty: 508
Na forum od: 11 cze 2007, 10:48
Lokalizacja: Folwark

Re: Praca za granicą

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 13 maja 2013, 17:56

banan.eu napisał(a):Norwegia nowe eldorado ale cieżki start dla kogoś kto pierwszy raz wyjeżdża(pozwolenie na pobyt,trzeba mieć prace juz w momencie wjazdu do kraju)


:shock: nowe eldorado?
jeśli brać pod uwagę 7 ostatnich lat to nowe :).
jestem ciekaw jak oni sprawdzają że jedziesz tam za praca a nie turystycznie? zawsze można pojechać turystycznie i zostać :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Praca za granicą

Postprzez banan.eu » wtorek, 14 maja 2013, 09:40

SAMAEL66 napisał(a):
:shock: nowe eldorado?
jeśli brać pod uwagę 7 ostatnich lat to nowe :).
jestem ciekaw jak oni sprawdzają że jedziesz tam za praca a nie turystycznie? zawsze można pojechać turystycznie i zostać :)


dużo naszych rodaków tak robi ale Norwegia to mały kraj...nadziejesz sie na patrol Policji i jest problem... :mrgreen:
nowe eldorado pod tym względem ze coraz częściej Polacy wybierają Skandynawie jako cel emigracyjny...Takie Niemcy czy Holandia powoli traci na atrakcyjności.
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Praca za granicą

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 14 maja 2013, 14:40

mam trochę inne odczucie, moim zdaniem Norwegia jest już nasycona naszymi rodakami. Bum na Norwegię był jakiś 4-5 lat temu. Przynajmniej w śród znajomych i znajomych tych znajomych zaczyna się tendencja do powrotów choć od razu te braki są uzupełniane nowymi polakami :). Stosunek Norwegów do nas się też ostatnio zmienił. Jak znajomy wyjeżdżał tam 10 lat temu do malowania domów to tylko pozytywne zdania o polakach słyszał a teraz to trochę obciach po polsku rozmawiać ehh Z doświadczenia wiem że zupełnie inaczej widzi się dany kraj z perspektywy wyjazdu wakacyjnego a zupełnie inaczej jak już się tam mieszka.

Ale jedno jest pewne nie wiem co ludzie widzą w Anglii, polecam Skandynawię!
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Praca za granicą

Postprzez złośnica » wtorek, 14 maja 2013, 15:15

Hej, a ja znowu się zastanawiam co was tak ciągnie za granice.Mając te naście lat się myśli że świat się zwojuje.Ale mając już jakieś doświadczenie życiowe rodzinę o obserwując ludzi (znajomych) którzy wyjechali zastanawiam sie po jaką cholerę :))
jest takie powiedzenie WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIEMA.Pojedziecie i co.Praca na chwilę lub dłużej ?? Okey inne zarobki inny standard życia ale potem niema do czego wracać.Ile się rodzin związków pokończyło jak trzeba było liczyć na siebie tylko.A ille zjeżdża?? A ile by chciało zjechać a niema do czego ?? Najlepiej siąść i wymyślać.Nie wszyscy muszą pracować w biurach na produkcji i w rzemiośle ludzie też potrzebni.Sztuką jest nauczyć się żyć a nie uciekać.Potem porażka i się wraca na garnuszek rodziny :/ mamy takich co w Anglii mają mieszkanie od państwa pracują 2 dzieci i bardzo chcieliby po 10 latach wrócić do PL.I pytanie do czego do rodziców mieszkających w 2 pokojowym mieszkaniu ?? a pracy na odległość też się nie da szukać.Szał z wyjazdami ze się jechało na chwilę dorobić i wrócić niestety kochani ale brutalnie trzeba stwierdzić że się skończył :)
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Praca za granicą

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 14 maja 2013, 15:35

dlaczego się skończył? wyjechać na 2-3 miesiące "zawsze" było można tak jak i teraz. Chyba że masz na myśli swój wiek. Ale teraz też czasem ludzie jadą na taki okres zarobić nawet jak mają rodziny, dzieci właśnie po to by zapewnić GODNY byt tej rodzinie.
co ciągnie ludzi za granicę? hehe to chyba pytanie retoryczne hehe ale jeśli nie to ci odpowiem: lepsze zarobki a co za tym idzie i może jest ważniejsze mniej zmartwień, mniej problemów. Oczywiście tutaj też można sobie dać radę tylko że tam jest łatwiej i tyle. Kolega który tutaj wiązał koniec z końcem, który musiał raz zastawić swoją obrączkę by kupić dziecku leki, po 6 latach za granicą właśnie w tym roku kupił dom :). Taka tam polityka prorodzinna hehe Ale nie ma tak że u nas się na siłę też nie da bo się da i nie ma co cały czas narzekać. Jak kto lubi. Nie dziwię się ludziom którzy jadą za granicę i nie dziwię się tym którzy tak jak ja z uporem brną w zaparte żyjąc w kraju choć za granica mogliby łatwiej i takie tam. A że komuś się nie uda no cóż są dwa uda :) albo się uda albo nie hehe
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Praca za granicą

Postprzez banan.eu » środa, 15 maja 2013, 17:41

@złośnica

pojedz zobacz i wtedy twoje wątpliwości same się rozmyją...wakacje w innym kraju nie pokazują tego jak bardzo Polska jest zacofana i nie daje perspektyw.Każdy ma inna sytuacje ale jak za ta sama prace człowiek dostaje 4 razy więcej kasy to niech każdy decyduje jak i gdzie chce żyć.A jak ktoś w Polsce ma dobrą prace i rodzinę to nikt nie każe wyjeżdżać.

Żeby nie było,za granica nie ukrywam ze jestem Polakiem jak robi wielu rodaków(wstyd ?).Nie zamierzam też na stałe zostawać za granica,Polska jaka by nie była to ojczyzna o której sie nie zapomina :wink:
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Praca za granicą

Postprzez złośnica » środa, 15 maja 2013, 18:48

przecież ja nikomu nie bronie jechać :) niech jadą będzie praca dla innych.Ja nie narzekam .Mam świetną prace robię studia w zawodzie i niczego więcej mi więcej nie trzeba. Powodzenia :))
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Praca za granicą

Postprzez Del_Rey » środa, 15 maja 2013, 19:05

No to ładnie, ze Ci sie udało w zyciu.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Praca za granicą

Postprzez nosleep » środa, 12 lut 2014, 15:35

jedźcie, korzystajcie z zycia. może wam się akurat uda ;)
nosleep
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 12 lut 2014, 13:52


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości