Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » wtorek, 12 sty 2016, 09:34

Powiem ci Nebcio co mnie śmieszy w takich prorokach jak ty. Ta "przestarzała" moralność chrześcijańska wyniosła Europę na sam szczyt powodzenia. Europa była kolebką cywilizacji najbogatszej, najsilniejszej, najbardziej ekspansywnej na świecie. Lewacka zaraza którą ty i ten twój "nowoczesny" ateizm reprezentujecie wzięła ten dorobek i w ciągu dosłownie kilkudziesięciu lat doprowadziła do upadku. Nic wam się nie udało. Chcieliście pacyfizmu, wyszła krwawa jatka. Chcieliście demokracji w krajach arabskich, wyszło bractwo muzułmańskie. Chcieliście tolerancji, wyszła wojna religijna w Europie. Chcieliście multikulti wyszły wam getta. Wiesz dlaczego? Gdybyś wiedział co to logika i przeczytał własną religijną agitację to byś wiedział. Tylko wtedy nie byłbyś lewakiem. :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez ZIZ » piątek, 15 sty 2016, 14:14

Pacyfizm, tolerancja, multi-kulti w wydaniu francuskim:
http://niezalezna.pl/75024-watykan-ostr ... we-francji
Ciekawe co by było gdyby codziennie profanowano dwa meczety?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 24 sty 2016, 13:36

"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Swiatogor » niedziela, 24 sty 2016, 17:15

Nebelwerfer napisał(a):Król jest nagi, czyli...
http://hartman.blog.polityka.pl/2016/01 ... ?nocheck=1


Kiedyś Oriana Fallaci powiedziała o sobie, że jest "chrześcijańską ateistką". Ja, idąc za jej wzorem, określam siebie jako polskiego "chrześcijańskiego agnostyka". A Hartman? Bardzo bym chciał aby on się jakoś opisał. Niech sobie jest Żydem, Chińczykiem albo Rumunem, ale Polakiem to on raczej nie jest i może lepiej niech się od nas odpierdoli, bo najwyraźniej nic go z nami nie łączy i zupełnie nas nie rozumie. Ja machnę ręką na Chrystusa Króla, niech go sobie koronują jak chcą, lecz hartmanizmy mnie rozwalają. Można kwestionować wszelkie wartości, ale byłoby dobrze, gdyby ów jegomość powiedział jakie sprawy mają dla niego znaczenie, oprócz możliwości zerżnięcia własnej matki czy siostry.
Robienie z tego delikwenta autorytetu w jakiejkolwiek sprawie jest imho oznaką mentalnej i umysłowej uległości. Jakiejś takiej myślowej pizdowatości w stanie czystym.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » niedziela, 24 sty 2016, 17:57

ZIZ napisał(a):Pacyfizm, tolerancja, multi-kulti w wydaniu francuskim...

Chrześcijanom we Francji przypomina, że skutków nienawiści do Chrystusa nie doświadczyli oni w swym ciele, bo ucierpiał jedynie ich kościół. Watykański purpurat apeluje jednak do nich, by na doświadczone krzywdy reagowali jak męczennicy: dając świadectwo Bogu, nie szukając zemsty, lecz przebaczenia i pojednania.
Kwintesencja głupoty. Przez to chrześcijanie są na całym świecie gnębieni. Bezkarność rozzuchwala, nie skłania do pojednania. Profanatorom, bluźniercom oczywiscie należy po chrześcijańsku przebaczyć, ale dopiero po tym jak zawisną na stryczku. Nie wcześniej!!!
Światogor pełna zgoda. Robienie autorytetu z tego typa to pokrótce objaw zbydlęcenia.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 24 sty 2016, 21:48

O ile mi wiadomo, Hartman jest Polakiem, naukowcem, absolwentem KUL. Domyślam się,że nie mając w ręku żadnego kontrargumentu, musisz szukać ad personam. Powodzenia.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Swiatogor » niedziela, 24 sty 2016, 22:09

Nebelwerfer napisał(a):O ile mi wiadomo, Hartman jest Polakiem, naukowcem, absolwentem KUL..


O ile mi wiadomo, to Hartman ma polskie obywatelstwo i polski paszport. O to kim jest, i kim się czuje, powinieneś zapytać go wprost. Wątpię byś usłyszał, że jest Polakiem.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 24 sty 2016, 22:46

Ale rozmywasz...będziesz teraz analizował kim on jest, jakie ma poglądy na wszystkie sprawy świata i szukał czegoś, co pozwoli Ci w końcu powiedzieć, że wypowiadać się w sprawie absurdu intronizacji Jezusa obywatel Hartman nie ma prawa. A moim zdaniem nie tyle ważne kto mówi, tylko czy z sensem.

Kończąc temat samego autora, wklep sobie w Google "Hartman czuje się Polakiem" i poluzuj gumę.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Swiatogor » poniedziałek, 25 sty 2016, 06:20

Nebelwerfer napisał(a):Ale rozmywasz...będziesz teraz analizował kim on jest, jakie ma poglądy na wszystkie sprawy świata i szukał czegoś, co pozwoli Ci w końcu powiedzieć, że wypowiadać się w sprawie absurdu intronizacji Jezusa obywatel Hartman nie ma prawa.


Ależ prawo to on ma i bynajmniej mu go nie odmawiam. Tylko wali mnie to, co ma on do powiedzenia na ów temat.
Powiedzmy to tak: elementy jego specyficznej "etyki" są mi dość obce i nie chciałbym, by stały się obowiązującym kanonem. Tak więc nawet gdyby Hartman był Burkina-Fasańczykiem, to jego opinia na temat polskich spraw znaczy dla mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.

A tak btw: wklepałem w google. I wyskoczyło mi "Żyd Żydowi Polakiem" Hartmana. Jeśli ogarniasz niuanse związane z pisownią wielkimi i małymi literami (to może być trudne, bo Żydzi i żydzi używają tego zależnie jak im pasuje), to chyba nie mam niczego do dodania.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Grego » poniedziałek, 25 sty 2016, 08:18

Hartman nie ma żadnej narodowości. Jest efemerycznym tworem zdolnym do egzystencji tylko w warunkach III RP. Złożonym wyłącznie z brody i lewackiego zabobonu. Wkrótce obumrze i przestanie zasmradzać szacowną uczelnię.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 25 sty 2016, 12:42

Swiatogor napisał(a):Ależ prawo to on ma i bynajmniej mu go nie odmawiam. Tylko wali mnie to, co ma on do powiedzenia na ów temat.
Powiedzmy to tak: elementy jego specyficznej "etyki" są mi dość obce i nie chciałbym, by stały się obowiązującym kanonem.

Ja myślę, że on nie zabiega o bycie twórcą kanonów. Szanse na to i tak są mocno średnie, umówmy się. A co do poglądów-on ma takie, jakoś je argumentuje, do mnie np. to trafia w większości przypadków.

Tak więc nawet gdyby Hartman był Burkina-Fasańczykiem, to jego opinia na temat polskich spraw znaczy dla mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.

Pytanie, czy jego pochodzenie +"polskość" tych spraw to jest w ogóle jakiś atrybut znaczący dla tej dyskusji. Ja nie uznaję tego pisowskiego mechanizmu wykluczania rozmówców - ten miał nie takiego starego, ten się wychowywał w złym miejscu, tamtego dziadek, a ten podpisał, a tamten tyle ma, ciekawe skąd, a tamten nie płaci alimentów, a jeszcze tamten to w wieku 12 lat był agentem GRU...itd., itp. i na koniec okazuje się, że tylko PiS jest godny krytykować PiS. Dziecinne trochę, isn't it?

A tak btw: wklepałem w google. I wyskoczyło mi "Żyd Żydowi Polakiem" Hartmana. Jeśli ogarniasz niuanse związane z pisownią wielkimi i małymi literami (to może być trudne, bo Żydzi i żydzi używają tego zależnie jak im pasuje), to chyba nie mam niczego do dodania.

To nie jest ten wywiad, gdzie JH (zbieżność inicjałów z JHWH przypadkowa) mówi o tym, jak stara się Żydom w Izraelu tłumaczyć, że polscy patrioci to nie antysemici?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » czwartek, 11 lut 2016, 18:37

Pedofilska mafia w KK znowu rządzi.
"Instrukcja Watykanu: biskupi nie mają obowiązku zgłaszania nadużyć wobec dzieci"
"Kościół katolicki sugeruje nowo mianowanym biskupom, że "niekoniecznie" do ich obowiązków należy zgłaszanie przypadków wykorzystywania dzieci przez księży. Według opisywanych przez "Guardian" wytycznych Watykanu jedynie ofiary lub ich rodzinny powinny podjąć decyzję, czy zgłosić policji takowe nadużycia."
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18334.html
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez zuzet » czwartek, 11 lut 2016, 21:27

Piotrek czy ty jesteś gejem??? i czekasz na uchodźców z Syrii???
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Piotrek » piątek, 12 lut 2016, 19:25

Ga 5, 14: "Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego."
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: kościół jak zaraza

Postprzez ZIZ » wtorek, 16 lut 2016, 12:40

Swiatogor napisał(a):
Nebelwerfer napisał(a):O ile mi wiadomo, Hartman jest Polakiem, naukowcem, absolwentem KUL..


O ile mi wiadomo, to Hartman ma polskie obywatelstwo i polski paszport. O to kim jest, i kim się czuje, powinieneś zapytać go wprost. Wątpię byś usłyszał, że jest Polakiem.

Polskość to narodowość - Polakiem jest się z urodzenia, tradycji i wychowania patriotycznego a obywatel państwa polskiego z paszportem polskim to zupełnie inne, szersze i rozmyte pojęcie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości