Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

kościół jak zaraza

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » niedziela, 23 cze 2013, 10:37

Darek_660 napisał(a):Kościół katolicki jest głównie po to żeby wyciągać pieniądze od otumanionych ludzi

rozumiem, że w MZK słabo zarabiasz ale żeby aż takie kompleksy mieć i to tylko z powodów finansowych ? rozumiem, że byłoby dla Ciebie lepiej gdyby dać Tobie te pieniądze z tacy, ale jednak może uszanowałbyś to, że ludzie wolą sami decydowac co zrobią ze swoimi pieniędzmi ?

a z tymi tumanami to jest trochę inaczej - nawet tu na tym forum zauważysz, że to raczej "nienawidzący katolików" mają poważne problemy tej natury ........ bo kogo My tu mamy ?

- miłośnik borów i lasów, który jako alternatywę dla współczesnej cywilizacji widzi powrót do kultury plemiennej
- amatorka obrzezanych Panów z obsesją na punkcie pedofilii (wierzy że prawie wszyscy pedofile na świecie to księża), która jednak pokornie biegnie do kościółka, gdy tylko ciocia krzywo popatrzy
- no i autorkę tego wątku, która nawet w wycieczce harcerzy widzi spisek, zarazę i dominację kleru, występują u niej również podobne jak u poprzedniczki obsesje, w których przy każdej parafii czai się co najmniej dwóch, trzech pedofilii
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 23 cze 2013, 10:46

man upał zelżał ale jeszcze raz "zdejmij beret z głowy" A używane określenia dokładnie określają i lokalizują ciebie.Coś więcej mam dodać?
Anke masz moje wsparcie za darmo obrońcę jak zbliżysz sie ....... /wg. man/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » niedziela, 23 cze 2013, 10:53

man napisał(a):
przecież to Ty sama się tutaj publicznie onanizujesz tymi swoimi preferencjami


... a lud ciemny łyka.

man napisał(a):- amatorka obrzezanych Panów z obsesją na punkcie pedofilii (wierzy że prawie wszyscy pedofile na świecie to księża), która jednak pokornie biegnie do kościółka, gdy tylko ciocia krzywo popatrzy


Nigdzie nie napisałam, że jestem amatorką obrzezanych :P, moja ciocia uważa, że kościoł to miejsce dla upośledzonych więc raczej na mnie krzywo nie patrzy bo też i do kościółka nie biegam:D
Nie wierze także że wszyscy pedofile na świecie to księża. Jestem w szoku jak uwielbiasz wkładać swoje debilne myśli innym w usta.

Po prostu brakuje ci precyzji w myśleniu, ale to już standard w twoim przypadku.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez darek-bb » niedziela, 23 cze 2013, 12:31

man napisał(a):rozumiem, że w MZK słabo zarabiasz ale żeby aż takie kompleksy mieć i to tylko z powodów finansowych ? rozumiem, że byłoby dla Ciebie lepiej gdyby dać Tobie te pieniądze z tacy, ale jednak może uszanowałbyś to, że ludzie wolą sami decydowac co zrobią ze swoimi pieniędzmi ?

Zapewniam Cię, że na życie na jako takim poziomie mi wystarcza, a już na pewno żadnych kompleksów z tego powodu nie mam. Jak to sami decydować? Masz wpływ na to na co idą twoje podatki? Niektórzy ludzie sobie nie życzą żeby działalnośc KK była finansowana z budżetu państwa, bo nie ma prawa być, a pomomo to jest, a rządzący mają to w nosie.

man napisał(a):a z tymi tumanami to jest trochę inaczej - nawet tu na tym forum zauważysz, że to raczej "nienawidzący katolików" mają poważne problemy tej natury ........ bo kogo My tu mamy ?

- miłośnik borów i lasów, który jako alternatywę dla współczesnej cywilizacji widzi powrót do kultury plemiennej
- amatorka obrzezanych Panów z obsesją na punkcie pedofilii (wierzy że prawie wszyscy pedofile na świecie to księża), która jednak pokornie biegnie do kościółka, gdy tylko ciocia krzywo popatrzy
- no i autorkę tego wątku, która nawet w wycieczce harcerzy widzi spisek, zarazę i dominację kleru, występują u niej również podobne jak u poprzedniczki obsesje, w których przy każdej parafii czai się co najmniej dwóch, trzech pedofilii

Rydzyk mówi ci to coś? Armia otumanionych i ślepo posłusznych ludzi którzy czesto nie mają na leki a oddają comiesięczny haracz w zębach? Ja zostałem wychowany w katolickim domu i do kościoła mimo tego nie chodze - mam swój rozum. Nawet ostatnio był artykuł co papież się wypowiadał że w watykanie rządzi sitwa gejów.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez YoShi » niedziela, 23 cze 2013, 13:12

bardzo interesujące jest to, ze ludzie coraz częściej wykazują ulomności Kościoła za pomocą słów Papieża.To świadczy o braku spójności tej instytucji. Ten obecny chyba nieźle zachodzi za skore pomniejszym kasztelanom przez lata przyzwyczajonym do zamiatania pod dywan niektórych tematów. Zawsze mogli się bronić tzw atakiem na kościół gdy cos szło nie po ich myśli. Teraz F1 mówi otwarcie o brudach w Kościele i chce to naprawić. Przynajmniej tak mówi. Nic tylko długiego życia mu życzyć :-)
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » niedziela, 23 cze 2013, 13:17

Darek_660 napisał(a):Rydzyk mówi ci to coś? Armia otumanionych i ślepo posłusznych ludzi którzy czesto nie mają na leki a oddają comiesięczny haracz w zębach?


no ale to ich pieniądze i ich wolny wybór przecież - czemu zakładasz, że człowiek, który wspiera katolickie radio, katolicką uczelnię, itd. jest od razu tumanem ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » niedziela, 23 cze 2013, 13:27

Anke napisał(a):moja ciocia uważa, że kościoł to miejsce dla upośledzonych więc raczej na mnie krzywo nie patrzy bo też i do kościółka nie biegam

a kto tu jeśli nie Ty pisał o swoim ślubie czy chrzcinach pod presją rodziny ?
a poza tym to ciocia raczej do geniuszy intelektu nie należy z tymi swoimi przemyśleniami .......
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 23 cze 2013, 14:07

man napisał(a):
Anke napisał(a):moja ciocia uważa, że kościoł to miejsce dla upośledzonych więc raczej na mnie krzywo nie patrzy bo też i do kościółka nie biegam

a kto tu jeśli nie Ty pisał o swoim ślubie czy chrzcinach pod presją rodziny ?
a poza tym to ciocia raczej do geniuszy intelektu nie należy z tymi swoimi przemyśleniami .......


Nie znasz kobiety ale już wiesz jaki ma intelekt - brak słów.

MAN skoro z Ciebie taki wielki katolik to weź i w niedzielę (dzień święty) świętuj a nie pie.... już na forum bo z każdym postem wychodzisz na coraz większego głupola.

man napisał(a):
Darek_660 napisał(a):Rydzyk mówi ci to coś? Armia otumanionych i ślepo posłusznych ludzi którzy czesto nie mają na leki a oddają comiesięczny haracz w zębach?


no ale to ich pieniądze i ich wolny wybór przecież - czemu zakładasz, że człowiek, który wspiera katolickie radio, katolicką uczelnię, itd. jest od razu tumanem ?


Wolny wybór - starszych, schorowanych, podatnych na manipulację i nie widzących różnicy pomiędzy księdzem a Bogiem ludzi (bo ksiądz to prawie jak Bóg) ???? To nie jest man wolny wybór - to sprytne manipulowanie starszymi aby wyciągnąć od nich kasę nic innego.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Anke » niedziela, 23 cze 2013, 14:12

man napisał(a):
Anke napisał(a):moja ciocia uważa, że kościoł to miejsce dla upośledzonych więc raczej na mnie krzywo nie patrzy bo też i do kościółka nie biegam

a kto tu jeśli nie Ty pisał o swoim ślubie czy chrzcinach pod presją rodziny ?



No właśnie, jak nie ochrzcisz dziecka, to katole już ci spieprzą życie. Nie ciocia misiu, nie ciocia. Teść i teściowa. Juz ex.

man napisał(a):a poza tym to ciocia raczej do geniuszy intelektu nie należy z tymi swoimi przemyśleniami .......


oj tam, popatrz w lustro, ynteligęcię.


Pan Kazimierz napisał(a):
MAN skoro z Ciebie taki wielki katolik to weź i w niedzielę (dzień święty) świętuj a nie pie.... już na forum bo z każdym postem wychodzisz na coraz większego głupola.


Zostaw, Panie Kazimierzu. Niech ludzie widzą polskiego katolika w akcji ;)
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 23 cze 2013, 15:31

Tu są fakty nie mity
Australia ? od lat trzydziestych XX wieku w stanie Wiktoria doszło do 620 przypadków molestowania dzieci przez przedstawicieli Kościoła Katolickiego. Władze kościelne współpracują z władzami w trakcie śledztwa.

Austria - skutkiem ujawnienia przestępstw seksualnych duchownych z Kościoła wystąpiło w 2010 roku 100 tysięcy wiernych.

Belgia ? w 2011 roku 80 osób złożyło pozew przeciwko Kościołowi w Belgii i papieżowi Benedyktowi XVI. To pierwszy tego typu pozew w europie. Ofiary otrzymały odszkodowanie.

Holandia ? w samych tylko latach 1945 ? 81 agresji seksualnej ze strony katolickich duchownych doświadczyło 10 ? 20 tysięcy dzieci.

Irlandia ? do aktów przemocy o charakterze seksualnym doszło w ponad 200 domach opieki i sierocińcach zarówno kościelnych, jak i państwowych (prowadzonych przez zakonnice, zakonników oraz księży). Liczba ofiar ? 30 tysięcy.

Włochy - ponad 60 byłych wychowanków ośrodka dla głuchoniemych dzieci prowadzonego przez Pijarów zeznało, że było wykorzystywanych seksualnie przez swych opiekunów ? księży. Żaden z oprawców nigdy nie odpowiedział za swe czyny.

Niemcy ? molestowanie seksualne kilkuset dzieci w szkołach katolickich, w tym w szkole przy klasztorze benedyktynów w Ettal w Bawarii, również w internacie chóru chłopięcego w Ratyzbonie.

W USA ? amerykańskie diecezje po sądowych procesach musiały wypłacić w sumie około 3 mld dolarów odszkodowań na skutek skandali związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci przez kapłanów.

Jak wygląda sytuacja molestowania w naszym kraju?

Pierwszym tego typu skandalem w naszym kraju było oskarżenie w 2001 roku proboszcza z Tylawy o molestowanie dziewczynek ze swojej parafii przez kilkanaście lat. W 2008 roku w Szczecinie została ujawniona sprawa molestowania dziewczynki przez opiekuna ? księdza. Przy okazji nie sposób pominąć sprawy arcybiskupa Juliusza Paetza molestującego seksualnie poznańskich kleryków . Sporo jest głosów negatywnie oceniających Biskupa Stanisława Wielgusa, który w swoim biskupstwie w Płocku ochraniał księży oskarżanych o pedofilię. Czy polski Kościół wyciągnął wnioski z lekcji, które już zostały przerobione w innych krajach? Nie sądzę by ostrożne i powolne reakcje na patologię były w stanie ukryć prawdę. Dlaczego trzeba czekać kilka miesięcy by uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące problemu molestowania seksualnego dzieci przez osoby duchowne? Czy uporczywe milczenie, wykręcanie się sianem od udzielenia odpowiedzi jest najlepszym sposobem na walkę Kościoła z tym problemem? Okazuje się że nie ? arcybiskup Józef Michalik zapowiedział zmianę dotyczącą kwestii molestowania dzieci w polskim Kościele. Każdy duchowny któremu udowodni się pedofilię zostanie przeniesiony do stanu świeckiego , a następnie wobec takiej osoby będzie możliwe zastosowanie sankcji karnych. Trzeba przyznać, że to byłoby najsprawiedliwsze rozwiązanie problemu, jeśli tylko Watykan podpisem zaakceptuje takie rozwiązanie . Tuż za rogiem czyha na Kościół nowe niebezpieczeństwo ? wpłynąć miał do sądu pierwszy pozew przeciwko kurii koszalińsko ? olsztyńskiej. Powodem jest człowiek, który twierdzi, że jako dziecko był molestowany seksualnie przez księdza. Poszkodowany żąda 100 tysięcy złotych ? sprawa opisana została w tygodniku Polityka. Episkopat Polski 13 i 14 marca 2012 przyjął, iż nie zostaną przyznane odszkodowania dla ofiar pedofilii od polskiego Kościoła. Deklaruje też jednoznacznie pełną współpracę z władzami w sprawie ścigania pedofilów w Kościele. (z pominięciem wyjątku informacji uzyskanych podczas spowiedzi)./Za N Ateizm/

więcej:http://10przykazan.wordpress.com/2013/02/08/lekajcie-sie-biskupi/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez man » niedziela, 23 cze 2013, 16:25

Pyramide napisał(a):Tu są fakty nie mity

fakty są takie, że potrafisz tylko wkleić durny obrazek lub kopiować ateistyczne paszkwile z anonimowego bloga, a jeśli już te Twoje ścieki mają jakieś źródło, to jest to tygodnik kumpla Palikota z ławy sejmowej, z którym otwarcie głoszą pomysł legalizacji pedofilii w Polsce
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » niedziela, 23 cze 2013, 16:32

man dyskusja z tobą to rozmowa z czarnym kotem filemonem
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 24 cze 2013, 09:28

Pyramide napisał(a):man dyskusja z tobą to rozmowa z czarnym kotem filemonem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ci_sa.html
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 cze 2013, 10:06

Pyramide napisał(a):
Pyramide napisał(a):man dyskusja z tobą to rozmowa z czarnym kotem filemonem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ci_sa.html


Może jeszcze pręgierz i dyby postawią koło kościoła aby karać dezerterów ?
Taka metoda zapewne zachęcie młodych ludzi do pobożności i uczestniczenia w spotkaniach w kościele :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: kościół jak zaraza

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 24 cze 2013, 10:31

Hehehe nie ma to jak zdrowa jedność w narodzie. Miałem sie za okropecznego przeciwnika instytucji kościelnej, ale widzę, że jestem mały pikuś przy niektórych, Ci z drugiej strony są równie zaciekli... to co powiecie na jakieś wspólne piwo? Najlepiej w środę, żeby nie trzeba było zaglądać w przekąski, ani też nie narażać na zbrukanie dnia świętego (soboty/niedzieli). Jedni popiszą sie tolerancja, inni nadstawianiem drugiego policzka i powinno być wręcz wspaniale :)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron