Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie na wypad rodzinny ??

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » poniedziałek, 24 cze 2013, 20:41

Hej, ponieważ na forum są ludzie z BB jak i z okolic mam pytanie.Czy natknął się ktoś w naszej okolicy ( powiedzmy do 30 km) Na ośrodek rekreacyjno wypoczynkowy.Tylko nie byle jaki :)) Tak żeby można było grillować , złowić rybkę ale żeby i dziecko się nie nudziło np.plac zabaw albo wytyczone kąpielisko byłoby full wypasem :)) . kiedyś jeździłam z rodzicami do OW GWARUŚ w Suszcu i tam można było wszystko połączyć ale teraz to już za daleko :/ . osobiście ostatnio zwiedziliśmy MOKATE w ustroniu, no ale tam tylko rybki i grill :)) a i Żywieckie odpada za ten syf panujący na brzegach...........
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 24 cze 2013, 21:12

Kiedys moja polowka pracowala w ponizszym osrodku i i czasem tam zagladamy wiec moze zerknij:
http://www.fregata.nat.pl/

Moze tam znajdziesz cos dla siebie
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez Wonny » wtorek, 25 cze 2013, 08:42

http://www.czarnygron.pl/pl - mogę śmiało polecić :)
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez GluE » wtorek, 25 cze 2013, 11:13

http://www.wodna.dolina.ox.pl/4,pokoje-i-ceny.html

Taka typowa agroturystyka skierowana dla wędkarzy i ich rodzin.
Nie jest to jakis wypas ale jest spokojniem cicho i przyjemnie. Do tego tanio.
Poza wedkowaniem sa kajaki, rowerki konie itp
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » wtorek, 25 cze 2013, 12:25

Następny wolny weekend to właśnie będzie wodna dolina :)) no ale czarny groń też mi się podoba :)).
Fregatę już znamy ;) i szczerze żywieckie się nam znudziło .Czas poznać inne okolice naszego regionu :))
Fajnie byłoby zrobić taką mapkę fajnych ośrodków gdzie można spędzić czas z dzieciakami :))
Plan mam ambitny postaram się wybrać w każde polecone miejsce , i porobić fotki oraz ocenić pod względem atrakcyjności dla rodziny z szczególnym uwzględnieniem pociech :)). Jak będę miała już z 5 fajnych lokalizacji zacznę tworzyć stronkę z atrakcjami ;) a w zimę poszukamy znowu lokali :D brakuje u nas takich informacji. Czasami może się okazać że nawet nie mamy pojęcia że blisko nas są piękne miejsca...... więc kochani czekam na propozycje i komentarze :roll:
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez MakDrajwer » wtorek, 25 cze 2013, 20:01

Bardzo dobry pomysł.
My jeździmy kamperem z dziećmi i czasami warto wiedzieć gdzie jest jakieś miejsce "koło komina" na weekend ( bo te dalsze znamy ) .
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » wtorek, 25 cze 2013, 20:53

MakDrajwer napisał(a):Bardzo dobry pomysł.
My jeździmy kamperem z dziećmi i czasami warto wiedzieć gdzie jest jakieś miejsce "koło komina" na weekend ( bo te dalsze znamy ) .



Fajnie kamperem :))pozazdrościć. Tak właśnie ostatnio szukałam czegoś nowego.Jest dużo stron tzw. Przyjazne mamom w mieście.No ale wchodząc tam mamy reklamę jednej pizzerii albo pusto :/. Wiadomo wakacje wakacjami i też sa miejsca do polecenia :)) ale siedząc w domu i mając ładną pogodę fajnie byłoby by dzień spędzić poza miastem zdala od korków i sklepów...
a najważniejsze o czym wszyscy zapominają to dzieciaki , nie wszystkich satysfakcjonuje żeby tylko było piwko (chodź też miło ) ale żeby nasze pociechy miały co robić ..
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez MakDrajwer » wtorek, 25 cze 2013, 21:17

My słoneczne weekendy spędzamy głównie chodząc po górach. Dziewczyny bez problemów idą 8 godzin więc można sporo pozaliczać. Najbardziej brakuje jakiś fajnych miejsc nad wodą : albo syf albo milion ludzi :cry: .
A jak nie ma pomysłu to otwieram mape w okolicy 100 km , zamykam oczy i palcem wskazuje miejsce najbliższej wycieczki kamperowej.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez narvana » piątek, 28 cze 2013, 06:52

Genialny pomysł z tym 'przewodnikiem' :) Chętnie skorzystam także z samego wątku bo szczerze mówiąc nie znam tu w okolicach miejsca gdzie mogłabym wziąć moją córkę, a za niedługo jej rodzeństwo. Z dzieciństwa (kiedy przyjeżdżałam na obozy) wiem, że z Bier jest fajna baza wypadowa na Błatnią szlakiem harcerskim, my szliśmy w zeszłym roku z córką (miała 3 lata wtedy), tak samo na Kozią Górkę też szliśmy z nią - wiadomo chwilę trzeba było nieść, ale się zaprawia w bojach dziewczyna. W tym roku wyszła z nami na Szyndzielnię bez stęknięcia. Co do Koziej, to z tego co wiem prowadzi tam jeszcze bardzo wygodna dróżka (o której dowiedzieliśmy się schodząc), którą poruszają się pojazdy więc można wyjść nawet z wózkiem. A na górze fajny plac zabaw:) W Jeleśni również swego czasu było ładnie i przyjemnie, jednak nie byłam już chyba 10 lat więc nie wiem co tam jest teraz. Ale (!) nie samymi górami człowiek żyje (niestety) - Rancho pod Strusiem to PONOĆ też ciekawy przybytek do spędzania czasu (z dziećmi). Jeszcze nie przetestowaliśmy, ale mamy zamiar :) Może ktoś już był?
narvana
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 14 wrz 2012, 17:37

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » piątek, 28 cze 2013, 12:20

Pod strusiem słyszałam że też fajnie , my zawsze siedzimy z drugiej strony w zaczarowanym ogrodzie, mają większy plac zabaw i więcej dzieci :)) W góry też fajna wyprawa z dzieciaczkami, ale marzy mi się znaleźć miejsce np. w niedziele rano widzę że będzie piękna pogoda pakuję moich chłopaków na cały dzień nad wodę :) żeby odpocząć od blokowiska i zgiełku . Zawsze niby można iść na basen w cygańskim lesie na ale tam zawsze dużo ludzi ..... fajna miejscówka też w Wapienicy jest , mały plac zabaw , ogródek piwny , można zamówić jedzenie czy zapalić grilla -nawet można na rowerze jechać bo blisko ale jak jest pogoda to czasami nogi do rzeczki niema gdzie włożyć . Mam nadzieję że w niedziele będzie pogoda bo mamy zamiar ruszyć na Ochaby podobno jest parę fajnych miejsc ..... zobaczymy ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeglądając wieści w necie natrafiłam na Terlicko :)) zapomniałam o tym jeziorku a tam tak pięknie. Można wynająć kwaterę i wypoczywać nad jeziorem. Dla wędkarzy są taaaaaaakie ryby , dla sportowców narty wodne, kajaki, dla rodzin łódki i rowery wodne. Terlicko (Czechy)znajduje się niedaleko Cieszyna.Z Bielska mamy jakieś 35/40 km (muszę dokładnie sprawdzić ) najważniejszy argument wybierając to jeziorko mamy tam czysto a nie takie wysypisko jak nad Żywieckim
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez GluE » piątek, 28 cze 2013, 17:01

Terlicko jest piekne, jeżdze tam co rok. Podobnie Namestów na Słowacji (około 90km)
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » środa, 31 lip 2013, 09:26

Hej dawno mnie nie było :)) ale spełniając swoją misję szukałam fajnego ośrodka rodzinnego ;) i muszę się pochwalić że jest takie miejsce :)) można wędkować , kąpać się na strzeżonej plaży, pływać rowerkami - łódkami-kajakami, można grillować, JEST PLAŻA (a nie kamienie :D) można kupić jedzenie na miejscu i napoje (ceny niewygórowane) są prysznice , toalety , miejsce w cieniu jak i w słońcu, a co najważniejsze jest tylko 25 km z centrum BB :))
http://www.polskaniezwykla.pl/web/place ... 22795.html
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez Pyramide » środa, 31 lip 2013, 13:38

Blisko masz Międzybrodzie. W necie duzo ofert,ceny do wyboru.Polecam te gdzie jest przystań wodna i jakiś sprzęt np "Magra"
Widoki fajne
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9788_n.jpg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez złośnica » czwartek, 1 sie 2013, 10:17

Pyramide napisał(a):Blisko masz Międzybrodzie. W necie duzo ofert,ceny do wyboru.Polecam te gdzie jest przystań wodna i jakiś sprzęt np "Magra"
Widoki fajne
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9788_n.jpg



Jezioro Żywieckie znam wzdłuż i w szerz :)) Magra fajna jak się jedzie ekipą i bierze domek, z kąpieliskiem szału niema.Szukałam miejsca nie jako ośrodka z domkami ale jako baza wypadowa na jedno ciepłe popołudnie.Żywieckie ma jeszcze jeden mankament.Jeśli chcesz wrócić po 17 w niedziele do domu szykuj się na korek. Poza tym z parkingami zawsze problem i niema piachu a dzieciaki uwielbiają budować fortece itp...... już nie mówiąc o toaletach, i czystości brzegów.Podobno były wielkie plany spuszczenia wody z jeziora , miało być czyszczone modernizowane ośrodki ..... i jak zwykle się na planach skończyło......a tam wykorzystali kase z unii i są efekty...... jeszcze przyzwoite miejsce to ta niby wysepka.... ale to prywatne i tabliczka wisi że niewolno wnosić swojego prowiantu - więc bez łaski :D
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie na wypad rodzinny ??

Postprzez Wonny » czwartek, 1 sie 2013, 11:41

Ze swojej strony polecam jeszcze odnowiony z Unijnych Środków ośrodek w Kaniowie. Jeśli ktoś w tym roku jeszcze nie był to jak najbardziej polecam.

Są boiska do siatkówki, jest plaża z piasku, basenik dla dzieci, plac zabaw, większy basen z siatką na dnie dla dorosłych oraz tanie i co ważne - dobre piwko :)
Avatar użytkownika
Wonny
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 19 cze 2012, 13:40

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

cron