Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Reklamy na słupach

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Reklamy na słupach

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 22 lip 2013, 19:52

Szlak mnie dzis trafił. Na płocie , na co drugim slupku reklama jakiś kredytów poowijane tasmą dla lepszego mocowania. Odpaliłem osobistą krucjatę i podczas spaceru pozrywałem gdzie tylko to przyuwazyłem. Ale zeby drzewo o srednicy prawie metra poowijac tasmą by jedna kartke przymocowac? Masakra. Pewnie na buraka wyjde, ale nienawidze, wszelkiej nachalnej byle jakiej reklamy, rowniez tej przydrogowej walącej po oczach i takiej, którą bardziej widać niz znak drogowy.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Reklamy na słupach

Postprzez staszeks » poniedziałek, 22 lip 2013, 21:52

W moich oczach nie.
Sam kiedyś tutaj wydziwiałem na telebimy dające (szczególnie po zmroku) kierowcom po oczach.
Mam na myśli gwałtowną zmianę obrazu z ciemnego na bardzo jasny.

P.S. Wiadomo kto się reklamuje.
Samorządy powinny wysyłać reklamowanym firmom faktury za sprzątanie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Reklamy na słupach

Postprzez MakDrajwer » poniedziałek, 22 lip 2013, 22:50

Tylko że może dzięki taki reklamom takie firmy istnieją , płacą podatki, wyrabiaja nasz PKB ... Zadzwoń do UM czy energetyki ile kosztuje reklama w pasie drogowym czy na słupie ... Acha : cene podają za 1 m2 ( za jedną strone ) DZIENNIE !!!
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 22 lip 2013, 23:43

MakDrajwer napisał(a):Tylko że może dzięki taki reklamom takie firmy istnieją , płacą podatki, wyrabiaja nasz PKB ... Zadzwoń do UM czy energetyki ile kosztuje reklama w pasie drogowym czy na słupie ... Acha : cene podają za 1 m2 ( za jedną strone ) DZIENNIE !!!

Owszem w idealnym swiecie bym Ci przyznał rację. Mi akurat nie chodzi o świetlne, o których wspomniał staszeks. Te muszą mieć zgody i pozwolenia, przecież VPN tam muszą dociągnąć. A prawo nie reguluje oczojebnych kontrastów walących po oczach choćby na hulance.
Mi chodzi o wszelkiej maści "drobnice",które kierowca widzi, a nie widzi, ze pomiedzy nimi, jest np. znak strefy ograniczenia prędkości.Jak i pozalepiane słupy i na każdym "pińcet" poszarpanych ogłoszeń,pomiedzy którymi jeszcze przebija jakiś kandydat na osła do sejmu.
A spróbuj sie przyjrzeć kiedys :) Na słupach wiszą głównie kredyty, a Ci podatków nie płacą. Tacy głupi nie są... :evil:
Na taką drobnice, miasto powinno przygotować słupy ogłoszeniowe, choćby taki jak jest w Wapienicy na przystanku.
A nie, cholera na rowniez moim plocie, z ktorego niedawno udało mi sie zetrzeć napis BKS.
Nie wiem czy moze kilka procent reklam ma zgodę zarządcy dróg na postawienie jej przy chodniku.
Gość z mojej ulicy postawił reklame przy skrzyzowaniu Jaworzańskiej z Cieszynska. Mowie mu, sąsiedzie, ale walneliscie sobie reklame , szkoda, ze zaslania znak na Cieszyn. A on na to. A co mi zrobią? Za 3 miesiace ktoś doniesie na Policje,nim to zetną minie jeszcze z 2 tyg, a blacha i robota kosztowala mnie 600 zł. Gdzie ja tak tanio tak skuteczną reklame załatwie? Fakt, blachy juz nie ma. Uwineli sie w 1,5 miesiaca :)

Jezdzisz po Europie i nie mow, ze nie widzisz róznicy choćby w porównaniu z Pepikami. Mają taki sam burdel przy drogach jak my?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 23 lip 2013, 06:51

No i tutaj dotknąłeś pewnego zagadnienia... "przed wojną" w mieście było sporo słupów ogłoszeniowych, gdzie mieszkańcy naklejali ogłoszenia drobne, gdzie wisiały plakaty oznajmiające o nadchodzących terminach wydarzeń kulturalnych czy sportowych, czy wreszcie ogłoszenia państwowej komisji wyborczej. Później większość tychże słupów zlikwidowano i zostały ze cztery, dziwnym trafem przynależały one do jakiejś tam firemki, której adres widniał na owym słupie, a za naklejenie na słup ogłoszenia wiązało się z uiszczeniem opłaty.

Może gdyby kasztelan szarpnął się na kilkanaście takich słupów czy tablic na ogłoszenia, to byłoby ciut lepiej z oklejaniem wszystkiego co popadnie (o wyborczej wściekliźnie plakatowej tutaj nie wspomnę). A i ludzie przyzwyczailiby się do takich miejsc wiedząc gdzie szukać danych informacji. Teraz aa osiedlach ulotkami chwilówek oraz nowych drzwi permanentnie zakleja się spisy mieszkańców, domofony, spisy telefonów alarmowych itd. Gdyby stało kilka tablic czy słupów, to w takim miejscu "ulotkarze" mogliby nakleić "pincet" ulotek na tym słupie oszczędzając czas i podeszwy...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Reklamy na słupach

Postprzez vilgefortz » wtorek, 23 lip 2013, 14:56

Tak dla wiadomości: firma zarządzająca słupami w BB kasuje np. plakat A3 x 40 słupów za tydzień "wiszenia" 500 zł.Dane z początku czerwca br.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Lapa_Christi » środa, 24 lip 2013, 06:45

chyba sobie też postawię ze dwa słupy...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Nenar » środa, 24 lip 2013, 19:41

Dawno, dawno temu dorabiałam chwilę rozwieszając plakaty Skoku. Życzyli sobie, żeby na każdym piętrze w bloku wisiały po dwa.
Gorsze od plakatów są ulotki wkładane za wycieraczkę samochodu, szczególnie jak pada
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 25 lip 2013, 07:23

A co w przypadku, kiedy mieszkańcy nie życzą sobie tego w klatkach tylko np. w pojemniku na ulotki przed wejściem do klatki?
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Reklamy na słupach

Postprzez Nenar » piątek, 26 lip 2013, 15:18

To było za czasów kiedy takich pojemników prawie nie było, ale ogólnie za cel stawiają oplakatowanie wszystkiego
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: Reklamy na słupach

Postprzez karzu » poniedziałek, 7 kwi 2014, 13:35

To zdecydowanie lepiej już zainwestować w jakieś dobrze wydrukowane plakaty i skorzystać z miejsc reklamowych. Na pewno też lepiej to dotrze do ludzi. Czy w BB ktoś się orientuję gdzie można zamówić wydruki wielkoformatowe? Rozglądam się za czymś takim xxxxxxxxxxxx, ale jako nowy mieszkaniec nie mam pojęcia gdzie dysponują takimi drukarkami, a temat może nawet być właściwy. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 kwi 2014, 15:36 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt5, pozdrawiam
Avatar użytkownika
karzu
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 7 kwi 2014, 13:24


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości