Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy coś

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez JiB2 » piątek, 16 sie 2013, 07:42

Jeżeli ktoś szuka miejsca nad Bałtykiem nie zadeptanego, bez tłumów, w miarę w przyzwoitej cenie to polecam Dębinę przed koło Rowów. W większości same domki i pensjonaty, piękny starodrzew Dębowy przed klifem na plaży, duże nasłonecznione łąki dwa/trzy małe sklepiki all in one jedna restauracja i cisza i spokój. Bardzo czysto, stara poniemiecka mała osada, w której kilka wieków temu była huta szkła, Zalety, przyroda i spokój oraz wysoki standard pensjonatów, blisko do Ustki, Rowów oraz do mała znanej latarni morskiej w Stilo http://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_Stilo, bardzo ciekawa plaża z kolorowymi kamieniami w piasku, bardzo mało osób na plaży, tj. na 100m plaży obłożenie może 15-20 osób. Minusy, wysoki klif ok. 50m z którego trzeba zejść na plażę. Z domków jakieś 300m spacerem przez stary Dębowy las do klifu i w dół na plażę. Ponieważ są to tereny po dawnej bazie wojskowej, więc wzdłuż wybrzeża na klifie i w lesie pełno szlaków pieszo rowerowych.
Proszę nie traktować tego jako reklamę, ale testowałem kilka pensjonatów i najlepszy były te domki
http://www.zaciszna-przystan-debina.noclegiw.pl/

A jeżeli ktoś nie ma tyle wolnego czasu i pieniędzy to polecam jedno lub dwu/trzy dniowe wypady samochodem na zwiedzanie i degustację

1. Wycieczka jednodniowa ok 100km w jedna stronę przez Korbielów
http://www.oravskemuzeum.sk/?get=qmT3zI5WqGg9zGIJ9G5}qiT3mT3zI5W}q9Vi5W}qJ3l[9MG1gG5WYf}qJ3lmw1z5W}q]MG}JgG5W}q0M05Wf[k[

2. Wycieczka dwu/trzydniowa w zależności od czasu i kasy
http://www.mikulov.cz/turistika/
Pełno pensjonatów, jeszcze więcej winnic i winiarni, ciekawa historia, zabytki, szlaki rowerowe, skałki, jaskinia oraz możliwość wypadu do Wiednia na zwiedzanie muzeów, dla dzieci np. świetna wizyta w Muzeum Historii Naturalnej (dzieci wstęp za darmo, dorośli 10 euro, wypożyczenie rowerów miejskich w Wiedniu 3 euro/godzinę). Jakby ktoś chciał kupić świetne moravskie wino to polecam winiarnię na ulicy Konevovej 22 w Mikulovie, 2l/ ok.6 euro. Trzeba tylko pamiętać , żeby jadąc samochodem w Austrii nie dać się wbić na autostradę płatną A5, tylko od Geweinstalu jechać starą trasą 7 i wpada się do Wiednia od strony Florisdorf, potem przez Dunaj do centrum.
Jeszcze kilka uwag, jakby ktoś się wybierał.
a) w Mikulovie materiały i przewodniki dla turystów z mapkami miasta są po polsku, więc warto najpierw zrobić sobie plan zwiedzania, na miejscu wypożyczyć rower, zabrać ze sobą buty trekkingowe na skałki i do jaskini. Pełno wąskich uliczek na starym mieście, w której zawsze znajdzie się jakaś winiarnia, a w każdej trochę inne wino - cena za kieliszek ok. 30-40 csk.
Nie poleceam restauracji w samym rynku, lepiej podejść 200m na ulicę Pavlovską do restauracji u sv Urbana (tańsza) lub najlepsza Aquarium (droższa.
b) W Wedniu najlepiej wjechać Stuben Ring do Rathaus Gasse i znaleźć parking, przejść w kierunku Burg Theater i mamy po drodze Ratusz, Parlament, Burg Theater, Pałac Hofburg oraz tzw. dzielnicę muzeów przy Maria Teheresiem Platz. starczy na na kilkanaście godzin zwiedzania. Też lepiej rozplanowac co i gdzie chcemy zwiedzać, bo jedno muzeum, to około 2-3 godzin zwiedzania. I najważniejsze, należy zabrać ze sobą pokaźna ilość kanapek, bez żadnego obciachu, bo wszyscy z całego świata w Wiedniu zażeraja się kanapkami własnej roboty.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Santos » piątek, 16 sie 2013, 08:03

JiB2 masz trochę racji,Słowacja jest urokliwa o każdej porze.Wczoraj byłem akurat trochę bliżej bo na "rejsie" stateczkiem i zwiedzaniu muzeum na wyspie 1,5 godz po zalewie Orawskim.
A pisząc o faktyczne przytulnej i spokojnej Dębinie i okolicy masz na myśli i znasz ośrodek naszego bielszczanina /pana K/ przy samej drodze na zakręcie po prawej i lewej z basenem?
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez JiB2 » piątek, 16 sie 2013, 08:22

Nie, nie myślałem o Magra Pana Krzewińskiego, chociaż też tam bywałem kilka razy. Jedni sobie ją chwalą inni nie. Mój sąsiad był w tym roku z małym dzieckiem w wózku właśnie w Magrze i jest zachwycony - świetne żarcie i baseny w ośrodku. Ja wolę więcej spokoju, dziką przyrodę i niezależność, czyli samemu sobie coś ugotować. To co ja poleciłem jest przy tej samej drodze, tzn. z drogi na Rowy skręcasz w lewo przy Magrze i jedziesz jakieś 40-500m dalej pod sam las drogą na Poddąbie. Przed samym lasem po lewej stronie drogi są ostatnie dwa domki. Domki są dwupiętrowe (parter jadalnia z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, telweizją i mała łazienka WC,prysznic pralka. Na pietrze sypialnia i druga łazienka WC, mała wanna). Przechodzisz przez wspomniana drogę na leśną drogę w kierunku plaży przez las jakieś 10 min spacerkiem do klifu. Potem dzikie zejście ścieżka trawersową klifem i masz "wyludnioną" czysta plażę.
Odnośnie Mikulova - 8-9 września jest winobranie, więc będą tłumy. I tak warto telefonicznie zrobić rezerwację, bo obłożenie pensjonatów jest ogromne, Czesi, Niemcy, Polacy. Z Polaków w większości Ci, którzy są w trasie z/do Chorwacji - jednodniowcy.
Warto posprawdzać więcej pensjonatów, bo różnią się ceną i standardem. Aha, co do trasy Bielsko-Brno-Mikulov-Wiedeń to niestety trzeba kupić winietę na Czechy, jakieś 70 zł. Trasa spokojną jazdą jakieś 4-5 godzin jazdy. Mikulov jest 75km od Wiednia, ale jdąc stara drogą nr 7 pojedziemy więcej niż godzinę, bo cwani Austriacy poprzeplatali stara siódemkę, z płatna ekspresówka A5, więc trzeba być czujnym na węzłach zjazdowych, czyli na rondach.To są bardzo podobne węzły jak nasze przy ekspresówce koło Auchana.
Santos polecałem to http://www.zacisznaprzystan.com.pl/
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez izzie » niedziela, 18 sie 2013, 07:52

Dzięki za odpowiedzi, dziś wyjeżdżamy do polecanych ROWÓW :D
izzie
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 20 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: BB

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez złośnica » niedziela, 18 sie 2013, 18:39

a ja z czystym sumieniem i pełnym zadowoleniem polecam wypoczynek nad jeziorkiem :)) bez tłumów bez straganów z tandetą chińską :)) pełny RELAX ;) http://www.domki-skulsk.pl/
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 18 sie 2013, 19:07

złośnica zdębiałem jak przeczytałem twój post :) więc byłaś dosłownie parę kilometrów od mojego domu rodzinnego :) jeśli o tych stronach mowa to polecam parę kilometrów dalej jest Przyjezierze tylko że tam akurat zawsze jest gwarno.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez złośnica » poniedziałek, 19 sie 2013, 12:19

SAMAEL66 napisał(a): złośnica zdębiałem jak przeczytałem twój post :) więc byłaś dosłownie parę kilometrów od mojego domu rodzinnego :) jeśli o tych stronach mowa to polecam parę kilometrów dalej jest Przyjezierze tylko że tam akurat zawsze jest gwarno.


:)) rejony piękne :D a gwar i sklepy mamy na co dzień mieszkając w centrum BB. A tam było bosko pełen luz bluz rybki piwko :) leżning, plażing i smażing 8)
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pyramide » piątek, 20 cze 2014, 18:42

Wybiera może ktoś się w najbliższych dniach do Rimini w It? Jazda w kilka /np 2/ pojazdów ciekawsza.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez amandy » środa, 25 cze 2014, 12:51

Ciągnąć dalej temat pomijając ze to dla 2013r!

Ja w tym roku spędzam wczasy nad Bałtykiem w miejscowości Łazy. Udało nam się dostać miejsca w pensjonacie Solaris z basenem, więc już doczekać się nie mogę! Oby pogoda dopisała.
Ostatnio edytowano niedziela, 29 cze 2014, 14:22 przez GP, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Regulamin pkt5 x2
nom nom nom ;3
amandy
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 8 lis 2012, 12:10

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez ZIZ » niedziela, 13 lip 2014, 23:51

Pyramide napisał(a):Wybiera może ktoś się w najbliższych dniach do Rimini w It? Jazda w kilka /np 2/ pojazdów ciekawsza.

Oj tam, oj tam; temat przerobiliśmy przy śmieciarach.
Polecam natomiast wszystkim bajeczne wczasy na RODOS:
co roku, najtaniej, najszybciej, najbliżej.
Każdy może - nawet ci z prawie pustym portfelem i to przez dwa, trzy miesiące letnie :lol:

PS. Tłumaczenie skrótu: RODOS - Rodzinny Ogród Działkowy Ogrodzony Siatką :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 14 lip 2014, 08:13

jeśli uwzględnisz cenę ogródka działkowego w Bielsku-białej to już nie wiem czy wyjdzie tak tanio :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości