Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy coś

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy coś

Postprzez Pyramide » czwartek, 1 sie 2013, 14:03

Polecam wczasy nad Balatonem w Siofok.Piękne miejsce,pewna pogoda,ceny podobne jak u nas.Pozdrawiam,zaglądam na forum.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Sigmund » czwartek, 1 sie 2013, 22:10

Byłem,wspaniałe miejsce,tanie zakwaterowanie a ceny w knajpkach i sklepach jak u nas!!!
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Santos » piątek, 2 sie 2013, 18:55

Fajne na kilka dni albo w drodze dalej na południe są baseny termalne Velky Meder /SK/ i zaraz za płotem Gyor /Hungary/
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez iniemamocna » środa, 7 sie 2013, 10:17

Zawsze chciałam wybrać się nad Balaton. W tym roku już mi się nie uda, ale mam nadzieję, że jeszcze wszystko przede mną.
iniemamocna
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 7 sie 2013, 10:15

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 sie 2013, 11:59

Jeszcze nad Balatonem bo warto'pogoda no jak u nas,woda do 26st a ceny np.galka pysznych lodow na nasze 1zl'piwo lane 3 zl,generalnie wszystko tansze,rower wodny 1 h. Z naddatkiem pol h,to ok13 zl,duzo Polakow,Niemcow i Rosjan.Kultura w tym jakies chlanie to nie to co u nas,troche inny swiat u braci.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez vilgefortz » czwartek, 8 sie 2013, 13:57

Macie może jakieś namiary na noclegi w Siofok?
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Sigmund » czwartek, 8 sie 2013, 19:41

Mam wizytówkę od fajnych ludzi z Siofoka.Kwatera moim zdaniem bardzo fajna zwłaszcza ta którą my mieliśmy.Pokój duży z antresolą(dwa ogromne łóżka małżenskie ,kuchnia i łazienka i ogromny taras.Nie chcę cię wprowadzać w błąd ale płaciłem za osobę 12 euro za osobę.(można się targować)Wizytówkę mam w pracy więc jutro z rana podrzucę ci nr tel i mail.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez jackq » piątek, 9 sie 2013, 12:11

To już wolę Chorwację. Z własnym dojazdem i w ciemno, można wyrwać takie fajne miejscówki i w takiej cenie, że Bałtyk wychodzi dużo drożej. Żarcie w knajpach taniej jak nad naszym morzem, ceny w sklepach podobne. A ludzie tak życzliwi i otwarci dla innych, że aż się wracać do Pl nie chce...
jackq
użytkownik
 
Posty: 39
Na forum od: 26 sie 2007, 08:58

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Sigmund » sobota, 10 sie 2013, 20:58

vilgefortz napisał(a):Macie może jakieś namiary na noclegi w Siofok?


Przepraszam ale nie mogłem znaleźć wizytówki.Polecam tę miejscowość.Jedzenie wspaniałe,kwatery niedrogie a jeziorko ciepłe.Adriatyk fajniejszy ale trzeba dłużej jechać.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pyramide » niedziela, 11 sie 2013, 17:08

Jak dojedziesz do Siofok kieruj się za kanałem portowym na tzw srebrną plażę /trawiasta/ Wg mnie jest ładniej przyjemniej,nad samym brzegiem dużo drzew. Ceny kwater zdecydowanie niższe niż na części gold z plażą piaskową /platna/ .Praktycznie przez cały okres mojego pobytu były wolne pokoje w wielu budynkach prywatnych hotelikach i hotelach.Może zdecydujesz się na hotel Silver Beach Retro Hotel /zdecydowanie polecam/ z wyżywieniem lub bez nad samym brzegiem ich "morza" W rejonie tego hotelu polecam i gwarantuje że znajdziesz noclegi w przystępnych cenach.Miejscowi również życzliwi,znają słówka polskie.Czasem wychodząc z knajpki mówią do południa dobranoc.Jedno jest pewnie,skoro przyjeżdżają tam Niemcy to musi być odpowiedni standard, ładnie i pogoda.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 0808_n.jpg
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez davnbb » niedziela, 11 sie 2013, 17:29

jackq napisał(a):To już wolę Chorwację. Z własnym dojazdem i w ciemno, można wyrwać takie fajne miejscówki i w takiej cenie, że Bałtyk wychodzi dużo drożej. Żarcie w knajpach taniej jak nad naszym morzem, ceny w sklepach podobne. A ludzie tak życzliwi i otwarci dla innych, że aż się wracać do Pl nie chce...

Chorwacja w ciemno - jeżdżę tak od paru lat i się jeszcze nie zawiodłem. Ceny w sklepach mimo wszystko minimalnie wyższe ale do zaakceptowania. Pogoda, klimat i widoki rekompensują różnicę w cenie. Polecam wyjazdy w czerwcu lub wrześniu - taniej a pogoda też rewelacyjna ( o ile jedzie się poniżej Splitu - koło Zadaru i na Istrii w zeszłym roku we wrześniu padało, temperatura spadła do ok 20 stopni - ja byłem w Tucepi ( koło Makarskiej) i cieszyłem się rewelacyjną pogodą
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez tom.tom » poniedziałek, 12 sie 2013, 17:44

Dorzucę trochę dziegciu do beczki miodu :)

Dlaczego nie jeżdżę do Chorwacji:

1. Pięknie jest, ale za ciepło. 40 stopni na co dzień nie dla mnie, zdycham. Siedzenie w morzu kilka godzin dziennie nudzi mi się po 3 dniach - to dobre dla emerytów.
2. Plaże najczęściej żwirowe / kamieniste / muliste - dla moich dzieci to odpada, dla nich największa frajda to budowanie okopów, dziur, budowli z piasku całymi godzinami
3. Daleko i drogo - jeśli ktoś twierdzi że Chorwacja jest tania, to nie wiem gdzie pojechał - chyba na jakiś "koniec świata" i jadł najtańsze rzeczy kupione w marketach.
4. Brak dróg - właściwie jest jedna czy dwie dobre autostrady przez cały kraj, a poza nią warunki do jazdy są o wiele gorsze, niż w Polsce (można naprawdę rozwalić obciążony samochód). Zjedźcie gdzieś żeby coś pozwiedzać - powodzenia.
5. Bieda - Chorwacja to biedny kraj, ogromne bezrobocie, niewspółmiernie wysokie ceny. Poza kilkoma kurortami, do których ściągają turyści, to naprawdę biedny kraj. Wielu ludzi żyje jedynie dzięki turystom.

6. I jeszcze jedno - nie czarujmy się ! Obiegowa opinia o Chorwacji jest taka, że na Chorwację jeżdżą ci, których nie stać na "normalny" wypoczynek. Gdy ktoś nie chce jechać nad Bałtyk (bo niby drogo i obciach), a nie stać go na wyjazd do Hiszpanii, Grecji, na Cypr czy do Włoch - wybiera Chorwację (ewentualnie Egipt czy Tunezję). Potem trąbi, że było pięknie i wspaniale, ale każdy wie jak było... Dla mnie wyjazd na Chorwację to tak jak w PRL-u wyjazd do Bułgarii...
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 12 sie 2013, 18:32

tom.tom przesadziłeś z tym dziegciem.Jedynie mogę zgodzić się że oprócz plaż na południu dzieci nie moga budować zamków w piasku.Byłam dawno w Vodicach a ostatnie lata w Orebic,Korczuli i pięknej wyspie Solta.Zawsze miło wspominam i nie czuję tego że z biedy tam wypoczywam,wręcz odwrotnie.Wybierz się raz a zmienisz zdanie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez davnbb » poniedziałek, 12 sie 2013, 20:32

Widzę, że dyskusja się rozkręca ;-)
tom.tom napisał(a):1. Pięknie jest, ale za ciepło. 40 stopni na co dzień nie dla mnie, zdycham. Siedzenie w morzu kilka godzin dziennie nudzi mi się po 3 dniach - to dobre dla emerytów.

Między innymi dlatego zazwyczaj jeżdżę w czerwcu lub wrześniu - temperatury są już troszkę niższe a pogoda praktycznie pewna. No i jak sam sobie organizuje wyjazd to połowę czasu poświęcam na zwiedzanie - w zeszłym roku była np. Bośnia.
tom.tom napisał(a):2. Plaże najczęściej żwirowe / kamieniste / muliste - dla moich dzieci to odpada, dla nich największa frajda to budowanie okopów, dziur, budowli z piasku całymi godzinami
żwirowe i kamieniste to się zgodzę - na muł nie trafiłem. Faktem jest, że piasku tam nie doświadczycie i nie wierzcie w piękne folderowe zdjęcia Złotego Rogu - ludzi tam będzie pełno. To samo w Biogradzie gdzie reklamowana piaszczysta plaża to piasek nawieziony wywrotkami.
tom.tom napisał(a):3. Daleko i drogo - jeśli ktoś twierdzi że Chorwacja jest tania, to nie wiem gdzie pojechał - chyba na jakiś "koniec świata" i jadł najtańsze rzeczy kupione w marketach.

Trochę drożej niż u nas ale żaden koszmar - 30 eurosów za nocleg w apartamencie z klimą nad morzem dla 2 osób uważam za cenę akceptowalną. Tyle, że taki nocleg znajdziesz jak pofatygujesz się w ciemno i trochę potargujesz na miejscu - zapomnij o rezerwacji przez neta gdzie prowizja waha się od 10 do 20 euro za dobę( w zależności od wielkości lokum). Nad naszym morzem nie trafiłem lokali w takim standardzie w takiej cenie. W zeszłym roku za 60 euro miałem 3 pokojowy apartament (byliśmy tam w 4 osoby) 200 metrów od morza. Na wyposażeniu klima, TV, WI-FI, zmywarka itp.. Ceny w knajpach i sklepach trochę wyższe niż u nas ale jak wspomniałem wcześniej są do zaakceptowania. Co do odległości to rzeczywiście 2x dalej niż do Świnoujścia ale z drugiej strony jedzie się niewiele dłużej a praktycznie cały czas po autostradzie (oprócz dojazdu do Żyliny, przejazdu przez Słowenię i końcówki trasy gdy zjedzie się z autostrady).
tom.tom napisał(a):4. Brak dróg - właściwie jest jedna czy dwie dobre autostrady przez cały kraj, a poza nią warunki do jazdy są o wiele gorsze, niż w Polsce (można naprawdę rozwalić obciążony samochód). Zjedźcie gdzieś żeby coś pozwiedzać - powodzenia.
No tutaj to można naprawdę dyskutować, zjeździłem niezły kawał tego kraju (nie zwiedzałem wschodniej części kraju) i powiem szczerze - na pewno w PL nie mamy lepszych dróg. Autostrady prezentują wyższy poziom niż w Austrii i Niemczech (szczególnie jak popatrzysz na zaplecze sanitarne). Praktycznie z każdego miejsca na wybrzeżu do autostrady masz maks 100 km (pomijając okolice Dubrovnika). Górskie drogi przerażają niedoświadczonych kierowców ale nie ma na nich problemów z dziurami. Magistrala adriatycka czy boczne drogi prowadzące np. do Plitvic czy w okolice wodospadów Krka - brak zastrzeżeń (no może tabliczek przy drodze "uwaga miny";-) ). Jedna uwaga - trzeba uważać jak popada - ich asfalt robi się bardzo śliski po deszczu i można przeszarżować. No chyba, że masz na myśli drogi w rezerwatach jak np. na sv. Jure ale tam nie ma co jechać obciążony, samochodem http://www.youtube.com/watch?v=SSsFw1DZ3vU
tom.tom napisał(a):5. Bieda - Chorwacja to biedny kraj, ogromne bezrobocie, niewspółmiernie wysokie ceny. Poza kilkoma kurortami, do których ściągają turyści, to naprawdę biedny kraj. Wielu ludzi żyje jedynie dzięki turystom.

To fakt, jak się zjedzie poza główne trasy widać, biedę. Stosunkowo bogate jest tylko wybrzeże kraju (turystyka). Ceny dyktują Niemcy i Ruski więc nie ma co się dziwić, że jest już drożej niż np. 10 lat temu.
tom.tom napisał(a):6. I jeszcze jedno - nie czarujmy się ! Obiegowa opinia o Chorwacji jest taka, że na Chorwację jeżdżą ci, których nie stać na "normalny" wypoczynek. Gdy ktoś nie chce jechać nad Bałtyk (bo niby drogo i obciach), a nie stać go na wyjazd do Hiszpanii, Grecji, na Cypr czy do Włoch - wybiera Chorwację (ewentualnie Egipt czy Tunezję). Potem trąbi, że było pięknie i wspaniale, ale każdy wie jak było... Dla mnie wyjazd na Chorwację to tak jak w PRL-u wyjazd do Bułgarii...
Co kto lubi. Za kasę, którą zazwyczaj przeznaczam na wakacje spokojnie mógłbym myśleć o Grecji, Turcji czy Cyprze. Jednak na fali bankructw różnych biur podróży jakoś wolę sam sobie zorganizować wyjazd.
Zresztą ten kraj bardzo mi się spodobał więc na pewno nie będę obiektywny w ocenie ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 12 sie 2013, 20:37

davnbb napisał(a): Za kasę, którą zazwyczaj przeznaczam na wakacje spokojnie mógłbym myśleć o Grecji, Turcji czy Cyprze. Jednak na fali bankructw różnych biur podróży jakoś wolę sam sobie zorganizować wyjazd.


Więc zorganizuj sobie sam wyjazd do Grecji, Turcji czy na Cypr. W czym problem?
Internet masz więc zajmie Ci to chwilunie :)

Jest moda na Chorwację i trzeba jechać nie ma gadania bo sąsiad jedzie już 8 rok z rzędu ;) Kiedyś jeździł do Rowów a teraz myka na Chorwację. Ale jak pisał davnbb - co kto lubi - można i 20 lat jeździć w to samo miejsce i siedzieć na czterech literach a można co roku jechać gdzie indziej nawet w ciemno i poznawać świat.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości