Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy coś

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez jackq » wtorek, 13 sie 2013, 10:25

@tom.tom
Hmm ktos tu jest chyba niezbyt zorientowany cenowo. Twierdzisz, ze egipt czy tunezja sa tanie to prosze porownaj sobie egipt w sezonie do ceny za ta grecje czy cypr i pogadamy ale szukaj wczasow o tym samym standardzie. Nikt tez nie pisal ile wydal w chorwacji czy innym kraju na wczasach bo mozna jechac i wpierdzielac konserwy a mozna tez stolowac sie codziennie w knajpach.
Zjezdzilem w swoim zyciu troszke swiata i sa kraje gdzie warto sobie zorganizowac wyjazd samemu a sa takie gdzie nijak sie to nie oplaca.

Ponadto kolego tom.tom, zaprzeczasz sam sobie. Piszesz, ze chorwacja jest droga a nastepnie, ze jezdza do niej ci ktorych nie stac na zwykle wczasy. :roll:
Ja napisalem tylko, ze zarcie w knajpie na plazy po primo jest smaczniejsze jak w pl, po secundo jest tansze. Nad baltykiem jest lipna pogoda, smrod, bida dla miejscowych i drozyzna dla wczasowiczow. Poludniowcy sa duzo bardziej otwarci i przyjazni. Calkiem inny swiat. Wole tam zostawiac swoje ciezko zarobione dutki jak nad naszym brzydkim i drogim morzem.
jackq
użytkownik
 
Posty: 39
Na forum od: 26 sie 2007, 08:58

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 13 sie 2013, 12:59

jackq napisał(a):Zjezdzilem w swoim zyciu troszke swiata i sa kraje gdzie warto sobie zorganizowac wyjazd samemu a sa takie gdzie nijak sie to nie oplaca.


Moim zdaniem zawsze lepiej pojechać na własną rękę bo jest po prostu ciekawiej ale sprzeczał się nie będe bo z biura podróży nigdy nie korzystałem :)
Możesz podać jakieś przykłady gdzie warto pojechać samemu a gdzie nie?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Andrzej » środa, 14 sie 2013, 08:02

miesiąc temu wyjechałem samochodem na turystyczną trasę: Kolonia, Bruksela, Calais. promem do Dover. Canterbury,zamek Leeds, Knole House. Londyn, Bath. Stonehenge,Bringhton, Dover, eurotunelem do Calais, Brugee. To wszystko w 11 dni. Każde z miejsc zwiedziliśmy w miarę dokładnie( może oprócz Londynu trzy dni to jednak mało - tym bardziej , że sztandarowe muzea i galerie są za darmo).
Pierwszy raz zderzyłem się z ruchem lewostronnym, angielskim jedzeniem i życzliwością liczych rodaków.
Generalnie chociaż momentami męczące i stresujące jest to lepsze niż smażenie się w pozycji horyzontalnej na naszej czy śródziemnomorskiej plaży.
Andrzej
użytkownik
 
Posty: 101
Na forum od: 11 wrz 2006, 08:09

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez davnbb » środa, 14 sie 2013, 09:13

davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez izzie » środa, 14 sie 2013, 12:31

Ma ktoś sprawdzone kwatery nad Bałtykiem? Najlepiej domek :)
izzie
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 20 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: BB

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Sigmund » środa, 14 sie 2013, 12:43

http://www.rowy-befared.pl/ polecam ,byłem trzy razy, super miejsce.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Santos » środa, 14 sie 2013, 15:57

Rowy były i są fajne,nadal mają swój klimat, nawet jak w upalny dzień "szambonurki"/dawniej/ pracowały na placu przed świetlicą.
Pamiętasz to Sigmund?
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez SAMAEL66 » środa, 14 sie 2013, 16:38

z relacji znajomych wiem że Rowy są bardzo przyjemne choć ostatnio są demode podobnie jak Chorwacja. Tylko kto normalny by się tym przejmował :) a jeśli już o nie modnych miejscach to zna ktoś jakieś fajne i sprawdzone miejsca w Bułgarii czy Rumunii?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Santos » środa, 14 sie 2013, 19:37

W Bułgarii nadal dobrze się wypoczywa w Albena /ze starymi i nowoczesnymi hotelami/oraz sąsiadujący z nią Bałczik.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez tom.tom » czwartek, 15 sie 2013, 10:05

Pewnie zaraz stwierdzicie, ze ze mną coś nie tak, ale: dla mnie najlepszy wypoczynek psychiczny, totalny relaks, reset następuje tylko, gdy spedzam urlop w Polsce. Nie ważne, czy to jakieś ciche i piekne miejsce nad Bałtykiem (nie nawidzę zatłoczonych miejsc typu Sopot, Miedzyzdroje, Łeba itd...), czy miejsce w kajaku płynącym po rzece na Mazurach, czy dolinka beskidzka / tatrzańska... Po prostu w Polsce czuję się "u siebie", czuję się pewnie i bezpiecznie.

Od razu dodam, że nieobce mi plaże we Włoszech, Hiszpanii itd... a także po drugiej stronie Atlantyku. W czerwcu byłem np. na Cape Cod (przylądek wysunięty kilkadziesiąt km w ocean, na terenie USA) - piękna, czysta, szeroka plaża, naprawdę krystalicznie czysta woda w oceanie, z której co chwilę wystawał łebek foki, przyglądający się nielicznym plażowiczom. Możnabyło spokojnie wjechać na plażę samochodem i rozłozyć się dookoła (w USA tak można). Do tego wystarczyło popłynąć łodzią za 20 usd i zobaczyć wieloryby w zatoce. Wszystko pięknie ale... jakoś tak obco... nie ma tego klimatu, nie ma tego naszego nadmorskiego "folkloru" :) Nie ma bursztynków na plaży, nie ma polskiego nieba :)

Co do widoków - owszem wszędzie pięknie, ale pokażcie ludziom zza granicy chociażby widoki z Orlej Perci na tatrzańskie doliny - a zaprze im dech. Albo widok, który ukazuje się naszym oczom, gdy wpływa się kajakiem z rzeki na mazurskie jezioro, przed samym zachodem Słońca, gdy cała tafla jeziora nie posiada nawet najmniejszej zmarszczki, jest granatowo - czarna, i odbija się w niej wszystko dookoła jak w lustrze...

Polska to naprawdę piękny kraj, tylko trzeba umieć szukać !!!

Kiedyś pomyślałem, że moje dzieci wpierw poznają piekno Polski (obowiazkowo: Beskid Śląski i Żywiecki, Tatry, Bieszczady, Karkonosze, Bałtyk, Mazury czy Pojezierze Drawskie), a dopiero potem pojadą podziwiać inne kraje.

Ogólnie twierdzę, że wielu ludzi bardzo się ogranicza jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Ograniczają się do kilku miejsc, gdy dookoła aż kipi od piękna i różnorodności.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 sie 2013, 11:03

tom.tom napisał(a):Ogólnie twierdzę, że wielu ludzi bardzo się ogranicza jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Ograniczają się do kilku miejsc, gdy dookoła aż kipi od piękna i różnorodności.


Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Tyle że wszystko zależy od tego jak kto lubi wypoczywać. Jeden woli jechać z biurem siedzieć cały dzień w basenie i walić wódę bo ma All Inclusive wróci do PL i powie że był tu i tu a jak spytasz co widział to powie że basen, hotel, plaże i jakieś muzeum bo go zawieźli i nie pytaj co to było za muzeum bo nie wie. Inny pojedzie sam, pozwiedza, coś zobaczy, popróbuje lokalnej kuchni, pozna kulturę i wróci. Jego jak spytasz co widział to będzie gadał i gadał. Każdy ma wybór bo każdego interesuje co innego.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez synth_man » czwartek, 15 sie 2013, 18:38

mam pytanie z innej beczki, wybieram się do Mielna. Jak Waszym zdaniem najlepiej jechać na Kołobrzeg - Mielno, na Łódź a później Poznań? (bodajże jest tam trochę autostrady i drogi ekspresowej) czy na łodź a później na Toruń?
Chyba ta pierwsza opcja jest lepsza?
synth_man
nowicjusz
 
Posty: 13
Na forum od: 17 cze 2013, 20:10

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Piotrek » czwartek, 15 sie 2013, 19:13

Tom.tom, w Polsce jest jeszcze dużo pięknych miejsc wartych odwiedzenia, ale coraz trudniej je znaleźć. A czasami są tuż obok nas, dziewicze, nie zadeptane i puste. Oby więcej Polaków myślało tak jak Ty.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez tom.tom » czwartek, 15 sie 2013, 19:56

synth_man napisał(a):mam pytanie z innej beczki, wybieram się do Mielna. Jak Waszym zdaniem najlepiej jechać na Kołobrzeg - Mielno, na Łódź a później Poznań? (bodajże jest tam trochę autostrady i drogi ekspresowej) czy na łodź a później na Toruń?
Chyba ta pierwsza opcja jest lepsza?


synth_man, ja jeżdżę na Kołobrzeg sprawdzoną, najszybszą trasą - czyli: jedziesz ekspresówką S1, zjeżdżasz na Skoczów, potem jedziesz dwupasem na Katowice i przeskakujesz na autostradę A4. Następnie jedziesz A4 aż do zjazdu przed Legnicą. Potem jedziesz na Polkowice, i wpadasz na darmową, nowiutką autostradę S3, którą jedziesz na Gorzów, prawie do Szczecina. Następnie drogą 6 do Kołobrzegu. Ja jadę tak nocą około 8,5 godziny, nie wysilając auta.

Przez Łódź jedziesz 10 godzin.

Pozdrawiam - Tom
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Wczasy/wypoczynek 2013,gdzie,pochwalmy się podpowiedzmy

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 sie 2013, 20:15

tom.tom napisał(a): i wpadasz na darmową, nowiutką autostradę S3, którą jedziesz na Gorzów, prawie do Szczecina.


S3 to droga ekspresowa a nie autostrada. Jeszcze kolega przez Ciebie mandat zapłaci za nadmierną prędkość :)

Piotrek napisał(a):Tom.tom, w Polsce jest jeszcze dużo pięknych miejsc wartych odwiedzenia, ale coraz trudniej je znaleźć. A czasami są tuż obok nas, dziewicze, nie zadeptane i puste. Oby więcej Polaków myślało tak jak Ty.
pozdrawiam


Jeśli więcej Polaków zacznie tak myśleć to te tereny dziewicze, niezadeptane i puste zamienią się w zryte motorkami, zadeptane, zaśmiecone, zasr...ne i pełne ludzi miejsca. Więc najlepiej nie zostanie tak jak jest.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości