Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Tablet na prezent

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Tablet na prezent

Postprzez Del_Rey » wtorek, 27 sie 2013, 19:32

Ma ktoś z Was wiedzę choćby ogólną o takim urządzeniu?
Potrzebuję kupić coś takiego na prezent, bo obiecałem :)
Na co zwracać uwagę, czy ważne sa parametry, czy np rozdzielczosc?
Nie chodzi mi o jakiegoś szczegolnego wypasa. Moze być jakiś hipermarketowy. Przerabiał może ktoś z Was podobny temat?
Flash w ogole na tym chodzi? Dzieciak jest maniakiem gier on-line? Jakieś farmy, sojusze itd :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Tablet na prezent

Postprzez MakDrajwer » wtorek, 27 sie 2013, 20:08

Chciałem sobie kupić tableta z GPS. Co znalazłem jakiś ciekawy , poczytałem opinie w internecie to okazywało się że ma to same wady. Po miesiącu poszukiwań kupiłem taki jak mi się na początku podobał z GPS i DVB-T Lark FreeMe 70.5. Poprzednio miałem chińczyka z Biednejrąki i ... No nie ma co porównywać. Co do internetu w tablecie to jestem stare pokolenie niegrowe ale mam porównanie z komputerem na przykładzie fimów :twisted: . Tak więc albo mój komp jest strasznie wolny albo tablet szybki bo filmiki :twisted: szybciej chodzą na tym tablecie.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tablet na prezent

Postprzez Del_Rey » wtorek, 27 sie 2013, 20:15

A ma wbudowany modem na karte SIM?
Dzieciak wlasnie gra w jakieś giery. A najciekawsze jest to, ze pytam goscia w Auchanie, to twierdzi, ze flash dziala, a inny z tego dzialu mowi ze na Androidzie nie dziala. No i bądź mądry...
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

OT :) Tablet na prezent

Postprzez Swiatogor » wtorek, 27 sie 2013, 21:09

Del_Rey napisał(a):A ma wbudowany modem na karte SIM?
Dzieciak wlasnie gra w jakieś giery. A najciekawsze jest to, ze pytam goscia w Auchanie, to twierdzi, ze flash dziala, a inny z tego dzialu mowi ze na Androidzie nie dziala. No i bądź mądry...


W sobotę oglądaliśmy z najlepszą z żon jakiś czytnik ebook w sklepie "nie dla idiotów". Poprosiłem chłopaka z działu, aby coś mi wyjaśnił; min: czy da się skalować tekst. Poklikał chwilę i rzuca:

- Nie da się.
- To kwestia formatu ebooka czy softu urządzenia? - pytam.
- Urządzenia - odpowiedział stanowczo.

Jakieś 40 sekund po jego odejściu doklikałem się do opcji "Zoom". Działała całkiem sprawnie.

:)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Tablet na prezent

Postprzez Przemek73 » środa, 28 sie 2013, 07:16

Del_Rey napisał(a):A najciekawsze jest to, ze pytam goscia w Auchanie, to twierdzi, ze flash dziala, a inny z tego dzialu mowi ze na Androidzie nie dziala. No i bądź mądry...

Flash na Androidzie nie działa. Kolesi z marketów to nawet nie pytaj, gów... wiedzą.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Tablet na prezent

Postprzez davnbb » środa, 28 sie 2013, 11:09

Del_Rey napisał(a):A ma wbudowany modem na karte SIM?
Dzieciak wlasnie gra w jakieś giery. A najciekawsze jest to, ze pytam goscia w Auchanie, to twierdzi, ze flash dziala, a inny z tego dzialu mowi ze na Androidzie nie dziala. No i bądź mądry...

Nowe Androidy oficjalnie nie wspierają FLASHA ale da się to obejść przez instalację odpowiedniej aplikacji spoza oficjalnego sklepu Androida. Opis jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/f168/jak-zainstalowaae-adobe-flash-player-na-androidzie-229099/. Mam to sprawdzone na dwóch telefonach i tablecie Samsunga - działa OK.

Osobiście jestem zrażony do konstrukcji marketowych i polecałbym coś w stylu np. Samsunga Galaxy Tab. Jeśli jednak będziesz chciał kupować coś tańszego to zwróć uwagę na jakość wykonania np. gniazdek do zasilania. W przypadku dzieciaków jest to szczególnie ważne żeby nie dało się tego łatwo wyłamać. Np. Goclever miał złącze na bolec w stylu Nokii. Dostał dzieciak takiego tableta i po 9 miesiącach przestał się ładować z powodu wyłamanego gniazda - reklamacja odrzucona bo to uszkodzenie mechaniczne. Do grania lepszy byłby tablet 10" ale dla dziecka może być za duży. Sam wybrałem model 7" ze względu na mobilność i poręczność. Wersja z Wi-Fi (http://www.ceneo.pl/17885819;0280-0.htm ... ick_scroll ) godna polecenia a cena niewiele wyższa od produkcji marketowych.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Tablet na prezent

Postprzez oliho » środa, 28 sie 2013, 11:34

jak wyżej...
nie polecam tabletów marketowych i tym podobnych.Brat skusił się "dobrą " ceną i kupił najpierw yarvik'a ,który po tygodniu przestał w ogóle działać , wymienił go na działjącą trochę dłużej mantę ... to także była porażka . Doprosił się zwrotu pieniędzy ,a do odzyskanej sumy dołożył trochę i kupił galaxy bez 3G ponieważ używa głównie w domu w sieci wifi.
Róznica w działaniu tabletó ,reakcji na dotyk , długości pracy na baterii zdecydowanie po stronie samsunga.
Sam uzywam galaxy tab 2 7.0 z obsługą 3G, w tablecie mam kartę darmowego dostępu do neta AERO2 i taki zestaw sprawdza się znakomicie w domu jak i w terenie , np. podczas rajdu wisły miałem dostęp do fajnej usługi pokazującej aktualne czasy i poszczególnych zawodników na trasie - bajer ,ale świetny :)
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Tablet na prezent

Postprzez sweeper » środa, 28 sie 2013, 12:09

modem 3G - bez tego nawet nie warto zwracać uwagi na sprzęt tego typu

fajnymi urządzeniami są:
ALCATEL ONETOUCH EVO7 (ok. 350 zł)
MOTOROLA XOOM 2 (ok 1200 zł z 3G)

nie polecam natomiast wszystkich pseudo urządzeń "prawie jak" Samsung czy iPad, sprzęt Modecoma (ten z oferty Plusa) to też słabo...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tablet na prezent

Postprzez Del_Rey » środa, 28 sie 2013, 13:38

7 cali , to jednak troche mało dla dzieciaka do grania.
musze szukać 10`.
Samsung faktycznie fajny i mieszcacy sie w kwocie, ktora wysupłać muszę, ale mały, a samsungi 10tki znacznie drozsze.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Tablet na prezent

Postprzez davnbb » środa, 28 sie 2013, 16:42

Co do 3g to policz czy taniej nie wychodzi router 3g z wifi. W przypadku samsunga taniej wychodzi wziąć osobny router, niż dopłacać do tableta. Ja nie brałem ponieważ korzystam z routera w telefonie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Tablet na prezent

Postprzez sweeper » środa, 28 sie 2013, 20:21

jak 10" niskobudżetowymi tabletami wartymi jeszcze cokolwiek są:
NavRoad NEXO 10 (ok 1000 zł)
Kiano Core 10.1 Dual 3G (ok 800 zł)

tablet bez 3G nie ma kompletnie sensu - nawet z głupiej nawigacji nie skorzystasz, nie mówiąc o tym, że na plaży nie będziesz miał gdzie podłączyć routera :D
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tablet na prezent

Postprzez davnbb » czwartek, 29 sie 2013, 10:10

sweeper napisał(a):tablet bez 3G nie ma kompletnie sensu - nawet z głupiej nawigacji nie skorzystasz, nie mówiąc o tym, że na plaży nie będziesz miał gdzie podłączyć routera :D


Router ma własne zasilanie (chodzi mi o coś w tym stylu: http://pclab.pl/art49548.html) - są modele z lepszą baterią a ich ceny zaczynają się od ok 200 zł. Jak kupowałem swojego Galaxy to dopłata do 3g wynosiła ponad 400 zł i dużo lepszą opcją był zakup czegoś takiego. Zrezygnowałem z dodatkowego urządzenia ponieważ taką funkcję ma praktycznie każdy nowy tel. z Androidem (poprzedni tel. z Symbianem nie chciał współpracować).
W niektórych budżetowych tabletach 3g polega na wpięciu przez USB kompatybilnego modemu z kartą.

Co do navi też się da obejść: Automapa lub zapisanie map z google maps na karcie pamięci. Ale nie wyobrażam sobie jazdy z takim klockiem na szybie ;-) Kwestia określenia dokładnie potrzeb (po co dzieciakowi navi) i doboru sprzętu wg. możliwości finansowych.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Tablet na prezent

Postprzez złośnica » wtorek, 15 paź 2013, 14:38

Hej widzę tu obcykanych w temacie :)) więc troszkę odświeżę sprawę. Szukam tableta do grania, przeglądania stronek, bajek itp zwykłych domowych użytków jako by to brzmiało :)) na wi-fi :)) i teraz gdzie w BB kupić taki sprzęt żeby w razie czego na miejscu był serwis. Jaki model i ceny żeby niebyły w kosmos :)) w euro-agd-rtv jest dość trochę ale w sumie marki nic mi nie mówią :/
media chyba odpada bo tam sami i***ci :))
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: Tablet na prezent

Postprzez davnbb » wtorek, 15 paź 2013, 18:26

złośnica napisał(a): w euro-agd-rtv jest dość trochę ale w sumie marki nic mi nie mówią :/
media chyba odpada bo tam sami i***ci :))

Ja kupiłem w Media Samsunga bo w tym momencie tam była najlepsza cena - z drugiej strony nie szukałem tam porady co do sprzętu tylko szedłem po konkretny model. Polecam Samsunga Galaxy Tab2 lub Tab3 -wielkość ekranu w zależności od przewidzianych finansów lub gustu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Tablet na prezent

Postprzez GP » wtorek, 15 paź 2013, 18:32

złośnica napisał(a):(...) i teraz gdzie w BB kupić taki sprzęt żeby w razie czego na miejscu był serwis.

Myślę, że o serwisie na miejscu możesz zapomnieć, niezależnie od tego, czy tablet kupisz w Bielsku, w internecie, czy w bezpośrednim imporcie z USA, czy Chin.
Elektronika z reguły ma centralne serwisy, gdzieś w Polsce, gwarancja typu door2door, czyli jak się coś spinkoli, to pakujesz sprzęt i wysyłasz kurierem do serwisu gwarancyjnego i czekasz...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości