Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

biura nieruchomości.co są warte.

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez złośnica » wtorek, 3 wrz 2013, 16:55

Hej, znalazłam stary wątek na innym portalu ale tam były wypowiedzi z przed 3 lat. Interesuje mnie jak teraz wygląda sytuacja na rynku.Czy są jakieś agencje gdzie jeszcze zależy im konkretnie na kliencie i sprzedaży?? Przerobiłam parę biur nieruchomości i z przykrością nie mogłabym żadnego polecić.Zresztą jak widzę ogłoszenia na pracę w agencji nieruchomości że ma się być tylko kreatywnym i samodzielnym, zero kwalifikacji czy coś zwątpiłam całkowicie w profesjonalizm.W sumie mam nieruchomość do sprzedania i można było by dać do agencji ..... ale z drugiej strony ja też umie dać ogłoszenia na paru portalach internetowych i nie płace nikomu prowizji.Rynek Bielska w niby agencje jest przesycony ale czy są jeszcze prawdziwi profesjonaliści ???
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 3 wrz 2013, 18:24

ja nie mam dobrego zdania o nich. Kiedy ostatnio właściciele mieszkania które wynajmowałem chcieli sprzedać to skorzystali z biura nieruchomości. Pomogłem właścicielom porobić fotki i przesłać je do biura ponieważ oni sami byli za granicą. Cena była 140 tysięcy. Raz pani z biura zadzwoniła by pokazać mieszkanie potencjalnym klientom i pytała mnie o adres bo gdzieś zgubiła hehe, przy klientach opowiadała o mieszkaniu a widziała je pierwszy raz bo na pytanie czy jest balkon musiała podejść zobaczyć czy jest :) mimo że było to widoczne na fotkach. mówiła że w pokoju jest parkiet a były tanie panele, jak można tego nie odróżnić? i rzuciła cenę 145 tysięcy czyli 5 dla niej za pośrednictwo! PYTAM SIĘ ZA CO?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez Anke » wtorek, 3 wrz 2013, 19:14

Jak w każdej firmie, najpierw liczy się zysk, potem kładzie nacisk na obsługę klientów... Moim zdaniem w dobie internetu sprzedawanie nieruchomości przez pośredników w większości przypadków jest bez sensu. Oczywiście jest to wygoda, ale jeśli komuś zależy na forsie to lepiej samemu spróbować. Biuro nieruchomości można traktować jako ostateczną wersję sprzedaży. Możesz - jeśli to działka z nieruchomością - wywieść baner (koszt to niewielki wydatek) na płocie, możesz dać ogłoszenia do kilkunastu portali, sama zrobić fotki i sama spotykać się z klientami. Trochę czasu i zaoszczędzisz na prowizji.
I nie ograniczaj się tylko do lokalnych portali.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez GP » wtorek, 3 wrz 2013, 19:41

Moim zdaniem i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że żadna agencja nieruchomości specjalnie Ci nie pomoże w sprzedaży nieruchomości. Co prawda niby przyprowadza jakichś "klientów" (czasem mam pewne wątpliwości, czy nie są to podstawieni ludzie, żeby było, że jest ruch w interesie), ale nic z tego nie wynika.

Dlatego uważam, że warto zadbać o dobre zdjęcia takiej nieruchomości (i tutaj się uśmiecham, jako ktoś, kto świadczy takie usługi :P ) i powystawiać po portalach internetowych.

Sam się pochwalę, że sprzedałem mieszkanie w taki właśnie sposób - była długa cisza, ale w pewnym momencie odezwała się pani, która była zainteresowana mieszkaniem. Gdy już doszło do transakcji, to się przyznała, że w zasadzie była już zdecydowana po tym, jak zobaczyła zdjęcia :)

Dla mnie wniosek jest prosty...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez złośnica » wtorek, 3 wrz 2013, 20:32

Dzień dobry,
Czy można podjąć rozmowę w sprawie współpracy, pośrednictwa?
Byłbym mocno zainteresowany tematem.
Proszę o odpowiedź.
Moje uszanowanie,


Witam.interesuje mnie tylko wylacznie sprzedaz mieszkania.Chyba ze ma Pan juz klienta.Niebede placic zadnych prowizji .Mieszkanie juz bylo w agencjach nieruch. Z skutkiem beznadziejnym.Pozdrawiam

Dzień dobry,
Dziękuję za wiadomość. W takim razie uważam, że prędko Pani tego mieszkania nie sprzeda...
To moje osobiste zdanie a "trochę" w swoim życiu już mieszkań tego typu sprzedałem.
Moje uszanowanie,


A to już nie Pana problem kiedy się sprzeda.A moim osobistym zdaniem jest was na rynku jak mrówek.A co dzwoni ktoś z agencji to wszyscy zawsze są najskuteczniejsi. A przyszło co do czego to umiecie tylko dzwonić żeby obniżyć cenę a z prowizji to nie umiecie zejść. Tak to jest jak nieruchomości może sprzedawać każdy to rynku bajzel jest i zero profesjonalizmu....temat przerobiony z bielskimi agencjami więc proszę sobie darować :) nie pali się.

POZDRAWIAM

Dam sobie rękę uciąć, że nie współpracowała Pani z biurem nieruchomości, które przynajmniej w połowie działa tyle lat na tym rynku ile moja firma. Bo gdyby tak było to z pewnością mieszkanie już by się dawno sprzedało. Po drugie zero profesjonalizmu to może w bielskich agencjach. Na szczęście nie jesteśmy agencją Bielską.

Moje uszanowanie,

To nie przedszkole żeby sobie rzucać argumentami za i przeciw.
Po prostu dziękuję .

Oczywiście. Ja również przepraszam, za oschły ton mojej korespondencji. Nie mam też zamiaru nikogo na siłę zmuszać do współpracy bo nie w tym rzecz. Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za owocną, bezpośrednią sprzedaż.



ot tak dziś wyglądała korespondencja z jedną z agencji :)) myślę że gdybym podała dane zrobiłabym ładną antyreklamę ;)
nie wiem na co facet liczył gdy już DRUKOWANYMI napisałam że z agencjami nie podejmę współpracy
:wink:
No i też tak myślę.Ogłoszenia dodałam do najpopularniejszych portali.Zdjęcia mam ale w tyg popracuję nad lepszymi :)) zresztą na pierwszy rzut oka widać że zadbane i zrobione tylko czekać na chętnego :(
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez Anke » wtorek, 3 wrz 2013, 21:32

No ja tam nie widzę, żeby chciał cię oszukać czy naciągnąć. Po prostu robił swoją robotę - chciał zarobić, złożył ci propozycję i był całkiem uprzejmy jak na ton twojej odmowy.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez złośnica » środa, 4 wrz 2013, 08:06

Nie piszę konkretnie że on chciał mnie oszukać.Ale jak można heheh od razu powiedzieć odpisując odmownie że na pewno się prędko nie sprzeda.Wychodzi na to że tylko oni wiedzą jak sprzedać.Kiedyś jak sprzedawałam kawalerkę miałam w paru agencjach....tacy wszyscy mili profesjonaliści .Zdjęcia porobili umowy podpisali i na tym się kończyło.....Zastanawiam się gdzie trzeba trafić żeby być zadowolonym ??? a co tomu mojej odpowiedzi. Na każdym ogłoszeniu mam informację że nie podejmę współpracy z pośrednikami to na co chłop liczył :))
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez Anke » środa, 4 wrz 2013, 08:33

złośnica napisał(a):Nie piszę konkretnie że on chciał mnie oszukać.Ale jak można heheh od razu powiedzieć odpisując odmownie że na pewno się prędko nie sprzeda.Wychodzi na to że tylko oni wiedzą jak sprzedać.Kiedyś jak sprzedawałam kawalerkę miałam w paru agencjach....tacy wszyscy mili profesjonaliści .Zdjęcia porobili umowy podpisali i na tym się kończyło.....Zastanawiam się gdzie trzeba trafić żeby być zadowolonym ??? a co tomu mojej odpowiedzi. Na każdym ogłoszeniu mam informację że nie podejmę współpracy z pośrednikami to na co chłop liczył :))


Złośnica, na tym polega rola tzw. handlowca i pozyskiwacza klientów. Na truciu dupy i próbowaniu do bólu. Na wmawianiu, że on jest najlepszy. Że bez niego i jego firmy zginiesz marnie albo stracisz fortunę. Ja spotykam się z tym niemal codziennie i chyba już przyzwyczaiłam do takich kontaktów.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: biura nieruchomości.co są warte.

Postprzez sweeper » czwartek, 5 wrz 2013, 08:15

z agencją nieruchomości to tak jak z komisem samochodowym - idziesz po to żeby mieć rozeznanie, co się sprzedaje i za ile
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości