Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gender

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

gender

Postprzez padoda » wtorek, 10 gru 2013, 16:52

:? Co to w ogóle jest?, tak konkretnie po chłopsku.

Od jakiegoś czasu pieprzą o tym gów.ie na okrągło we wszystkich mediach.Nie wiem czyja jest to robota, ale ludzi z pod znaku tęczy i innych zboków bym nie wykluczał.
Dlaczego z taką siłą pewne kręgi chcą zrównać kobietę i mężczyznę pod względem płciowości, zniszować heteroseksulność ,faworyzować homoseksualizm...itp ? Co jest złego w różnicach pomiędzy kobietą a mężczyzną?
Pytam się dlaczego?
Czy o to chodzi?
Obrazek
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: gender

Postprzez davnbb » wtorek, 10 gru 2013, 17:14

Oglądnijcie sobie ten filmik,

http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

"Norweski komik Harald Eia, który jest socjologiem z wykształcenia doprowadził do zamknięcia Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo. Wykazał on brak naukowego uzasadnienia teorii gender na podstawie badań biologicznych i rozmowy z socjologami ww. instytutu.
Zobacz więcej na: http://www.wykop.pl/link/1761552/harald ... -norwegii/"


No i coś jeszcze odnośnie promowania chorej poprawności:
Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez ganela » wtorek, 10 gru 2013, 17:55

Za chwile będe się ukrywać, że jestem hetero i mam rodzine on, ona i dziecko.....a na dodatek jestem białą...... :? i katoliczka....


o matko..schodze :D do podziemia
Błogosławieni szurnięci, albowiem już tu, na ziemi są w raju.
Avatar użytkownika
ganela
użytkownik
 
Posty: 458
Na forum od: 26 cze 2007, 16:23

Re: gender

Postprzez padoda » wtorek, 10 gru 2013, 18:00

Boże widzisz i nie grzmisz!,ale cóż, trudno przyznać się do błędów i fuszerki w swoim "dziele".Wiecie o czym piszę :wink:
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: gender

Postprzez Pyramide » wtorek, 10 gru 2013, 18:33

Kultura zachodu Europy na siłę podrzuca temat gender mając na celu uderzenie w kościół.Nasi co pośledniejsi politycy i "znawcy tematu" zabierają głos w tej sprawie w większości się ośmieszając. Zabrał również głos kościół.Jednak brak u nich jednoznacznego stanowiska co spowodowało znaną wszystkim krytykę wypowiadających się hierarchów i "grzanie" tematu. Szkoda bo jednak jednoznaczny przekaz ze strony kościoła i zajęcie stanowiska w temacie gender wielu zapaliło by lampkę że to temat zastępczy i podważający jakiś podstawowy model rodziny.
Dodatkowo wykorzystuje się kwestie pedofilii wśród duchownych.
Przeciwnicy kk głośno pytają jaki wpływ na takie zachowania ma celibat i poczucie bezkarności, czy "zamiatanie niewygodnych prawd pod dywan, byleby tylko uniknąć zgorszenia".
Problem z gender leży jednak głębiej, bo "skupiają się w nim trzy rzeczy, z którymi Kościół ma od wieków mentalny problem: seksualność, kobiecość i równouprawnienie". ? Nie mogąc już kontrolować seksualności swoich wiernych przez pracę duszpasterską, duchowni próbują wymusić na państwie ustawową formę tej kontroli a to nie jest droga właściwa.
Reasumując nie widzę potrzeby propagowania i robienia problemu z gender w Polsce.Obserwujmy co robi zachód w tym temacie ale jeszcze nie czas na jakieś rewolucje u nas. Obserwujmy co mówią prawdziwi naukowcy za i przeciw.
"Lew-Starowicz: gender ma interesującą koncepcję, jak kształtuje się płeć w warunkach kulturowych, ale zgubne i śmieszne są wszelkie przechyły"
Lobby gejowskie nich istnieje ale na szczęście są w mniejszości i nie mogą narzucać innym swoich zachowań a w Polsce pewno jeszcze długo nie.Kobieta nich będzie kobietą a chłop chłopem /z jaj...i/
Ostatnio edytowano środa, 11 gru 2013, 09:01 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: gender

Postprzez davnbb » wtorek, 10 gru 2013, 19:20

Pod artykułem
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... -podzielil
w komentarzach miała toczyć się dyskusja na temat gendera. Ktoś rano wrzucił tam link do pewnego filmu -komentarz usunięto. Zdążyłem go oglądnąć więc później ja wrzuciłem ten sam link i znowu komentarz usunięto. Teraz podałem go drugi raz i pewnie za jakiś czas znowu zniknie (tutaj link do screena dokumentującego mój komentarz zanim go znowu usuną)
Obrazek

Całą sytuacja pokazuje jak toczy się w PL dyskusja z lewakami i lobby próbującemu narzucić nam jakieś chore poglądy. Jak obnażysz ich słabość i nie mają argumentów do rozmowy to automatycznie wkracza cenzura (tak dzieje się na facebooku, gazecie wybiórczej czy też innych "wolnych" środkach przekazu). Oczywiście nikt nie ma odwagi przyznać się dlaczego usunięto komentarz, który w żaden sposób nie naruszał regulaminu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez davnbb » wtorek, 10 gru 2013, 20:14

Popatrzcie jak sprawnie działa cenzura na portalu. W ciągu godziny znowu usunięto niewygodny wpis, który w żaden sposób nie łamał regulaminu (jego treść wrzuciłem w screenie w poprzednim poscie).
Teraz poszedł kolejny post, który pewnie też zniknie za jakiś czas.
Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez padoda » wtorek, 10 gru 2013, 20:25

Zaznaczam,że nie widzę związku i konfliktu gender z Kościołem. Sama teoria gender jest moim zdaniem chora i nie do zaakceptowania nie tylko przez katolików,innych wyznawców ale normalnie myślących ludzi.
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: gender

Postprzez Piotrek » wtorek, 10 gru 2013, 21:35

Tyle jest różnych teorii: głupich i jeszcze głupszych i oprócz małych grupek pasjonatów nikt się nimi nie ekscytuje. Dziwi mnie trochę to demonizowanie gender i nagłaśnianie tego w sumie niszowego tematu w Polsce, wydaje mi się, że w większości krajów Europy Zachodniej dziewięciu na dziesięciu zapytanych nie będzie miało do końca pojęcia o co chodzi. Zaskakująca jest też histeryczna reakcja Kościoła Katolickiego na gender, mimo jak pisze Padoda: ?Zaznaczam,że nie widzę związku i konfliktu gender z Kościołem.? Widzę też, że mamy znawców, którzy dogłębnie poznali gender i teraz tu podzielą się z nami swoją wiedzą. Co do filmiku, nie zauważyłem żeby był w jakiś sposób rewolucyjny i odkrywczy, pokazuje prawdy oczywiste, być może w ich świecie zapomniane i zmanipulowane, więc muszą je odkrywać ponownie. Ale jeśli gender ten prawdziwy a nie ten, który sobie stworzyliście w swojej imaginacji i niewiedzy komuś pomoże znaleźć lepsze miejsce w rzeczywistości, to mi nie przeszkadza. A najważniejszy jest rozsądek i normalność.
Co do cenzury? Chyba przesadzasz Davnbb, na pewno nie chodzi tutaj o to co zawiera ten filmik a o coś innego.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: gender

Postprzez davnbb » środa, 11 gru 2013, 00:28

Piotrek napisał(a):Co do cenzury? Chyba przesadzasz Davnbb, na pewno nie chodzi tutaj o to co zawiera ten filmik a o coś innego.
pozdrawiam

A o co może chodzić? Specjalnie przejrzałem teraz regulamin portalu i nie ma tam nic co mogło przyczynić się do usunięcia moich komentarzy. Sam film też nie łamie żadnych punktów regulaminu i zawiera rzeczową analizę poruszanego tematu. Tyle, że widocznie prezentuje spojrzenie na cały problem w sposób jaki jest niewygodny dla autorki artykułu lub/i któregoś z moderatorów portalu. Zachęcałem do konstruktywnej dyskusji ale widocznie z braku argumentów łatwiej jest usunąć komentarz ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez Del_Rey » środa, 11 gru 2013, 01:45

była taka sytuacja pod jednym z artykułów, gdzie usuwano komentarze bez podania przyczyny. Za którymś razem naczelny poinformował toczącego pianę klienta, że dyskusje powinny odbywać się na forum. Może to Ciebie też dotyczy :) , bo za bardzo odbiegles od tematu :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: gender

Postprzez padoda » środa, 11 gru 2013, 11:04

Stasiek P. jest zakrecony ale w tej kwestii też jestem oburzony.

"Czy chciałbyś/chciałabyś, aby Twoja córka wycierała stoliki w przedszkolu, gdy w tym czasie jej koledzy siedzą i sobie rozmawiają?". - Pewnie nie - mówi Tomasz Szmigiel, prezes Zarządu Fundacji Edukacji Przedszkolnej, na którego zlecenie powstał podręcznik "Równościowe przedszkole". Poseł PiS Stanisław Pięta jest nim oburzony. Składa w tej sprawie interpelację.


Chłopcy odgrywają role dziewczynek. Malują paznokcie, ubierają blond peruki, wiążą kokardki - to przykład scenariusza zajęć dla przedszkolaków, na których najmłodsi mają rozmawiać o równości. Jednego z kilkudziesięciu zawartych w podręczniku "Równościowe przedszkole". Książkę wzięły na cel prawicowe portale.
"W 86 przedszkolach na terenie Polski wprowadzony został nowy program w ramach projektu 'Równościowe przedszkole'. Autorkami projektu są wojujące feministki".

Temat szybko podchwycili rodzice, którzy z niepokojem wymieniali się linkami na jego temat m.in. w portalach społecznościowych. Sprawą zainteresowali się też politycy, m.in. poseł PiS Stanisław Pięta, który na Twitterze poinformował, że złoży w tej sprawie interpelację - chce poznać listę przedszkoli, w których "prowadzone są eksperymenty na dzieciach".

- Naszym celem jest to, żeby wszystkie dzieci mały równe szanse. Chłopcy, dziewczynki, skośnookie, niebieskookie, czarne i białe. Nie ma to nic wspólnego z robieniem z chłopców gejów, a z dziewczynek lesbijek, jak komentują internauci - wyjaśnia Tomasz Szmigiel."
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: gender

Postprzez Grego » środa, 11 gru 2013, 12:31

davnbb napisał(a): Ktoś rano wrzucił tam link do pewnego filmu -komentarz usunięto. Zdążyłem go oglądnąć więc później ja wrzuciłem ten sam link i znowu komentarz usunięto. Teraz podałem go drugi raz i pewnie za jakiś czas znowu zniknie (tutaj link do screena dokumentującego mój komentarz zanim go znowu usuną)

O tym filmiku mowa? http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez davnbb » środa, 11 gru 2013, 15:55

Grego napisał(a):O tym filmiku mowa? http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

dokładnie.

Tego typu programy w przedszkolach doprowadzą do absurdów w stylu tego pokazanego na tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=pEpUpcaH4o4
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez necia55 » środa, 11 gru 2013, 17:58

Przestaję już rozumieć ludzi. Nie wiem, czy to ja - czy świat zwariował?
Homo-... , hetero-....
Gdyby świat miał być homo.... to Stwórca nie tworzyłby Ewy :P tylko dwóch Adaśków .
Ponieważ stworzył tez kobietę, no to siłą rzeczy stworzył świat heteroseksualny.
I nad czym tu dumać ?
Koniec i kropka.
Wiecie co myślę?
Z populacji ludzkiej wyłoniła się trzecia płeć : IDIOCI .
Pozdrawiam normalnych :D :mrgreen:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości