Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gender

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: gender

Postprzez Prawy » środa, 12 mar 2014, 10:40

Anke napisał(a):Ale weź na paluszek, zaaplikuj sobie. Jak tobie pomoże, to i my przetestujemy. A nie pogubiłeś się czasem dziecko? Tu jest gender. Jeszcze ci ktoś ała w pupę zrobi i nawet maść ci nie pomoże.


Widze ze trochę przygłupi jesteś napisałem ci że osobiście nie muszę sprawdzać. Masz racje tobie już nic nie pomoże. Tobie ała nie tylko w pupę zrobili, ale tez w główkę :D
Avatar użytkownika
Prawy
użytkownik
 
Posty: 35
Na forum od: 29 maja 2013, 15:31
Lokalizacja: B-B

Re: gender

Postprzez Lapa_Christi » środa, 12 mar 2014, 11:53

Hahaha, Prawy ? widzisz, ja już na tym forum pisałem, że wyglądam nieszczególnie (np. post o żebrakach przy tesco). Pisałem też, że nie zawsze wszystko rozumiem, oraz że bywam złośliwy (postu nie pomnę). Są tu jednak osoby, które uważają się za śliczne mądre, prawe, sprawiedliwe... resztę zdania nich sobie każdy dopisze wg. własnego zapatrywania na świat.

Zauważyłem zmianę na korzystne u pewnej panienki, a Ty mi zaraz zaglądasz w zwieracze. Zatem kto tu ma problem?

Co do dowartościowania... jedni robią to przed klawiaturą, a inni na marszach albo na "ustawkach" ? ot, taka różnorodność świata.

Maść na ból dupy dla wszystkich!!! Przed użyciem skonsultuj się z psychiatrą, gdyż nie stosowana może być szkodliwa dla zdrowia.
Ostatnio edytowano środa, 12 mar 2014, 14:16 przez Lapa_Christi, łącznie edytowano 1 raz
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: gender

Postprzez Anke » środa, 12 mar 2014, 13:17

Lapa_Christi napisał(a):
Maść na ból dupy dla wszystkich!!!


Kolega Prawy stosuje autodiagnozę i mu wyszło że maści nie potrzebuje, przy takiej metodzie wychodzi że absolutnie nikt nie przyzna się że cierpi na hemoroidy. Zwłaszcza prawdziwi Polacy.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: gender

Postprzez ZIZ » niedziela, 16 mar 2014, 22:57

Pyramide napisał(a):Jakieś komentarze,pouczenia,relacje z wysłuchania wykładu proszę.
Wykład przy pełnej sali: ksiądz Oko o gender - foto
W sali NOT spotkał się wczoraj z bielszczanami teolog i publicysta ks. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, który wygłosił wykład na temat zjawiska gender.


Tak na serio? Przejrzałem wątek i nieźle się ubawiłem: maść na ból dupy, gender siurek do piczki, masa linków do filmów, fotek i komentarze głównie dotyczące LGTB.

Pod relacją ze spotkania zamieściłem kilka komentarzy na poważnie. Wkleję tu jeden ale i tak pewnie wróci "krwawa jatka"

Nie wdając się w definicje encyklopedyczne nakreślę krótko czym (w moim odczuciu) jest na obecnym etapie filozofia gender.
Jeżeli ktoś sądzi, że jest nauką, filozofią to mogę przyznać, że jest tzw. filozofią praktyki, pseudonaukowym tworem, nadbudową pozwalającą idee głoszone wcielać ekspresowo w życie. Filozofia gender w oszałamiającym tempie pokonała drogę od nauki poprzez burleskę do groteski stając się obecnie groźną ideologią o znamionach totalitarnych.
Droga, którą kroczy ta ideologia jest modelowym "marszem przez instytucje (Gramsci). Jest bytem takim, jakim był w cccp łysenkizm. Tenże "twórczy darwinizm bolszewicki" w ramach którego udowadniano, że organizmy żywe posiadają nieograniczoną zdolność, plastyczność ewolucji genetycznej pod wpływem środowiska jest jakże podobny do teorii gender zakładającej społeczne, kulturowe kształtowanie płci jako element dominujący nad płcią genetyczną.
W świecie filozofii postmodernistycznej taka teoria jest równouprawniona. Ale również można stwierdzić, że ponowoczesność prowadzi do hipokryzji: - "nasza teoria" jest równouprawniona ale wszelkie, nawet wyłącznie werbalne próby jej dezawuowania przez inne prądy filozoficzne czy religijne (dużo starsze, zakorzenione od wieków, powszechnie dotąd akceptowane, itp.) jest nietolerancją, zbrodnią przeciwko wolności, aktem wymagającym potępienia i wręcz penalizacji.
Nie będę rozwodził się na temat daleko idących podobieństw filozofii gender do marksizmu w sensie ideologii praktyki.
Marsz przez instytucje Gramsciego prowadzi właśnie ideologię gender do burleski a następnie do farsy w tym sensie, że niezliczone rzesze konsumentów unijnych fruktów poszukują nieustannie grantów na absurdalne działania czy inicjatywy. I tak łatwa kasa napędza powstawanie przedszkoli i szkół "równościowych.".
A efekt mamy, jaki mamy: nie chodzi o to aby definiować problemy ale wyłącznie o to aby je zwalczać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez zwk » poniedziałek, 17 mar 2014, 13:31

Wiki:
Gender (ang. gender, czyt. dżender ? płeć, rodzaj gramatyczny), inne określenia to: płeć kulturowa, płeć psychiczna, płeć społeczna, płeć społeczno-kulturowa, tożsamość płciowa ? jest to suma cech osobowości, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Gender, czyli kulturowy komponent tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego[1].

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet[2].

Studia wyższe i badania naukowe nad społeczno-kulturową tożsamością płciową prowadzi się na kierunku gender studies. Kierunek ten powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Obecnie można go odnaleźć również na uczelniach w Polsce.


Kiedyś funkcjonowało takie pojęcie jak "chłopczyca". Teraz chłopczyce są powszechnie akceptowane, nieraz uważane za kobiety silne, niezależne. Teraz za to na tapecie są zniewieściali chłopcy. Pewnie też przejdą (już przechodzą) do normy. Niech chłopczyca pracuje w hucie, a zniewieściały chłopiec w przedszkolu, czemu nie. Skoro mają do tego predyspozycje. To jest 'ruch gender'.

Gdyby te dwa typy identyfikować poprzez 'sex' - czyli przez płeć fizyczną - zniewieściały chłopiec zostałby przez ojca wypchnięty do huty, bo mężczyzna musi pracować w hucie i wreszcie może syn zmężnieje. Nie zmężnieje. Chłopczyca zaś poszła by na przedszkolankę, no bo kobieta to dzieci ma wychowywać. W obu przypadkach następuje krzywdzenie ludzi stereotypami płciowymi.

Ciekawostka: zazwyczaj zarówno chłopczyce, jak i zniewieściali chłopcy, są jak najbardziej hetero.

Pytanie - zagadka: Skoro gender jest od roku, dwóch, trzech czy nawet dziesięciu, skąd się wzięli wszyscy tęczowi wychowani 20 lat temu?
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez davnbb » poniedziałek, 17 mar 2014, 17:00

W czasach gdy biegałem z kolegami na podwórku to na takich wołało się "ciot%" i nikt do tego ideologii nie dorabiał. Teraz powstała "dziedzina nauki" i chłopców w przedszkolach chcieliby przebierać za dziewczynki. To chyba dorosło zniewieściałe pokolenie i szuka teraz rewanżu za swoje zmarnowane dzieciństwo.

Odpowiedź na pytanie:
Tęczowo wychowani zawsze byli - tyle, że się z tym tak nie obnosili i był spokój. Nie było ich widać to się też niewielu ich czepiało. Teraz jak próbują wnikać w każdą dziedzinę życia i pchają się wszędzie tam gdzie nie koniecznie chce się ich oglądać to i głosy sprzeciwu są coraz większe

Tutaj kolejny absurd w imię chorej "poprawności"
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skandal ... 82795.html
Jak tęczowa propaganda niszczy święto Irlandczyków.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez zwk » poniedziałek, 17 mar 2014, 19:47

davnbb napisał(a):Odpowiedź na pytanie:
Tęczowo wychowani zawsze byli - tyle, że się z tym tak nie obnosili i był spokój. Nie było ich widać to się też niewielu ich czepiało. Teraz jak próbują wnikać w każdą dziedzinę życia i pchają się wszędzie tam gdzie nie koniecznie chce się ich oglądać to i głosy sprzeciwu są coraz większe
Nie pytałem czy byli, pytam skąd, bo nie z gendera.

I właśnie o to chodzi, żeby ta "ciot%" mogła sobie być ciot%, może zostać manikurzystą, uczyć baletu, robić świąteczne ozdóbki. Większość z nich jest hetero.
davnbb napisał(a):Teraz jak próbują wnikać w każdą dziedzinę życia i pchają się wszędzie tam gdzie nie koniecznie chce się ich oglądać to i głosy sprzeciwu są coraz większe
To jak, rozmawiamy o tęczowych czy o gender? Bo to nie to samo, co można wyczytać w cytacie z Wiki który zamieściłem i potwierdzić to w wielu źródłach w internecie. Czy to za trudne dla wypranego społeczeństwa żeby zrozumieć że gender to nie tęczowi, to nie feminizm, to coś zupełnie innego? To tak jakby się kłócić, czy Lamborghini to bardziej Ferrari czy Porsche. Lamborghini to Lamborghini.
davnbb napisał(a):Teraz powstała "dziedzina nauki" i chłopców w przedszkolach chcieliby przebierać za dziewczynki.
Rozumiem, że teraz mówimy o genderze. Davnbb - dawaj źródło gdzie coś takiego funkcjonuje. A jak nie znajdziesz to dawaj źródło gdzie to wyczytałeś. Spróbuję udowodnić, że to manipulacja.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez davnbb » poniedziałek, 17 mar 2014, 20:24

zwk napisał(a):Nie pytałem czy byli, pytam skąd, bo nie z gendera.

Ze starożytnej Grecji ;-)

zwk napisał(a):I właśnie o to chodzi, żeby ta "ciot%" mogła sobie być ciot%, może zostać manikurzystą, uczyć baletu, robić świąteczne ozdóbki. Większość z nich jest hetero.

Pewnie, że może

zwk napisał(a): To jak, rozmawiamy o tęczowych czy o gender?....... gender to nie tęczowi, to nie feminizm, to coś zupełnie innego?

Zapytałeś o nich to przy okazji coś dodałem. Różnicę pomiędzy tymi zagadnieniami jak najbardziej rozumiem.

zwk napisał(a):..dawaj źródło gdzie coś takiego funkcjonuje. A jak nie znajdziesz to dawaj źródło gdzie to wyczytałeś. Spróbuję udowodnić, że to manipulacja.


Pierwsze z brzegu:
http://www.fronda.pl/blogi/poznacie-pra ... 35350.html

A czy to uważasz za coś normalnego?
http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dzi ... ynka/ltnnd
http://wsumie.pl/nie-przegap/97664-wych ... ylu-gender
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez Anke » poniedziałek, 17 mar 2014, 21:08

zwk napisał(a):Czy to za trudne dla wypranego społeczeństwa żeby zrozumieć że gender to nie tęczowi, to nie feminizm, to coś zupełnie innego?


O, optymista? Próbuj, nie wierzę, że Ci się uda cokolwiek w tej dyskusji wytłumaczyć. W takich tematach wszystko kończy się gejami.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: gender

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 17 mar 2014, 21:15

zwk napisał(a):I właśnie o to chodzi, żeby ta "ciot%" mogła sobie być ciot%, może zostać manikurzystą.

A ja sie nauczyłem hydrożele robić (na paznokciach :) ). Jestem gender tęczowy :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: gender

Postprzez Anke » poniedziałek, 17 mar 2014, 21:19

Del_Rey napisał(a):
zwk napisał(a):I właśnie o to chodzi, żeby ta "ciot%" mogła sobie być ciot%, może zostać manikurzystą.

A ja sie nauczyłem hydrożele robić (na paznokciach :) ). Jestem gender tęczowy :)


Dobra, dobra, żona się pewnie Tobą wyręcza ;>
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: gender

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 17 mar 2014, 21:28

Zawitali wszyscy prześmiewcy i temat wróci pewnie do maści na ból dupy albo gender siurka dla piczki :o

>@zwk/ Skoro już cytujesz z wiki definicję gender to wejdź uprzejmie na hasło łysenkizm i porównaj.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez davnbb » poniedziałek, 17 mar 2014, 22:40

ZIZ napisał(a):..... hasło łysenkizm i porównaj.

nihil novi sub sole........
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 17 mar 2014, 23:56

Anke napisał(a):
Del_Rey napisał(a):
zwk napisał(a):I właśnie o to chodzi, żeby ta "ciot%" mogła sobie być ciot%, może zostać manikurzystą.

A ja sie nauczyłem hydrożele robić (na paznokciach :) ). Jestem gender tęczowy :)


Dobra, dobra, żona się pewnie Tobą wyręcza ;>

nie musi. Lubię się bawić damskimi dłońmi. A paznokietki to pierwsze na co patrzę, po standardowych miejscach u kobitek :-)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: gender

Postprzez zwk » wtorek, 18 mar 2014, 01:22

ZIZ przygotowałem się na Twój łysenkizm :) Wróć do mojego cytatu z wikipedii i popatrz co podkreśliłem. Tym różni się gender od łysenkizmu. W zasadzie istotą.

Davnbb - jest problem... Jestem za granicą i film mi się nie odtwarza... Poszukam jutro na yt.
Co do reszty - artykuł o pani Lisie i panu Martinie nie ocenię. Z jednej strony - ludzie mają jakieś dziwne wizje związków przyczynowo-skutkowych. Z drugiej strony dziecku póki co krzywdy nie robią. Nie ma w artykule słowa o tym, że chłopiec sam będzie sobie określał płeć jak dorośnie itp. "Neutralne płciowo" wychowanie w tym wypadku rozumiem jako zwykłe unikanie stwierdzeń typu "nie baw się lalką, nie jesteś dziewczynką". Nie pochlebiam, nie neguję.

Co do opisu na blogu: jeśli to wszystko jest prawdą. A póki co nie słyszałem o buntujących się rodzicach (były ze dwa wyjątki potwierdzające regułę, reszta rodziców dzieci z 86 przedszkoli nie może być niezrównoważona umysłowo). Szukałem już informacji wcześniej, oto wnioski. Akapit:
- "Chłopcy odgrywają role dziewczynek, przebrani" - nie znalazłem nic u źródła, jedynie artykuły prasy o marnej renomie, nie wyobrażam sobie przedszkola które ma 30 sukienek na stanie żeby przebierać chłopców.
- "Ale na tym nie koniec. W polskich szkołach trwa walka z rzekomą homofobią." - AFAIK gender w ogóle nie zajmuje się homofobią. Albo ktoś, albo i samo ministerstwo, próbuje zrobić nas w balona. Podsyła ruchy LGTB nazywając to gender i napuszcza ludzi na siebie. Tak jak ma to miejsce tu, w komentarzach, wszędzie, gdzie pojawia się słowo gender. Albo ewentualnie ktoś coś przekręca - poszukam informacji o konferencjach.
- "To nie są jakieś żarty, to nie parodia wychowania," - w tym akapicie natomiast jesteśmy przekonywani, że gender to ruch feministyczny. Wait, what?
- "A co powiedzieć o postępującej z roku na rok " - że to jest właśnie gender! Wcale nie jest ich więcej, teraz mamy inspekcję pracy, niebieskie linie, społeczne umocnienie pozycji kobiety, więc wychodzą takie rzeczy na światło dzienne. Teraz czas zacząć walczyć z przemocą kobiet na mężczyznach, ponieważ one dorwały się do władzy, a facet przecież się nie przyzna, że jest molestowany... To analogiczna sytuacja do sytuacji kobiet nie tak dawno temu - mężczyzna społecznie ma być macho, samiec alfa, dominujący, nie przyzna się że jest pod pantoflem bo nie taką rolę nadało mu społeczeństwo. Więc czeka nas - oby - eskalacja i takich przestępstw. Eskalacja w statystykach, jedynie. Wmieszanie w ten akapit pedofilii uważam za czyste nieporozumienie.

Zabawa w rycerzynki i księżników - dla mnie spoko. Nie widzę przeszkód.

Podsumowując - pan Pawłowicz wsadził do jednego worka artykuły z mało wiarygodnej prasy, ruchy homo, feministki, pedofilię, przekazy ze słyszenia, zignorował wykład prof. Lew-Starowicza, ponieważ był nieprzychylny, wymieszał i nazwał 'gender'. Coś więcej na temat wykładu profesora: http://www.termedia.pl/Prof-Zbigniew-Le ... ,8113.html
Oczywiście - tu mały najazd - wybitny polski lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, biegły sądowy nie wie nic, w przeciwieństwie do pana w krawatce. Sorry, jako realista bardziej poważam świat nauki.

Jak obejrzę film napiszę co o nim myślę.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości