Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gender

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: gender

Postprzez zwk » czwartek, 10 kwi 2014, 11:42

Grego, zgadzam się z całym Twoim wywodem, ale jego założenia są błędne.

Skoro nie skutkuje cytowanie, spróbuję własnymi słowami.

U ludzi istnieje płeć fizyczna - pan to pan, pani to pani, nikt tego nie neguje (w kontekście gender).
Płeć behawioralna - tu są ruchy lgbt, homoseksualiści, transwestyci itp.
Jest jeszcze coś nazwanego płcią społeczno-kulturową - czyli gotowy zestaw zachowań dla osobników płci funkcjonujący, zakorzeniony i jedyny akceptowalny dla danego społeczeństwa. Coś w stylu: mężczyzna ma utrzymać dom finansowo, kobieta ma sprzątać, gotować i wychowywać dzieci. Gender nie jest sam w sobie płcią, jest zachowaniem człowieka narzuconym społecznie, uzależnionym od jego płci.

W działaniu gender ideą docelową jest społeczeństwo, w którym człowiek będzie np. klasyfikowany do danej pracy wyłącznie na podstawie swoich umiejętności i predyspozycji. W ostatnim stuleciu obserwowaliśmy burzliwe i kontrowersyjne wyzwolenie kobiet, ale do dziś np. kobieta jest dziwnie postrzegana w kopalni, mimo że jest lepiej zbudowana niż niejeden facet. Mężczyźni natomiast są dziwnie postrzegani jako manicurzyści, jako przedszkolanki (przedszkolankowie, heh :) ). To są tylko przykłady i jestem pewny, że jak się zastanowisz to sam wymyślisz wiele innych. W wielu społeczeństwach wciąż kobieta jest własnością swojego pana, nawet jeśli jest od niego bardziej gospodarna, silniejsza, mądrzejsza. W naszym społeczeństwie istnieje równouprawnienie, nikt nie ma nic przeciwko mężczyźnie robiącemu manicure, ale wciąż, gdzieś w głębi umysłu jest to postrzegane jako nietypowe. Tego typu odbieranie świata zostało w nas zakorzenione gdy byliśmy dziećmi. I właśnie o to w tej zabawie chodzi, żeby wychować dzieci bez narzucania im roli społecznej.

Czy to popieram? Nie wiem. Ciężko przewidzieć jaki będzie skutek. W chwili obecnej jednak facet-przedszkolanka jest podejrzewany o pedofilię (kobieta nie), a feministki wojują żeby konkretna kobieta-górnik zarabiała tyle co konkretny facet-górnik, nie zważając na to że ten konkretny facet-górnik podniesie 2x większy ciężar. Dlatego uważam, że COŚ zrobić trzeba. Nie popieram natomiast demonizowania całkiem przyzwoitej idei i trucia ludziom w głowach, że to ma cokolwiek wspólnego z seksualizacją dzieci i wychowywaniem ich w duchu homoseksualizmu. Do dziś nie widziałem w przedszkolach książeczek o dwóch ojcach, które krążą po internecie, nie słyszałem o choć jednym przedszkolu, w którym przebrano chłopca za dziewczynkę (mamy internet, więc czekam na rodziców, a nie dziennikarzy i księży, bo obydwie grupy tylko szukają sensacji), oraz nie wierzę, żeby wszyscy rodzice dzieci z równościowych przedszkoli byli homo lub idiotami i dawali krzywdzić swoje dzieci.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Grego » czwartek, 10 kwi 2014, 12:15

Opowiadasz bajki zwk. Kobiety przy całym dla nich szacunku i (nie waham się tak powiedzieć uwielbieniu) nie nadają się moim zdaniem do wielu zajęć nie dlatego ze społeczeństwo im nie pozwala, tylko dlatego że ewolucja tak je ukształtowała. To samo zresztą dotyczy facetów. Ja na ten przykład nie urodzę dziecka, prędzej się zes... ups. :oops:
No ale wracając do tematu... ideologia gender stara się metodami inżynierii społecznej przełamać bariery które ustanowiła przyroda. Żadnego równouprawnienia nie ma i wcale w tę stronę procesy społeczne nie idą. Głupi przykład: Przyjmując kandydatów do wojska poddaje się ich testowi sprawności fizycznej. Ten test dla kobiet jest dużo łagodniejszy ( nie wierzysz to sprawdź) bo inaczej w armii nie byłoby ani jednej dziewczyny a poprawność polityczna narzucona przez feministki i genderystów nakazuje żeby były. Do takich absurdów prowadzi ten cały cyrk. Czy Ci się podoba czy nie, Grodzka jest po Waszej stronie barykady i to na czele pochodu flaga powiewa u boku Środy, Płatek i tym podobnych "postępowych intelektualistek". Tego żadnymi wyjaśnieniami nie zmienisz. Chyba że chcesz mi powiedzieć że LGBT do gender nie przyjmujecie :mrgreen:
W ogóle pomysł, żeby kobiety we wszystkim startowały na równi z nami jest głupi aż w oczy szczypie. Na olimpiadzie nie będzie ani jednej, no może w jeździe figurowej na lodzie wytrzymają. Reszta dziewczyn ze sportu wyczynowego pójdzie precz.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez zwk » czwartek, 10 kwi 2014, 17:09

Grego, przepraszam, ale nie przeczytałem do końca. Znów zgadzam się absolutnie z Twoim wywodem, ale jego założenia są błędne. Tym razem błędnym założeniem jest to, że popieram równouprawnienie wg feministek. Otóż właśnie gender jest na bakier z feminizmem. A teraz zacytuję sam siebie z poprzedniego posta:

"W działaniu gender ideą docelową jest społeczeństwo, w którym człowiek będzie np. klasyfikowany do danej pracy wyłącznie na podstawie swoich umiejętności i predyspozycji."

i uprzejmie poproszę Cię o przeczytanie go jeszcze raz, ze zrozumieniem. Bo napisałem w dużej części dokładnie to samo, co Ty.

PS. Piękny przykład podrzuciłeś o sporcie. Rywalizacja kobiet i mężczyzn w biegu na 100m? Bez sensu. Rywalizacja kobiet i mężczyzn w motorsporcie - czemu nie? A jednak kobieta-kierowca wyścigowy jest postrzegana inaczej. Nie istotne czy pozytywnie czy negatywnie, istotne że inaczej. To jest właśnie gender.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez agniecha » czwartek, 10 kwi 2014, 17:18

ZWK zgadzam się z Tobą. Właśnie, mój kilkuletni syn wrócił z judo i przed chwilą wstawił z moją małą pomocą pralkę i zrobił ze mną sałatkę. Nie bawi się zabawkami, nie ubieram go jak dziewczynkę, chcę tylko by wyrósł na zaradnego i samoobsługowego człowieka. Dla wielu jest to nie do pomyślenia bo powinien (tak jak wielu mężów moich koleżanek)zostać wychowany konserwatywnie i w przyszłości siedzieć za stołem i czekać aż obiad zostanie mu podstawiony pod nos. Znam gości, którzy nigdy nie włączyli w domu np. zmywarki bo przecież pranie i prasowanie robi się samo brudne rzeczy się wywala do kosza a w szafie za naście godzin rzeczy leżą czyste i wyprasowane. Są ludzie, którym odpowiada jasny podział ról natomiast ja byłabym nieszczęśliwa jako kura domowa czekającego z obiadkiem na wracającego "pana domu".
Zdaję sobie sprawe, że nie jestem w stanie zrobić wielu rzeczy zwyczajnie dlatego, że mój mąż jest silniejszy a ze mnie taki kurdupel ale umiem wiele "męskich" rzeczy zrobić, zresztą uprawiam niezbyt kobiece sporty :wink:
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: gender

Postprzez Grego » czwartek, 10 kwi 2014, 17:35

zwk napisał(a):"W działaniu gender ideą docelową jest społeczeństwo, w którym człowiek będzie np. klasyfikowany do danej pracy wyłącznie na podstawie swoich umiejętności i predyspozycji."...
PS. Piękny przykład podrzuciłeś o sporcie. Rywalizacja kobiet i mężczyzn w biegu na 100m? Bez sensu.

Nie widzisz że sam sobie zaprzeczasz? Bieg na 100m ma być jakimś wyjątkiem? Dlaczego? Zastanów się, naradź sam ze sobą i zdecyduj, czy jesteś za RÓWNYM traktowaniem obu płci i stosowaniem jedynie kryterium wyników, czy wprost przeciwnie. Jeśli to pierwsze to znaczy że dziewczyna ma się podciągać na drążku 10 razy albo nie zostanie przyjęta do armii. Dziewczyna w wyścigu na 100m ma mieć poniżej 10 s albo zapomnieć o medalu.
Jeśli to drugie to nie jesteś zwolennikiem gender. Albo albo. Nie można częściowo zajść w ciążę.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez davnbb » czwartek, 10 kwi 2014, 19:27

Grego napisał(a):Piękny przykład podrzuciłeś o sporcie. Rywalizacja kobiet i mężczyzn w biegu na 100m? Bez sensu.

Ciekawe jak zareaguje komitet olimpijski jak do zawodów kobiet stanie taki następca Bęgowskiego i zdeklasuje rywalki.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: gender

Postprzez Grego » piątek, 11 kwi 2014, 07:08

To już było w tym wątku linkowane, ale specjalnie dla zwk powtórzę link. http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez zwk » piątek, 11 kwi 2014, 09:25

Grego napisał(a):Nie widzisz że sam sobie zaprzeczasz?
A czemu bierzesz wszystko czarno-biało? Nie zaprzeczam sobie, skup się trochę na tym co piszę, spróbuj mnie zrozumieć zamiast podchodzić do wszystkiego na nie.
Oczywiście, możemy zrobić biegi na 100m mieszane, ale wtedy by się okazało, że kobiety nie mają po co biegać, dlatego tu rozdzielenie jest słuszne, ponieważ jest duża różnica w predyspozycjach zależnych od płci. I to nie powinno nikogo dziwić. Natomiast w motorsporcie liczą się umiejętności i maszyna, więc kierowca powinien być wystarczająco wytrzymały, mieć talent do jazdy i dobry sprzęt. Żaden z tych punktów nie faworyzuje żadnej płci, ponieważ żaden nie dotyczy bezpośrednio uwarunkowań fizycznych zależnych od płci. A jednak kobiety w motorsporcie postrzegane są inaczej. Zazwyczaj pozytywnie, ale nie koniecznie, czasem jest to "baba za kółkiem". Ważne, że jest postrzegana inaczej, a to nie jest dobre.
Link obejrzę później.

EDIT: Co do linku:
Wydaje mi się, że na świecie nastąpiło pomieszanie dwóch, dla mnie różnych terminów.
RÓWNOŚĆ PŁCI - czyli m.in. klasyczny, wyśmiewany feminizm. Nie ma równości płci, tak jak nie ma równości ludzi. Jeden nadaje się do pracy fizycznej, inny umysłowej i zamiana ich miejscami skończyłaby się w najlepszym wypadku śmiechem. Sytuacja z początku filmu:
- facet mówi, że budowa budynków to męski zawód, bo trzeba się brudzić - to jest (lekka) dyskryminacja płci;
- kobieta mówi, że mężczyźni-pielęgniarki byli, ale zrezygnowali - to jest brak naturalnych predyspozycji.
Równość płci to dążenie do proporcji 50/50 w każdym zawodzie na świecie.
RÓWNOUPRAWNIENIE PŁCI - czyli w sumie gender. Człowiek nie powinien być np. kwalifikowany do wykonywania danego zawodu na podstawie płci, a predyspozycji, możliwości, wiedzy i doświadczenia. Czyli to, co pisałem wyżej.
Dlaczego stale piszę o pracy? Bo to jest coś, czego potrzebują wszyscy ludzie i czego oczekuje od nich społeczeństwo. Jeżeli mi osobiście nie podoba się mechanik-kobieta, jadę do innego. Ale nie mam prawa wszystkim rozgadywać że jest złym mechanikiem, bo "baby nie znają się na autach". Tak samo gdy mechanik-kobieta coś spieprzy, nie ma prawa mieć miejsca tłumaczenie, że nie dokręciła koła bo jest kobietą i jej brakło siły. Nigdy w żadnym zawodzie nie będzie podziału płci 50/50, a to wynika nie z braku równouprawnienia, a z braku równości ludzi, ich możliwości, predyspozycji, zainteresowań.

Tak ja widzę te dwa pojęcia.
Ostatnio edytowano piątek, 11 kwi 2014, 09:53 przez zwk, łącznie edytowano 2 razy
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez zwk » piątek, 11 kwi 2014, 09:31

davnbb napisał(a):
Grego napisał(a):Piękny przykład podrzuciłeś o sporcie. Rywalizacja kobiet i mężczyzn w biegu na 100m? Bez sensu.

Ciekawe jak zareaguje komitet olimpijski jak do zawodów kobiet stanie taki następca Bęgowskiego i zdeklasuje rywalki.

A na jakiej podstawie ma stanąć do zawodów kobiet? Bo gender mu w tym tego nie ułatwi. Nie mieści mi się w głowie, że ludzie są tak bardzo podatni na media i tak bardzo zamknięci na samodzielne myślenie... Davnbb - stosujesz taktykę rzucania hasłami w ogóle nie odnoszącymi się do tego co napisałem i służącymi tylko temu, żeby to ośmieszyć. Po co? Boisz się, że przyjdzie genderysta i zrobi Ci z córki syna? Nie bój się, to się nie stanie. Może przyjdą przedstawiciele ruchów homo, ale dla tych od gendera Twoja córka jest kobietą nawet gdy będzie spawaczem wysokościowym na budowie wieżowca, obetnie się na łyso i wieczorami będzie remontować amerykańskie V8 w garażu.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Grego » piątek, 11 kwi 2014, 12:02

Szanowny zwk: Staram się jak mogę Ciebie zrozumieć. Pomóż mi w tym odpowiadając na poniższe pytanie: Jak pogodzić ze sobą Twój postulat że nie płeć, a wyniki powinny decydować o zatrudnieniu z twoim drugim postulatem, że w takich wypadkach w których rywalizacja kobiet z mężczyznami jest niemożliwa (na przykładzie biegu na 100m, ale takich przypadków jest wiele) należy kobiety traktować specjalnie. Bo wedle mojej wiedzy to deklarujesz że jesteś za a nawet przeciw.
zwk napisał(a):Po co? Boisz się, że przyjdzie genderysta i zrobi Ci z córki syna? Nie bój się, to się nie stanie.
Skąd ta pewność? eksperymenty genderystów właśnie w tę stronę zmierzają. Co do filmiku który zalinkowałem to przeoczyłeś najważniejszy jego element. A mianowicie to, że genderyści opieraja swoją teorię na jakichś rzekomych badaniach naukowych, ale nie potrafią wskazać jakie to były badania, kto je prowadził, na czym polegały i jakie były ich wyniki. Prawdziwi naukowcy z dziedzin w ogóle z gender niezwiązanych swoje wnioski (bezlitośnie obalające tezy genderystów) popierają prawdziwymi wynikami badań, potrafią wskazać kto je prowadził, na jakiej zasadzie się odbywają, w jakim celu. Jedyna odpowiedzią genderystów jest stwierdzenie że to "kiepskie badania" i powołanie się na rzekoma swoją "podstawę teoretyczną", a jedna z nich wprost stwierdza, że nauki społeczne powinny rzucać wyzwanie myśleniu. Jak dla mnie kredo prawdziwego hochsztaplera. Nie zauważyłeś tego? Czyżbyś studiował gender? :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez zwk » piątek, 11 kwi 2014, 15:11

Grego napisał(a):Jak pogodzić ze sobą Twój postulat że nie płeć, a wyniki powinny decydować o zatrudnieniu z twoim drugim postulatem, że w takich wypadkach w których rywalizacja kobiet z mężczyznami jest niemożliwa (na przykładzie biegu na 100m, ale takich przypadków jest wiele) należy kobiety traktować specjalnie.
Nie użyłbym słowa "specjalnie". Rywalizacja sportowa zawsze będzie skategoryzowana na dyscypliny, podział na biegi kobiet i mężczyzn jest równie sztuczny, co podział na tych skaczących wzwyż o tyczce i tych bez tyczki. Ale to tylko sport. Równie skategoryzowany jest rynek pracy i nie widzę nic złego w tym, że do noszenia worków z cementem na budowie zazwyczaj nie zatrudnia się kobiet. Gdyby jednak ubiegała się o takie stanowisko kobieta typu pani Agaty Wróbel, nie powinien mieć znaczenia fakt, że jest kobietą. To mocno przerysowany przykład, dodatkowo jestem świadomy że w naszym społeczeństwie brak równouprawnienia jest rzadkością, sam nie widzę konieczności wypowiadania wielkiej wojny z dyskryminacją płci w naszym kraju, niemniej "kwiatki" się zdarzają, a w dużej mierze nie wynikają ze złej woli, a z ideałów zakorzenionych w dzieciństwie. Dla sprostowania: akcje typu 20% posłów ma być płci żeńskiej są wg mnie chore, 100% posłów powinno być płci/osobowości/przekonań takich, na jakie głosowali wyborcy.
Skąd ta pewność? eksperymenty genderystów właśnie w tę stronę zmierzają.
W stronę homoseksualizowania ludzi? Takie są wnioski z filmu? Jeśli tak, to muszę go obejrzeć na spokojnie...
Czyżbyś studiował gender? :mrgreen:
Nie :D Po prostu lubię sobie poszerzyć czasem horyzonty dyskutując z ludźmi ;) Różnica między dyskusją a hejterstwem tak się ostatnio zatarła, że coraz trudniej znaleźć kogoś o odmiennych poglądach, z kim można normalnie podyskutować bez podżynania sobie gardeł.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Grego » piątek, 11 kwi 2014, 15:17

zwk napisał(a): W stronę homoseksualizowania ludzi? Takie są wnioski z filmu?

Nie, z działań genderystów. W filmie ten problem nie jest poruszany.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez zwk » piątek, 11 kwi 2014, 15:24

Grego napisał(a):
zwk napisał(a): W stronę homoseksualizowania ludzi? Takie są wnioski z filmu?

Nie, z działań genderystów. W filmie ten problem nie jest poruszany.

Mi się wydaje jednak, że z działań tych, których "święci" nazwali genderystami, a którzy nie mają nic wspólnego z gender, za to dużo wspólnego z homo (Grodzka i ten drugi na przykład). I to w sumie powtarzam od początku - walka jest z homo, ale ludzie nazywają to gender, dlatego nieszkodliwe działania gender w przedszkolach sprowadzane są do działań homo i wszyscy walczą z gender twierdząc, że walczą z homo. Ja walczę z homo, ale tymi w różowych spodniach co wyglądają jak idioci, ci co się nie manifestują mi nie przeszkadzają :) Z gender nie.
Ostatnio edytowano piątek, 11 kwi 2014, 15:29 przez zwk, łącznie edytowano 1 raz
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gender

Postprzez Grego » piątek, 11 kwi 2014, 15:28

Genderowiec w przedszkolu jest niebezpieczny. Homoseksualista u siebie w sypialni nie i o ile wiem homoseksualiści się do przedszkola ze swoja ideologią nie pchają.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: gender

Postprzez zwk » piątek, 11 kwi 2014, 16:14

12 grudnia 2013 - Pyramide przepowiedziała przyszłość.
Pyramide napisał(a):Cała ta "aferka" spowoduje szybko, że ludzie pod pojęciem ?gender? będą rozumieć odwrotność faktycznego jej znaczenia.

Grego - poczytaj temat od początku...
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości