Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pytanie do informatyków

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Pytanie do informatyków

Postprzez Del_Rey » niedziela, 15 gru 2013, 20:06

Kumpel kupił na allegro netbooka Acera Aspire One. Byla partycja recovery, ale sobie nie zrobił backupu, a mu dysk szlak trafił. Licencje ma na W7 Starter. Kupił nowy dysk, wlozylismy go w bebechy.
Ale co dalej. Ma jakies iso ze Starterem. Ja mam jakis stary Pen z mini XP i jakimis tam programami diagostycznymi. W nim dam rade zrobic formata nowego dysku tylko w NTFS. Wszystkie programy bootowalnych pendrajwów są na FAT i partycji tego nowego automatycznie nie widza.
Da sie to jakos logicznie ugryzc? Sprawe komplikuje to, ze mam w tym momencie net tylko w komorce, a z tym zbytnio nie poszaleje. A on siedzi mi na karku i mialczy, ze ja to niby magik jestem.
A. I czy numery z nalepki beda pasowac? Czy musi kombinowac oryginalny system
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Pytanie do informatyków

Postprzez GP » poniedziałek, 16 gru 2013, 22:21

Ja bym to zrobił w sposób taki, że poszukałbym kogoś, kto miałby do pożyczenia na czas instalacji napęd DVD na USB. Wtedy rozwiązuje nam to problem z bootowalnym pendrivem.
Druga sprawa, płytkę z Windows 7 można pożyczyć od kogokolwiek, ponieważ wersja systemu zapisana jest w kluczu, czyli nośnik z Windowsem zawiera teoretycznie wszystkie wersje tego systemu.

No i nie wiem jak w przypadku Acera, ale niektórzy producenci dają możliwość pobrania z sieci cały, oryginalny obraz partycji recovery. Poszperam, czy do tego modelu coś takiego jest, jak tak, to załatwimy tak, żeby nie trzeba było ciągnąć przez mobilnego neta :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pytanie do informatyków

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 16 gru 2013, 22:33

GP napisał(a):Ja bym to zrobił w sposób taki, że poszukałbym kogoś, kto miałby do pożyczenia na czas instalacji napęd DVD na USB. Wtedy rozwiązuje nam to problem z bootowalnym pendrivem.
Druga sprawa, płytkę z Windows 7 można pożyczyć od kogokolwiek, ponieważ wersja systemu zapisana jest w kluczu, czyli nośnik z Windowsem zawiera teoretycznie wszystkie wersje tego systemu.

No i nie wiem jak w przypadku Acera, ale niektórzy producenci dają możliwość pobrania z sieci cały, oryginalny obraz partycji recovery. Poszperam, czy do tego modelu coś takiego jest, jak tak, to załatwimy tak, żeby nie trzeba było ciągnąć przez mobilnego neta :)

Wlasnie koncze zabawe. ciagnalemchyba ze cztery iso startery, by jakies dzialalo, u sasiada z netu, musialem zrobic formata dysku z wierszu polecen lacznie z zerowaniem MBR,, klasyczne formatowanie pod XP wywalalo blad, ze nie da sie dokonczyc,potem przy starcie z HDD walilo mi info ze moze jakis wirus itd, potem zrobiłem startowego pena. W Biosie musiaiem zmienic kontroler dysku na IDE, nie wiem czemu. W necie pisza, ze mozna wrocic na AHCI po zainstalowaniu wszystkich sterownikow do 7ki. Zobacze za chwile, czy klucz bedzie pasowal. :) Tyle sie człowiek poswieca, bo prosiła mnie jego fajna siostra, a ja do pioruna mam zone :P
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Pytanie do informatyków

Postprzez Del_Rey » wtorek, 17 gru 2013, 00:11

GP, a jakiego antyvira darmowego np ty bys proponowal? Ja u siebie mam oplaconego Nortona, ale a tym wynalazku z 1,6 procem i 1 GB ramu, to avasta jej dac?

ps, Klucz z nalepki spasowal :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Pytanie do informatyków

Postprzez Swiatogor » wtorek, 17 gru 2013, 08:25

Del_Rey napisał(a):GP, a jakiego antyvira darmowego np ty bys proponowal?


Pytanie nie do mnie, więc trochę się wcinam między wódkę a zakąskę :), ale mam kumpla, który od lat jedzie tylko na tym i, o ile mi wiadomo, żadnej wpadki nie zaliczył.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Pytanie do informatyków

Postprzez GP » wtorek, 17 gru 2013, 17:57

Swiatogor napisał(a):
Del_Rey napisał(a):GP, a jakiego antyvira darmowego np ty bys proponowal?


Pytanie nie do mnie, więc trochę się wcinam między wódkę a zakąskę :), ale mam kumpla, który od lat jedzie tylko na tym i, o ile mi wiadomo, żadnej wpadki nie zaliczył.

No to mamy już dwa głosy, bo ja też bym się skłaniał ku temu rozwiązaniu od Microsoftu - nie obciąża systemu, dobrze się integruje z Windowsem, no i nic złego się z komputerem nie dzieje, czyli można wierzyć, że jako tako działa :)
Alternatywnie używam też darmowego AVG na komputerach "klientów", też dobrze się sprawuje, nie obciąża...
Ale tego drugiego najczęściej używam, jak ktoś jedzie jeszcze na XP i nie może skorzystać z Security Essentials :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości