Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

czynsze za mieszkanie

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 2 sty 2014, 11:11

bo okropecznie dużo mam policzone za ogrzewanie. Parter, mieszkanie odsłonięte z 3 stron... a liczniki na kaloryferach biją...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez staszeks » czwartek, 2 sty 2014, 15:07

Gdzieś tu był wątek o podzielnikach.
Proponuje poczytać.
Na już proponuję zakręcać zawory w pokojach na noc a w sypialni na dzień.
przy bardzo mroźnej pogodzie w czasie wietrzenia pokoju zawory zakręcić i założyć na nie grubą skarpetkę.
(zawór z reguły jest pod oknem i zimne powietrze z okna potrafi go schłodzić na tyle, ze sam się otworzy na max)
Pokoje, z których się nie korzysta - zawory pozakręcać.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Del_Rey » czwartek, 2 sty 2014, 18:46

Podczepie sie pod temat.
Ile mozna skasować za wynajęcie komuś domu ok 130 m2? plus 2 garaze? Z ogrodem.
Chodzi mi o samą opłatę za najem, bo za media wchodzą we gre umowy na czas okreslony na najemcę. Mozliwy meldunek czasowy.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez majster_jk » czwartek, 2 sty 2014, 20:33

staszeks napisał(a):Gdzieś tu był wątek o podzielnikach.
Proponuje poczytać.
Na już proponuję zakręcać zawory w pokojach na noc a w sypialni na dzień.
przy bardzo mroźnej pogodzie w czasie wietrzenia pokoju zawory zakręcić i założyć na nie grubą skarpetkę.
(zawór z reguły jest pod oknem i zimne powietrze z okna potrafi go schłodzić na tyle, ze sam się otworzy na max)
Pokoje, z których się nie korzysta - zawory pozakręcać.


Z podzielnikami wyparkowymi jest inna akcja. Z podzielnikami Metrona Plus jeszcze inna.
Trzeba Danfossy regulować samodzielnie. Niektórzy piszą żeby ustawić na 2,5 lub 3 i nie ruszać. jak chce cieplej to odkręcam i za kilka minut już jest ciepło.
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez staszeks » piątek, 3 sty 2014, 09:28

majster_jk napisał(a):
staszeks napisał(a):Gdzieś tu był wątek o podzielnikach.
Proponuje poczytać.
Na już proponuję zakręcać zawory w pokojach na noc a w sypialni na dzień.
przy bardzo mroźnej pogodzie w czasie wietrzenia pokoju zawory zakręcić i założyć na nie grubą skarpetkę.
(zawór z reguły jest pod oknem i zimne powietrze z okna potrafi go schłodzić na tyle, ze sam się otworzy na max)
Pokoje, z których się nie korzysta - zawory pozakręcać.


Z podzielnikami wyparkowymi jest inna akcja. Z podzielnikami Metrona Plus jeszcze inna.
Trzeba Danfossy regulować samodzielnie. Niektórzy piszą żeby ustawić na 2,5 lub 3 i nie ruszać. jak chce cieplej to odkręcam i za kilka minut już jest ciepło.

A Ty masz wyparkowe?
Wiem, ze owijali mokrymi ręcznikami.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez dracoone » piątek, 10 sty 2014, 13:03

Spółdzielnia Karpacka
~60m2, dwie osoby po podwyżce 490zl ,
Wszystkie media bez prądu, ogrzewanie dość oszczędnie
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Nowszy » sobota, 11 sty 2014, 11:55

dracoone napisał(a):Spółdzielnia Karpacka
~60m2, dwie osoby po podwyżce 490zl ,
Wszystkie media bez prądu, ogrzewanie dość oszczędnie

A podwyżka od kiedy? Za co ? Budynek tzw. wysoki czy tzw.niski (bez windy). Proszę o odpowiedź.

A tak generalnie: pojęcia "czynsz", "lokator" odnoszą się do najemców;na najmie właściciel ma prawo zarabiać. "Spółdzielca" płaci za użytkowanie mieszkania oraz infrastruktury (parkingi,place zabaw, drogi i t.p.), bo według prawa jest ich współwłaścicielem i dlatego spółdzielnia nie ma prawa na spółdzielcy zarabiać. Mentalność spółdzielców jest jednak taka, że robią co im "władza" każe.A tak po prawdzie to nie żadna władza, tylko sowicie opłacani przez spółdzielców ich pracownicy. Część spółdzielców płaci - czasem zaciskając pasa i płacząc - nie zdając sobie sprawy, że również płaci za tych, którzy nie płacą. Pożyczki udzielonej przez nich dobrowolnie przymusowo spółdzielnia im nie zwraca, o odsetkach już nie wspominając.

Któryś z forumowiczów napisał, że płaci 900,- zł. Chyba za wynajem lub razem z ratą kredytu. Jeżeli jest inaczej to radzę, aby sprawdził za co płaci.
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 11 sty 2014, 13:31

uwierz mi że Lapa_Christi już sprawdził i dobrze wie za co płaci. Nikt też tutaj nie wlicza do kosztów opłat takich jak odstępne czy rata kredytu.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Lapa_Christi » sobota, 11 sty 2014, 18:42

Nowszy... to jest mieszkanie własnościowe (nie ma zatem odstępnego), nie wliczam żadnych rat (bo kupione za gotówę). Sąsiad powyżej ma czynsz o dwie stówki niższy, bo ja go ogrzewam od dołu :evil:
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Swiatogor » niedziela, 12 sty 2014, 09:33

Lapa_Christi napisał(a): Sąsiad powyżej ma czynsz o dwie stówki niższy, bo ja go ogrzewam od dołu :evil:


To coś jest do bani panie szanowny... Powinniście się skrzyknąć i o to powalczyć. O ile dobrze pamiętam to w Żorach, gdzie kiedyś mieszkałem, wszystkie partery miały jakąś kompensatę i stosowany był inny przelicznik za ogrzewanie, a partery "skrajne" miały chyba jeszcze jakiś przelicznik ekstra.

Tu, w BB, mieszkam na pierwszym piętrze i praktycznie poza okresem największych mrozów, nie muszę grzać wcale. Ba... przeważnie jest mi tu zbyt ciepło pomimo zupełnie "skręconych" kaloryferów. Jedynym pomieszczeniem w którym coś tam grzejmy jest pokoik, w którym moja żona suszy pranie.

Inna sprawa, że tu jest to bez znaczenia, bo i tak nie mamy podzielników w mieszkaniach.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez staszeks » niedziela, 12 sty 2014, 10:37

Swiatogor napisał(a):
Lapa_Christi napisał(a): Sąsiad powyżej ma czynsz o dwie stówki niższy, bo ja go ogrzewam od dołu :evil:


To coś jest do bani panie szanowny... Powinniście się skrzyknąć i o to powalczyć. O ile dobrze pamiętam to w Żorach, gdzie kiedyś mieszkałem, wszystkie partery miały jakąś kompensatę i stosowany był inny przelicznik za ogrzewanie, a partery "skrajne" miały chyba jeszcze jakiś przelicznik ekstra.

Tu, w BB, mieszkam na pierwszym piętrze i praktycznie poza okresem największych mrozów, nie muszę grzać wcale. Ba... przeważnie jest mi tu zbyt ciepło pomimo zupełnie "skręconych" kaloryferów. Jedynym pomieszczeniem w którym coś tam grzejmy jest pokoik, w którym moja żona suszy pranie.

Inna sprawa, że tu jest to bez znaczenia, bo i tak nie mamy podzielników w mieszkaniach.

Ależ są przeliczniki w zależności od piętra i położenia mieszkania. (Karpacka)
Ale wiesz co?
Chyba bliższe rzeczywistości wyniki wychodzą po przeliczeniu wiatru w skokach narciarskich.

Ty odkręcasz tylko przy największych mrozach (a zapewne mógłbyś nie odkręcać wcale) a ci na rogu ostatniego pietra lub parteru muszą i tego żaden współczynnik nie uwzględni.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez złośnica » niedziela, 12 sty 2014, 15:42

No są drogie czynsze :(( masakra .z tymi licznikami to jest jakieś nieporozumienie :/ i wieżę że płaci się więcej bo czasami niema się wpływu a one kręcą jak szalone.Jak mieszkałam jeszcze z rodzicami w Żorach mieliśmy mieszkanie szczytowe licznik też szalał :/ . teraz znowu nie mam liczników ale i tak płacę dużo . a rachunek porozbierałam na pierwsze części.Ale remontują cokolwiek to niestety zaraz podwyżka w czynszu chociaż zawsze się płaci remontowe.I w sumie nie mamy na to żadnego wpływu. najlepszym rozwiązaniem chyba będzie dobrać trochę kredytu i zacząć się budować :|
Avatar użytkownika
złośnica
użytkownik
 
Posty: 232
Na forum od: 20 lut 2013, 14:19
Lokalizacja: B-B

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez dracoone » poniedziałek, 13 sty 2014, 07:59

Nowszy napisał(a):
dracoone napisał(a):Spółdzielnia Karpacka
~60m2, dwie osoby po podwyżce 490zl ,
Wszystkie media bez prądu, ogrzewanie dość oszczędnie

A podwyżka od kiedy? Za co ? Budynek tzw. wysoki czy tzw.niski (bez windy). Proszę o odpowiedź.

z windą czyli od stycznia podnieśli opłaty w związku z planowana wymianą wind w przyszłości ...
Chociaż jak dla mnie KSM co chwila wprowadza jakieś nowe opłaty, ostatnio po zmianie liczników na nowe z modułem łączności bezprzewodowej doszło bodajże 14 zl miesięcznie więcej na ich obsługę ...
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez davnbb » poniedziałek, 13 sty 2014, 17:12

dracoone napisał(a): nowe z modułem łączności bezprzewodowej doszło bodajże 14 zl miesięcznie więcej na ich obsługę ...

A czy przypadkiem celem wymiany nie było obniżenie kosztów obsługi?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: czynsze za mieszkanie

Postprzez Nowszy » wtorek, 14 sty 2014, 07:38

davnbb napisał(a):
dracoone napisał(a): nowe z modułem łączności bezprzewodowej doszło bodajże 14 zl miesięcznie więcej na ich obsługę ...

A czy przypadkiem celem wymiany nie było obniżenie kosztów obsługi?

A czy przypadkiem nie spadłeś z choinki?
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości