Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

wymiana grzejników w bloku

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

wymiana grzejników w bloku

Postprzez Lelulila » poniedziałek, 10 lut 2014, 15:18

czy można w bloku wymienić grzejniki? Muszę mieć na to pozwolenie?

Czy wymiana na grzejniki mniejsze i nowocześniejsze pozwoli mi obnizyć rachunki, czy będzie to tylko zmiana dotycząca estetyki? :)

Pozdro!
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez SG » poniedziałek, 10 lut 2014, 18:19

ja u siebie w bloku nie miałem żadnych problemów z wymiana,
mało tego, nawet nie zgłaszałem żeby wodę spuścili, zamówiłem firmę przyjechali zamrozili kawałek rury i wymienili ,
dodatkowo na wejściu i wyjściu z kaloryfera założyli mi zaworki że mogę teraz w każdej chwili zdjąć kalafior :mrgreen:
jak masz stare żeliwne a nawet trochę nowsze to po wymianie na pewno będą lepiej grzały , bo w starych na pewno zebrał się kamień i słabiej oddają ciepło.
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 10 lut 2014, 19:17

SG takie zamrażarki można wypożyczyć np w Ramirent itp :) ty w ogóle pytałeś o pozwolenie wymiany grzejników czy sam sobie po prostu zdecydowałeś? wszystko zależy od tego jakie się ma mieszkanie w bloku, u mnie np. mieszkanie jest moje ale grzejniki spółdzielni. U mnie jeszcze byłby problem z podzielnikiem ciepła na kaloryferze. Mniemam że SG ma kaloryfery bez tych podzielników (złodziejników)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez SG » poniedziałek, 10 lut 2014, 19:36

o wymianę pytałem pisemnie , o spuszczanie wody z układu tez ale robili problemy że nie wiadomo kiedy, ze to problem itp, no chyba ze sobie wezmę firmę z tą lodówką
te podzielniki to te niby liczniki ciepła co to montują na kaloryferach? u mnie tego nie ma na szczęście :D
teraz może można zamrażarki wypożyczyć ale kilka lat temu to była nowość :D
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez staszeks » poniedziałek, 10 lut 2014, 19:37

Ja kiedyś (kilka lat) wymieniałem żeliwne na nowsze.
Na pewno zgłaszałem spółdzielni. Czy było to robione na piśmie nie pamiętam.
W każdym razie nie było problemów, a nawet spółdzielnia doradzała, która firma to zrobi najtaniej i najlepiej.

Na jakimś forum ktoś stwierdził, że te dodatkowe zaworki odcinające wodę są rewelacyjne
przy podzielnikach. (Tylko trzeba mieć zapasowe grzejniki).
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 10 lut 2014, 19:45

no u mnie to by nie przeszło bo właścicielem grzejników i całej instalacji niestety jest spółdzielnia :roll: ale ciekawe ile zwracałby mi się koszt zapasowych grzejników i zamrażarki :) wtedy grzałbym całą zimę hihi (na zapasowych oczywiście)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez Lelulila » poniedziałek, 10 lut 2014, 22:13

a jak sie ma mieszkanie z księgą wieczystą, to grzejniki są moje, czy spółdzielni?...

pytam, bo kupuję mieszkanie i wolalabym miec nowsze grzejniki...
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Re: wymiana grzejników w bloku

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 11 lut 2014, 05:16

to zależy od spółdzielni, jak masz tam podzielniki to na bank spółdzielni hehe. Jedyny plus takiej opcji jest taki że jak ci się zapowietrzy kaloryfer to zgłaszasz i oni co to naprawiają za darmo bo to ich ehh.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron