Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez Bielszczanin1979 » czwartek, 13 lut 2014, 20:23

Witam,wiecie może gdzie w bielsku a dokładnie w jakim sklepie można kupić laptopa z dofinansowaniem z MOPSU.Mam umowę na kupno z dofinansowaniem tylko teraz nie wiem w jakim sklepie mogę kupić.Może jest ktoś w temacie? Pozdrawiam.
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez SG » czwartek, 13 lut 2014, 20:48

a jak można dostać takie dofinansowanie?
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez majster_jk » czwartek, 13 lut 2014, 23:47

Mi też MOPS może dofinansować do Alienware albo Clevo. :P
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez Nowszy » piątek, 14 lut 2014, 12:19

Bielszczanin1979 napisał(a):Witam,wiecie może gdzie w bielsku a dokładnie w jakim sklepie można kupić laptopa z dofinansowaniem z MOPSU.Mam umowę na kupno z dofinansowaniem tylko teraz nie wiem w jakim sklepie mogę kupić.Może jest ktoś w temacie? Pozdrawiam.

Polecam z czystym sumieniem: MIPS s.c.,ul.Bohaterów Warszawy 2/17 (tzw.okrąglak, parter), tel. 33/816-45-65, kom.502266185. Najlepiej rozmawiać z panem Arkadiuszem.
Pozdrawiam.
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez Bielszczanin1979 » piątek, 14 lut 2014, 21:34

Nowszy napisał(a):
Bielszczanin1979 napisał(a):Witam,wiecie może gdzie w bielsku a dokładnie w jakim sklepie można kupić laptopa z dofinansowaniem z MOPSU.Mam umowę na kupno z dofinansowaniem tylko teraz nie wiem w jakim sklepie mogę kupić.Może jest ktoś w temacie? Pozdrawiam.

Polecam z czystym sumieniem: MIPS s.c.,ul.Bohaterów Warszawy 2/17 (tzw.okrąglak, parter), tel. 33/816-45-65, kom.502266185. Najlepiej rozmawiać z panem Arkadiuszem.
Pozdrawiam.



Dziękuje,dzwoniłem tam i umówiłem się ze po niedzieli wpadnę tam i zobaczymy jaki sprzęt dostępny.Pozdrawiam
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez tom.tom » piątek, 14 lut 2014, 23:00

Pewnie narażę się na ostrą krytykę, ale podzielę się z Wami moimi odczuciami, które pojawiły się automatycznie po przeczytaniu samego tytułu postu "Gdzie można kupić laptopa z dofinansowania MOPS".

Wpierw analiza:

1. Dana osoba z pewnych powodów (niepełnosprawność, trudna sytuacja, nie wnikam w to) nie jest w stanie sama sfinansować zakupu laptopa.
2. Osoba ta całe swoje wysyłki skupia na otrzymaniu środków na zakup laptopa.
3. Osoba ta dostaje możliwość dofinansowania z MOPS-u (co jest w naszych realiach bardzo trudne, prawie niemożliwe), czyli wskazuje to na spełnienie szeregu najróżniejszych wymagań MOPS-u. Osoba ta posiada ponadto umiejętność udokumentowania, że się te wymagania spełnia, umiejętność napisania uzasadnienia, przejścia przez formalności itd... Być może osoba ta prosi kogoś zaufanego o pomoc w przebrnięciu przez to wszystko.
4. Po otrzymaniu środków (lub części środków) z MOPS osoba ta nie wie, co tak naprawdę ma z tymi środkami zrobić, tzn. w jaki sposób zakupić wspomnianego laptopa. Więc sama lub z pomocą zaufanej osoby zaczyna wypytywać znajomych, ludzi z forum itd...
5. Osoba ta lub osoba, która pomaga, idzie do sklepu, pyta o typy laptopów i o ceny, w końcu kupuje laptopa.

Teraz wnioski:

Wiecie dlaczego w Polsce jest tak, jak jest ? Między innymi dlatego, że taki ośrodek jak MOPS, finansuje zakup laptopów.

Akurat znam kilku ludzi, którzy prowadzą firmy (wszyscy są inżynierami), którzy nie mają laptopa i nie jest on im do niczego potrzebny. Wystarczy stary stacjonarny komputer i telefon. Jeden z nich jest nawet dyrektorem produkcji w dużym zakładzie produkcyjnym we Francji (niepełnosprawny od dziecka, jeździ na wózku, jest niesamowitym człowiekiem). Gdy czasem rozmawiamy przy piwie okazuje się, że w młodości nie mieli właściwie żadnej pomocy (nawet od rodziców), zaczynali od zera. Nie było wtedy komputerów i telefonów komórkowych. Wiedzę zdobywało się z książek. Pewnie wielu z Was pamięta te czasy. Komunikacja odbywała się personalnie, czasem dzwoniło się zwykłym telefonem z biurka, rysunki rysowało się na kalce i wysyłało pocztą itd...

Ale znam też kilku takich (całkiem sprawnych jak i niepełnosprawnych), którzy dostają ogromną pomoc ze wszystkich stron, dofinansowania, świadczenia, sprzęt i... nadal stoją w miejscu, są bezrobotni, płaczą nad swoim losem. I nadal swoje wszelkie wysyłki kierują w stronę pozyskania kolejnych świadczeń i dofinansowań.

Żeby pomóc, człowiekowi potrzebna jest prosta wędka i wiedza jak łowić ryby, a nie jedna ryba. MOPS daje tylko tę jedną rybę.

Jeśli ktoś nie potrafi ruszyć z miejsca, laptop go nie ruszy. Żadna rzecz go nie ruszy. Ruszy go zmiana myślenia. To powinien dawać MOPS. Gość przychodzi po kasę na laptopa - a dostaje bilet na serię szkoleń prowadzonych przez dobrą firmę szkoleniową. Gość przychodzi po zasiłek - a dostaje wiedzę jak zdobyć pracę i wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę żeby zarobić.

Polska to państwo, które opiekuje się ludźmi podobnie jak rodzice, którzy utrzymują swojego 45 letniego syna, dając mu trochę taniego żarcia gdy jest głodny, ubierając go w tanie ciuchy gdy mu zimno, a gdy się schleje i śpi pod płotem - zabierają go do ciepłego łóżeczka. Co z tego wynika - widzimy sami.

Tak to widzę.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez SG » sobota, 15 lut 2014, 08:20

a ja zadałem proste pytanie: jak można zdobyć takie dofinansowanie, mam niepełnosprawnego 9 letniego syna, a w mopsie ani słowa sie nie dowiedziałem na ten temat, jak by to było coś tylko dla wybranych, tutaj na forum tez nikt nie podpowiedział jak to ugryźć , tajemnica jakach chyba wielka to jest .
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez Nowszy » sobota, 15 lut 2014, 09:26

SG napisał(a):a ja zadałem proste pytanie: jak można zdobyć takie dofinansowanie, mam niepełnosprawnego 9 letniego syna, a w mopsie ani słowa sie nie dowiedziałem na ten temat, jak by to było coś tylko dla wybranych, tutaj na forum tez nikt nie podpowiedział jak to ugryźć , tajemnica jakach chyba wielka to jest .

Przede wszystkim syn musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Z tym orzeczeniem należy udać się lub na początek zadzwonić do MOPS-u,Dział Rehabilitacji Społecznej, ul. Lipnicka 26, tel. 33/496-82-53 lub (końcówka) 53.
Do tom.tom- zamiast analizować, filozofować, wysnuwać wnioski należy wcześniej posiąść niezbędną wiedzę lub chociażby niezbędne informacje. Poniżej cytuję fragment Twojego postu, aby do tego fragmentu odnieść się.
"4.Po otrzymaniu środków (lub części środków) z MOPS osoba ta nie wie, co tak naprawdę ma z tymi środkami zrobić, tzn. w jaki sposób zakupić wspomnianego laptopa. Więc sama lub z pomocą zaufanej osoby zaczyna wypytywać znajomych, ludzi z forum itd...
5. Osoba ta lub osoba, która pomaga, idzie do sklepu, pyta o typy laptopów i o ceny, w końcu kupuje laptopa."

Otóż osoba niepełnosprawna nie otrzymuje do ręki ani grosza ! Po zawarciu umowy z MOPSem o dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie likwidacji barier w komunikowaniu się osoba niepełnosprawna (lub np. jej opiekun prawny) szuka sklepu/firmy, która przyjmie zlecenie po wpłaceniu przez osobę niepełnosprawną środków własnych. (Taką firmą jest np. wskazany przeze mnie MIPS s.c.) Firma wystawia dla osoby niepełnosprawnej fakturę VAT na wartość brutto sprzętu np. laptopa ze wskazaniem kwoty zapłaconej gotówką oraz pozostałej do zapłaty przez MOPS. Osoba niepełnosprawna dostarcza do MOPSu potwierdzenie podłączenia sprzętu komputerowego do sieci internetowej oraz oryginał faktury, a ten przelewa kwotę dofinansowania do firmy w terminie 14 dni. Nie każda firma/sklep chce "bawić się" takimi transakcjami.
Zwracam uwagę, że kwota dofinansowania jest ściśle określona, więc osoba niepełnosprawna nie może wybrać sobie nadmiernie "wypasionego" laptopa chyba, że stać ją na wyłożenie znacznej kwoty ze środków własnych.
Mam nadzieję, że tom.tom zrozumiał jak to funkcjonuje. Gdybym nie miał laptopa z dofinansowaniem (1 480,00 zł), to nie mógłbym m.in. napisać tej odpowiedzi.
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez Nowszy » sobota, 15 lut 2014, 09:31

Do SG
przepraszam za pomyłkę; ta druga końcówka to oczywiście 52.
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Re: Gdzie mozna kupuć laptopa z dofinansowania MOPS

Postprzez SG » sobota, 15 lut 2014, 14:54

Nowszy dziękuję za informację,
orzeczenie syn ma od urodzenia a po ostatniej komisji jest kolejne na kolejnych kilka lat,
po niedzieli będę musiał podejść do mopsu w takim razie bo przydał by sie dzieciakowi jakiś osobisty laptop,
jeszcze raz dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron