Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

co się bardziej opłaca ??

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 13 mar 2014, 11:58

kjs40 napisał(a):
SAMAEL66 napisał(a):święta prawda ale jest jedno ale :) cena .

Cena nie zależy od paliwa tylko strat ciepła budynku i układu CO.
Mój znajomy nie ma gazu (brak sieci w jego wsi) i ogrzewa ekogroszkiem mamy podobny metraż i technologię - płacimy podobnie!


TAK tylko ja będę miał jeden dom a nie dwa z różnymi źródłami ciepła :) obojętnie jakie straty ciepła będą w domu to gazowo wyjdzie drożej niż dogrzewanie węglowe.

SAMAEL66 napisał(a):
po drugie trzeba patrzeć w przyszłość i jeśli moje marzenie się spełni za parę lat może zacznę budowę i wtedy na 100% zastosuję dwa źródła ciepła czyli piec gazowy i normalny piec węglowy. Z opcją wyboru tego co chcę sobie i czym w danej chwili ogrzewać. Zastosowanie samego ogrzewania gazowego może się skończyć tym że jak Putin zakręci kurek i będę marzł zimą.

kjs40 napisał(a):Na przyszłość to możesz być w błędzie bo już są plany rządowe zabronienia palenia węglem.


mam na myśli taki węglowy w którym możesz bez problemu palić węglem, drzewem, balotami i wszystkim tym co się pali :)

kjs40 napisał(a):Ja nie jestem już pierwszej młodości i sensowne inwestycje na lata mi się nie opłacają ale młodzi ludzie mogą pomyślec o pompach ciepła. Instalacja droga ale potem spore oszczędności - niestety tu tylko podłogówka bo grzejnikiem 30C nie ogrzejesz domu na duzych mrozach.


zgadzam się co do pomp lecz to sporo kosztuje na start, jasne że się zwróci ale jak masz już ogromny wydatek w formie samej budowy to dodatkowe paręnaście lub dziesiąt tysięcy zł na pompę ciepła może położyć budującego na łopatki :0

z tym podłogowym to fajna sprawa ale tylko na parterze a co z piętrem/poddaszem? niby na siłę można ale tu też wchodzimy w niemałe koszty w porównaniu z tym samym na parterze. no i w łazience musi być grzejnik na mokre rzeczy nawet przy podłogówce w całym domu.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez mad_moose » czwartek, 13 mar 2014, 12:43

poza tym podzespoły pomp ciepła tanie nie są. i są to kwoty rzędu np. 2-3 tys za sprężarkę, czyli serce pompy. A jak wiemy, w obecnych czasach sprzedawanie trwałych rzeczy jest dla producentów nie opłacalne.
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez turalyon » czwartek, 13 mar 2014, 14:35

Wypowiem się jako że mieszkam pierwszą zime w nowym domu, piec kondensacyjny gazowy + kominek z rozprowadzeniem powietrza.

Od września do teraz zurzyłem 300m3 gazu (600zł) i 5m3 drewna (900zł).
Na podgrzanie wody poszło 30m3 gazu miesięcznie - 180m3 - czyli pozostałe 120 to ogrzewanie
Dom 130m

Ustawienie mam takie: Rano o 5 włącza sie piec i grzeje do 7 dom na 22stopnie. Wracam z pracy o 15 - w domu jak były mrozy -10stopni temperatura spada do około 20stopni z tych 22. Zapalam pełen wkład kominkowy(potem juz nie dokladam), po godzinie mam 22 stopnie, po 3 godzinach okolo 25 stopni w całym domu. Rano jak zapala sie piec o 5 z regóły jest około 20 stopni.

Rachunki za ogrzewanie i ciepłą wode mam na dzien dziesiejszy 1500zł za pół roku - do tego dojdzie jeszcze około 400zł za samo ogrzewanie wody przez kolejne pól roku. Czyli mniej niż 2000zł za rok. W bloku za mieszkanie 43m płaciłem rocznie 3000 za ogrzewanie i cieplą wode a miałem max 21 stopni. Tak wiec żaden piec na węgiel tylko gaz + porządny kominek (czyli taki gdzie sam wkład kosztuje około 4000złnetto.)
turalyon
użytkownik
 
Posty: 391
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 13 mar 2014, 16:09

dlatego chciałbym mieć dwa alternatywne źródła a nie jedno i mieć wybór czym chcę grzać i na co mnie w danej chwili stać :)
mówisz gaz a nie węgiel ale nie wiesz na dobrą sprawę ile zapłaciłbyś za ogrzewanie węglowe (w tym inne paliwa stałe), być może jeszcze mniej :) ale gaz ma bardzo duży plus jest bardzo czystym paliwem, piec z zbiornikiem może na upartego być zlokalizowany w łazience i nie ma konieczności wygospodarowywać miejsca na kotłownię oraz to że taki piec jest w zasadzie bezobsługowy. Zawsze w wypadku awarii sieci gazowniczej można dogrzać się doraźnie elektrycznie. Nie mówię że takie rozwiązanie jest złe ale ja i tak wolę mieć alternatywę. I nie wiem czy nie zainwestuję (brzmi to tak jakbym zaraz miał zacząć budowę a jestem na etapie kupna działki hehe) w studnię mimo tego że będę podpięty do wodociągów.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez Del_Rey » czwartek, 13 mar 2014, 17:13

Studnia to trochę lipa , chyba ze sąsiedzi mają i jesteś wstanie sprawdzić jakość wody. ja temat odpuścilem właśnie ze względu na jakość.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: co się bardziej opłaca ??

Postprzez kjs40 » wtorek, 25 mar 2014, 12:39

SAMAEL66 napisał(a):. Nie mówię że takie rozwiązanie jest złe ale ja i tak wolę mieć alternatywę. I nie wiem czy nie zainwestuję (brzmi to tak jakbym zaraz miał zacząć budowę a jestem na etapie kupna działki hehe) w studnię mimo tego że będę podpięty do wodociągów.


Alternatywa to dobra rzecz ale każda alternatywa wymaga dodatkowych inwestycji.
Na dzień dzisiejszy budowa domu bez pełnych mediów to bezsens.
Studnia? Po co? Za wodociągi ścieki płacę na tyle mało, że kopanie/wiercenie studnie nie ma sensu bo się mi nie spłaci.
Nawet styropianu na ściany nie dałem bo za długo by się spłacał (mury są betonu komórkowego ciepłego samego w sobie)
Tak samo jakieś wymyślne instalacje co na wungiel kiedy to się spłaci? A ile roboty przy tym? DO tego miejsce i ten syf.
Zamiasyt pakować kasę w te wunglowe instalacje lepiej włożyć kasę w dom 3 litrowy i wtedy można i "prundem" grzać.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości