Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

gdzie wywołam film ORWO?

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

gdzie wywołam film ORWO?

Postprzez tepodong » czwartek, 6 mar 2014, 09:36

Hej znalazłem w domu stary niewywołany film ORWO. Mógł tak przeleżeć w domowym zaciszu ok. 20 lat. Wczoraj byłem w jednym z profesjonalnych punktów foto w mieście, gdzie powiedzieli że nic nie zrobią bo do maszyny sie taki film nie nadaje i muszę szukać kogoś, kto wywoła go ręcznie. Gdzie ja kogoś takiego znajdę?
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: gdzie wywołam film ORWO?

Postprzez Piotrek » czwartek, 6 mar 2014, 11:25

Nasz GP to profesjonalista i hobbysta fotograf, więc napewno posiada sprzęt do wywoływania zdjęć. Chociaż nie wiem czy przez tyle lat nie zaszły jakieś zmiany chemiczne na taśmie i czy da się wywołać?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: gdzie wywołam film ORWO?

Postprzez Swiatogor » czwartek, 6 mar 2014, 11:30

Kiedyś kupowałem obiektywy "z drugiej ręki" w takim sklepiku, gdzieś w okolicach krzyżówki 1 Maja i Powstańców Śląskich (wchodziło się jakoś tak od strony Partyzantów). O ile mnie pamięć nie myli, to ów sklepik miał coś wspólnego z jakimś klubem, czy też stowarzyszeniem fotografików.

Jeśli dalej tam jest, to pewnie będą coś wiedzieć.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: gdzie wywołam film ORWO?

Postprzez GP » piątek, 7 mar 2014, 22:31

Piotrek napisał(a):Nasz GP to profesjonalista i hobbysta fotograf, więc napewno posiada sprzęt do wywoływania zdjęć. Chociaż nie wiem czy przez tyle lat nie zaszły jakieś zmiany chemiczne na taśmie i czy da się wywołać?
pozdrawiam

Oj, nie te czasy już, teraz już tylko cyfra rządzi i wszystkie zabawki poszły do lamusa :(
Tzn. sprzęty by się jeszcze może gdzieś wygrzebało, ale cała chemia już przepadła...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości