Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez tepodong » piątek, 21 mar 2014, 21:12

Witam kochani
Potrzebuje waszej pomocy. Otwórz kupiłem pare lat temu skaner hp 5370c firmy hp. Miałem wtedy system operacyjny vista a pózniej xp. Wszystko chodziło jak należy. Teraz mam komputer z systemem vindows 7 i okazuje się, ze firma nie robi już do kolejnych systemów sterowników do swojego sprzętu, który ma już ponad 7 lat. Mój komputer tego skaneru nie widzi, w necie nie znalazłem do niego sterowników. Uważam, ze to nieuczciwe bo firmie chodzi tylko o to, żebym kupił nowy skaner. Co ja mam teraz zrobić, czy jest jakiś program do skanowania który znajdzie mój skaner i nie potrzebuje sterowników, czy jest może jakiś inny program, który skutecznie zastepuje stare sterowniki. Czy naprawdę jestem skazany na wyrzucenie tego skaneru? Będę bardzo wdzięczny za radę.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez majster_jk » piątek, 21 mar 2014, 21:43

Sterowniki z Visty są kompatybilne z windows 7.
Avatar użytkownika
majster_jk
użytkownik
 
Posty: 178
Na forum od: 14 lis 2006, 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez Łukasz Obtułowicz » piątek, 21 mar 2014, 21:45

Możesz zainstalować "Windows XP mode" (http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... ws-xp-mode)
Podłączasz skaner pod tryb XP, instalujesz sterowniki od XP i działa :D
"Twórz doświadczenia warte współdzielenia" - Richard Bandler
Łukasz Obtułowicz
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 5 sty 2011, 15:24

Re: Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez Piotrek » piątek, 21 mar 2014, 22:19

Po kolei:
majster_jk napisał(a):Sterowniki z Visty są kompatybilne z windows 7.

te nie są,
Łukasz Obtułowicz napisał(a):Możesz zainstalować "Windows XP mode" (http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... ws-xp-mode)
Podłączasz skaner pod tryb XP, instalujesz sterowniki od XP i działa :D

dla wersji home nie da się tego zrobić,

Spróbuj ten program, nie kupuj tylko pobierz, wersja basic jest darmowa, możesz spróbować czy zadziała wtedy być może zdecydujesz się na zakup wersji standard lub pro, plik exe nie instaluje się, tak że później jeśli nie będziesz chciał go używać nie trzeba go odinstalowywać a tylko skasować - http://www.hamrick.com/vuescan/hp_scanjet_5370c.html .
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez tepodong » poniedziałek, 24 mar 2014, 11:53

Dziękuje za podpowiedzi. Niestety Vue Scan bo o nim mowa jest tylko w wersji odpłatnej po około 30 i 80 dolarów. W wersji bezpłatnej na skanach pojawiają się znaczki wodne. Tak więc trzeba program kupić, ale uważam, że nie za taką cenę. To się po prostu nie opłaca względem kosztu zakupu nowego skanera.
Z drugiej strony program ten dobitnie pokazuje, jak się w sposób bezpardonowy lekceważy klientów. HP ma problem z aktualizacją sterownika, sama firma przyznaje, że bleble... czasem nie da się stworzyć nowego sterownika pod kolejny system operacyjny i dlatego oni staraja się to czynić do 7 lat. Tymczasem wyżej wskazany program obsługujący dziesiątki jak nie setki podobnych urządzeń nie ma problemu, aby "zobaczy" skaner. Ten program zajmuje parę mega a instalacja trwa 1 minute. to śmieszne, że HP "nie umie".
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Pomocy sterowniki a nowy system operacyjny!

Postprzez davnbb » poniedziałek, 24 mar 2014, 16:57

tepodong napisał(a):Ten program zajmuje parę mega a instalacja trwa 1 minute. to śmieszne, że HP "nie umie".

Kolejny argument by firmę HP omijać szerokim łukiem.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości