Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Karmienie piersią

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Karmienie piersią

Postprzez error_terror » czwartek, 3 kwi 2014, 18:59

Trwa batalia o akceptację karmienia piersią w miejscach publicznych, czyli gdziekolwiek. Zwolennicy argumentują, że jest to naturalna czynność, zgodnie z naturą i nikogo nie powinno to oburzać. Moim skromnym zdaniem karmienie piersią przez matkę powinno odbywać się w zaciszu i spokoju dla komfortu obojga. Ale widzę,że nadchodzą nowe trendy :?
A czy oddawanie kału lub moczu nie jest czynnością fizjologiczną ,naturalną i zgodną z naturą? :wink: Jest.
Jednak akceptacji społecznej na jej publiczne czynienie nie ma i nikt nie dyskutuje czy można to robić w zaciszu WC, czy na placu zabaw lub pod ratuszem.Gdzie tu logika?
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Karmienie piersią

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 3 kwi 2014, 19:58

powinno się to odbywać w domu, ale trudno np jechać 5 godzin pociągiem i trzymać płaczące dziecko z głodu tylko dla tego żeby zrobić to w domu. Jeśli jest taka potrzeba to mi to osobiście nie przeszkadza, ale znając niektórych to jak to wejdzie w życie to zaczną karmić specjalnie publicznie bo nastanie taka moda.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Karmienie piersią

Postprzez Swiatogor » czwartek, 3 kwi 2014, 20:55

error_terror napisał(a):Trwa batalia o akceptację karmienia piersią w miejscach publicznych, czyli gdziekolwiek. Zwolennicy argumentują, że jest to naturalna czynność, zgodnie z naturą i nikogo nie powinno to oburzać. Moim skromnym zdaniem karmienie piersią przez matkę powinno odbywać się w zaciszu i spokoju dla komfortu obojga. Ale widzę,że nadchodzą nowe trendy :?
A czy oddawanie kału lub moczu nie jest czynnością fizjologiczną ,naturalną i zgodną z naturą? :wink:


Bez przesady kolego. Nie sądzę, aby matki miały wielką ochotę karmić piersią "gdziekolwiek". Uważam natomiast, że matka, która sądzi, że powinna nakarmić swoje dziecko, ma prawo zrobić to WSZĘDZIE. I to już bardziej do postronnych należy zapewnienie jej choć odrobiny prywatności i "zacisza".
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Karmienie piersią

Postprzez error_terror » czwartek, 3 kwi 2014, 21:03

Swiatogor napisał(a):Uważam natomiast, że matka, która sądzi, że powinna nakarmić swoje dziecko, ma prawo zrobić to WSZĘDZIE.

Czyli żul,który sądzi, że powinien oddać mocz po mocnym tankowaniu mamrotów ma prawo zrobić to WSZĘDZIE :mrgreen:
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Karmienie piersią

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 4 kwi 2014, 06:15

error_terror napisał(a):
Swiatogor napisał(a):Uważam natomiast, że matka, która sądzi, że powinna nakarmić swoje dziecko, ma prawo zrobić to WSZĘDZIE.

Czyli żul,który sądzi, że powinien oddać mocz po mocnym tankowaniu mamrotów ma prawo zrobić to WSZĘDZIE :mrgreen:


nie zrównuj karmienia dziecka z oddawaniem moczu! :roll:
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Karmienie piersią

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 4 kwi 2014, 08:03

error_terror napisał(a):Czyli żul,który sądzi, że powinien oddać mocz po mocnym tankowaniu mamrotów ma prawo zrobić to WSZĘDZIE :mrgreen:


Porównanie którym bezsprzecznie zdobywasz tytuł Bałwana forum !!!!! DOŻYWOTNIO !!!!!!!!
Człowieku wiesz co piszesz i wiesz co porównujesz???

Kobieta ma prawo karmić piersią w miejscu publicznym w sposób cywilizowany. I tyle w temacie :)
A jak widok taki wywołuje u Ciebie szok to czas na wizytę u specjalisty.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Karmienie piersią

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 4 kwi 2014, 09:31

error-terror... a Ty możesz jeść w miejscach publicznych? Jeśli tak, to osesek też może! jesteście równoprawnymi obywatelami tego kraju... a może niemowlak to nie człowiek?
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Karmienie piersią

Postprzez zwk » piątek, 4 kwi 2014, 10:56

Dzieciak jeść może, kobieta eksponować piersi niekoniecznie.
Swiatogor napisał(a):Bez przesady kolego. Nie sądzę, aby matki miały wielką ochotę karmić piersią "gdziekolwiek".

Oj, problem polega na tym, że właśnie niektóre tak mają. Popatrz na zdjęcia młodych matek na fb pod tytułem "pierwsza kupka do nocnika" i inne takie.

W dyskusji na ten temat w innym miejscu przeważały hasła o jakichś chustach do zakrywania, odchodzeniu na bok i do ubikacji - przez przeciwników, oraz karmieniu na środku marketu, na głównym spacerniaku w mieście bo dziecko musi już teraz natychmiast, nie za pół minuty - przez zwolenników.

Skomentowałem to krótko - ze skrajności w skrajność. Wystarczy, że kobieta się odwróci i już widzimy plecy a nie nabrzmiałe, wyeksponowane piersi. Da się? Wilk syty i owca cała?

Problemem jest matka, która będzie karmić np. w zatłoczonym autobusie wśród dzieci jadących do szkoły i innych, którzy z góry (matka z dzieckiem siedzi) będą podziwiać cały show. Zmuszanie ich do odwracania wzroku jest właśnie zmuszaniem, więc nie tędy droga. A matka nie wysiądzie z autobusu, bo ważniejszy bilet za dwapięćdziesiąt niż głodne niemowle i reszta społeczeństwa. Dyskryminować nie wolno nikogo, ani matki, ani świadków, należy wypracować kompromis. Kompromisem nie jest zmuszanie 100 osób dla dobra jednej.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Karmienie piersią

Postprzez agniecha » piątek, 4 kwi 2014, 12:16

Porównywanie karmienia do oddawania moczu hmm raczej słabe. Sama miałam ten problem kilka lat temu gdy moje dziecko było małe. Było naprawdę mało komfortowo karmić go poza domem. Ciężko znaleść spokojne miejsce także w parku. Nawet jak go przykrywałam pieluszką to ludzie się gapili a ja czułam się średnio no ale nie wsiądę do auta z głodnym dzieckiem i nie będę pędzić pół godz tylko po to aby go nakarmić. No chyba, że powinnam chować się za drzewami czy w bramach aby kogoś nie urazić. Z powodu częstych pobytów poza domem z ulgą przyjełam przejście młodego na butelkę :wink:
A wracając co do sytuacji matki jadącej w autobusie z maluchem, ktora nie wysiądzie na karmienie bo jej szkoda na bilet to sorki, może ma wizytę u lekarza i nie może sobie pozwolić na łapanie kolejnego autobusu. Przecież ona tylko chce nakarmić malucha a nie zmienić mu śmierdzącą pieluchę.
Obsługa malucha i bycie rodzicem takiego malucha nie jest łatwe, po co robić dodatkowe problemy z karmienia piersią? Niby faceci lubią piersi tylko fajnie gdyby zrozumieli, że one nie są tylko do "zabawy" czy oglądania :wink:
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Karmienie piersią

Postprzez agniecha » piątek, 4 kwi 2014, 12:17

a już nic..........
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Karmienie piersią

Postprzez moty72 » piątek, 4 kwi 2014, 14:30

Jako mężczyzna uważam, że matki powinny mieć pełne prawo karmienia piersią w miejscach publicznych. Ciężko jest przewidzieć kiedy dziecko stanie się głodne, a myślę że w XXIw. widok nagiej piersi nie powinien być szokujący, szczególnie, że często zdarza się mi mijać znacznie bardziej niepokojące widoki rozebranych kobiet na zawieszonych reklamach w mieście.
moty72
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 29 sty 2014, 10:59

Re: Karmienie piersią

Postprzez Del_Rey » piątek, 4 kwi 2014, 15:28

Moja polowica, albo ja nie mielismy nigdy problemu by przewidziec mniej wiecej kiedy mała bedzie miała ochote jesc na spacerach.
Na spacery termos z ciepłą wodą, mleko w proszku w butelce,zawsze wystarczalo, by zaspokoic pierwszy glod i zeby nie musiec sluchac koncertu przy powrocie do domu.
Są kobiety, ktorych wystawianie cyca publicznie nie stresuje, inne tak.
Podobnie jak niektóre pary wkładające sobie jezyk do ucha przez gardło w autobusie.
Im bardziej przygladam sie problemom innych rodzicow, to kurcze, mojej małej chyba pomnik wystawie za życia, ze jest takim ideałem :D
Pare dni temu widziałem, rumunke-cyganke, licho wie co to bylo, brudne, niskie, okragle, z czarnymi wlosami, i miało przewieszona chuste, w ktorej lezalo jej młode. Przez otwór szyjny w naciagnietym swetrze wywalony "ogon bobra", do ktorego przyklejony byl maly na poziomie pępka. Nawet rekami nie musiala nic trzymać. Młode samo sie pasło.A matka srodkiem drogi zasuwala i klocila sie ze swoim partnerem.
Takiemu widokowi mowie , nie!
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Karmienie piersią

Postprzez Piotrek » piątek, 4 kwi 2014, 18:32

Obrazek

Symbol życia, matka karmiąca, w normalnym człowieku budzi uczucia opiekuńcze. Tyle strasznych obrazów atakuje nas codziennie we współczesnym świecie, a komuś przeszkadza matka karmiąca dziecko. Jest na to rozwiązanie: nosić ze sobą papierową torbę z napisem;"jestem debilem" i nakładać ją na głowę żeby nie widzieć karmienia Piersią.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Karmienie piersią

Postprzez zwk » sobota, 5 kwi 2014, 00:31

Ok, a co z problemem oburzonych matek, że ludzie się "gapią"?

Agnieszka - masz rację, może z tym wysiadaniem to nie był strzał w dechę. Ale czy wychodząc z domu do lekarza (do konkretnego, koniecznego celu) nie da się tego przewidzieć? I pytam serio, nie ironizuję.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Karmienie piersią

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 5 kwi 2014, 08:35

ZWK - przewidzieć można ale sęk w tym że taki bobas bardzo często chce papu i można nie zdążyć załatwić wszystkoego między karmieniami. Oczywiście można kombinować z odsysaczami, butelkami ale do licha po co komplikować to co jest proste i naturalne?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości