Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

:)

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

(Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez rafalinho » sobota, 12 kwi 2014, 00:18

Hej. Piszę do Was w nietypowej, choć może przesadzam, sprawie. A mianowicie pomyślałem że chciałbym zapuścić dłuższe włosy. Ostatnimi czasy obcinam się maksymalnie na 2-3 milimetry i tak co kilka dni...aż w końcu znudziło mi się to. Najdłużej w swoim życiu nie obcinałem włosów jakieś 3 lata temu (rosły przez jakieś pół roku) aczkolwiek nie przywiązywałem zbytnio do nich uwagi, nie dbałem przesadnie o nie.

Ale to nie jest istotne. W każdym razie kieruję do Was pytanie (głównie do kobiet, ale pewnie znajdą się tu jacyś faceci co mogą mieć wiedzę w tym temacie) - czy i są jakieś SKUTECZNE I SPRAWDZONE ( i nie ukrywam, nie uszczuplające zbytnio portfela) sposoby na szybszy porost włosów? Normalne tempo rośnięcia moich włosów to około 1-1,5cm miesięcznie. Ale w miare możliwości już za jakies 3 miesiące chciałbym mieć te kilka centymetrów więcej (obecnie około 3mm). Ja wiem, że na youtube setki poradników blogerek i innych ale wydaje mi się, że większość opłacona przez producentów. A ja szukam sprawdzonych metod, zaleceń, preparatów.

Pozdrawiam :)
rafalinho
użytkownik
 
Posty: 132
Na forum od: 29 gru 2008, 22:19

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Grego » sobota, 12 kwi 2014, 06:45

To powinno być w wątku o gender chyba? :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 12 kwi 2014, 07:12

Grego napisał(a):To powinno być w wątku o gender chyba? :roll:


czy sugerujesz że facet z długimi włosami ma w sobie coś z gender?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Grego » sobota, 12 kwi 2014, 07:15

Nie, ale facet co zastanawia się jak przyspieszyć tempo wzrostu włosów ma w sobie sporo z blondynki. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Swiatogor » sobota, 12 kwi 2014, 07:32

Przed laty mój kumpel robił to tak: codziennie rano łapał się prawą ręką za lewą stopę, i lewą ręką za prawą. Trzy razy spluwał przed siebie i wypowiadał zaklęcie: "piwo, wóda, papierochy, niech mi rosną długie włochy".

Podobno już pod dwóch miesiącach miał z tyłu do pasa, a z przodu do kolan.

Nie wiem czy to dalej działa, ale nic nie kosztuje, więc może warto spróbować.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Grego » sobota, 12 kwi 2014, 07:38

Do kolan, ale skąd?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Swiatogor » sobota, 12 kwi 2014, 07:40

Grego napisał(a):Do kolan, ale skąd?


No; chciałem dyskretnie przemilczeć... Powiedzmy, że na wąsy i brodę jest inne zaklęcie :twisted:
Ostatnio edytowano sobota, 12 kwi 2014, 07:57 przez Swiatogor, łącznie edytowano 2 razy
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: (Szybsze) zapuszczenie włosów - porady?

Postprzez Grego » sobota, 12 kwi 2014, 07:50

Grunt że działa. Rafalinho będzie mógł zapleść warkocze do kolan, łamiąc tym tabu że tylko dziewczynki itd... :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

:)

Postprzez rafalinho » sobota, 12 kwi 2014, 09:37

Dzieki za wszystkie odpowiedzi na poziomie :) Sprecyzuję - nie chodzi mi o włosy tak długie jak u kobiet, bez przesady... w życiu nie chciałbym takich nosić. Ogólnie chodzi mi o to, żebym te 6-8 cm urosło mi szybciej niż dotychczas. Może źle wyraziłem się pisząc że chcę długie włosy, nie takich nie chcę. Chciałem dłuższe :) Może jednak ktoś coś wie?
rafalinho
użytkownik
 
Posty: 132
Na forum od: 29 gru 2008, 22:19

Re: :)

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 12 kwi 2014, 12:22

i po to musiałeś zakładać nowy wątek?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: :)

Postprzez Grego » sobota, 12 kwi 2014, 13:17

rafalinho napisał(a):Sprecyzuję - nie chodzi mi o włosy tak długie jak u kobiet, bez przesady...

Trzeba było tak od razu, jeśli chodzi o przyspieszenie włosów średnio długich (nie takich jak kobiety noszą) to oczywiście jest wiele sposobów. Ja osobiście preferuję wielbłądzie łajno nakładane wieczorem i pozostawione do rana. Włosy rosną jak szalone, tyle ze w przypadku długich włosów mogą się trochę na końcach rozdwajać. Do średnio długich efekt gwarantowany.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: :)

Postprzez davnbb » sobota, 12 kwi 2014, 14:08

Grego napisał(a):....tyle ze w przypadku długich włosów mogą się trochę na końcach rozdwajać. .....

Dziwne - ja słyszałem, że przy tej terapii końcówki się zlepiają ;-)
Ostatnio edytowano niedziela, 13 kwi 2014, 16:48 przez davnbb, łącznie edytowano 1 raz
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: :)

Postprzez necia55 » niedziela, 13 kwi 2014, 15:31

Rafalinho- spróbuj tego:
1 żółtko jaka kurzego (najlepiej ekologiczne)
2 łyżki oleju rycynowego
wit. E - kilkanaście kropli
wit. C (taka w płynie -dla dzieci) też 10-15 kropli
2-3 łyżki nafty oczyszczonej (kupisz w aptece)
2 łyżki oleju lnianego
oraz kilka kropli olejków eterycznych- rozmarynowego,drzewa herbacianego ,
Z żółtka i pozostałych składników zrób coś w rodzaju "majonezu" i wetrzyj w skórę na godzinę przed myciem włosów. Po godzinie zmyj - nie trzeba nawet odżywki potem. Taką kurację zastosuj 2-3 razy w tygodniu - wiem,jest to trochę kłopotliwe,ale skuteczne!!
Mojemu małżowi wyrastały po 2-3 włosy z jednej cebulki i zatrzymał się proces "ubytków- zwany łysieniem" :P
I rosły o wiele szybciej niż normalnie.Sama też stosuję,zwłaszcza teraz na wiosnę- włosy odżywają po zimie.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: :)

Postprzez aneva » niedziela, 13 kwi 2014, 15:38

Rafalinho, polecam wcierkę z nasion kozieradki. Kupujesz sobie w zielarskim opakowanie tych nasion (nie pamiętam dokładnie ceny, ale chyba około 5 zł), łyżeczkę zalewasz gorącą wodą, odstawiasz na jakiś czas (nawet kilka godzin). Wcierasz ten płyn po myciu w skórę głowy. Działa i to bardzo!
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: :)

Postprzez agniecha » poniedziałek, 14 kwi 2014, 10:53

U mnie się sprawdza preparat radical ( np w drogeriach koliber albo jakis kosmetycznych) w ampułkach do wcierania w skórę głowy, nie tylko przyspiesza ale także wzmacnia. Dieta bogata w wit z grupy B, pamiętaj o orzechach, pestkach słonecznika, kiełkach, itp bo dieta ma największy wpływ na wygląd i stan włosów a z pozytywów wiosną i w lecie najczęściej jest najszybszy przyrost więc do jesieni masz szanse na fajna czuprynę. No i musisz sie trochę uzbroić w cierpliwość bo po tygodniu różnicy nie zauważysz. Pozwodzenia :D
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Następna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości

cron