Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Drzewa przy drogach zabijają

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Del_Rey » środa, 16 kwi 2014, 01:35

Tak patrzac, to lepiej z domu nie wychodzic,ale... podobno w domu bardziej niebezpiecznie niż na drodze.
Dla mnie dziwne, ze za glupotę ludzką obarcza sie drzewa, potem bedą rowy, a potem znaki i latarnie.
Motocykliste tez nie zabija jego glupota, tylko jego pojazd, ktory jest za szybki,albo barierki pod ktore sie wbija, a pieszego przebiegajacego przez autostradę, nie jego glupota, tylko samochod przypadkiem jadacy znajdujacy sie o niewlasciwym czasie na drodze.
Dlatego moim zdaniem konieczny jest bat na glupote, a nie półśrodki ktore nic nie dadzą, a raczej spowoduja jeszcze zwiekszenie predkości, bo przeciez są pobocza i mozna bardziej zapierniczac, bo na czwartego też sie da zmieścić.

Co do twojej fotki, ktora wstawiles za wzor.
Zobacz na wiekszym zdjeciu, jak sa ustawione samochody.
Czy to jest poprawa bezpieczenstwa? Po prostu szybki bedzie jeszcze szybszy i tyle.

http://images29.fotosik.pl/219/7e91fd8fa0059d0f.jpg


Dlatego jestem ZA fotoradarami na wszelkich wiekszych skrzyzowaniach i mam w nosie, czy obsluguje je SM i kasa idzie dla miasta, czy Policja. Wazne, by spelnialy funkcje.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez zwk » środa, 16 kwi 2014, 11:14

Del_Rey napisał(a):Gdyby dzieciaki nie wsiadly do samochodu, to skutkow by w ogole nie bylo. gdyby rodzice nie dali na wodke, gdyby jakis madrzejszy wyciagnal kluczyki, gdyby.... itd
Pod ktoryms z artykulow na "glownej",pisales, ze jestes przeciwnikiem karania kierowcow fotoradarami i ze nie podobaja Ci sie takowe na skrzyzowaniu kolo dworca, bo ze panstwo policyjne, ze lepiej edukacja. Jak wyedukowac kogos kto nie chce sie edukowac, bo majac mocna maszyne, jest najmadrzejszy, bo przeciez zdarzy, bo szybciej mysli niz kierowca przed nim,..

I wciąż jestem. Ale przeinaczasz, wypaczając trochę sens tego co pisałem. Jestem przeciwnikiem rejestratora pod dworcem. Jestem zwolennikiem rejestratora pod dworcem z wyraźnym ostrzeżeniem o jego działaniu przed skrzyżowaniem. Jestem przeciwnikiem fotoradarów w obecnej postaci. Jestem zwolennikiem fotoradarów przed szkołami, przed przejściami bez sygnalizacji świetlnej na drogach o podwyższonej prędkości, przy zachowaniu rozsądnego limitu prędkości. Jestem za fotoradarami na drogach takich jak ta na zdjęciu. Bez powodu. Bez ograniczenia do 50 "bo tak". Nie w miejscu-pułapce. Każdy z nas wie, że mandat ze skrzynki przychodzi 1-3 miesiące po zdarzeniu. Nie jeden raz może to być 1-3 miesiące po czyjejś śmierci, więc co to zmieni?

Nikt nie mówi, że ludzie są bezbłędni i że wina jest po stronie drzew. Sam cytujesz fragmenty, w których to piszemy. Możesz nie wychodzić z domu, życzę powodzenia. Ludzie jednak będą wychodzili z domów i będą popełniali błędy. Niech te błędy nie kosztują ich i innych życia. Nie tylko idioci popełniają błędy.

Pan Kazimierz - domów przy drogach nie wyburzymy, bo gdy są domy przy drogach to i jest teren zabudowany, co skutkuje ograniczeniem prędkości. Drzewa przy drogach to zazwyczaj drzewa nasadzone podczas ich budowy, bo kiedyś był taki genialny pomysł, niestety nieprzystosowany do dzisiejszych realiów drogowych.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Del_Rey » środa, 16 kwi 2014, 23:35

zwk napisał(a): Ale przeinaczasz, wypaczając trochę sens tego co pisałem. Jestem przeciwnikiem rejestratora pod dworcem. Jestem zwolennikiem rejestratora pod dworcem z wyraźnym ostrzeżeniem o jego działaniu przed skrzyżowaniem..

A zdajesz sobie sprawę, co większość kierowców robi, gdy już mija żółty fotoradar?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez davnbb » środa, 16 kwi 2014, 23:55

Del_Rey napisał(a):Co do twojej fotki, ktora wstawiles za wzor.
Zobacz na wiekszym zdjeciu, jak sa ustawione samochody.
Czy to jest poprawa bezpieczenstwa? Po prostu szybki bedzie jeszcze szybszy i tyle.

http://images29.fotosik.pl/219/7e91fd8fa0059d0f.jpg


Dlatego jestem ZA fotoradarami na wszelkich wiekszych skrzyzowaniach i mam w nosie, czy obsluguje je SM i kasa idzie dla miasta, czy Policja. Wazne, by spelnialy funkcje.


Ale tuta piszemy o zagrożeniu jakie powodują drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie drogi a nie o wyprzedzaniu i prędkości.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez zwk » czwartek, 17 kwi 2014, 11:09

Del_Rey napisał(a):A zdajesz sobie sprawę, co większość kierowców robi, gdy już mija żółty fotoradar?

Tak. Jeżeli jest bzdurne ograniczenie do 70 a po nim dozwolone 100 to przyspieszają. Jeżeli łamią przepisy, to po minięciu fotoradaru przyspieszają. Czyż nie o to właśnie chodzi?

Postawić fotoradar koło szkoły, ludzie normalni przejadą przepisowo, ludzie "większość" (to nie większość, ale rozumiem o których Ci chodzi i też ich nie lubię ;) ) będą dalej łamać przepisy, ale przynajmniej przy szkole przejadą powoli i to jest najważniejsze. Jak już mają łamać przepisy, niech łamią w lesie, nie pod szkołą. Wiem, że to pokraczna logika, ale i świat mamy pokraczny i trzeba chronić mimo pokraczności, a nie walczyć z wiatrakami. Zgodzisz się? Po prostu, jak już walczyć z czymś, to walczyć z sensem a nie z zachłannością. Wiesz przecież jak działają puszki i w jakich miejscach są rozstawiane.

Natomiast na drogach pozamiejskich należy pozwolić ludziom jechać szybciej, żeby nie musieli nadrabiać po miastach. W tym celu należy drogi pozamiejskie uczynić bezpiecznymi, również dla tych, którzy popełnią błędy.

Za przykład podam Węgry. Droga Sahy-Budapeszt. Miejscowości z ograniczeniami nawet do 30km/h i w każdej policja z radarem. Przejeżdżasz miejscowość i jedziesz łąkami z barierkami zamiast drzew. Teoretyczne ograniczenie do 90, w praktyce można pojechać więcej i ludzie jeżdżą, a radarów nie ma. Niebezpieczne? Ta droga ma fantastyczne statystyki wypadków (ależ to idiotycznie brzmi, ale chyba wiesz o co mi chodzi :) ). Wypadki zazwyczaj kończą się jedynie uszkodzeniem jednego samochodu człowieka, który popełnił błąd.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 kwi 2014, 12:38

zwk napisał(a):Natomiast na drogach pozamiejskich należy pozwolić ludziom jechać szybciej, żeby nie musieli nadrabiać po miastach. W tym celu należy drogi pozamiejskie uczynić bezpiecznymi, również dla tych, którzy popełnią błędy.

Za przykład podam Węgry. Droga Sahy-Budapeszt. Miejscowości z ograniczeniami nawet do 30km/h i w każdej policja z radarem. Przejeżdżasz miejscowość i jedziesz łąkami z barierkami zamiast drzew. Teoretyczne ograniczenie do 90, w praktyce można pojechać więcej i ludzie jeżdżą, a radarów nie ma. Niebezpieczne? Ta droga ma fantastyczne statystyki wypadków (ależ to idiotycznie brzmi, ale chyba wiesz o co mi chodzi :) ). Wypadki zazwyczaj kończą się jedynie uszkodzeniem jednego samochodu człowieka, który popełnił błąd.


Masz rację tylko nie porównuj drogi międzynarodowej prowadzącej od granicy państwowej do stolicy z drogami wiejskimi w PL bo to nie ma sensu. Oczywistym jest że wszędzie chcielibyśmy szerokie drogi z poboczem ale zrozum że nie wszędzie można je budować chociażby ze względów finansowych czy też ukształtowania terenu.
Nic nigdy nie zastąpi myślenia za kierownicą.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez sanctus » czwartek, 17 kwi 2014, 14:35

Pan Kazimierz napisał(a):Nic nigdy nie zastąpi myślenia za kierownicą.


http://www.tvn24.pl/samochod-uderzyl-w- ... 417,s.html
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez zwk » czwartek, 17 kwi 2014, 15:23

Pan Kazimierz napisał(a):Masz rację tylko nie porównuj drogi międzynarodowej prowadzącej od granicy państwowej do stolicy z drogami wiejskimi w PL bo to nie ma sensu. Oczywistym jest że wszędzie chcielibyśmy szerokie drogi z poboczem ale zrozum że nie wszędzie można je budować chociażby ze względów finansowych czy też ukształtowania terenu.
Nic nigdy nie zastąpi myślenia za kierownicą.

Panie Kazimierzu - wbrew przeznaczeniu, to droga typowo krajowa. Jest ciągiem E77 i nie wybiega przeznaczeniem poza naszą trasę przez Chyżne. Również nie jest uwarunkowana jako droga tranzytowa. Nie można jej porównywać do naszej 1-ki, już prędzej do 44-ki.
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 kwi 2014, 19:19

sanctus napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Nic nigdy nie zastąpi myślenia za kierownicą.


http://www.tvn24.pl/samochod-uderzyl-w- ... 417,s.html


No popatrz gość zasnął o 8.00 za kierownicą i drzewo rzuciło się na samochód.

Droga przez wieś ... chyba nie sądzisz że kiedyś powstanie tam droga z szerokim poboczem taka jak przytoczona na Węgrzech?
Chciałbym żeby tak było bo po takich drogach jeździ się super ale pamiętaj gdzie mieszkamy - w takiej a nie innej Polsce.

No wybacz skoro zasnął to ile godzin prowadził?? Wygląda na to że za długo ... więc przeszarżował ... więc niejako brak myślenia ... więc wycinamy drzewa, burzymy budynki, budujemy drogi przez pola, pustynie ???
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Del_Rey » piątek, 18 kwi 2014, 04:21

zwk napisał(a):Jak już mają łamać przepisy, niech łamią w lesie, nie pod szkołą.

W lesie są drzewa . . .
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez zwk » piątek, 18 kwi 2014, 11:27

Pan Kazimierz napisał(a):No wybacz skoro zasnął to ile godzin prowadził?? Wygląda na to że za długo ... więc przeszarżował ... więc niejako brak myślenia ... więc wycinamy drzewa, burzymy budynki, budujemy drogi przez pola, pustynie ???

Oczywiście ma Pan rację, błąd kierowcy. Chodzi tylko o to, że nie musiał on kosztować nikogo życia, nawet samego popełniającego błąd.

To kolejna z sytuacji, w której każde z uogólnień ma dwie strony.

Del_Rey napisał(a):
zwk napisał(a):Jak już mają łamać przepisy, niech łamią w lesie, nie pod szkołą.

W lesie są drzewa . . .

Ciężko się nie zgodzić :)
zwk
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 17 mar 2014, 12:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Grego » piątek, 18 kwi 2014, 12:21

Podsumowując: Im więcej drzew przy drodze tym większa szansa że nieodpowiedzialny bałwan nie dożyje swojego pierwszego zaśnięcia pod szkołą. Selekcja.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 18 kwi 2014, 12:48

Grego napisał(a):Podsumowując: Im więcej drzew przy drodze tym większa szansa że nieodpowiedzialny bałwan nie dożyje swojego pierwszego zaśnięcia pod szkołą. Selekcja.


Można też inaczej: im więcej drzew przy drodze tym większa szansa że pijany kierwoca zakończy na nich swoją szarże a nie na samochodzie którym jedzie rodzina. Inna opcja że rodzina ta nie ma gdzie uciekać z drogi jak szarżuje na nich tenże pijany kierowca.

Podsumowując: STOP PIJANYM I CHAMSKIM KIEROWCOM !!!!!!!!
Innego rozwiązanie NIE MA.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez sanctus » piątek, 18 kwi 2014, 20:28

Pan Kazimierz napisał(a):...Inna opcja że rodzina ta nie ma gdzie uciekać z drogi jak szarżuje na nich tenże pijany kierowca.

No własnie... http://www.tvn24.pl/pomorze,42/wjechal- ... 18102.html

Pan Kazimierz napisał(a):Podsumowując: STOP PIJANYM I CHAMSKIM KIEROWCOM !!!!!!!!
Innego rozwiązanie NIE MA.


Pomocnym rozwiązaniem jest właśnie wycięcie drzew. Kolejnym - prohibicja w Polsce. Kolejnym - zakaz poruszania się samochodami. Itd...
POLSKA SŁOWIAŃSKA, NIE WATYKAŃSKA!!
Avatar użytkownika
sanctus
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 27 mar 2007, 22:43

Re: Drzewa przy drogach zabijają

Postprzez Del_Rey » piątek, 18 kwi 2014, 22:14

a ja uważam, ze dobra karą byłoby zabieranie prawka całej rodzinie złapanego na podwójnym gazie i innym rażącym wykroczeniu, choćby czerwonym świetle. :-) Rodzina wymyśliłaby odpowiednia karę dla takiego ananasa :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości